.
Отговор в тема
Страница 17 от 18 ПървиПърви ... 7131415161718 ПоследнаПърви
Резултати от 401 до 425 от общо 435
  1. #401
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    А момичето Яга, да ги видим внуците как ще и казват

  2. #402
    Супер фен Аватара на paradosou
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    2 413
    Ако някога коментираш сериозно, ще е прецедент ;d.

  3. #403
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Много пъти съм сериозен, но понеже съм оставил впечатлението, че съм клоун, ще е трудно да се разбере кога точно.

  4. #404
    Мега фен Аватара на SHPAIdURmeN
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    4 882
    Цитирай Първоначално написано от papugai Виж мнението
    А момичето Яга, да ги видим внуците как ще и казват


    #direkshunnakazaniezacqljivot
    ##


    По-тема :Хука
    *GET TO KNOW*
    THE UNKNOWN

  5. #405
    Nikishka37
    Guest
    Аз съм твърдо ЗА българските имена! Все пак не забравяйте в коя държава живеем.
    Фаворити са ми:
    женски - Ирина,Елена,Елица,Райна,Ник олета,Силвия
    Мъжки - Мартин,Валентин,Никола,Ант н,Христо,Иван

  6. #406
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Цитирай Първоначално написано от Nikishka37 Виж мнението
    Аз съм твърдо ЗА българските имена! Все пак не забравяйте в коя държава живеем.
    Фаворити са ми:
    женски - Ирина,Елена,Елица,Райна,Ник олета,Силвия
    Мъжки - Мартин,Валентин,Никола,Ант н,Христо,Иван
    Така като гледам половината не са български, значи си тъп или лицемер.
    Последно редактирано от papugai : 07-27-2014 на 16:22

  7. #407
    Мега фен Аватара на Mary_Jane_69
    Регистриран на
    Dec 2011
    Мнения
    5 981
    Харесват ми тия, които Nikishka37 изброи + александър, михаил, версаче и гучи

  8. #408
    Ralica545
    Guest
    За внук Алое,на баба си Вера.
    Или
    Внук Гинко,кръстен на баба Билоба.

  9. #409
    Голям фен Аватара на AngelBelchev
    Регистриран на
    Aug 2014
    Мнения
    608
    Женски: Леона (братовчедка ми си кръсти така малката и не, не играе League of Legends), Оливия, Клара
    Мъжки: Ричард, Джеси, Оскар

  10. #410
    Alice 13
    Guest
    харесвам чуждестранните имена, аз съм с такова име също и брат ми - тъй като баща ни е американец
    харесвам имената - за момиче: Алексис (Лекси), Шарлът, Джесика, Изабела, Никол, Сара, Ребека
    за момче: Алекс, и не знам кои други

  11. #411
    Цитирай Първоначално написано от Mary_Jane_69 Виж мнението
    ^Никое не ми харесва от тия По-добре Луцифер.
    Аз ако бях щях да си кръстя децата с имена от Свръхестествено От Сам и Дийн ,та чак до Краули,Луцифер,Руби,Кас и т.н.

    Но когато и на мен ми дойде времето да избирам имена и аз ще заложа на българските(освен ако татьото е чужденец )

  12. #412
    Голям фен Аватара на AngelBelchev
    Регистриран на
    Aug 2014
    Мнения
    608
    Пропусна Атанема за жена и Азирафел за мъж

  13. #413
    Аз съм Константина и това е българско име...

  14. #414
    Цитирай Първоначално написано от bastiFan Виж мнението
    Хм... аз определено няма да си кръстя детето с чуждо име, имам предвид такова, което не е прието в България. То и Ирина не е българско, но е хубаво. Просто не ми звучат добре чужди имена на български деца. Макар че още съм мнооого далече от това да имам деца Казвам се Андреа, което всъщност не е съвсем българско, но ми харесва много , означава "мъдра" и "женствена". А за предпочитания на имена.. те са наистина много, но съм с две ръце ЗА българските. Според мен е много важно името все пак да означава нещо, също така.
    Андреа не означава мъдра, още по-малко женствена, а точно обратното, идва от гръцкото андрос, което значи мъж. Небесен покровител ти е св. апостол.Андрей - първият ученик на Христос.

  15. #415
    Като гледам преобладаващите мненя, телевизора яко ви е промил мозъците. Според мен с чуждопоклонничеството се правят неуспешни опити да се избиват комплекси. Нямам право да обобщавам, но често с такива имена родителите демонстрират пренебрежение към собстствения си род, народ , история и вяра. Не пренебрегвайте християнските имена, нека децата ви си имат светец - закрилник. Всъщност немалко от чуждестранните имена, по които се прехласвате са такива.
    Последно редактирано от Pitancho : 09-22-2014 на 14:52

  16. #416
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    Цитирай Първоначално написано от Nikishka37 Виж мнението
    Аз съм твърдо ЗА българските имена! Фаворити са ми:
    Силвия
    я пак?

