.
Отговор в тема
Страница 5 от 6 ПървиПърви 123456 ПоследнаПърви
Резултати от 101 до 125 от общо 131

Тема: SAT и TOEFL

  1. #101
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Цитирай Първоначално написано от didivid
    Цитирай Първоначално написано от amk933
    Цитирай Първоначално написано от didivid
    И откъде взимаш примерни тестове и упражнения и т.н. ?
    Е за немския ми има един учебник с 5 теста.

    Но толкова. Уча си по част от учебниците на немската. Аз доколкото знам си в Италианския Лицей, така че не знам за какво се притесняваш.
    Притеснявам се, защото за втора година учим един и същ учебник (едно и също ниво - В1-В2). Просто го започнахме отначало. Учетелите са оттегчени от нашия клас, не искат да ни стъпят в стаята. Граматиката я знам вече почти цялата, защото започнах да уча сама. Вече съм на километри пред класа и пак се притеснявам. Друго нещо са думите. Речника по италиански е толкова беден, че не можеш да си прдставиш... А аз исках учебник за САТ, за да решавам примерни тестове, за да мога да свикна с изпитния формат и въпорсите и т.н. ... Очевидно трябва да уча сама и да се подготвям едва ли не на "сляпо"
    Не се притеснявай. Ако си учиш съвестно няма да имаш проблеми.

  2. #102
    Голям фен
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    In my broken heart...
    Мнения
    545
    Ох, добре, че си ти да ми вдъхнеш малко ентусиазъм!

  3. #103
    Голям фен
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    In my broken heart...
    Мнения
    545
    А чакай само още нещо да те питам. Тъй като баба и дядо сега са на гости у чичо ми в Америка мисля да си поръчам няколко учебника, за да ми ги донесат. ще имаш ли нещо против да видиш дали съм направила правилния избор?

    1. The Official SAT Study Guide (TM): Second Edition (College Board)
    2. Kaplan SAT 2010 Edition: Strategies, Practice and Review
    3. Kaplan SAT Subject Test: Biology E/M, 2009-2010 Edition
    4. Sat II Biology for Dummies (това го взимам, защото има теорията)
    5. The SAT I for Dummies
    ______________________
    6. Kaplan TOEFL iBT with CD-ROM (това е за ТОЙФЕЛ, ама нищо. и него ще взема )

  4. #104
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Цитирай Първоначално написано от didivid
    А чакай само още нещо да те питам. Тъй като баба и дядо сега са на гости у чичо ми в Америка мисля да си поръчам няколко учебника, за да ми ги донесат. ще имаш ли нещо против да видиш дали съм направила правилния избор?

    1. The Official SAT Study Guide (TM): Second Edition (College Board)
    2. Kaplan SAT 2010 Edition: Strategies, Practice and Review
    3. Kaplan SAT Subject Test: Biology E/M, 2009-2010 Edition
    4. Sat II Biology for Dummies (това го взимам, защото има теорията)
    5. The SAT I for Dummies
    ______________________
    6. Kaplan TOEFL iBT with CD-ROM (това е за ТОЙФЕЛ, ама нищо. и него ще взема )
    Добри са да. Обърни внимание също така на Cracking the SAT by Princeton Review и имаше още един учебник на Barron's за SAT I, който е добър. Абе каквото и да поръчаш на Kaplan, Barron's, Princeton Review и College Board няма да сбъркаш.

  5. #105
    Голям фен
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    In my broken heart...
    Мнения
    545
    Здрастиии! Честита Нова Година.. Да, пак имам въпроси... Първо какво е PSAT? И трябва ли да го взимам и да уча за него? Изобщо какво е това? (разбрах само - preliminary SAT ?! )
    Help... please...

  6. #106
    Здравей, искам да попитам нещо. Аз като имам 5,50 среден успех. Това на колко се равнява в GPA? 5,50 колко е - А- или В+?

