.
Затворена тема
Страница 59 от 73 ПървиПърви ... 94955565758596061626369 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 451 до 1 475 от общо 1803
  1. #1451
    Аватара на Sissy90
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Горна Оряховица
    Мнения
    1 142
    И на мен баща ми е инженер, ама като ми изпуши колата, обикалям около нея и гледам тъпо
    Кръстосването няма нищо общо с генното модифициране. Разликата е както между брака между чернокож и европеец и създаването на човек с хриле и крила, образно казано.
    Когато се кръстосат например жълто и червено цвете, могат да се получат: а/жълто б/червено в/оранжево цвете, зависи кой ген е рецисивен и дали при два доминантни или два рецисивни алела на гена не се получава нов цвят (справка - биология, 10 клас, не съм компетентна да цитирам по-дебела книга). Другият вариант за култивиране е както се прави с дините - присажда се динено растение на корен на тиква и така вместо дини като хандбални топки имаме като футболни.Сега да видим разликите в генното модифициране - например, имаме една голяма червена ябълка, която обаче може да издържи 1 месец и след това изгнива или се съсухря. При генното модифициране може да се направи така, че тя да си е пак голяма и червена, но да издържа 3-4 месеца. Но не и да има вкус на краставица и да е синя.
    Аз така като се замисля, май помелото е култивирано, а не генно модифицирано.
    Освен това, като се замисля, май клетките си мутират и без да им се бъркаме много-много. Колкото и страшно да звучи тази дума, мутациите са част от еволюцията, не могат да бъде спрени. Понякога водят до добри последици, понякога до лоши, друг път до никакви.
    Разбира се, това го казвам не от позицията на човек, който разбира много от биология, а като такъв, който просто си е учил уроците и е чел допълнително от време на време.

  2. #1452
    Аватара на Sissy90
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Горна Оряховица
    Мнения
    1 142
    Цитирай Първоначално написано от tonitta
    истината е, че в днешно време единствената полезна храна е тази, която си отглеждаш у дома, и не я блъскаш с какво ли не .. така че си засадеде боб, чушки, домати, картофи, купете си 10 кокошки и 2 прасета, 1 крава и сте готови
    Ама за по-сигурно трябва да ги отглеждаме на Луната, че иначе пак ще живеят в замързена среда
    Това с любовния режим е много хубаво, ама няма как да кажеш "от утре започвам"

  3. #1453
    Мега фен
    Регистриран на
    Oct 2007
    Мнения
    3 918
    Цитирай Първоначално написано от Sissy90
    И на мен баща ми е инженер, ама като ми изпуши колата, обикалям около нея и гледам тъпо
    Кръстосването няма нищо общо с генното модифициране. Разликата е както между брака между чернокож и европеец и създаването на човек с хриле и крила, образно казано.
    Когато се кръстосат например жълто и червено цвете, могат да се получат: а/жълто б/червено в/оранжево цвете, зависи кой ген е рецисивен и дали при два доминантни или два рецисивни алела на гена не се получава нов цвят (справка - биология, 10 клас, не съм компетентна да цитирам по-дебела книга). Другият вариант за култивиране е както се прави с дините - присажда се динено растение на корен на тиква и така вместо дини като хандбални топки имаме като футболни.Сега да видим разликите в генното модифициране - например, имаме една голяма червена ябълка, която обаче може да издържи 1 месец и след това изгнива или се съсухря. При генното модифициране може да се направи така, че тя да си е пак голяма и червена, но да издържа 3-4 месеца. Но не и да има вкус на краставица и да е синя.
    Аз така като се замисля, май помелото е култивирано, а не генно модифицирано.
    Освен това, като се замисля, май клетките си мутират и без да им се бъркаме много-много. Колкото и страшно да звучи тази дума, мутациите са част от еволюцията, не могат да бъде спрени. Понякога водят до добри последици, понякога до лоши, друг път до никакви.
    Разбира се, това го казвам не от позицията на човек, който разбира много от биология, а като такъв, който просто си е учил уроците и е чел допълнително от време на време.
    Човек, то е култивирано така или ина4е, въпросът е, 4е е генно модифицирано..

  4. #1454
    Днес ми е 9 успешен ден от 90 дневната! Та, искам да попитам кой ден мога да ям риба?

  5. #1455
    Днес ми е 4ти ден от диетата ето и менюто ми
    Закуска: половин грейфрут и 1 кафе подсладено с малко мед
    Обяд: 2 яйца на тиган без мазнина със сирене+ половин кофичка кисело мляко
    Вечеря: може и да не вечерям, не ми се яде.Ако ям ще пиша.

  6. #1456
    Аватара на Sissy90
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Горна Оряховица
    Мнения
    1 142
    Цитирай Първоначално написано от myugi
    Днес ми е 9 успешен ден от 90 дневната! Та, искам да попитам кой ден мога да ям риба?
    В първия, белтъчен.
    А за помелото - не можеш да твърдиш 100%, че е генно модифицирано, ако не се направят съответните изследвания в лаборатория

  7. #1457
    диетата ми стана каша
    Peace & Love

  8. #1458
    Мега фен Аватара на billytalent
    Регистриран на
    Dec 2008
    Град
    Карлово
    Мнения
    5 018
    Помелото на какво има вкус мисля да си взема да пробвам
    Шофирай Разумно, Спаси Живот!!!

