.
Отговор в тема
Страница 6 от 6 ПървиПърви ... 23456
Резултати от 126 до 131 от общо 131

Тема: SAT и TOEFL

  1. #126
    До колкото знам кандидатстването за аубг е началото на втория срок на 12 клас-аз не смятам да кандидатствам в САЩ.Поради тази причина ми е нужно да знам дали ще имам достатъчно време.Ще бъде по-трудно,но все пак се надявам,че не и невъзможно.Също така ме интересува дали Аубг ще бъде по-добър избор от някой от останалите по-елитни университети в България,имайки предвид факта,че доста ще трябва да уча,за да взема САТ с добър резултат,въпреки че съм готов да го направя.

  2. #127
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    В АУБГ се кандидатства в средата или след средата на 12 клас, така че имаш време да се подготвиш за САТ. Просто трябва моментално да си седнеш на д-то и да правиш тестове. Използвай и част от лятото за това и нещата биха могли да се получат. За пълна стипендия АУБГ иска 1350/1600 точки, което си е абсолютно постижимо в такъв период от време. Просто ще трябва да се концентрираш. И да, заслужава си. По-добър е от елитните БГ университети, by far, колкото и да подскачат студентите в СУ, ТУ, МУ, УНСС, УАСГ и сие...да не говорим, че възможностите за магистратура в чужбина са не знам колко пъти по-големи. Ако ти се занимава и си сериозен, изобщо не се чуди.

  3. #128
    Благодаря ти,ще седна и по най-бързия начин ще започна подготовката.

  4. #129
    Здравейте, аз съм г/д същата като rinktt само че искам да се пробвам и за САЩ и Англия. Пролетта ще взема CAE преди няколко дена карах пробен и го минах с A, но не искам да бързам. Мисля края на лятото до врема TOEFL и евентуално SAT като се чудя дали имам шанс. Ходя на курсове по английски. От март отивам в група за C2, но се съмнявам ще до края на 2013 ще съм готова да взема CPE. Леля ми живее в Америка и е на мнение, че ще успея да се подготвя, тя до колкото проучи, документите могат да се дадат до 2рия срок на 12 клас. И все пак да ви питам и вас така ли е? И за Англия някой ако знае как стоят нещата. Другото, което ме притеснява е, че нямам извънкласни дейности, а до колкото разбрах и тях ги гледат, та се чудя на какво да се запиша. В училище мога чак за 12ти клас да се запиша на някой клуб, но дали няма да е късно.. За САЩ ще ми трябва и САТ 2, amk933 моля те ако можеш обясни ми по- подробно какво представлява, струва ми се доста трудна да се вземе, аз мислех математика и някакъв език да взема. И последно кажете ми реално ако се скъсам от учене имам ли шанс за престижните университети в Америка или Антлия при положение, че дипломата ми няма да е пълно 6, най-вероятно към 5-75. Благодаря много.

  5. #130
    Сетих се и аз сега за извънкласните дейности. Миналата година ходих на клуб "Опознаване на европейските столици" /имам сертификат/, тази година ходя на клуб "Уеб дизайн" и от там ще ни издадат сертификати, ходя и на клуб "Подготовка за олимпиади по АЕ."
    Тези неща вършат ли работа при кандидатсването или трябват някакви други?
    Също така - спорт може ли да се пише?

    Благодаря предварително!

  6. #131
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Цитирай Първоначално написано от BoysInc97 Виж мнението
    Сетих се и аз сега за извънкласните дейности. Миналата година ходих на клуб "Опознаване на европейските столици" /имам сертификат/, тази година ходя на клуб "Уеб дизайн" и от там ще ни издадат сертификати, ходя и на клуб "Подготовка за олимпиади по АЕ."
    Тези неща вършат ли работа при кандидатсването или трябват някакви други?
    Също така - спорт може ли да се пише?

    Благодаря предварително!
    Да.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си