.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 17 от общо 17

Тема: Лещи

  1. #1
    Голям фен
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    636

    Лещи

    Имам слдния проблем - на 14 съм ... диоптърът на едното ми око е 1.75, а на другото е 2.00 ... не е никак малко ... нося очила, но само в часовете ... а имам нужда да ги нося и навън, но не искам ... смятам да си взема лещи... с очилата е много трудно и неудобно ... потят се стъклата ... пречат ми, а и изобщо не се харесвам с очила ... казаха ми, че с лещите диоптърът се запазвал, а не се увеличавал, както е при очилата

    Въпросът ми е : Каква е цената на лещи с диоптър и на колко време се сменят ? ( търсих в нета, но не намерих това, което ме интересува )


    Моля без коментари от сорта на '' ние не сме лекари '' или нещо подобно ... който не е запознат да не пише !

    Мерси предварително на всички, които могат да ми дадат някакъв съвет

  2. #2
    Голям фен Аватара на taamara
    Регистриран на
    Jun 2008
    Мнения
    885
    Аз нося диоптрични лещи - меки, от няколко години и е изключително удобно и ще продължа да си ги нося.
    Значи..моите си ги купувам от една оптика във Варна, като едната леща е около 9 - 9,50лв., сменят се на всеки 3 месеца.
    Можеш да отидеш в коя да е оптика, по принцип в по-големите ти правят преглед и ти изписват необходимите лещи и така. Успех!

  3. #3
    Има ли цветни лещи с диоптър? И ако има на каква цена са г/д.
    www.tuzari.com/tuz.php?name=eli7ooo

    Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
    Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
    Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

  4. #4
    Голям фен Аватара на taamara
    Регистриран на
    Jun 2008
    Мнения
    885
    Да, има. За бала исках да си взема такива, 80лв. ми казаха за двете лещи, , но не съм сигурна..

  5. #5
    Голям фен
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    636
    Цитирай Първоначално написано от taamara
    Аз нося диоптрични лещи - меки, от няколко години и е изключително удобно и ще продължа да си ги нося.
    Значи..моите си ги купувам от една оптика във Варна, като едната леща е около 9 - 9,50лв., сменят се на всеки 3 месеца.
    Можеш да отидеш в коя да е оптика, по принцип в по-големите ти правят преглед и ти изписват необходимите лещи и така. Успех!

    Мерси много за информацията ... Искам само да те питам всяка вечер ли ги махаш и как се къпеш ? ... Ако се разплачеш примерно какво става ? ... Поддръжката не е ли много трудна ??

  6. #6
    Голям фен Аватара на InloveAgain
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    in Wonderland .. (:
    Мнения
    731
    Цитирай Първоначално написано от darka1
    Цитирай Първоначално написано от taamara
    Аз нося диоптрични лещи - меки, от няколко години и е изключително удобно и ще продължа да си ги нося.
    Значи..моите си ги купувам от една оптика във Варна, като едната леща е около 9 - 9,50лв., сменят се на всеки 3 месеца.
    Можеш да отидеш в коя да е оптика, по принцип в по-големите ти правят преглед и ти изписват необходимите лещи и така. Успех!

    Мерси много за информацията ... Искам само да те питам всяка вечер ли ги махаш и как се къпеш ? ... Ако се разплачеш примерно какво става ? ... Поддръжката не е ли много трудна ??
    разбирам те напълно..един мой роднина е очен лекар,казвал ми е,че когато носиш очила с времето има шанс диоптера да се намали демек да се оправи до някаква степен,докато ако сложиш лещи,това няма как да стане.В момента си на 14,нали така -още растеш.Точно заради това според мен за сега е по добре да останеш с очила просто ще ти вършат по-добра работа ,занапред, ако толкова желаеш може да си вземеш лещи повече от 100 лева няма да бъдат.И да поддръжката им си изисква голяма отговорност все пак става дума за очите ти.Все пак ти си решаваш. :P