  7. #107
    Аватара на spongkata
    Регистриран на
    Jun 2008
    Град
    DreamLand =)
    Мнения
    569
    ЗДРАВЕЙТЕ (СЪЖАЛЯВАМ ЗА ГЛАВНИТЕ БУКВИ, НО ИСКАМ ДА МИ СЕ ОБЪРНЕ ВНИМАНИЕ НА ВЪПРОСИТЕ, ЗАЩОТО СА МИ ВАЖНИ)
    ТАКА ЗНАЧИ, СЕГА СЪМ 11 КЛАС И ЗАПОЧНА ДА МИ СЕ ВЪРТИ В ГЛАВАТА..СЛЕД 12 КЛАС ДА ДЪРЖА ТОЙФЕЛ С (ПОНЕЖЕ ЗНАМ, ЧЕ Е С 2 ГОДИНИ ВАЛИДНОСТ) ДА СИ ИЗКАРАМ 1 ГОДИНА В СОФИЯ (ДА СЕ НАРАДВАМ НА БЪЛГАРСКИЯТ СТУДЕНТСКИ ЖИВОТ ХАХА) И НА СЛЕДВАЩАТА ГОДИНА ДА ОТИДА, НО ЩЕ МОГА ЛИ ТАКА СЛЕД КАТО СЪМ ВЗЕЛА ИЗПИТА ПРЕДИ ГОДИНА, А ПЪК И СЪМ ЗАВЪРШИЛА ПРЕДИ ГОДИНА.. ИЗЧЕТОХ ЕДНА КАМАРА ФОРУМИ, НО ТУК КАТО ЧЕ ЛИ НАЙ-МЕ ОРИЕНТИРАХТЕ, ЗА КОЕТО СТРАШНО БЛАГОДАРЯ!!!
    НЕКА СПОМЕНА, ЧЕ УЧА В ЕЗИКОВА ГИМНАЗИЯ И ПЪРВИ ЕЗИК АНГЛИЙСКИ И СЪМ НА НИВО 5 НЯКЪДЕ РЕШИЛА СЪМ И МАТУРАТА ДА МИ Е ТАКАВА (ЕТО ОЩЕ 1 ПРИЧИНА ДА СЕ СТЯГАМ) ОБАЧЕ ПРОБЛЕМЪТ МИ Е ЧЕ НЕ СЪМ ОТ СОФИЯ И НЕ МОГА ДА ХОДЯ НА УРОЦИ ЗА ТОЙФЕЛ ТАМ -ОТ МОНТАНА СЪМ-
    МНОГО СЕ НАДЯВАМ ДА МИ ОТГОВОРИТЕ В СРОК ОТ 1 МЕСЕЦ ЗА ДА СЕ ОРИЕНТИРАМ ВЕЧЕ В НЯКАКВА НАСОКА
    АКО МОЖЕТЕ ДА МИ ДАДЕТЕ НЯКАКВИ НАСОКИ КАКВО ДА ПРАВЯ ИЛИ ОТ КЪДЕ ДА СИ ЗАКУПЯ УЧЕБНИЦИ И НА КОЕ ИЗДАТЕЛСТВО
    За 3 неща бях напълно убедена.
    Първо Едуард бе вампир.
    Второ, някаква част от него - нямах представа колко силна може да бъде тя,
    жадуваше за кръвта ми.
    И трето, бях безусловно и необратимо влюбена в него. ♥

