.
Отговор в тема
Страница 4 от 6 ПървиПърви 123456 ПоследнаПърви
Резултати от 76 до 100 от общо 131

Тема: SAT и TOEFL

  1. #76
    Мега фен Аватара на Infinity
    Регистриран на
    May 2008
    Мнения
    5 543
    Ох,аз имам един проблем исках да видя думите,които dmk93 даде,но нещо компа от известно време не ми отваря правилно документи pdf?!
    Нямам представа защо,но ми излизат само някви странни символи..
    А,много искам да ги видяяя..
    Някой може ли да ми ги прати на ЛС или на скайп евентуално
    To infinity and beyond.

  2. #77
    Голям фен
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    In my broken heart...
    Мнения
    545
    Нямаш ли Adobe Reader?

  3. #78
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Цитирай Първоначално написано от didivid
    Леле, колко са мноооооооого! Ти всички ли ги знаеш?!
    Ми много малко не знам. Смятам до една година да ги знам всички.

  4. #79
    Голям фен
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    In my broken heart...
    Мнения
    545
    А по какъв способ ги учиш? Щото различните хора по различен начин - някои ги пишат по 100 пъти,други само ги четат и т.н. Ти как си успял да научиш до сега?

  5. #80
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Цитирай Първоначално написано от didivid
    А по какъв способ ги учиш? Щото различните хора по различен начин - някои ги пишат по 100 пъти,други само ги четат и т.н. Ти как си успял да научиш до сега?
    Ами не съм ги учил. Просто си ги знам. Как да ти обясня...на мен английски ми е първи език, по-добър от арменския и българския. Common sense се вика на английски, не знам как е на български. Думите, които не знам са думи, които почти никой не използва. Иначе най-голямата глупост е да пишеш думи. Така НЕ се учи ефективно. Не съм писал думи от 3ти клас, а знам 6 езика. От личен опит говоря. Просто чети думата и значението и си повтаряй на ум. След това закриваш значението или думата и се тестваш дали си я запомнила, но това го правиш, след като си научила поне 1 страница да речем. 5000 думи трябва да са ти на вода...

  6. #81
    Голям фен
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    In my broken heart...
    Мнения
    545
    Цитирай Първоначално написано от amk933
    Цитирай Първоначално написано от didivid
    А по какъв способ ги учиш? Щото различните хора по различен начин - някои ги пишат по 100 пъти,други само ги четат и т.н. Ти как си успял да научиш до сега?
    Ами не съм ги учил. Просто си ги знам. Как да ти обясня...на мен английски ми е първи език, по-добър от арменския и българския. Common sense се вика на английски, не знам как е на български. Думите, които не знам са думи, които почти никой не използва. Иначе най-голямата глупост е да пишеш думи. Така НЕ се учи ефективно. Не съм писал думи от 3ти клас, а знам 6 езика. От личен опит говоря. Просто чети думата и значението и си повтаряй на ум. След това закриваш значението или думата и се тестваш дали си я запомнила, но това го правиш, след като си научила поне 1 страница да речем. 5000 думи трябва да са ти на вода...
    Оооо, това ще отнеме време. И аз никога не ги пиша.. Така не ги запомням изобщо.Мерси за всичкооо!

  7. #82
    И аз ще се включа в темата.Още съм млад и зелен .Сега съм осми клас.Винаги ми е било мечта да уча в чужбина.amk933, ще ми обясниш с 2-3 думи за какво уроци става въпрос (тези, на които ходиш ти) .Ако не е тайна, кажи ми в коя гимназия учиш. Sry за тъпите въпроси

  8. #83
    Супер фен Аватара на bloodymirror
    Регистриран на
    Apr 2009
    Мнения
    1 606
    Хм.. само да попитам и аз ..
    значи прочетой едно мнение на един потребител/ка ..
    таа тя говореше,че в Америка е невъзможно за един българин или българка,на който родителите взимат една нормална БГ заплата..а в Америка се плащало много.. дали наистина е така..всмисъл,трябва ли да разполагаш с много пари,за да успееш да се изучиш в Щатите..

