.
Отговор в тема
Страница 3 от 6 ПървиПърви 123456 ПоследнаПърви
Резултати от 51 до 75 от общо 131

Тема: SAT и TOEFL

  1. #51
    Голям фен
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    In my broken heart...
    Мнения
    545
    Така първо нещо да вметна за учебниците, дето си дала линкове за тях. Ако си ги купиш от Amazon ще ти излязат мнгого по-евтино с доставката. Аз лично когато започна активно да се подготвям за TOEFL и SAT ще си поръчам учебниците оттам, защото тука в БГ са от 80до ри до 160 лв, а там на старо (употребявани и писани следователо) са ти 0.88 ЦЕНТА! (това ти казвам, само за да видиш разликата. Все пак къде са 160лв., къде са 88 цента! ) Новите са между 10 и 30 $.
    Така, сега за курсовете. В четвърти клас ходих на частна учителка в блока до нас. 5 (elementary) и 6ти (pre-intermediate) клас ходих на Бритакника (от София съм да вметна само ) , 7ми клас се записaх на пак на Британика (продължих си де), но след един месец спрях, защото се подготвях за изпитите за гимназия. Лятото между 7 и 8 клас си минах учебника дето ми беше останал от 7ми клас. По този начин прескочих нивото Intermediate, защото си го изкарах сама цяло лято на село. В 8ми клас в АВО-Бел ходих на курс за Upper-Intermediate. Лятото между 8 и 9 ходих на летен курс за FCE и се явих на декемврийската сесия. А 9 и 10 (сега) пак в Авото съм Advanced - подготовка за САЕ. Но най-вероятно ще прекъсна от втория срок, за да започна да се подготвям за TOEFL, SAT I и SAT II.

  2. #52
    абе деца в българия никой нищо не купува не го ли научихте.. можете да дръпнете за без пари по-голямата част от най-добрите учебници за тоефл и сат.

    на тоефл-а висок резултат въобще не ви трябва, тъй като относно условията него никой не го гледа. той ви трябва колкото да им покриете минималното ниво, щото не живеете в англоезична страна. за по-голямата част от университетите тва е 70-80 ibt, 90-100 ако искате журналистика или тия се правят на гъзари. аз докато кандидатствах единствените които не приеха тоефл-а бяха оксфорд и кембридж, ама те тука англичаните са малко странни.

    на сат не е трудно въобще да искарате висок резултат. стремете са на математиката да направите 800, щото тва дето го има там сте го учили в 8-9ти клас (ако сте си седели на панталонките де). за reading ви трябва само и единствено да научите един списък лексика дето ми мяза че беше около 300-400 думи, вярно, гаднички, но пък малко. а за writing вече като сте си осигурили 1400-1500 на другите 2 части хич няма да ви боли патката.

    сат2 като карате гледайте кое ви е най-изгодно. за биологията точно не знам, ама аз като карах немски имаше два варианта - или с listening, или без. (физиката и математиката нямаха де, така че не съм сигурен) аз, като типичен български тарикат, естествено тактично пропуснах датата с listening и отидох на тая без. всъщност за самия резултат няма разлика, просто е по-трудно - предполагам че и с биологията е нещо подобно.

    айде учете и ше ви чакам в англия. зарежете ги тия дании, швеции, там е студено не гледайте че не е безплатно, кат се почнат заемите и стипендиите всичко ше ви покриват, и даже ще ви остане...
    ай със здраве - другото не е важно

  3. #53
    Голям фен
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    In my broken heart...
    Мнения
    545
    Цитирай Първоначално написано от blgt
    абе деца в българия никой нищо не купува не го ли научихте.. можете да дръпнете за без пари по-голямата част от най-добрите учебници за тоефл и сат.
    E, дай линк тогава Моля!

  4. #54
    Цитирай Първоначално написано от didivid
    Цитирай Първоначално написано от blgt
    абе деца в българия никой нищо не купува не го ли научихте.. можете да дръпнете за без пари по-голямата част от най-добрите учебници за тоефл и сат.
    E, дай линк тогава Моля!
    не ме пуска, че съм ного малък .. иначе tpb има каквото ти душа желае .. ако пък не намериш - гугъл знае всичко.. просто трябва да напишеш един торент след името
    пс. а и в замундата и арената май имаше някви такива неща навремето
    ай със здраве - другото не е важно

  5. #55
    Голям фен
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    In my broken heart...
    Мнения
    545
    Извинявам се за невежеството... Какво е tpb?

