.
Отговор в тема
Страница 2 от 6 ПървиПърви 123456 ПоследнаПърви
Резултати от 26 до 50 от общо 131

Тема: SAT и TOEFL

  1. #26

    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    ВаРнАаАа
    Мнения
    2 031
    Майка ми помня, че държа TOEFL , но аз мислих, че са го отменили вече. Странно

  2. #27
    Не са го отменили :}

  3. #28

    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    ВаРнАаАа
    Мнения
    2 031
    Цитирай Първоначално написано от Sir9Maximilian
    Не са го отменили :}
    Oки

  4. #29
    такам айде и аз да питам поне
    аз съм 10 клас в момента и съм се насочила към висше във Великобритания. Ходя на курсове по англ. в момента, скоро свършвам Intermediate ниво и смятам да изкарам и Upper-intermediate втория срок. Та въпроса ми е, това достатъчно ли е за взимане на TOEFL с оценка, достатъчна за кандидатстване (прием) в университет. Доколкото знам нивото Advance е повече разговорно, не се взима граматика там. Отделно си чета книги на англ. и си правя упражнения от където намеря. Та, моля за компетентно мнение

  5. #30
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Цитирай Първоначално написано от silver_moon
    такам айде и аз да питам поне
    аз съм 10 клас в момента и съм се насочила към висше във Великобритания. Ходя на курсове по англ. в момента, скоро свършвам Intermediate ниво и смятам да изкарам и Upper-intermediate втория срок. Та въпроса ми е, това достатъчно ли е за взимане на TOEFL с оценка, достатъчна за кандидатстване (прием) в университет. Доколкото знам нивото Advance е повече разговорно, не се взима граматика там. Отделно си чета книги на англ. и си правя упражнения от където намеря. Та, моля за компетентно мнение
    Кратко и ясно - Не. ТОЙФЕЛ не е само проста граматика, ами и въпрос на инверсионни конструкции, subjunctive, collocations и т.н., което няма как да се научи до ниво В2. Advanced ти трябва поне. Да не говорим, че като изкараш Advanced е желателно да отидеш на един курс за ТОЙФЕЛ, за да свикнеш с механиката и формата и особеностите. И все пак зависи колко искаш да изкараш и къде се целиш в Англия, защото има разлика между Оксфорд и University of нещо-си, грубо казано.

  6. #31
    Мега фен Аватара на December
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 413
    М знам,че не се вписвам много в темата, но няма къде другаде да питам(освен ако не напрая нова тема,но си мисля,че в нея ще ми отговорят същите хора ) пък и amk933 е голям разбирач,а didivid сякаш беше писала,че е взела сертификат от Кеймбрич.
    Та въпросът ми е, първият сертификат от Кеймбрич на какво ниво се взима? Например Intermediate? И после вторият сертификат,и накрая мисля, че беще бизнес сертификатът ... Сори,че така объркано стана,ама не съм запозната като вас и ми е малко трудно. Ако може някой да ми напише например
    FCE - Intermediate и т.н.

  7. #32
    Цитирай Първоначално написано от amk933
    Цитирай Първоначално написано от silver_moon
    такам айде и аз да питам поне
    аз съм 10 клас в момента и съм се насочила към висше във Великобритания. Ходя на курсове по англ. в момента, скоро свършвам Intermediate ниво и смятам да изкарам и Upper-intermediate втория срок. Та въпроса ми е, това достатъчно ли е за взимане на TOEFL с оценка, достатъчна за кандидатстване (прием) в университет. Доколкото знам нивото Advance е повече разговорно, не се взима граматика там. Отделно си чета книги на англ. и си правя упражнения от където намеря. Та, моля за компетентно мнение
    Кратко и ясно - Не. ТОЙФЕЛ не е само проста граматика, ами и въпрос на инверсионни конструкции, subjunctive, collocations и т.н., което няма как да се научи до ниво В2. Advanced ти трябва поне. Да не говорим, че като изкараш Advanced е желателно да отидеш на един курс за ТОЙФЕЛ, за да свикнеш с механиката и формата и особеностите. И все пак зависи колко искаш да изкараш и къде се целиш в Англия, защото има разлика между Оксфорд и University of нещо-си, грубо казано.
    е, аз че ще ходя на подготвителен за ТОЕФЛ ще ходя, няма как. Не съм запозната много много с формата и тн., трябва ми подготовка. Значи ще изкарам и Advanced нивото. Благодаря ти много за инфото

