.
Отговор в тема
Страница 94 от 102 ПървиПърви ... 4484909192939495969798 ... ПоследнаПърви
Резултати от 2 326 до 2 350 от общо 2546
  1. #2326
    Голям фен Аватара на lunacy
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    972
    ^ хаха, не знам дали има книги на Кинг, които си заслужават

    и да има, ГНЯВ и КЕРИ определено не са от тях
    според мен, разбира се

    https://www.youtube.com/watch?v=Z4rBDUJTnNU
    !!
    бях го гледала преди време, но в 12-ти клас учихме Brave New World и в тази връзка госпожата ни пусна и 1984, та си го припомних

  2. #2327
    Супер фен Аватара на Christinna
    Регистриран на
    Aug 2012
    Мнения
    1 951
    Цитирай Първоначално написано от deitona22 Виж мнението
    п.с.Чел съм "То",'Зеленият път" и още 1-2.
    Gerald's Game, Pet Sematary..

  3. #2328
    Мега фен Аватара на deitona22
    Регистриран на
    Dec 2010
    Град
    София
    Мнения
    7 643
    Цитирай Първоначално написано от Christinna Виж мнението
    Gerald's Game, Pet Sematary..
    2рата я знам,мерси.
    Свърших "1984" ии почвам "Мъртвата зона".

  4. #2329
    Ами преди четох " Пътуване към себе си" на Блага Димитрова и определено ми хареса. Преживях цялата история. Струва ми се, че всяко момиче би открило нещо за себе си в книгата.

    Сега чета " Нощем с белите коне" на Павел Вежинов, но ще говоря за нея по - подробно, когато я свърша.

  5. #2330
    Мега фен Аватара на divergent
    Регистриран на
    Feb 2016
    Мнения
    6 411
    Смъртен грях. Уникална е, може би дори по-добра от Куршум за двама.

  6. #2331
    Отказах се от „Тютюн“. Пълна скука, тия малоумни учители до духат. Иначе днеска прочетох за втори път „Норвежка гора“ на Харуки Мураками. По-уникален и креативен писател за мен просто няма. Препоръчвам на всеки да прочете не само нея, но и „Хроники на птицата с пружината“ и „Спутник, моя любов“.

  7. #2332
    Мега фен Аватара на deitona22
    Регистриран на
    Dec 2010
    Град
    София
    Мнения
    7 643
    ^да кажеш че "Тютюн" е скучна е грехота,мойто момче.Явно ти е рано за такъв вид книги.След време,като прочетеш повече книги ,се пробвай пак и да видим дали ще ти е скучна.
    _________________________________________________
    По темата:Чета "Мъртвата зона "на Кинг,а и ме чака "Сицилианецът" на Пузо.

  8. #2333
    Цитирай Първоначално написано от deitona22 Виж мнението
    ^да кажеш че "Тютюн" е скучна е грехота,мойто момче.Явно ти е рано за такъв вид книги.След време,като прочетеш повече книги ,се пробвай пак и да видим дали ще ти е скучна.
    _________________________________________________
    По темата:Чета "Мъртвата зона "на Кинг,а и ме чака "Сицилианецът" на Пузо.
    Ооо, аз съм чел доста книги на различни автори. Просто ненавиждам българските. Няма никаква оригиналност и само копират от чуждите автори. Надявам се да се спомине този националистически идеал, защото да ни се натрапва така в образователната ни система е чиста репресия. Трябва да изучаваме автори като Карл Маркс, Фридрих Енгелс, въобще хора, чийто писания имат някакво отражение към реалността. А и по английска литература имам 6, сам си направи извода колко съм начетен.

  9. #2334
    Мега фен Аватара на deitona22
    Регистриран на
    Dec 2010
    Град
    София
    Мнения
    7 643
    Искаш да кажеш че "Тютюн" е копиран?! Не ме разсмивай,а вземи и дочети 2та тома.В началото е скучна малко,но след това идва интересното.Аз лично бих го чел пак някой ден.
    Карлс Маркс?! Добре че не ми е бил задължителен,никога нямаше да прочета нещо от него,камо ли от Енгелс.Виж "Война и мир" с кеф бих чел.
    По темата-още съм на предната книга,която споменах.

  10. #2335
    Повече от фен Аватара на MoonWatcher
    Регистриран на
    Apr 2015
    Мнения
    313
    Привърших "Мисията на Шута" на Робин Хоб, а в момента започвам продължението й, втора книга от трилогията - "Лорд Златен".

  11. #2336
    Мега фен Аватара на deitona22
    Регистриран на
    Dec 2010
    Град
    София
    Мнения
    7 643
    "Сицилианецът " на Пузо.
    Засега не ми харесва,дано по-натам ме грабне.Друго си е "Кръстникът".

  12. #2337
    Повече от фен Аватара на MoonWatcher
    Регистриран на
    Apr 2015
    Мнения
    313
    Най-сетне подхванах трети том от "Джентълмените копелета" на Скот Линч - "Републиката на крадците". Започва увлекателно и силно като предишните две, пък се надявам и да ги надмине.

  13. #2338
    Мега фен Аватара на deitona22
    Регистриран на
    Dec 2010
    Град
    София
    Мнения
    7 643
    "Черната Далия"-лесно се чете,интересна е и се чудя как така досега не съм я чел,а е точно един от любимите ми жанрове книга-криминална.

