Така първо нещо да вметна за учебниците, дето си дала линкове за тях. Ако си ги купиш от Amazon ще ти излязат мнгого по-евтино с доставката. Аз лично когато започна активно да се подготвям за TOEFL и SAT ще си поръчам учебниците оттам, защото тука в БГ са от 80до ри до 160 лв, а там на старо (употребявани и писани следователо) са ти 0.88 ЦЕНТА! (това ти казвам, само за да видиш разликата. Все пак къде са 160лв., къде са 88 цента! ) Новите са между 10 и 30 $.
Така, сега за курсовете. В четвърти клас ходих на частна учителка в блока до нас. 5 (elementary) и 6ти (pre-intermediate) клас ходих на Бритакника (от София съм да вметна само ) , 7ми клас се записaх на пак на Британика (продължих си де), но след един месец спрях, защото се подготвях за изпитите за гимназия. Лятото между 7 и 8 клас си минах учебника дето ми беше останал от 7ми клас. По този начин прескочих нивото Intermediate, защото си го изкарах сама цяло лято на село. В 8ми клас в АВО-Бел ходих на курс за Upper-Intermediate. Лятото между 8 и 9 ходих на летен курс за FCE и се явих на декемврийската сесия. А 9 и 10 (сега) пак в Авото съм Advanced - подготовка за САЕ. Но най-вероятно ще прекъсна от втория срок, за да започна да се подготвям за TOEFL, SAT I и SAT II.