.
Отговор в тема
Страница 1 от 6 12345 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 131

Тема: SAT и TOEFL

  1. #1
    Голям фен
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    In my broken heart...
    Мнения
    545

    SAT и TOEFL

    Здравейте!
    Искам да попитам дали някой от вас е държал тези изпити. С колко ги взехте? Сами ли се готвихте или ходихте на курсове? Знаете ли откъде мога да си намеря примерни тестове? С колко горе-долу трябва да ги изкарам, за да може резултатът ми да е поне Много Добър?
    Моля ви се, който епросветен да казва каквото знае, защото имам ужасно много въпроси и не мога да ги задам всичките.
    О, друго нещо. От 2003 насам, TOEFL много ли е променен? Защото имам учебници оттогава и се чудя дали форматът на изпита е много променен. Защото као не е ще мога да си уча и да се упражнявам оттам.
    Благодаря на всички, които (надявам се) ще се отзоват!

  2. #2
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Много добър на SAT I > 2100 точки,
    Много добър на SAT II > 700-750 точки в зависимост от предмета,
    Много добър на TOEFL > 110 точки.

    Ами според мен няма да ти навреди ако си ги решиш тези от 2003, но не очаквай да е същото. Иначе питай, каквото те интересува и ще ти отговоря. Аз не съм ги държал още, ама ходя на уроци за SAT. (TOEFL няма да държа.)

  3. #3
    Голям фен
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    In my broken heart...
    Мнения
    545
    Благодаря за бързия отговор. Разбира се, че ще те обстрелвам с въпроси. Така, първо: каква е разликата между SAT I и SAT II?
    Ти нахй-вероятно възнамеряваш да кандидатстваш в Щатите. Можеш ли да ми дадеш повече инфо за кандидатстването изобщо, GPA и други такива неща. Също така към кои университети си се ориентирал? И кои специалности също?
    Мнгоо ще се съм ти благодарна, ако ми помогнеш!
    Едит: А къде ходиш на курсове?

  4. #4
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    SAT I го искат всички уноверситети и си е изпита по езика с малко математика. SAT II е изпит по даден предмет, който ти си избираш (Химия, Биология, Математика, Език и т.н.). В зависимост от университета може да ти иска 0-1 в по-обикновените и 2-3 в по-елитните. GPA са ти оценките от училище превърнати в Американски. Аз ще кандидатствам само в Америка, защото не уча в българско училище и нямам бг диплома. Та на мен първото ми желание е Yale, а специалността - Политика, Икономика и Етика (това е една специалност) или Политически Науки. Ако не стане в Yale, се надявам да ме приемат в Pomona, което ще ми е като back-up. Иначе ще пробвам и в Харвард, Колумбия, Чикагския, Ню Йорксия, ЮПенн, Принстън и т.н. Абе почти цялата Ivy League + още няколко. Питай, ако нещо трябва да доразясня, ако не съм го обяснил хубаво.

  5. #5
    Голям фен
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    In my broken heart...
    Мнения
    545
    Аз също съм се насочила само към Америка. По-различни са ми желаните специалности, но както и да е. А този SAT II навсякъде ли го искат? Или няма нужда да се взима изобщо? Ти ще го взимаш ли? Решила съм SAT и TOEFL да си ги взема, защото много искам да ме приемат. За момента съм си избрала само два университета, но имам време (10ти клас съм ) и най-вероятно ще станат повече.
    А ти с early decision ли ще кандидатстваш или по "нормално" време, когато кандидатстват всички?
    И пак да питам.. къде ходиш на курсове за SAT?

  6. #6
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    За SAT II както казах зависи много от университета. Обикновените изобщо не го искат. Някои искат само по 1. А най-елитните искат 2-3 SAT II по различни предмети. Аз ще взимам 4. Кои са университети, които си си харесала? Иначе да ще кандидатствам на early decision в Yale, защото това ми е мечтата и първото желание. Но на early decision можеш да кандидатстваш само в един университет - този, който желаеш най-силно. Другите на regular. Аз в момента ходя на частни уроци за SАТ II немски. Иначе най-доброт място за SAT I лично според мен е Кирил и Методий фондацията. И освен това ти трябва перфектен английски.