  7. #7
    Голям фен Аватара на taamara
    Регистриран на
    Jun 2008
    Мнения
    885
    Да, всяка вечер ги свалям, не спя с тях. Като се къпя, се къпя без тях, има опасност да паднат...а, като се разплача, .. хаха ами плакала съм, нищо не става, но зависи все пак.
    Поддръжката не е трудна, просто трябва да си миеш хубаво ръцете преди да ги използваш, да им сменяш разтвора след всяко слагане и така..да ги сменяш на няколко месеца. Това е

  8. #8
    Моите са по 20 лв. една и си ги взимам от доц. Цанева. Сменям ги на 5-6 месеца. Къпя се с тях.. няма да паднат. С тях си и рева ;D
    Цветните са до 6 диоптъра и май не са много по скъпи от другите.

    бтв, твърдите лещи спират растежа на диоптъра.

  9. #9
    Голям фен
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    636

    -

    Мерси много мацки

  10. #10
    я дайте линк да видим кви цветове има

  11. #11
    Аз пък се къпя с тях и даже ако спиш примерно 1-2 часа с тях не се бърка.Наистина , откакто нося лещи (1 година и половина) , диоптърът ми не се е покачил.И е много по - удобно , тъй като лещата обхваща и периферното зрение , докато през очилата се вижда добре само право напред.

  12. #12
    Голям фен
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    636

    -

    така е

  13. #13
    и аз нося от три години вече...първо бях с някви гадни, дето 4 струваха 60 лева иии те много лесно се късаха и много ми дращеха, дори имах рана на ретината на едното око...та преди месец ги смених с по - твърди, които са много удобни и може да се спи с тях ако само има и капки...иначе е добре да се свалят всяка вечер. Разстворът за лещи е по - скъпата част ... иначе са удобни и не ми пречат нито като си взимам душ, нито като плача... но си носят своите рискове Все пак ги предпочитам пред очилата

    ПП : много внимавай очният лекар да е добър и да не те набута с гадни лещи

  14. #14
    Фен Аватара на ilsss
    Регистриран на
    Feb 2009
    Град
    Burgas
    Мнения
    147
    аз днес си взех моите.с 300 зора ги сложих 1.50 диоптър съм

  15. #15
    Супер фен Аватара на Linns
    Регистриран на
    Sep 2009
    Град
    Милано
    Мнения
    1 277
    Нося меки лещи от 5 години и мога да кажа, че лично аз съм много доволна, дори свалих адски много диоптера.. Бях с 3.00 диоптер, сега съм с 1.50 ..
    Аз си ги взимам от очната ми лекарка, има ги налични и ми взима по 30 лева на леща, тоест 60 лева за двете и ги ползвам около година..
    Досега никога не съм имала проблеми с лещите, нито ме болят очите нито нищо..

  16. #16
    Такам,аз нося очила от 5 клас,моя диоптер е по-голям от твоя,така че спокс не ти е толкова голям.. аз почнах с такъв... и сега не ми е огромен де.. очилата ги нося непрекъсното,обаче са ми казвали,че ми отиват и аз тая година понеже си взех нови и купих и лещи! но така и не ги пробвала още... има за 1,3 месеца и година.. аз си взех за 1 месец,и са такива,че може и да не ги свалям,да си спя,къпя с тях.. меки са обаче ми казаха,че твоя ако на едното е 2,лещата треа да е 1.80,а на др,там по-малкото,защото лещата ти обхваща цялото око.. нз от къде си,ама ако си от София,мойте са оттам и ще ти кажа и оптиката,човека ми обясни всичко.. лещите ми излязоха 28 лв, + разтвор! ама ако имаш астигматизъм,треа да видиш има и астигматични лещи,ама ако не е голям,може и без такива! та такам..

  17. #17
    Супер фен Аватара на m1nik
    Регистриран на
    Dec 2009
    Мнения
    1 003
    40 кинта по моите сметки (тук + разтвора). И, за да свикнеш с лещите щи трябва поне седмица, поне. Отначало е малко сложно, но пък имат хиляди предимства.
    )

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си