  6. #56
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Цитирай Първоначално написано от cool_doll
    А имаш ли някаква информация какво представлява IELTS,въпреки че имам намерение да се пробвам и в Дания живот и здраве,защото както всички знаем там образованието е безплатно!
    И още един въпрос лично към amk93 от чисто любопитство.Защо във вас не се говира Бг?
    Вече сигурно ти ставам досадна,обаче съм болна вече от това чудо наречено любопитство.
    Е то е ясно, защо...имам два първородни езика и един по-добър и от двата. Майка ми е арменка, баща ми е полу-македонец, полу-българин, а аз говоря най-добре английски. Бъркотия. Та опитвам се да зауча някакъв арменски, което се простира далеч отвъд човешките способности, ако питаш мен. 76 йероглифи в 2 азбуки ми идват в повечко. Добре че поне се оправям с родата и бабите и дядовците.

  7. #57
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Цитирай Първоначално написано от didivid
    И един въпрос към: amk933. Ъъъ, може и да си го написал вече, но аз нямам спомен.. Ти ще държиш ли SAT II и ако да - по кои предмети? Аз съм се насочила към Биология и италиански, но за биологията ще си трябва бая учене. Също така биологията се дели на Е и М части. Имаш ли идея каква е разликата между тях и също така и двете трябва да се държат или може само едната част?
    Дам ще карам 4 САТ 2 - Немски, Испански, Математика 1 и Математика 2. Аз съм малко луд заради това така. В Йейл ми искат 2 САТ 2, в Харвард, където е най-много искат 3. Обаче аз лудия 4.

    По Биология държиш или М или Е, не може и двете. Преди това има и една обща част. Иначе разликата е, че е М е повече свързано с клетки, фотосинтеза, системи и т.н., докато Е е свързано с някакви популации, общества и енергии. Вземи М, защото то е по-близко до българската програма.

    П.С: Хич не ви завиждам с тоя ТОЙФЕЛ.

  8. #58
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Иначе за учебници има 4 издателства и това е, аз друго не признавам:

    Kaplan
    Barron's
    Princeton Review
    Peterson

    Интернет, замунда, не е като на хартия с отговори и обяснения.

  9. #59
    Мега фен Аватара на Infinity
    Регистриран на
    May 2008
    Мнения
    5 543
    Така е интернета не е перфектното решение,но нямам никакви близки,които от Америка могат да ми направят тази услуга със учебниците от сайта,който даде. Имам едни,но не са чак толкова близки...и не се търсим особено.
    А,пък това със доставката,нещо не ми харесва особено..
    Така,че какъв вариант остава? Скъпите учебници от Бг!?
    To infinity and beyond.

  10. #60
    Цитирай Първоначално написано от amk933
    Иначе за учебници има 4 издателства и това е, аз друго не признавам:

    Kaplan
    Barron's
    Princeton Review
    Peterson

    Интернет, замунда, не е като на хартия с отговори и обяснения.
    Ако може и аз да те питам нещо..

    Сертификата FCE помага ли при кандидатсването в Великобритания?

  11. #61
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Цитирай Първоначално написано от Scr3amerka
    Цитирай Първоначално написано от amk933
    Иначе за учебници има 4 издателства и това е, аз друго не признавам:

    Kaplan
    Barron's
    Princeton Review
    Peterson

    Интернет, замунда, не е като на хартия с отговори и обяснения.
    Ако може и аз да те питам нещо..

    Сертификата FCE помага ли при кандидатсването в Великобритания?
    FCE според мен не, защото това ти е ниво В2. За да учиш в Английски университет ти трябват А на САЕ или В на СРЕ. Най-добрият вариянт, обаче, е над 7 на IELTS. И пак зависи къде искаш.

  12. #62
    Мега фен Аватара на Infinity
    Регистриран на
    May 2008
    Мнения
    5 543
    А с две думи кой е на лесният от всичкиту изброени дотук изпити?
    To infinity and beyond.

  13. #63

  14. #64
    Голям фен
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    In my broken heart...
    Мнения
    545
    Лесен е много разтегливо понятие. Зависи какво ти е нивото. Ако си на ниво Proficiency FCE ще ти е хипер лесен

  15. #65

    г

    И аз съ бях запътил за Англия или Щатите,но реших тук да взема бакалавър и евентуално да следвам магистър.С дентална медицина ще се занимавам Успех с начинанието :P

  16. #66
    Цитирай Първоначално написано от amk933
    Интернет, замунда, не е като на хартия с отговори и обяснения.
    извода - принтиш там при тебе няма как, ама тука избора е между 70 долара учебник и по 4 стотинки на страничка в печатарницата. а иначе има и доста други издателства.. макар че сега не се сещам точно как се казваха. най-добрите според мене са тия от collegeboard де, все пак те си организират изпита.