  9. #84
    Голям фен
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    In my broken heart...
    Мнения
    545
    Цитирай Първоначално написано от bloodymirror
    Хм.. само да попитам и аз ..
    значи прочетой едно мнение на един потребител/ка ..
    таа тя говореше,че в Америка е невъзможно за един българин или българка,на който родителите взимат една нормална БГ заплата..а в Америка се плащало много.. дали наистина е така..всмисъл,трябва ли да разполагаш с много пари,за да успееш да се изучиш в Щатите..
    В Щатите може да ти дадат финансова помощ, кредити, стипендии, намират ти почасове работа.. После изплащаш заем. Ако докажеш, че дохода на вашите, не покрива таксата, ти дават пари и т.н. А ако като се върнеш в БГ (ако се върнеш) и нямаш възможност да си изплатиш кредита, ти го анулират. Това го знам от един колега на майка ми. Върна се от Щатите преди 3-4 години и всичко ми разказа. То и техните не са много по-заможни от нашите, но както виждаш - отиде момчето, изучи се. Сега е в БГ за практива.. Работи 2-3 години в Министерство някакво и после се връща да учи магистър.
    За това в Щатите е едва ли не по-изгодно, защото в Англия например не дават такава помощ и са единици тези, които получават стипендия.

  10. #85
    Супер фен Аватара на bloodymirror
    Регистриран на
    Apr 2009
    Мнения
    1 606
    Благодаря ти много..
    и аз съм мераклийка за Америка ..
    а,мисля,че питах в една тема..ама нещо не я намирам..таа- от кога трябва да почна тези подготвителни уроци,курсове? и къде е най добре? къд е етова Кирил и Методий ..
    ии.. можете ли да ми предложите някой университет/колеж за актьорско майсторство (защото аз искам това да уча..) Мн благодаря,предварително!!!

  11. #86
    Голям фен
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    In my broken heart...
    Мнения
    545
    За курсовете.. Де да знам.. аз още не съм тръгнала, но мисля от втоиря срок да почвам. Ти кой клас си?
    Фондация Кирил и Методий се намира в София и май е единственото място, което предлагга курсове за ТОЙФЕЛ и САТ. Или ако не е единственото, то поне сигурно е най-доброто, защото всички, които се готвят за тези изпити ходят там.
    Ти сама можеш да си прецениш кога да започнеш, зависи какви са ти знанията. Аз направих приемерен САТ и покрих малко повече от 50% (1430/2400 - без есе), което е добре, предвид това, че НИКОГА не съм се готвила специално за САТ. И за това мисля, че като изкарам един курс и реша 10 теста ще се подобря и на реалния изпит ще изкарам поне 2000 точки! Стискайте пaлци!

    А за университетите, не знам как е "актьорскo майсторство" на английски, но виж дали тук ще намериш нещо!
    http://colleges.usnews.rankingsandre.../best-colleges

  12. #87
    Голям фен Аватара на JCoutureJunkie
    Регистриран на
    Sep 2009
    Град
    В близост до хладилника
    Мнения
    723
    ^Aктьорско майсторство е acting
    П.С. Попрегледах думите,много ми се сториха,но поне има някои,които знам.По математика повечето неща съм ги учила на английски вече.А и задачите(поне това,което скъпият ни amk933 е постнал) не са голяма философия.Има неща от 7-ми клас още...който се е готвил добре тогава,няма как да не ги реши.
    amk933 мерси за материалите.И на мен ми беше интересно да ги видя!

  13. #88
    Голям фен
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    In my broken heart...
    Мнения
    545
    Цитирай Първоначално написано от JCoutureJunkie
    ^Aктьорско майсторство е acting
    П.С. Попрегледах думите,много ми се сториха,но поне има някои,които знам.По математика повечето неща съм ги учила на английски вече.А и задачите(поне това,което скъпият ни amk933 е постнал) не са голяма философия.Има неща от 7-ми клас още...който се е готвил добре тогава,няма как да не ги реши.
    amk933 мерси за материалите.И на мен ми беше интересно да ги видя!
    E, да има някакви лесни неща, но има и такива които просто трябва да се научат!