  7. #7
    Голям фен
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    In my broken heart...
    Мнения
    545
    Ами единият универистет е Unversity of Pennsylvania, а другият е Dickinson College. Kолкото до английския ми.. Имам завършено ниво Advanced, а сега ходя на курсове за САЕ (за втора година.. т.е. и миналата година карах същия курс), но може от втория срок да се откажа, зависи от SAT-a и TOEFL-a.. Просто след като започнах курса, започнах да се замислям за Щатите и оттам вече ти трябваат други сертификати, т.е. Кеймбридж не важи..
    Иначе за early decision, знам, че само в един можеш, а ако не те приемат, тогава кандидатстваш в останалите.
    А всички хора, които познавам, и ще държат SAT, ходят на курсове в Кирил и Методий.
    Горе-долу, колко ти излизат курсовете? И откъде си взимаш допълнителни материали и тестове? Щото аз гледах из нета... някакви учебници по 160лв.

  8. #8
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Цитирай Първоначално написано от didivid
    Ами единият универистет е Unversity of Pennsylvania, а другият е Dickinson College. Kолкото до английския ми.. Имам завършено ниво Advanced, а сега ходя на курсове за САЕ (за втора година.. т.е. и миналата година карах същия курс), но може от втория срок да се откажа, зависи от SAT-a и TOEFL-a.. Просто след като започнах курса, започнах да се замислям за Щатите и оттам вече ти трябваат други сертификати, т.е. Кеймбридж не важи..
    Иначе за early decision, знам, че само в един можеш, а ако не те приемат, тогава кандидатстваш в останалите.
    А всички хора, които познавам, и ще държат SAT, ходят на курсове в Кирил и Методий.
    Горе-долу, колко ти излизат курсовете? И откъде си взимаш допълнителни материали и тестове? Щото аз гледах из нета... някакви учебници по 160лв.
    Аз си ги поръчвам от Америка директно и ми ги пращат. Иначе не знам колко струват курсовете, защото още не съм тръгнал за САТ 1. В момента ходя на частни уроци за САТ 2. А за ЮПенн ще ти трябват поне 2 САТ 2. Иначе материалите от Америка са ти между 12 - 15 долара на учебник. Много рядко има някой по 60-тина долара. Тук са стари издания и много по-скъпи.

  9. #9
    Голям фен
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    In my broken heart...
    Мнения
    545
    Значи, щом чичо ми живее в Щатите, мога да му поръчам да ми изпрати учебници за по 12 долара? ОО, супер!
    Тогава за курсовете, аз ще се свържа с фондацията и ще попитам за курсове и дали мога да си набавя учебника по посочения начин! Благодаря ти мого за информацията до тук. Ако имам още въпроси, надявам се няма да е проблем да те питам отново!
    Късмет с кандидатстването!

  10. #10
    Голям фен
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    In my broken heart...
    Мнения
    545
    Искам да попитам за TOEFL.. Кой вариант е по-добре да се вземе? Paper-based, computer-based или interne-based? Защото току-що провех в сайта на фондация "Кирил и Методий" и там пише, че има курсове само за internet-based. Има ли значение, кой вид ще взема?