  8. #33
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Цитирай Първоначално написано от December
    М знам,че не се вписвам много в темата, но няма къде другаде да питам(освен ако не напрая нова тема,но си мисля,че в нея ще ми отговорят същите хора ) пък и amk933 е голям разбирач,а didivid сякаш беше писала,че е взела сертификат от Кеймбрич.
    Та въпросът ми е, първият сертификат от Кеймбрич на какво ниво се взима? Например Intermediate? И после вторият сертификат,и накрая мисля, че беще бизнес сертификатът ... Сори,че така объркано стана,ама не съм запозната като вас и ми е малко трудно. Ако може някой да ми напише например
    FCE - Intermediate и т.н.
    FCE е като надграждане на Upper Intermediate, но е преди Advanced. Ако Upper Intermediate ти е В 2.1, то FCE ти е В 2.2, а Advanced ти е С1. Моят съвет е да не се хвърляш на FCE след Upper Intermediate, ами да караш курсове за FCE успоредно с Upper Intermediate или след това. Не е толкова лесно колкото изглежда. А, ако трябва да съм честен, не вииждам много смисъл от FCE. Advanced и Proficiency са тези, които са по-важни и пак не колкото IELTS или TOEFL.

  9. #34
    Ох, извинявам се, че пиша пак

    кой сертификат е по-добър за човек, искащ да учи в страна от Великобритания (за момента Шотландия, че стана безплатно и за българи) - IELTS или TOEFL и каква точно е разликата между тях

    Много се извинявам, че ви тормозя пак, но забравих да питам одеве, а виждам, че тук поне някой е запознат

  10. #35
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Цитирай Първоначално написано от silver_moon
    Ох, извинявам се, че пиша пак

    кой сертификат е по-добър за човек, искащ да учи в страна от Великобритания (за момента Шотландия, че стана безплатно и за българи) - IELTS или TOEFL и каква точно е разликата между тях

    Много се извинявам, че ви тормозя пак, но забравих да питам одеве, а виждам, че тук поне някой е запознат
    Ако си сигурна, че искаш САМО Обединеното Кралство -> IELTS
    Ако ще пробваш в Америка, Англия и Европа -> TOEFL
    Ако ще е само Америка -> TOEFL

    Това става въпрос за езиков сетификат. Ако обаче искаш Америка в играта влизат и SAT I и SAT II.

  11. #36
    Голям фен Аватара на elito6754
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    София
    Мнения
    855
    И аз се намесвам в темата с един въпрос...има ли вечен сертификат по английски и кой е той?

  12. #37
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Цитирай Първоначално написано от elito6754
    И аз се намесвам в темата с един въпрос...има ли вечен сертификат по английски и кой е той?
    Едно време FCE, CAE и CPE бяха, ама вече и те не са. Не се сещам някой истински сертификат от сорта нa Cambridge или ТОЙФЕЛ, който да важи за винаги. Сигурно има някакви измислени, ама каква работа ще ти свършат?

  13. #38
    Цитирай Първоначално написано от amk933
    Цитирай Първоначално написано от silver_moon
    Ох, извинявам се, че пиша пак

    кой сертификат е по-добър за човек, искащ да учи в страна от Великобритания (за момента Шотландия, че стана безплатно и за българи) - IELTS или TOEFL и каква точно е разликата между тях

    Много се извинявам, че ви тормозя пак, но забравих да питам одеве, а виждам, че тук поне някой е запознат
    Ако си сигурна, че искаш САМО Обединеното Кралство -> IELTS
    Ако ще пробваш в Америка, Англия и Европа -> TOEFL
    Ако ще е само Америка -> TOEFL

    Това става въпрос за езиков сетификат. Ако обаче искаш Америка в играта влизат и SAT I и SAT II.
    значи ще е TOEFL , преди много исках в Америка, но таксите ми се виждат невъзможни за един средностатистически българин, чиито родители получават нормални български заплати така че съм се насочила към UK и Финландия за момента, но на преден план е UK, защото искам в англоговоряща държава...отново мерси за отговора

  14. #39
    Голям фен
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    In my broken heart...
    Мнения
    545
    Айде стига бе! Никой ли в този форум не е взимал internet-based TOEFL?!?

  15. #40
    Повече от фен
    Регистриран на
    Dec 2008
    Мнения
    334
    А мен ме интересува FCE и CAE вечни ли са или имат някакъв срок?

  16. #41
    Повече от фен Аватара на SorrowEyes
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    391
    Цитирай Първоначално написано от Ge7OverHere
    А мен ме интересува FCE и CAE вечни ли са или имат някакъв срок?
    Нямат срок.