  14. #89
    Голям фен Аватара на JCoutureJunkie
    Регистриран на
    Sep 2009
    Град
    В близост до хладилника
    Мнения
    723
    Цитирай Първоначално написано от didivid
    Цитирай Първоначално написано от JCoutureJunkie
    ^Aктьорско майсторство е acting
    П.С. Попрегледах думите,много ми се сториха,но поне има някои,които знам.По математика повечето неща съм ги учила на английски вече.А и задачите(поне това,което скъпият ни amk933 е постнал) не са голяма философия.Има неща от 7-ми клас още...който се е готвил добре тогава,няма как да не ги реши.
    amk933 мерси за материалите.И на мен ми беше интересно да ги видя!
    E, да има някакви лесни неща, но има и такива които просто трябва да се научат!
    Ще се учат,няма къде да бягаме (ако знаете с каква тъжна физиономия го пиша това...)
    А между другото,как успявате да запомняте думите като не ги пишете ?Аз например ако хубаво не си изпиша думичката абсурд да ми влезе в главата.Нито като значение,нито като правилно изписване.

  15. #90
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Цитирай Първоначално написано от ritobis
    И аз ще се включа в темата.Още съм млад и зелен .Сега съм осми клас.Винаги ми е било мечта да уча в чужбина.amk933, ще ми обясниш с 2-3 думи за какво уроци става въпрос (тези, на които ходиш ти) .Ако не е тайна, кажи ми в коя гимназия учиш. Sry за тъпите въпроси
    Аз в момента ходя на частни уроци по немски за САТ 2, който ще карам през юни. През априлската (мойта е 2 седмици и половина ) ще ходя и на курсове по математика в Кирил и Методий (поне така го планувам за сега). И цяло лято ще съм на уроци по немски в Сервантес. Та сега първо през юни ще взема САТ 2 по математика 1 и немски. После ноември ще карам САТ испански и след това почвам якото учене за САТ 1 на частни уроци и Кирил и Методий. Иначе, аз казах къде уча - училището на посолствата на Англия и Америка.

  16. #91
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Цитирай Първоначално написано от bloodymirror
    Благодаря ти много..
    и аз съм мераклийка за Америка ..
    а,мисля,че питах в една тема..ама нещо не я намирам..таа- от кога трябва да почна тези подготвителни уроци,курсове? и къде е най добре? къд е етова Кирил и Методий ..
    ии.. можете ли да ми предложите някой университет/колеж за актьорско майсторство (защото аз искам това да уча..) Мн благодаря,предварително!!!
    Личното ми мнение е, че Juilliard е може би най-добрия университет за актьорско майсторство. Йейл също е много добър.

  17. #92
    Супер фен Аватара на bloodymirror
    Регистриран на
    Apr 2009
    Мнения
    1 606
    Цитирай Първоначално написано от didivid
    За курсовете.. Де да знам.. аз още не съм тръгнала, но мисля от втоиря срок да почвам. Ти кой клас си?
    Фондация Кирил и Методий се намира в София и май е единственото място, което предлагга курсове за ТОЙФЕЛ и САТ. Или ако не е единственото, то поне сигурно е най-доброто, защото всички, които се готвят за тези изпити ходят там.
    Ти сама можеш да си прецениш кога да започнеш, зависи какви са ти знанията. Аз направих приемерен САТ и покрих малко повече от 50% (1430/2400 - без есе), което е добре, предвид това, че НИКОГА не съм се готвила специално за САТ. И за това мисля, че като изкарам един курс и реша 10 теста ще се подобря и на реалния изпит ще изкарам поне 2000 точки! Стискайте пaлци!

    А за университетите, не знам как е "актьорскo майсторство" на английски, но виж дали тук ще намериш нещо!
    http://colleges.usnews.rankingsandre.../best-colleges
    Ами 8ми съм! A ти?