  11. #11
    Голям фен Аватара на JCoutureJunkie
    Регистриран на
    Sep 2009
    Град
    В близост до хладилника
    Мнения
    723
    didivid успех ти пожелавам,и аз съм се насочила най-вече към University of Pennsylvania.В момента съм в 9-ти клас и сега февруари ще трябва да взема някакъв сертификат.Много ми е трудно,нашата госпожа по английски ни отрупа с всякакви учебници,книги и допълнителни материали,а успоредно с това ще ходя на курсове по немски,за да мога да го изравня с английския(все още не съм почнала,защото в нашето училище има голяма неразбория за тези курсове точно)
    Исках да питам и аз няколко неща,че да не пускам нова тема:
    amk933 искам да те попитам от къде точно си поръчваш учебниците за такава цена?Някакъв сайт,издателство?
    Как можеш да си изчислиш GPA-то и какво горе-долу трябва да е числото,с което имаш шанс да влезеш в Принстън,Колумбийския и т.н.
    Кога е най-добре да се държат SAT-a и TOEFL-a?Знам,че имат срок на давност.Някой ми беше споменал,че е 2 години...
    От какво значение са срочните и годишните оценки в училище?От коя година задължително ти ги искат?Аз съм чувала,че ги искат от 9-ти клас нагоре,но не съм сигурна.
    ЗА SAT II казваш,че можеш да държиш по Химия,Биология и т.н. На английски са,нали(имам си аз да не са,просто се надявам )Добре де,но аз например никога не съм учила Биология на английски,а там като ми дадат някакви термини,които не съм чувала дори?Или тези неща се взимат малко или много на курсовете?А,и освен това дали трябва да си избереш тези предмети,които по някакъв начин са свързани с бъдещата ти професия?Или няма значение?
    Ех,малко дълго стана,просто ми е много интересно.Искам да знам как да се подготвям.Благодаря предварително лИбов моя

  12. #12
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Цитирай Първоначално написано от didivid
    Искам да попитам за TOEFL.. Кой вариант е по-добре да се вземе? Paper-based, computer-based или interne-based? Защото току-що провех в сайта на фондация "Кирил и Методий" и там пише, че има курсове само за internet-based. Има ли значение, кой вид ще взема?
    В България има само Internet-based, така наречения ibTOEFL.

  13. #13
    Голям фен
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    In my broken heart...
    Мнения
    545
    Цитирай Първоначално написано от amk933
    Цитирай Първоначално написано от didivid
    Искам да попитам за TOEFL.. Кой вариант е по-добре да се вземе? Paper-based, computer-based или interne-based? Защото току-що провех в сайта на фондация "Кирил и Методий" и там пише, че има курсове само за internet-based. Има ли значение, кой вид ще взема?
    В България има само Internet-based, така наречения ibTOEFL.
    Е, значи нямам избор. Трябва да го взема обачес максимална оценка...

  14. #14
    Голям фен
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    In my broken heart...
    Мнения
    545
    А има ли голяма разлика между iBTOEFL и другите два вида? В смисъл такъв.. мога ли да се упражнявам от учебници, предназначени за другите два вида, или са твърде различни..?

  15. #15
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Цитирай Първоначално написано от JCoutureJunkie
    didivid успех ти пожелавам,и аз съм се насочила най-вече към University of Pennsylvania.В момента съм в 9-ти клас и сега февруари ще трябва да взема някакъв сертификат.Много ми е трудно,нашата госпожа по английски ни отрупа с всякакви учебници,книги и допълнителни материали,а успоредно с това ще ходя на курсове по немски,за да мога да го изравня с английския(все още не съм почнала,защото в нашето училище има голяма неразбория за тези курсове точно)
    Исках да питам и аз няколко неща,че да не пускам нова тема:
    amk933 искам да те попитам от къде точно си поръчваш учебниците за такава цена?Някакъв сайт,издателство?
    Как можеш да си изчислиш GPA-то и какво горе-долу трябва да е числото,с което имаш шанс да влезеш в Принстън,Колумбийския и т.н.
    Кога е най-добре да се държат SAT-a и TOEFL-a?Знам,че имат срок на давност.Някой ми беше споменал,че е 2 години...
    От какво значение са срочните и годишните оценки в училище?От коя година задължително ти ги искат?Аз съм чувала,че ги искат от 9-ти клас нагоре,но не съм сигурна.
    ЗА SAT II казваш,че можеш да държиш по Химия,Биология и т.н. На английски са,нали(имам си аз да не са,просто се надявам )Добре де,но аз например никога не съм учила Биология на английски,а там като ми дадат някакви термини,които не съм чувала дори?Или тези неща се взимат малко или много на курсовете?А,и освен това дали трябва да си избереш тези предмети,които по някакъв начин са свързани с бъдещата ти професия?Или няма значение?
    Ех,малко дълго стана,просто ми е много интересно.Искам да знам как да се подготвям.Благодаря предварително лИбов моя
    GPA > 3.75 = 5.75 българска оценка. Това имаш ли го вече всичко зависи на SAT I, SAT II, есето, препоръките, извънкласните занимания и мотивационното писмо. Оценките се броят от 9 клас. Важат срочните такива. Смята се така:
    6 = A = 4
    6-= A- = 3.7
    5+= B+ = 3.3
    5 = B = 3
    5- = B- = 2.7
    4+ = C+ = 2.3
    4= C = 2.0
    4- = C- = 1.7
    3+ = D+ = 1.3
    3 = D = 1
    >3 = F = 0
    Иначе SAT II всичките са на английски. Няма определени SAT II, които трябва да вземеш, ако ще кандидатстващ за Bachelor of Arts (политика, литература, фиологии, икономика, и т.н.). Ако кандидатстваш за Bachelor of Sciences (математика, физика, химия и т.н.) тогава задължително трябва едното да е Мaтематика IIC, а другото Физика, Химия или т.н. Аз ще карам Математика IIC, Математика IC, Испански и Немски. Аз си поръчвам всичко от Amazon.com Ако имате още въпроси питайте.