    П.П. половината от славянските имена в темата,които смятате за български, не са, образовайте се малко, моля

  17. #417
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    ^ То и Мартин не е българско име.

    Старите български имена са доста специфични, лично за мен Маламир звучи чудесно.

  18. #418

    Exclamation

    Ако искате да разберете какво всъщност означава името Ви, отидете на http://moetodete.bg/namelists-0-0.html
    На бас, че има какво да научите. Пък и ще си харесате някое смислено име. И не да пишете глупости, че Гина, Ирина, Константина и т.н. били баш български имена.
    Последно редактирано от Pitancho : 09-30-2014 на 14:22

  19. #419
    Голям фен Аватара на TIFOSO
    Регистриран на
    Jul 2013
    Мнения
    797
    Исдислав, Джон Сина, Винсент-Алистър, Вячеслав, Йотко, Китодар, Фроска (пасва и на гей и на женско)

  20. #420
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    По принцип съм на мнение, че името трябва да се избира не по това от къде произлиза, а по това как звучи, дали означава нещо и каква е фамилията. На мен лично любими имена са ми:
    мъжки: Александър, Киро (ама не Кирил), Мишо (Михаил), Ангел, Даниел, Виктор и Георги.
    женски: Рая, Мария, Ваня, Ива и Ния (на мнение съм, че на момичетата отиват по - кратки имена).

    И си има неща, например ако двама души много дълго време са искали и не са могли да имат дете, като им се роди, нормално е да се казва Божидар(а), а не Джъстин, Кондьо, Щуциян или Майли.

    Също и като почнат да се съчиняват разни пожелателни имена като Щастислава, Живоздрав, Пълна - Кошница - Спари и прочее е жалка история в повечето случаи.

    Някъде бях чел, че разни хора са си причинили на децата да се казват примерно Аврора, Автономка, Веселазасмяна, Галилей, Грудка, Идеал, Крачун, Курти (влезе, Курти излезе) и т.н.

    Та за мен общото между родителите на последните и родителите, които биха си кръстили детето Мицикуро, Ханс, Джамал, Барак, Маурицио, Лоренцо или Джонатан (примерно Роналд Кръстев), е стремежа да се направят родителите на интересни или просто чиста глупост.
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

  21. #421
    Предложете имена за кубинска фамилия, бащата се казва Антонио и фамилията е доста завъртяна.. на детето няма да му отиват българските имена.
    Аз си мислех за момче: Майкъл, Майк; за момиче: Беатрис.. примерно

  22. #422
    Повече от фен Аватара на d-r.Zob
    Регистриран на
    Jul 2014
    Мнения
    461
    Ще ти дам за пример българският националистически депутат с изконното българско име Карлос Контрера. Дано ти послужи.

    Любимо - Кимирсен
    Най-неприятно - Алексей

  23. #423

    Регистриран на
    Nov 2004
    Град
    Пред компа, под щангата и над дъмбела
    Мнения
    77

    Cool

    Не знам, ама повечето с изчанчени имена не са особено щастливи! И без това живота е скапан, та дай и заради малоумните им родители да страдат. Не визирам себе си
    "This is the end my beautiful friend
    this is the end my ONLY friend...
    ...all the children are insane."

    Ей мърли, престанете да пишете на маймуница и с цветни букви, щото дразните!

  24. #424

    Аз пък нямам нищо против чуждестранните имена. Интересното при нас с мъжът ми, че и двамата сме Българи но и на двамата имената не са Български. Моето е Ростислава, той е Стивън. Но когато забременях с малкия беше голямо умуване, как , на кого и т.н да се казва в крайна сметка решихме, че ще се казва като дядото (Георги), но понеже пък живеем в Гърция вместо Георги, го кръстихме Георгос та на кратко Гоги (хихих). А всеки момент очаквам малката Марбея може да ви звучи, смешно,странно, но името е интересно + това го свързваме с това, че на този остров бе зачената. Най-вероятно ще и викаме Бея, Беичка нещо подобно Та това от мен

  25. #425
    Супер фен Аватара на sl1nceetoo
    Регистриран на
    Feb 2012
    Мнения
    1 095
    Марбея. Бея. Беичка. А защо не Мара? Марче.
    звучи екзотично

    Харесвам чуждестранните имена. Има и доста хубави български обаче.
    Елена, Теодор, Красимира, Денис, Раян ми звучи добре също, Рейчъл, Хана, Хари, Адриана и др.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си