  14. #2339
    Последно четох Денят на чакала,която е страхотна.Иначе попаднах на това и мисля да ги прочета всичките... https://www.actualno.com/books/18-kn...ws_553174.html

  15. #2340
    Супер фен Аватара на Christinna
    Регистриран на
    Aug 2012
    Мнения
    1 951
    В момента съм на ''Мъртвата зона'', но не е точно моята книга и най-вероятно ще ми отнеме доста време да я свърша. :Д

  16. #2341

  17. #2342
    "Създания от светлина и мрак" от Роджър Зелазни...acid trip, египетска митология, смесена с фантастика. Така е написана, че не знам автора ли е на наркотици или аз.

  18. #2343
    Повече от фен Аватара на ENIGMA00
    Регистриран на
    Sep 2016
    Мнения
    447
    "Aз преди теб". Много хубава книга в момента приключвам с втората част "След теб" която е малко по слаба. Първата част е уникална, но не само като любовна история а те кара да се замислиш за много неща. За това как искаш да изживееш живота си. Да излезеш от своята зона на комфорт, да се развиваш и преоткриваш до край. А филмаа с участието на Емилия К. и Сам К. невероятна актьорска игра. Сладури!

  19. #2344
    Мега фен Аватара на deitona22
    Регистриран на
    Dec 2010
    Град
    София
    Мнения
    7 643
    Цитирай Първоначално написано от Christinna Виж мнението
    В момента съм на ''Мъртвата зона'', но не е точно моята книга и най-вероятно ще ми отнеме доста време да я свърша. :Д
    Интересна,особено като се завърже действието.Препоръчвам ти "То" и "Зеленият път" от Кинг също.
    ПТ:Чета "Ген" на Крайтън и уж е трилър ,но не ме грабва.Все пак ще я дочета,че напоследък не мога да си намеря хубава книга да чета.
    Последно редактирано от deitona22 : 09-15-2016 на 11:48

  20. #2345
    Вярно си е това, че мисълта на българина се репресира от многото български автори, не ме разбирайте погрешно, не смятам, че трябва да оставим Ботев или Вазов, ами по-скоро да прокараме по-модерна литература, класиките също са важни.
    Маркс е философ, неговата литература по философия, пък по БЕЛ да прокарат нещо на Кафка или Сартр, да изложат западна мисъл, а не само славянски разкази и повести.

    В момента съм хванал отново да чета Том V от народна култура, знаете онези за различните автори, на Достоевски.
    Препоръчвам на всеки да прочете „Отвратителна история“ кратък разказ, но много интересен, именно той ме зариби по руския класик.

  21. #2346
    Супер фен Аватара на Christinna
    Регистриран на
    Aug 2012
    Мнения
    1 951
    Цитирай Първоначално написано от deitona22 Виж мнението
    Интересна,особено като се завърже действието.Препоръчвам ти "То" и "Зеленият път" от Кинг също.
    Да, в началото малко бавно се развиваше действието, но след това ми стана интересна. Тук имам "Тъмната половина", така че мисля скоро и нея да я прочета.
    Сега почвам "Смърт край Нил" на Агата Кристи.

  22. #2347
    Повече от фен Аватара на ENIGMA00
    Регистриран на
    Sep 2016
    Мнения
    447
    И аз съм голям фен на Кинг. Много ми хареса една негова книга ее как и беше името "Джойленд" уникална е. Чела съм също "Колорадеца" - бива. Разказите му са много добри!! Талисманът - добра е, "Сейлъмс Лот", "Кери".

  23. #2348
    Повече от фен Аватара на MoonWatcher
    Регистриран на
    Apr 2015
    Мнения
    313
    Гледам, че се е заформила дискусия за Кинг. Да си кажа и аз мнението - след четири години четене на негови творби любимата ми все още е "Стрелецът" - първия том на Тъмната кула. Много любима, увлекателна, със страхотна атмосфера, а и Роланд ми е любим персонаж. Като я изключим нея... може би втора по ред на любимост би била "То". Много ми допадна и "Писането: мемоари на занаята", но това защото аз самия драскам някакви разкази от време на време и книгата е много полезна в това отношение. Освен това има и автобиографична част, която също е силно написана.
    По темата - след като приключих "Републиката на крадците" на Скот Линч (препоръчвам целия цикъл "Джентълмените копелета" на любителите на фентъзито, които обаче са склонни да четат по-циничен диалог), захванах "Ужас" на Дан Симънс . Много силна атмосфера и завладяваща история. Чета я паралелно с "Лорд Златен" на Робин Хоб - увлекателно, нестандартно фентъзи, силно като всичките ѝ други творби.

  24. #2349
    Голям фен Аватара на Ouroboros
    Регистриран на
    Mar 2014
    Мнения
    987
    The Exorcist

    за 3 път

  25. #2350
    Повече от фен Аватара на ENIGMA00
    Регистриран на
    Sep 2016
    Мнения
    447
    Цитирай Първоначално написано от Ouroboros Виж мнението
    The Exorcist

    за 3 път
    Ооо да, много е добра! Единствената книга,която ме беше страх да обърна на следващата страница докато я чета.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си