  16. #16
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Цитирай Първоначално написано от didivid
    А има ли голяма разлика между iBTOEFL и другите два вида? В смисъл такъв.. мога ли да се упражнявам от учебници, предназначени за другите два вида, или са твърде различни..?
    Ми чак твърде различни не са. Но не съм много запознат с TOEFL, защото аз няма да го карам. Трябва да питаш някой, който го е карал в последно време.

  17. #17
    Голям фен
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    In my broken heart...
    Мнения
    545
    То аз, чрез тази тема питам всички, ама само ти се отзова.. до момента..

  18. #18
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    ^Ами не са много хората, които могат да си позволят да учат в Америка, а още по-малко са децата на нашите години, които имат амбициите да постигнат нещо. Повече ги интересува к'ви цигари ще пушат или как ще избягат от училище.

  19. #19
    Голям фен
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    In my broken heart...
    Мнения
    545
    Е, да де, ама все някой трябва да е държал изпита и да има поне малко инфо..

  20. #20
    Голям фен Аватара на JCoutureJunkie
    Регистриран на
    Sep 2009
    Град
    В близост до хладилника
    Мнения
    723
    Цитирай Първоначално написано от amk933
    ^Ами не са много хората, които могат да си позволят да учат в Америка, а още по-малко са децата на нашите години, които имат амбициите да постигнат нещо. Повече ги интересува к'ви цигари ще пушат или как ще избягат от училище.
    мерси за отговора А това,което си написал е наистина така...колко жалко за тях...но нищо,поне ние имаме по-малка конкуренция погледни от добрата страна на нещата

  21. #21
    Супер фен Аватара на DesireToFire
    Регистриран на
    Oct 2009
    Мнения
    2 252
    Мен ме интересуваха точно същите въпроси . Така де много благодаря за отговорите, но само да попитам колко се плаща за доставката на учебниците като ги поръчваш през Амазон?
    If ya don’t give a shit ya getcha’ hellyeah
    Throwin’ fists in the pit ya getcha’ hellyeah
    Think you’re fuckin’ with this well hell no.
    Balls, volume, strength getcha come on

  22. #22
    Голям фен
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    In my broken heart...
    Мнения
    545
    Цитирай Първоначално написано от DesireToFire
    Мен ме интересуваха точно същите въпроси .
    Гледай какво нещо е живота. Всички се интересуваме, а само един се отзовава.. До сега.. надявам се.. Вкрайна сметка и за TOEFL ми трябва инфо..