  18. #93
    Голям фен
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    In my broken heart...
    Мнения
    545
    Цитирай Първоначално написано от bloodymirror
    Цитирай Първоначално написано от didivid
    За курсовете.. Де да знам.. аз още не съм тръгнала, но мисля от втоиря срок да почвам. Ти кой клас си?
    Фондация Кирил и Методий се намира в София и май е единственото място, което предлагга курсове за ТОЙФЕЛ и САТ. Или ако не е единственото, то поне сигурно е най-доброто, защото всички, които се готвят за тези изпити ходят там.
    Ти сама можеш да си прецениш кога да започнеш, зависи какви са ти знанията. Аз направих приемерен САТ и покрих малко повече от 50% (1430/2400 - без есе), което е добре, предвид това, че НИКОГА не съм се готвила специално за САТ. И за това мисля, че като изкарам един курс и реша 10 теста ще се подобря и на реалния изпит ще изкарам поне 2000 точки! Стискайте пaлци!

    А за университетите, не знам как е "актьорскo майсторство" на английски, но виж дали тук ще намериш нещо!
    http://colleges.usnews.rankingsandre.../best-colleges
    Ами 8ми съм! A ти?
    Aз съм десети. Аз питам само инфомативно де. Според мен е рано да тръгваш на курсове за ТОЙФЕЛ и САТ, даже на мен ми казаха, че съм малка и най-рано може втория срок... сега де на 10ти клас.. Има време, не се притеснявай, а и ти докато трябва да кандидатсваш, може да има разни промени по изпитите и процедурите!

  19. #94
    Голям фен
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    In my broken heart...
    Мнения
    545
    Здравейте, здравейте! Връщам темата от "архива", обаче имам голям проблем! Не мога да си намеря учебник по SAT II по италиански! Няма НИКАКВИ!! Някой случайн да знае къде мога да намеря НЕЩО?

  20. #95
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Цитирай Първоначално написано от didivid
    Здравейте, здравейте! Връщам темата от "архива", обаче имам голям проблем! Не мога да си намеря учебник по SAT II по италиански! Няма НИКАКВИ!! Някой случайн да знае къде мога да намеря НЕЩО?
    Само това е http://www.amazon.com/SAT-Subject-Te...1743332&sr=8-1

  21. #96
    Голям фен
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    In my broken heart...
    Мнения
    545
    И аз го намерих този, ама виж какъв коментар има отдолу:

    This shoddy book contains a series of multiple choice questions, unrelated to the SAT Italian exam, without any explanations of answers or subject review whatsoever.
    Точно това ме притесни, а и е мн старо издание.. Ужас.. Как може само един учебник да има?!

  22. #97
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    ^За моят немски е същата история.

  23. #98
    Голям фен
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    In my broken heart...
    Мнения
    545
    И откъде взимаш примерни тестове и упражнения и т.н. ?

  24. #99
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Цитирай Първоначално написано от didivid
    И откъде взимаш примерни тестове и упражнения и т.н. ?
    Е за немския ми има един учебник с 5 теста.

    Но толкова. Уча си по част от учебниците на немската. Аз доколкото знам си в Италиянския Лицей, така че не знам за какво се притесняваш.

  25. #100
    Голям фен
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    In my broken heart...
    Мнения
    545
    Цитирай Първоначално написано от amk933
    Цитирай Първоначално написано от didivid
    И откъде взимаш примерни тестове и упражнения и т.н. ?
    Е за немския ми има един учебник с 5 теста.

    Но толкова. Уча си по част от учебниците на немската. Аз доколкото знам си в Италианския Лицей, така че не знам за какво се притесняваш.
    Притеснявам се, защото за втора година учим един и същ учебник (едно и също ниво - В1-В2). Просто го започнахме отначало. Учетелите са оттегчени от нашия клас, не искат да ни стъпят в стаята. Граматиката я знам вече почти цялата, защото започнах да уча сама. Вече съм на километри пред класа и пак се притеснявам. Друго нещо са думите. Речника по италиански е толкова беден, че не можеш да си прдставиш... А аз исках учебник за САТ, за да решавам примерни тестове, за да мога да свикна с изпитния формат и въпорсите и т.н. ... Очевидно трябва да уча сама и да се подготвям едва ли не на "сляпо"

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си