  8. #108
    Аватара на spongkata
    Регистриран на
    Jun 2008
    Град
    DreamLand =)
    Мнения
    569
    ЗДРАВЕЙТЕ (СЪЖАЛЯВАМ ЗА ГЛАВНИТЕ БУКВИ, НО ИСКАМ ДА МИ СЕ ОБЪРНЕ ВНИМАНИЕ НА ВЪПРОСИТЕ, ЗАЩОТО СА МИ ВАЖНИ)
    ТАКА ЗНАЧИ, СЕГА СЪМ 11 КЛАС И ЗАПОЧНА ДА МИ СЕ ВЪРТИ В ГЛАВАТА..СЛЕД 12 КЛАС ДА ДЪРЖА ТОЙФЕЛ С (ПОНЕЖЕ ЗНАМ, ЧЕ Е С 2 ГОДИНИ ВАЛИДНОСТ) ДА СИ ИЗКАРАМ 1 ГОДИНА В СОФИЯ (ДА СЕ НАРАДВАМ НА БЪЛГАРСКИЯТ СТУДЕНТСКИ ЖИВОТ ХАХА) И НА СЛЕДВАЩАТА ГОДИНА ДА ОТИДА, НО ЩЕ МОГА ЛИ ТАКА СЛЕД КАТО СЪМ ВЗЕЛА ИЗПИТА ПРЕДИ ГОДИНА, А ПЪК И СЪМ ЗАВЪРШИЛА ПРЕДИ ГОДИНА.. ИЗЧЕТОХ ЕДНА КАМАРА ФОРУМИ, НО ТУК КАТО ЧЕ ЛИ НАЙ-МЕ ОРИЕНТИРАХТЕ, ЗА КОЕТО СТРАШНО БЛАГОДАРЯ!!!
    НЕКА СПОМЕНА, ЧЕ УЧА В ЕЗИКОВА ГИМНАЗИЯ И ПЪРВИ ЕЗИК АНГЛИЙСКИ И СЪМ НА НИВО 5 НЯКЪДЕ РЕШИЛА СЪМ И МАТУРАТА ДА МИ Е ТАКАВА (ЕТО ОЩЕ 1 ПРИЧИНА ДА СЕ СТЯГАМ) ОБАЧЕ ПРОБЛЕМЪТ МИ Е ЧЕ НЕ СЪМ ОТ СОФИЯ И НЕ МОГА ДА ХОДЯ НА УРОЦИ ЗА ТОЙФЕЛ ТАМ -ОТ МОНТАНА СЪМ-
    МНОГО СЕ НАДЯВАМ ДА МИ ОТГОВОРИТЕ В СРОК ОТ 1 МЕСЕЦ ЗА ДА СЕ ОРИЕНТИРАМ ВЕЧЕ В НЯКАКВА НАСОКА
    АКО МОЖЕТЕ ДА МИ ДАДЕТЕ НЯКАКВИ НАСОКИ КАКВО ДА ПРАВЯ ИЛИ ОТ КЪДЕ ДА СИ ЗАКУПЯ УЧЕБНИЦИ И НА КОЕ ИЗДАТЕЛСТВО
    За 3 неща бях напълно убедена.
    Първо Едуард бе вампир.
    Второ, някаква част от него - нямах представа колко силна може да бъде тя,
    жадуваше за кръвта ми.
    И трето, бях безусловно и необратимо влюбена в него. ♥

  9. #109
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Редактирай си постовете и си смали буквите. Тогава може и да ти отговоря.

    Писането с големи букви се счита за крещене и в разрез с общите правила във форума. Никой няма да ти обърне повече внимание така - напротив даже.

  10. #110
    anonymous708973
    Guest
    Ниво 5 ли?

  11. #111
    Ти сама си си отговорила на въпроса: Тойфел ти е с давност 2 години, значи 1 година няма как да е проблем. Иначе за уроци- не се притеснявай, щом си в английска гимназия би трябвало да ти е достатъчно добро нивото ( нямам идея какво е ниво 5 о.О). Аз лично ползвах учебника и дисковете на Barron's и един торент в замунда и се справих без уроци, а и английският ми е втори език. Ако все пак държиш да ходиш на уроци, сигурна съм че и в Монтана имате учителки по английски, помисли за частни.

  12. #112
    Америка има занижени стандарти за чуждестранни кандидати, т.е. ако сте американци и се опитате да кандидатствате в Харвард само ако имате пари ще ви пуснат, а на чужденци дават пълни стипендии без те да имат някакъв супер успех и постижения.

    Понеже българите сме малцинство в чужбина, нас ни приемат много по-лесно заради т.нар. affirmative action programs. Университетите приемат определен брой хора в зависимост от тяхната страна, раса и т.н. Примерно, китайците са доста на брой в американските университети, затова тях ги приемат много по-трудно, докато някой от Гана или България много по-лесно влизат. Така, че не зависи толкова колко SAT-ове вземате. Всеки университет си има свои пропорции затова колко хора и от кои страни ще вземат.

    А иначе, в Европа образованието е супер-евтино, в сравнение с Америка. Въпреки, че имам зелена карта за щатите, поради високите такси в Америка сега уча в Канада, но и тук стана същото.

    А за тестовете:

    Колкото и речници да се наизустят, SAT винаги има непознати думи. Целта е не да се наизустят речниците, а да се види дали разбираш контекста. Примерно, такива думи като "hackneyed" и "obstreperous" дето ги има в някакъв PDF файл качен тука само в някоя префърцунена английска гимназия се учат; забравили са "discombobulated" - тая дума липсва в повечето речници.

    SAT-овете са тестове по обща култура, които всеки американски ученик трябва да може да мине - от пълен дебил до гений. Най-трудното е английската част на SAT I, математиката е лесна. SAT II също са много лесни - просто трябва да знаеш няколко термина - примерно, в математиката - complete the square, x-, y-intercept, slope са най-често употребяваните.

