.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 36
  1. #1

    Свирене на китара и ноти

    Здравейте !
    Значи аз искам да започна да свиря на китара( любителски), но не знам нотите А и не знам от къде мога да ги видя. Някой може ли да ми каже от къде да науча нотите за да мога да чета нотни текстове и да започна да свиря! Направих темата в този раздел, защото с 1 приятели си имаме група, и сега се учим. Но ако модераторите преценят да я преместят!
    Плс хелп!
    Wazaaaaap niggas?!
    c0ci

  2. #2
    Заеби нотите, свири по табове.Има много повече песни с табове от нета.
    Fly like a butterfly, sting like a bee.
    Muhammad Ali

  3. #3
    Цитирай Първоначално написано от Pwnmaster
    Заеби нотите, свири по табове.Има много повече песни с табове от нета.
    Ам, добре а можеш ли да ми поясниш какво точно е таб...
    Wazaaaaap niggas?!
    c0ci

  4. #4
    Цитирай Първоначално написано от pubera
    Цитирай Първоначално написано от Pwnmaster
    Заеби нотите, свири по табове.Има много повече песни с табове от нета.
    Ам, добре а можеш ли да ми поясниш какво точно е таб...

    Буквите са тоналността на струните, а числата са фретовете.
    Fly like a butterfly, sting like a bee.
    Muhammad Ali

  5. #5
    Цитирай Първоначално написано от Pwnmaster
    Цитирай Първоначално написано от pubera
    Цитирай Първоначално написано от Pwnmaster
    Заеби нотите, свири по табове.Има много повече песни с табове от нета.
    Ам, добре а можеш ли да ми поясниш какво точно е таб...

    Буквите са тоналността на струните, а числата са фретовете.
    Добре, много ти благодаря, но искам да попитам всички песни ли могат да се свирят с таблатури ?
    Wazaaaaap niggas?!
    c0ci

  6. #6
    всичко може да се свири и без табулатури:Д
    //заеби тея глупости, хвани си учител за начинаещи, научи се да четеш и после си раздрънквай каквото поискаш; кефът е съвсем различен)

  7. #7
    Голям фен Аватара на NamelessRomantic
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Един объркан човек в един объркан свят.
    Мнения
    779
    Дсакал му е мамата.Хем ще ти избере хубава китара.
    Ако има нещо - свиркай на ЛС.

  8. #8
    Като видях, че с в група реших, че няма да свирите класическа музика.Ако ще свириш рок, метъл-научи табове, ако ще свириш класическа музика-отиваш при някой даскал.
    Fly like a butterfly, sting like a bee.
    Muhammad Ali

  9. #9
    ако ще свириш - отиди при учител
    ако ще дрънкотиш - не ти трябва;

  10. #10
    Цитирай Първоначално написано от Sham
    ако ще свириш - отиди при учител
    ако ще дрънкотиш - не ти трябва;
    Nigga please.
    Той човекът каза, че ще свири любителско.
    Не я слушай, мейт.Научих се да свиря на бас сам, без никакви даскали и сега всякаква таблатура мога да свиря.
    Fly like a butterfly, sting like a bee.
    Muhammad Ali

  11. #11
    Мега фен Аватара на XTREMEFREERIDE
    Регистриран на
    Feb 2009
    Град
    My own world
    Мнения
    4 761
    Мнее,не се прецаквай да ходиш при учител.Той ще ти даде една дебела школа с ноти,а първо ще свириш само басите на тръгнал кос. Което е повече от тъпо,повярвай ми.
    Хвани научи акордите.Моя съвет е да започнеш с някоя кухарка(акустична,кънтри или ритъм китара).Ако искаш може и класическа,но аз лично не я предпочитам,защото е с пластмасови струни.
    Та за акордите http://www.trinity-bg.org/guitar/index.php ,малко като сектантски сайт,ама аз от него се научих на акорди.
    Следващата стъпка е таблатурите.Успех,и дано си музикален,че иначе е мъка.