  17. #42
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Цитирай Първоначално написано от SorrowEyes
    Цитирай Първоначално написано от Ge7OverHere
    А мен ме интересува FCE и CAE вечни ли са или имат някакъв срок?
    Нямат срок.
    НямаХА срок. Вече доколкото знам имат.

  18. #43
    Голям фен
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    In my broken heart...
    Мнения
    545
    Цитирай Първоначално написано от amk933
    Цитирай Първоначално написано от SorrowEyes
    Цитирай Първоначално написано от Ge7OverHere
    А мен ме интересува FCE и CAE вечни ли са или имат някакъв срок?
    Нямат срок.
    НямаХА срок. Вече доколкото знам имат.
    Аз чух, че още 2 години ще са доживотни и после... с някакъв срок... Сега ще проверя!

  19. #44
    Мега фен Аватара на Infinity
    Регистриран на
    May 2008
    Мнения
    5 543
    Аз малко неподготвена се включвам в темата..е прочетох всичко дотук и ми се изясниха някои въпроси,но искам да попитам за UK оценките отново ли важат от 9-ти клас? И за там ти трябва TOEFL нали??
    А,да..иии защото от тая година съм решила вече да се вземе във ръце и задължително да се запиша на курсове по АЕ,ако някой може искам да ми напише всичките нива на английският език от първото до последното .И още нещо amk93 най-после ще споделиш ли в какво училище учиш и къде? Благодаря предварително!

  20. #45
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Цитирай Първоначално написано от cool_doll
    Аз малко неподготвена се включвам в темата..е прочетох всичко дотук и ми се изясниха някои въпроси,но искам да попитам за UK оценките отново ли важат от 9-ти клас? И за там ти трябва TOEFL нали??
    А,да..иии защото от тая година съм решила вече да се вземе във ръце и задължително да се запиша на курсове по АЕ,ако някой може искам да ми напише всичките нива на английският език от първото до последното .И още нещо amk93 най-после ще споделиш ли в какво училище учиш и къде? Благодаря предварително!
    Ако ще е само в Англия кандидатстването най-добре IELTS, но, ако предвиждаш и други Европейски държави и/или Америка обезателно TOEFL.

    Нива на АЕ като чужд език според общоприетата европейска езикова рамка:
    А1
    A2
    B1
    B2
    C1
    C2

    И след това е английски като майчин език. Освен това ниво В2 много често се дели на две поднива: В2.1 и В2.2 и има чувствителна разлика. Може би най-голямата разлика измежду всички нива. В момента уча в училищетото на американското и английското посолства. Надявам се и там да си завърша, защото си имам американска и английска дипломи + IB. Няма български, ама мен много много не ме касае. Аз български вече тотално го забравям, защото и в нас не се говори много много.

  21. #46
    Мега фен Аватара на Infinity
    Регистриран на
    May 2008
    Мнения
    5 543
    А имаш ли някаква информация какво представлява IELTS,въпреки че имам намерение да се пробвам и в Дания живот и здраве,защото както всички знаем там образованието е безплатно!
    И още един въпрос лично към amk93 от чисто любопитство.Защо във вас не се говира Бг?
    Вече сигурно ти ставам досадна,обаче съм болна вече от това чудо наречено любопитство.

  22. #47
    Мега фен Аватара на Infinity
    Регистриран на
    May 2008
    Мнения
    5 543
    didvid ще взема малко и аз да ти помогна тъй,като гледам се интересуваш главно от TOEFL.
    Значи сега ти копвам едно мнение на човек държал изпита през 2008,което мисля те урежда,щото доколкото разбрах е варианта е сменен преди това /2006/ и е валиден все още.

    Хм, формата на Тойфела е гадничък, защото слушаш лекция дълга 6 минути, която е на академично ниво и после отговаряш на 16 въпроса... И така около 5-6 пъти беше... Четенето и разбирането също го има - три дълги текста на академична тема и пак отговаряш на въпроси. Есето - кое есе? Те са вече две - едното е слушаш пак дълга лекция на академична тема, после четеш текст по същата тема и правиш писмено сравнение между двете. Другото си е на тема, която не е академична и си даваш мнението... Това на Кеймбридж го няма и заради това си мисля, че сегашния формат на Тойфел е много по-гаден. Предишните формати са лесни, но сегашния е...