    не се лъжи братче да праиш 4 сат2 .. аз така се излъгах и накрая и един се оказа, че не ми е трябвал а и на вас, дето ще ставате политици и прочее, не ви ли искат оня дето имаше допълнително английски?

    Цитирай Първоначално написано от amk933
    FCE според мен не, защото това ти е ниво В2. За да учиш в Английски университет ти трябват А на САЕ или В на СРЕ. Най-добрият вариянт, обаче, е над 7 на IELTS. И пак зависи къде искаш. Smile
    тук ми се струва че се изсили малко.. приемат и с по-ниски оценки. е, не всички де.
    всеки университет си има отделни критерии. проучете какви са, не става по мързеливата процедура - драскаш във форума и някой ти казва :P :P :P

    пс. за човека дето питаше какво е тпб : http://lmgtfy.com/?q=tpb (вече пораснах и мога и линкове да слагам)
    ай със здраве - другото не е важно

  17. #67
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    ^Не се изсилих. Неслучайно казах, че зависи от университета, но топа (Оxbridge, LSE, UCL, King's, Imperial) за да имаш някакъв шанс ти трябва над 7.5, да не кажем над 8. А FCE изобщо не виждам за какво би послужило на някого.

    А аз знам, че 4 не ми трябват, но това са и най-силните предмети и, като кандидатствам ще ми се броят най-силните 2 или 3.

  18. #68
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    ПС: Ония САТ с допълнителен английски отдавна го няма. И не на мен не ми го искат. Искат го на чужденци.

  19. #69
    Голям фен
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    In my broken heart...
    Мнения
    545
    Ъъъ, аз да се похваля. Направих примерен тест за SAT I, без никаква подготовка.. в смисъл, не съм ходила на курсове и така нататък. Всичко е на базата на знанията ми до този момент. Та, резултатите ми са:
    Математика: 400/800
    Reading: 420/800

    И Writing не го изчислих като хората, щото не писах есето, но raw score ми излезе 49, което не знам какво означава.
    Да попитам просвететните в тази част.. Горе-долу 50% покритие добре ли е като първи път, като (пак казвам) не съм се готвила досега ИЗОБЩО за SAT..?
    Мисля, че като започна някакви курсове и се поупражнявам, ще си подобря резултата. В крайна сметка долната граница за прием варира между 590-650.

  20. #70
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Цитирай Първоначално написано от didivid
    Ъъъ, аз да се похваля. Направих примерен тест за SAT I, без никаква подготовка.. в смисъл, не съм ходила на курсове и така нататък. Всичко е на базата на знанията ми до този момент. Та, резултатите ми са:
    Математика: 400/800
    Reading: 420/800

    И Writing не го изчислих като хората, щото не писах есето, но raw score ми излезе 49, което не знам какво означава.
    Да попитам просвететните в тази част.. Горе-долу 50% покритие добре ли е като първи път, като (пак казвам) не съм се готвила досега ИЗОБЩО за SAT..?
    Мисля, че като започна някакви курсове и се поупражнявам, ще си подобря резултата. В крайна сметка долната граница за прием варира между 590-650.
    Ами много зависи. Не е зле, но зависи на какво си го правила този тест и дали е новият формат.

  21. #71
    Голям фен
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    In my broken heart...
    Мнения
    545
    Отпред пише Official SAT Practice Test 2009-10 .. Предполагам, че е новия. А какво значи.. "на какво съм го правила"?

  22. #72
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Цитирай Първоначално написано от didivid
    Отпред пише Official SAT Practice Test 2009-10 .. Предполагам, че е новия. А какво значи.. "на какво съм го правила"?
    Това е то. Щом е 2010 значи е ок вс. Правилното е.

  23. #73
    Голям фен
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    In my broken heart...
    Мнения
    545
    Имам въпрос... (естесвено) Значи, като ходих във фондация Кирил и Методий ми казаха, че там само се правят упражнения и не се учи материал. Обаче, аз не знам терминологията по математика, и на Reading-a зациклих тук-там, имаше думи дето за пръв път в живота си ги виждам. Как мога да се подготвя, защото има неща, които не съм учила.. доколкото знам SAT е някъде на ниво Advanced и малко отгоре... T.e. има неща, които не знам..

  24. #74
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Enjoy:

    http://img.sparknotes.com/content/te.../sat.vocab.pdf
    http://www.freevocabulary.com/vocabulary.pdf

    Това са всички думи и на сън да те бутнат трябва да ги знаеш.

  25. #75
    Голям фен
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    In my broken heart...
    Мнения
    545
    Леле, колко са мноооооооого! Ти всички ли ги знаеш?!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си