  12. #12
    сега за бас или за свирене си говорим:Д
    абе, оправяйте се!)

  13. #13
    Даскал му е майката.Имам един приятел който ходи на такъв,но просто не попадна на човека.Горе долу го научи.
    Аз свирих 7 години(е на гъдулка,което не всичко,но не и по-лесно),и мога да кажа,че без сулфежа,нотите и т.н. няма как иска си много практика при човек който наистина разбира от това.Аз се учих при най-добрите.

  14. #14
    Ми за даскал нямам време и възможност.
    Pwnmaster да метъл и рок ще свиря :P
    Благодаря ви.
    Wazaaaaap niggas?!
    c0ci

  15. #15
    Цитирай Първоначално написано от Sham
    сега за бас или за свирене си говорим:Д
    абе, оправяйте се!)
    За свирене с акустична китара.
    Wazaaaaap niggas?!
    c0ci

  16. #16
    Мега фен Аватара на elito0o0o0
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    Galapagar
    Мнения
    6 563
    нЕ си ли чувал - до ре ми фа сол ла си до? лелейй..

    Хуу.. Начи.. искам да ти кажа,че кат' идеш при даскал само ще си даваш парите.. Сяя.. 50 60 лв не са малко все пак.. Научи първо акордите.. В нета има колкото искаш ..После вече следват таблатурите..
    Life's like a dick. It gets hard for no reason. :\

  17. #17
    Мега фен Аватара на XTREMEFREERIDE
    Регистриран на
    Feb 2009
    Град
    My own world
    Мнения
    4 761
    Цитирай Първоначално написано от remix1912
    Даскал му е майката.Имам един приятел който ходи на такъв,но просто не попадна на човека.Горе долу го научи.
    Аз свирих 7 години(е на гъдулка,което не всичко,но не и по-лесно),и мога да кажа,че без сулфежа,нотите и т.н. няма как иска си много практика при човек който наистина разбира от това.Аз се учих при най-добрите.

    Сравняваш гъдулка и китара???

    Гъдулка и цигулка,окей,ама китарата е нещо бая по-различно.
    И без сулфеж също може.И си държа на моето-НЕ СЕ ПРЕЦАКВАЙ С УЧИТЕЛ.

  18. #18
    Пиши се на уроци. Малко е скъпичко, но пък си струва. Ако имаш акустична китара пробвай smoke on the water. Весело става.
    Табовете са 0 3 5 0 3 6 5 0 3 5 3 0. Пробвай на първа струна, после се учи на две.

  19. #19
    Цитирай Първоначално написано от XTREMEFREERIDE
    Цитирай Първоначално написано от remix1912
    Даскал му е майката.Имам един приятел който ходи на такъв,но просто не попадна на човека.Горе долу го научи.
    Аз свирих 7 години(е на гъдулка,което не всичко,но не и по-лесно),и мога да кажа,че без сулфежа,нотите и т.н. няма как иска си много практика при човек който наистина разбира от това.Аз се учих при най-добрите.

    Сравняваш гъдулка и китара???

    Гъдулка и цигулка,окей,ама китарата е нещо бая по-различно.
    И без сулфеж също може.И си държа на моето-НЕ СЕ ПРЕЦАКВАЙ С УЧИТЕЛ.
    Ти тъпа ли си ма мендил.Казах че не е същото.Принципа на изучаването на струнни инструменти е един и същ.Без добро обучение няма да стигнеш до никаде.