    За TOEFL - paper-based и computer-based TOEFL бяха много по-лесни, но Internet-Based TOEFL е доста по-труден от SAT. Аз мисля, че вече само IBT TOEFL признават. Максимумът е 120 точки, трае 4-5 часа - има говорене, четене, слушане и писане. TOEFL-ът е time management и стрес - на всеки въпрос имаш ограничение на времето - примерно по 15 секунди на въпрос.

  13. #113
    Аватара на spongkata
    Регистриран на
    Jun 2008
    Град
    DreamLand =)
    Мнения
    569
    Добре, съжалявам за главните букви.. ни най-малко исках да изглежда сякаш се карам \/
    под това че съм ниво 5 имах в предвид че в училище оценките са ми 5-ци горе долу
    а както казахте, че като съм в езикова ще се справя лесно без частни..
    не мисля тъй като госпожата ни е рускиня и българският и куца.. пък за английският да не говориме, какво произношение има и как ни превежда думите на нейн си собствен език
    За 3 неща бях напълно убедена.
    Първо Едуард бе вампир.
    Второ, някаква част от него - нямах представа колко силна може да бъде тя,
    жадуваше за кръвта ми.
    И трето, бях безусловно и необратимо влюбена в него. ♥

  14. #114
    Нека възродим древната тема! Та, аз съм 11 клас, ходя на уроци ниво Advanced и паралелно започвам да се подготвям за SAT и TOEFL, с желанието да вляза в АУБГ. На SAT ми трябват 1300 точки от Math + Critical Reading за стипендия, което си е напълно реално, имайки предвид, че на Math се целя в 750+. Взел съм си речник с 5500 думи за двата теста, но ми се струват ненужно много, а и не съм от най-ученолюбивите. Изчетох цялата тема и попаднах на това: http://img.sparknotes.com/content/te.../sat.vocab.pdf 1000 думи ми се струват достатъчно и за двата. В комбинация с минаването на някой учебник 1-2 пъти, дали ще ми е достатъчно? Btw, на TOEFL ми трябват едва 80.

  15. #115
    Здравей amk933!Интересувам се от САТ,тъй като ще ми е нужен при моето кандидатстване.Бих желал да попитам кога е най-добре да започна подготовка и за думите-колко са и как е най-добре да ги запомня.Наясно съм със самия изпит,но се интересувам от самата подготовка.Благодаря предварително.
    Последно редактирано от rinktt : 01-02-2012 на 13:19

  16. #116
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    1 година преди да държиш изпита най-късно трябва да започнеш, за да можеш да се подготвиш добре.

    Думите най-лесно се запомнят с помоща на картички - написваш думата от едната страна на едно листче, а от другата значението им, и така теглиш и проверяваш коi знаеш и коi не.

  17. #117
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Цитирай Първоначално написано от rinktt Виж мнението
    Здравей amk933!Интересувам се от САТ,тъй като ще ми е нужен при моето кандидатстване.Бих желал да попитам кога е най-добре да започна подготовка и за думите-колко са и как е най-добре да ги запомня.Наясно съм със самия изпит,но се интересувам от самата подготовка.Благодаря предварително.
    Това зависи само от теб. Не можеш да изкаш от нас да кажем дали това ще ти е достатъчно, но лично според мен не. Но все пак ти не се целиш високо, така че минавайки 1-2 учебника може да ти е достатъчно, макар аз да ти препоръчвам да го минеш поне 3 пъти.

  18. #118
    Цитирай Първоначално написано от amk933 Виж мнението
    Много добър на SAT I > 2100 точки,
    Много добър на SAT II > 700-750 точки в зависимост от предмета,
    Много добър на TOEFL > 110 точки.

    Ами според мен няма да ти навреди ако си ги решиш тези от 2003, но не очаквай да е същото. Иначе питай, каквото те интересува и ще ти отговоря. Аз не съм ги държал още, ама ходя на уроци за SAT. (TOEFL няма да държа.)
    Здрасти,

    Прочетох тази тема и видях, че си много запознат. Темата е от 2009-2010 година и би трябвало вече да си държал тези изпити и да си кандидатствал.

    Може ли да ми кажеш как минаха изпитите, трудността им, какви резултати изкара и къде те приеха. Аз съм в 10 клас, тази година Декември месец се явявам на CPE като имам взет CAE с A. След това мисля да ходя на курс за TOEFL и да се явя лятото преди 12 клас. За SAT трябва да проуча дали в Американския в Благоевград провеждат курсове понеже там ми е най-удобно.