  23. #23
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Цитирай Първоначално написано от DesireToFire
    Мен ме интересуваха точно същите въпроси . Така де много благодаря за отговорите, но само да попитам колко се плаща за доставката на учебниците като ги поръчваш през Амазон?
    Нямам си идея, честно казано, но като го смятах пак беше много по-евтино, защото тук един учебник ти е 60 лв, а там 12-14 долара. Доставката не е повече от 4, ако е нормална, което взима месец да дойдат. Къде са 16-17$ къде 60 лв? Но аз си ги поръчвам на приятели в Америка и те ми ги пращат до България.

  24. #24
    didivid, надявам се, че нямаш нищо против да задам и своите въпроси в темата ти, за да не правя нова. amk93, от доста време гледам, че си наясно с университетските въпроси и искам и аз да те обсипя с няколко, защото много ме тормозят и докато мине грипната, че да те се видя с консултантката по тея въпроси, ще съм ги забравила вече.
    Много пъти си споменавал, че се насочваш към Америка, запомнила съм го, успех ти пожелавам на изпитите за там, като гледам към най-добрите си се запътил, но все пак силно се надявам, че имаш някаква информация и за Великобритания.
    Та снощи гледах някаква класация на университетите в UK, като на 1во място беше Оксфорд, а след това Кеймбридж и тн. Цъкнах на Оксфорд и какво ми изписва - 3 225 паунда "for full-time UK and EU students starting in 2009". Та това са 7000 лева годишно, възможно ли е такава сума за най-добрия в UK, като Харвард като гледах беше от порядъка на 50 000 щатски долара? Не мога да си я обясня тази цена, изглежда ми нереално ниска за такова образование, смятайки и колко възможности за стипендии и финансова помощ се предлагат. Всмисъл, мечтая си там да ходя и просто като видях английски университети на по 40то-50то място на същите цени и още повече ми се засили амбицията за там. Не че някой ще ми даде 49 бона за образованието, така като съм си избрала специалността дето се следва най-дълго, но все си мечтая, че ще ме вземат на някви стипендии или и аз не знам какво още. Знаеш ли случайно това реално ли е цената, защото ме влудява този въпрос от няколко дни.

    А, и още нещо, ти спомена доста университети, има ли ограничение в колко можеш да кандидатстваш? Защото знам, че през ucas (каквото и да е това, говориха ни много за него онзи ден) можех да пишеш само 5, но имало възможност и да пращаш директно към университета документите. Някой ми беше казал, че по този начин имаш към 10 избора, ама това вярно ли е? Кой ти ги гледа в колко университета си кандидатствал, звучи ми супер нелогично това, ако си подадеш всички документи в някви сериозни университети обаче нещо се прецака и не те вземат никъде. Аз си мислех, че имам милион възможности за университети.

    ps didivid, пак се извинявам, дано не е проблем, че питам тук
    I will never bother you,
    I will never promise to,
    I will never follow you,
    I will never bother you.

  25. #25
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    ^Имам информация и за Англия и с удоволствие ще ти отговоря. Щом си се насочила към Англия не гледай Америка, защото нещата са много различни. В Америка най-добрите университети са частните (Йел, Харвард, Принстън, Станфорд, ЮПенн, Колумбия, абе почти всички) и има много малко изключения, които са държавни като Бъркли. В Англия е точно обратното. Там най-добрите (Оксфорд, Кембридж, UCL, LSE, King's College) са държавни. И докато в Америка частните си определят таксата всеки сам за себе си, то в Англия правителство определя таксата и тя е една било то за Оксфорд или някой квартален колеж. Да в Оксфорд е 3250 паунда годишната такса. НО! Това не включва спане, което е още 400 паунда на месец и ядене, което си осигуряваш сама. В Америка в тия 50 000 долара е включено всичко.

    Сега да минем на ucas. Това е все едно си попълваш документите електронно и те се разпращат в до 5 университета, в които ти желаеш да кандидастваш. Просто он-лайн кандидатстване, без да пишеш на ръка и без да се занимаваш с пощата. Там можеш до 5. После можеш колкото си искаш освен това да кандидатстваш, но трябва на ръка. Ако ти се пише, си подаваш документите и така. Никой няма да тръгне да те следи дали си подала в още 10, 20, 50 и т.н.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си