    Такаа...това му е мнението и няколко пъти се подчертава,че академичният език много му е попречил,което лично мен ме притеснява,защото не съм във езикова и съответно не уча предметите на АЕ и това явно след 4 години живот и здраве много ще ми попречи. Ето ти една темичка от друг форум,в която се описва
    абсолютно всичко,което предполагам те интересува,включително и мнения на хора карали изпита.
    Нооо...с две думи без курс тегаво вървят нещата.Момчето от темата е изкарало 68т.,което ми се струва доста зле от възможни 120т.
    http://forum.unwe.acad.bg/viewtopic.php?f=14&t=6973
    Това е темата,от която копирах мнението на автора.
    На самоподготовка е бил е резултета си е плачевен.

  23. #48
    Голям фен
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    In my broken heart...
    Мнения
    545
    cool_doll, благодаря за инфото, но аз вече съм я гледала тази тема. Честно да ти кажа, от това което прочетох, останах с впечатлението, че това момче не беше ходило на никакви курсове по английски. Т.е. ти все едно знаеш малко от малко испански и се явяваш на някакъв сертификат, който ти покрива ниво С1 от Европейската езикова рамка. Е, не става, защото твоите знания са примерно на ниво А2 или поне В2.1, но пак са недостатъчни, за да покрияш изпита с добър резултат.
    Мисълта ми е, че това момче изобщонее учило английски и иска да вземе TOEFL с добър резултат, а това не ми се струва възможно. Когато за първи път попаднах на тази тези се шашнах, защото той описа изпита като хипер труден и непосилен. Но аз влязох тук: http://toefl.testove.com/ , влязох и в официалния сайт на TOEFL, направих примерни упражнения и сигнах до извода, че на това момче теста му струва много труден и сложен, защото то самото не знае достатъчно английски. Докато аз мисля, че съм на досатъчно високо ниво и няма да имам големи проблеми с TOEFL-a, а просто исках да попитам някой, коийто го е държал... просто ей тъй - да ми сподели опита си.
    Надявам се си ме разбрала, мерси все пак за линка, поне си си отделила от времето да го потърсиш заради мен! Благодаря!

    И един въпрос към: amk933. Ъъъ, може и да си го написал вече, но аз нямам спомен.. Ти ще държиш ли SAT II и ако да - по кои предмети? Аз съм се насочила към Биология и италиански, но за биологията ще си трябва бая учене. Също така биологията се дели на Е и М части. Имаш ли идея каква е разликата между тях и също така и двете трябва да се държат или може само едната част?

  24. #49
    Мега фен Аватара на Infinity
    Регистриран на
    May 2008
    Мнения
    5 543
    Ами няма защо ада ми благодариш всъщност,щото аз го вметнах за всички заинтересовани,каквато съм и аз. Ориентирам се още от рано към Дания,Холандия,Швеция...все държави,в които образованието е безплатно .Аз всъщност точно затова се ориентирам към тях,де.
    Искам да те попитам ти на какви курсове си ходила/ще ходиш?
    И също така тези,които се подготвят за изпита TOEFL,какви материали използват и какви учебници,защото днес се шашнах да гледам доста скъпи учебници.
    Ето вижте ги и поне,ако някой е учил по някой от тях да сподели заслужава ли си.
    http://www.pons.bg/index.php?act=pro...details&id=304 80лв. е

    http://www.testove.com/toefl_book_kaplan.htm
    http://www.book.store.bg/c/p-p/m-119...&latconvused=0

    http://www.testove.com/gre_book_princeton.htm
    Лично аз съм информирана само за тези,но ако някой знае някакви други или още по-добре някакви безплатни материали в нета,ако някой знае някакви линкчета от замунда ще съм му много благодарна.

  25. #50
    Мега фен Аватара на Infinity
    Регистриран на
    May 2008
    Мнения
    5 543
    Ами няма защо ада ми благодариш всъщност,щото аз го вметнах за всички заинтересовани,каквато съм и аз. Ориентирам се още от рано към Дания,Холандия,Швеция...все държави,в които образованието е безплатно .Аз всъщност точно затова се ориентирам към тях,де.
    Искам да те попитам ти на какви курсове си ходила/ще ходиш?
    И също така тези,които се подготвят за изпита TOEFL,какви материали използват и какви учебници,защото днес се шашнах да гледам доста скъпи учебници.
    Ето вижте ги и поне,ако някой е учил по някой от тях да сподели заслужава ли си.
    http://www.pons.bg/index.php?act=pro...details&id=304 80лв. е

    http://www.testove.com/toefl_book_kaplan.htm
    http://www.book.store.bg/c/p-p/m-119...&latconvused=0

    http://www.testove.com/gre_book_princeton.htm
    Лично аз съм информирана само за тези,но ако някой знае някакви други или още по-добре някакви безплатни материали в нета,ако някой знае някакви линкчета от замунда ще съм му много благодарна.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си