    Амбициите ми са за престижните университети в Америка, от бръшляновата лига, понеже там поемат всичките такси за ученици, на които семейния годишен доход е под $60 000. Мисля също да кандидатствам и в Италия - University of Bocconi - International Economics, Management & Finance. Също така и в Англия, насочил съм се към бизнес, мениджмънт, финанси, икономика.

    Можеш ли да споделиш как мина твоето кандидатстване и да ми дадеш съвети, които биха ми били от полза.

    Благодаря предварително.


  19. #119
    Супер фен Аватара на slicky
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    1 389
    ^ Той влиза доста рядко, дори може и да е спрял вече...

  20. #120
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    ILBB, въпросния влиза ужасно рядко, и шанса да ти отговори е нищожен. Има други форумчета предполагам пък и книжки, които биха ти били от полза.

  21. #121
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Дам, дам...влизам ужасно рядко, но се случва!
    Просто и на мен, както и на много потребители, новата "версия" не ми понася.

    Изпитите минаха супер добре - карах всичко по веднъж. Приеха ме на 5 места в Щатите - 2 в брашляновата лига, най-старото училище по дипломация, най-добрия либерал артс колеж и едно уни в Ню Йорк. Не искам да бъда по-конкретен.

    Курсове за САТ в София има във фондация Кирил и Методий, Американския колеж през лятото и чат-пат във фондация Фулбрайт. Не разчитай само на тях обаче - трябва да си седнеш на д-то и да си учиш в собственото свободно време. За учебници по-горе сме писали. Сега ти е времето да учиш за САТ - аз започнах лятото на 10/11 клас. Карах САТ 1 в края на 11 клас и повече не съм се занимавал. Началото на 12 ще ти е достатъчно напрегнато с всички апликации.

    Съвети съм давал доста във форума - не всичко е цифри и изпити. Това е най-важното. Не се обсебвай със САТ-ове и ТОЙФЕЛИ. След дадени нива (около 2200 на САТ и 700-750 на САТ 2) никой вече не го интересува колко имаш - показал/а си достатъчен академичен потенциал. От там нататък ги интересува човека - есета, препоръки и т.н. Не си мисли, че 6.00 и 2400 ще те вкарат някъде - НЯМА! В Америка за разлика от Англия не всичко е цифри. Успех. Пиши ми на ЛС друг път, за да мога да видя като вляза.

  22. #122
    Тази учебна година ще съм осми клас в езикова гимназия. Първият ми език ще е английски, а вторият - немски. От девети клас ще учим биология, история и география на английски. Ето учебниците, които се използват през годините:
    VIII Upstream for Bulgaria нива А1+, А2, B1+
    IX FCE Result - Revised
    X Ready for CAE
    XI English Through Literature - I
    XII English Through Literature - II
    С римските цифри са написани класовете. Не мисля да ходя на частни уроци, но разбира се ще използвам учебниците на College Board, Kaplan и другите известни издателства. Искам да ви питам, кога ще съм на достатъчно високо ниво за TOEFL? Някъде пишеше, че CAE е за ниво Advanced, а на друго място, че и TOEFL е на това ниво. Не съм сигурна, затова се обръщам към хората от форума. Ако в десети клас учебника е "Ready for CAE", ще съм готова ли и за TOEFL?
    Някъде пишеше, че САТ-а е добре да се държи в края на 11-ти клас. А вторият САТ след това ли или преди? Кога е най-добре да се започнат да се учат думите за САТ? За колко време ги научихте вие? Онези безкрайни списъци с по 1000 и другия с 5000 думи не ми вдъхват никакъв оптимизъм. ;(
    Смятате ли, че това е достатъчно упражнение на думите, които ще са ми необходими за TOEFL? http://www.filecrop.com/39391933/index.html
    Има един тест, TOEFL Junior се казва и е за деца от 11 до 15. Тъй като съм на 14 ще го направя малко по-късно, но ми изглежда прекалено лесен.

