.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 6 от общо 6

Тема: СПИН

  1. #1

    СПИН

    здравейте имам въпрос относно темата за СПИН-а бих се радвала някой по-запознат да ми отговори на въпроса а и мисля че това ще е в полза и на останалите тъй като това е доста опасна болест и трябва всички да са запознати поне малко за да могат да се предпазят.
    Въпроса ми е: сега се замислих като бях по-малка (мисля че седми клас) имахме беседа за СПИН-а и ни обесняваха нали как тряабва да се предпазваме, как се разпространява и т.н. но бяха казали нещо от рода че "всеки десети (не съм сигурна) е преносител на СПИН без да знае. Не болен от СПИН а просто преносител. " та днес се замислих и се чудя как ще стане преносител ако не е болен? има го заложено в себе си ли ? И се разтършувах из статии но никаде не пише че човек който не е болен може да е просто преносител...
    Темата е сериозна и мисля че полезна така че се надявам на отговори от по-запознатите
    "..но мътните да ме вземат, ако този път ти простя!
    Ще бродя подгизнал, ще се гърча в агония,
    но от нещастните си гърди ще те изтръгна
    и даже спомена за теб ще удуша.."


    Защо него ли ? .. Защото ме кара да се усмихвам ..

  2. #2
    Супер фен Аватара на Abigoria
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    Добрич
    Мнения
    1 495
    Вирусът не се 'активира' при всички. Има важна тема бтв...

  3. #3
    Не те знам какво си търсила...
    НО!
    Има разлика м/у ХИВ и СПИН. ХИВ се нарича вирусът,а СПИН е болестта.Има голяма разлика.Човек може да е преносител на ХИВ,може да предаде и на други този вирус,но да не е болен от СПИН.Така човек може да приносител на ХИВ,без да е болен и без да знае.

  4. #4
    Здравейте
    На 29.09 със приятелката ми правихме анален секс без презерватив...след това още 3-4 пъти....Преди това тя е имала полов контакт веднъж(с презерватив)
    Последната седминца аз имах екземи по гениталиите, но след мазане и антибиотици се оправих
    Във момента ме боли глава и имам високо кръвно, преди 3 дни повърнах, а приятелката ми има диария и повръща
    Почвам да параноясвам но... какъв е шансът да съм болен от ХИВ/СПИН?
    Последно редактирано от Mitko225 : 11-14-2017 на 11:24

  5. #5
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 325
    Цитирай Първоначално написано от Mitko225 Виж мнението
    Здравейте
    На 29.09 със приятелката ми правихме анален секс без презерватив...след това още 3-4 пъти....Преди нова тя е имала полов контакт веднъж(с презерватив)
    Та въпроса ми е... какъв е шансът да съм болен от ХИВ/СПИН?
    50%
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  6. #6
    Супер фен Аватара на Supermassive____
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    2 812
    Цитирай Първоначално написано от Mitko225 Виж мнението
    Във момента ме боли глава и имам високо кръвно, преди 3 дни повърнах, Почвам да параноясвам какъв е шансът да съм
    Да си бременен? - Много голям...
    Тест… Тест… Тест... си направи и ако има две черти ... Бременен си вече ти! Честито!
    Great minds discuss ideas. Average minds discuss events. Small minds discuss people.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си