  20. #20
    виж са.. моя съвет е че поне малко имаш нужда от учител.. за настройване на китарата ала бала.. от голямо значение е и стойката в която свириш.. много начинаещи се изгърбват заради неправилен стоеж.. с учител ще ти е много по лесно.. вярно в началото ше ти е трудно ама ако искаш да свириш както трябва ( макар и любителски ) си трябва даскал.. сега като си начинаещ с тия табове да свириш трябва да знаеш песента идеално щото там на таблатурата не пише къде е половин тон , къде е цял тон и не знаеш ли песента абсурд да я научиш.. специялно за китара си трябва учител.. сам ще ти е много по трудно
    Обещанието е учтива форма на отказване.
    _____________________________________

    BBOY OR DIE !!

  21. #21
    Цитирай Първоначално написано от elito0o0o0
    нЕ си ли чувал - до ре ми фа сол ла си до? лелейй..

    Хуу.. Начи.. искам да ти кажа,че кат' идеш при даскал само ще си даваш парите.. Сяя.. 50 60 лв не са малко все пак.. Научи първо акордите.. В нета има колкото искаш ..После вече следват таблатурите..
    Ам аз ги знам така ама като символи не ги знам
    Wazaaaaap niggas?!
    c0ci

  22. #22
    C D E F G A B C


    ето, готов/а си:Д

  23. #23
    Голям фен Аватара на NamelessRomantic
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Един объркан човек в един объркан свят.
    Мнения
    779
    Цитирай Първоначално написано от NoContinuation
    Aбе разбирачите ,мислите ли ,че той може да се научи сам ,както даскал може да го научи?Даскала вижда къде грешиш ,знае много повече от теб.Трябва да приемете факта ,че не ВСИЧКО е в интернет.Ами ако го свири правилно ,но ръката му е изкривена ,или е твърде прегърбен?Или му звучи добре а всъщност няма нищо общо с това ,което трябва да бъде?Веднъж като се научиш грешно после много трудно се научава по правилният начин.Скъпо ,нескъпо ,китарата не е нещо лесно.Освен ако не искаш да си дрънкаш глупости (за което не ти препоръчвам изобщо да си даваш парите ,само ще прашаса) си вземи учител за да свириш.
    Опитах се да кажа съшото,ама се отказах.Недей и ти да се занимаваш,само превръщаме темата в спор.
    Ако има нещо - свиркай на ЛС.

  24. #24
    Според мен трябва да тръгнеш на уроци.
    И аз така си мислих, че ще мога сама, а 6 месеца не проумявах що е това животно "акорд"

    XTREMEFREERIDE - никой няма да дава никакви дебели школи и т.н.

    Най-малкото, което учителя ще направи е, да го пита каква музика слуша и оттам да се ориентира какви песни за упражнения да му дава и т.н.
    Не може да му кажеш, че слушаш...траш метъл например, а той/тя да ти дава песни от Кемп Рок или Хана Монтана, с цел да научиш 5-10 акорда ...

  25. #25
    Мега фен Аватара на elito0o0o0
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    Galapagar
    Мнения
    6 563
    Цитирай Първоначално написано от NamelessRomantic
    Цитирай Първоначално написано от NoContinuation
    Aбе разбирачите ,мислите ли ,че той може да се научи сам ,както даскал може да го научи?Даскала вижда къде грешиш ,знае много повече от теб.Трябва да приемете факта ,че не ВСИЧКО е в интернет.Ами ако го свири правилно ,но ръката му е изкривена ,или е твърде прегърбен?Или му звучи добре а всъщност няма нищо общо с това ,което трябва да бъде?Веднъж като се научиш грешно после много трудно се научава по правилният начин.Скъпо ,нескъпо ,китарата не е нещо лесно.Освен ако не искаш да си дрънкаш глупости (за което не ти препоръчвам изобщо да си даваш парите ,само ще прашаса) си вземи учител за да свириш.
    Опитах се да кажа съшото,ама се отказах.Недей и ти да се занимаваш,само превръщаме темата в спор.
    Той не е споменавал,че иска да ходи на уроци. Пък и не съм видяла да казва,че иска сериозно да се занимава.. кат' ще да е .. ае чао!
    Life's like a dick. It gets hard for no reason. :\

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си