  23. #123
    Цитирай Първоначално написано от Smile. Виж мнението
    Тази учебна година ще съм осми клас в езикова гимназия. Първият ми език ще е английски, а вторият - немски. От девети клас ще учим биология, история и география на английски. Ето учебниците, които се използват през годините:
    VIII Upstream for Bulgaria нива А1+, А2, B1+
    IX FCE Result - Revised
    X Ready for CAE
    XI English Through Literature - I
    XII English Through Literature - II
    С римските цифри са написани класовете. Не мисля да ходя на частни уроци, но разбира се ще използвам учебниците на College Board, Kaplan и другите известни издателства. Искам да ви питам, кога ще съм на достатъчно високо ниво за TOEFL? Някъде пишеше, че CAE е за ниво Advanced, а на друго място, че и TOEFL е на това ниво. Не съм сигурна, затова се обръщам към хората от форума. Ако в десети клас учебника е "Ready for CAE", ще съм готова ли и за TOEFL?
    Някъде пишеше, че САТ-а е добре да се държи в края на 11-ти клас. А вторият САТ след това ли или преди? Кога е най-добре да се започнат да се учат думите за САТ? За колко време ги научихте вие? Онези безкрайни списъци с по 1000 и другия с 5000 думи не ми вдъхват никакъв оптимизъм. ;(
    Смятате ли, че това е достатъчно упражнение на думите, които ще са ми необходими за TOEFL? http://www.filecrop.com/39391933/index.html
    Има един тест, TOEFL Junior се казва и е за деца от 11 до 15. Тъй като съм на 14 ще го направя малко по-късно, но ми изглежда прекалено лесен.
    Здравей! Малко късен отговор, но се надявам да съм полезен. В момента съм в 9ти клас и уча по учебниците на Кембридж /издание 2012/: COMPLETE FCE. Първи сертификат е лесен, защото почти вскичко е същото като в 8 клас. Но нещата не стоят така с CAE. Като цяло е много по-труден и се твърди, че TOEFL е по-лесен от него. Но, тъй като ти в 9ти клас ще се подготвяш за първи сертификат, защо не държиш IELTS, както ще направя аз. Предимствата са няколко: 1.Това е изпит на Кембридж /но също е приеман от всички университети в Америка/ - следователно е по-близък като формат до FCE, за който ще си се подготвила., 2.Няма специфични думи /от Биология, Химия и т.н/, както в TOEFL. 3. Все още в Бг няма paper-based TOEFL, а само вариантът на компютър - TOEFL iBT, а аз искам на хартия да си държа.
    от тук следва - да, до някъде ще си подготвена за TOEFL, но не трябва да забравяш, че е единия е американски, а другия Британски изпит - повярвай ми, това има значение.
    Думите за САТ- от лятото на 8ми клас си взех една книга на Barron`s и си ги уча сам. Добре си планирай времето за САТ2, да не се окажеш "на сухо", колкото и грубо да звучи. В края на 11 клас трябва вече да си си подала документите за early decision за американските университети, така че по-рано.
    Колкото до TOEFL JUNIOR - изпит на нивото на външното в 8ми клас, имам 885 от 900 точки, само заради единия reading. защото имаше доста думи на академично ниво - иначе като цяло е лесен.

    Надявам се да съм бил полезен. Ако имаш още въпроси - питай!

  24. #124
    Въпросът ми е най-вече към amk933.В момента съм 11 клас и се колебая дали да не продължа образованието си в Аубг.Но все още не съм започнал подготовка за САТ-смяташ ли,че ще имам достатъчно време и дали ще си заслужава усилията?Ще съм ти много благодарен,ако можеш да ми дадеш повече информация по тези въпроси.
    Последно редактирано от rinktt : 12-27-2012 на 13:32

  25. #125
    Цитирай Първоначално написано от rinktt Виж мнението
    Въпросът ми е най-вече към amk933.В момента съм 11 клас и се колебая дали да не продължа образованието си в Аубг.Но все още не съм започнал подготовка за САТ-смяташ ли,че ще имам достатъчно време и дали ще си заслужава усилията?Ще съм ти много благодарен,ако можеш да ми дадеш повече информация по тези въпроси.
    задаваш към amk933, но мисля, че още едно мнение няма да е излишно /дано не съм нахален, хаха/. За аубг не ти трябва само сат, ами TOEFL или IELTS. Имаш ли някой от тях?
    11 клас по принцип е късно да ги държиш, а колкото до това дали ще можеш да се подготвиш за САТ - до лятото може и да се подготвиш...Но тъй като документите се подават в края на 11 клас, едва ли ще можеш тази година.
    Но защо пък не да кандидатсваш след това /мисля че не е проблем/.
    Нека и amk933 - експерта.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си