  9. #1459
    Мега фен Аватара на HexGirl
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    niderlandia
    Мнения
    3 303
    Цитирай Първоначално написано от billytalent
    Помелото на какво има вкус мисля да си взема да пробвам
    греипфрут
    Шапкарю .....
    Кажи ми , защо гарванът прилича на бюро ?

  10. #1460
    Аватара на Sissy90
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Горна Оряховица
    Мнения
    1 142
    Цитирай Първоначално написано от HexGirl
    Цитирай Първоначално написано от billytalent
    Помелото на какво има вкус мисля да си взема да пробвам
    греипфрут
    и портокал Като грейпфрут, но не горчи. Не казвам, защото съм опитвала, но съквартирантката ми си беше взела итака каза

  11. #1461
    Мега фен Аватара на billytalent
    Регистриран на
    Dec 2008
    Град
    Карлово
    Мнения
    5 018
    Аз си го намерих сушено,днес като си купувах сушени плодове и има много странен вкус,но утре ще си купя да го пробвам
    Шофирай Разумно, Спаси Живот!!!

  12. #1462
    При витаминно-протеиновата диета мога ли да ям варени картофи и кис. мляко

  13. #1463
    Голям фен Аватара на FlowerPower
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    гр. София
    Мнения
    582
    Кисело мляко може, ако е нискомаслено/ обезмаслено. Картофи не може.
    Никога не казвай никога, защото ти се връща.

    Смехът е заразен. Бъди преносител!

  14. #1464
    Цитирай Първоначално написано от FlowerPower
    Кисело мляко може, ако е нискомаслено/ обезмаслено. Картофи не може.
    Мерси!

  15. #1465
    Мега фен Аватара на titinkaa
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Пловдив
    Мнения
    6 691
    Цитирай Първоначално написано от anna93
    При витаминно-протеиновата диета мога ли да ям варени картофи и кис. мляко
    Картофи не може или поне аз не съм яла докато съм я спазвала,но ако толкова ти се ядът яж,но само варени,и не ги смесвай с млякото,щото смесването на витамин с протеин не е хубаво

  16. #1466
    Цитирай Първоначално написано от titinkaa
    Цитирай Първоначално написано от anna93
    При витаминно-протеиновата диета мога ли да ям варени картофи и кис. мляко
    Ми яж,но варени или печени,и не ги смесвай с млякото,щото смесването на витамин с протеин не е хубаво
    Значи варени може?

  17. #1467
    Цитирай Първоначално написано от foreverr
    Днес ми е 4ти ден от диетата ето и менюто ми
    Закуска: половин грейфрут и 1 кафе подсладено с малко мед
    Обяд: 2 яйца на тиган без мазнина със сирене+ половин кофичка кисело мляко
    Вечеря: може и да не вечерям, не ми се яде.Ако ям ще пиша.
    Сега ядах малко, защото майка ме кара.
    следобяд: супер млако зеле + 10-15 малки маслини
    и за вечеря ще ям печено пилешко бутче, защото майка ще пече, а аз месо обичам

  18. #1468
    Мега фен Аватара на titinkaa
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Пловдив
    Мнения
    6 691
    Цитирай Първоначално написано от anna93
    Цитирай Първоначално написано от titinkaa
    Цитирай Първоначално написано от anna93
    При витаминно-протеиновата диета мога ли да ям варени картофи и кис. мляко
    Ми яж,но варени или печени,и не ги смесвай с млякото,щото смесването на витамин с протеин не е хубаво
    Значи варени може?
    еми да,нали знаеш че пърженото не се препоръчва при диета,пък и щом толкова мн ти се хапват,хапни си,но малко

  19. #1469
    ^ Да, знам. Аз се интересувах за варени, защото много ги обичам.

  20. #1470
    Мега фен Аватара на billytalent
    Регистриран на
    Dec 2008
    Град
    Карлово
    Мнения
    5 018
    Цитирай Първоначално написано от tonie__
    абе салатата от моркови и ряпа не е калорична,нали?мен много ме засища и ми е вкусна,обаче овкусена..
    Присъства в много диети и аз я обичам,но подправена само с лимонов сок и сол
    Шофирай Разумно, Спаси Живот!!!

  21. #1471
    Опропастих си диетата...

    От утре се стягам!!! Пожелайте ми успех... , че като има някой да ме мотивира ми е по- лесно. :P

  22. #1472
    Фен Аватара на GirLN
    Регистриран на
    Oct 2009
    Град
    Пловдив
    Мнения
    238
    В предните страници едно момиче беше питало, но не видях отговор. Та сутрин вместо плодове [ или в плодовия ден ] може ли да ям стафиди? Става въпрос за не повече от 1 шепичка.

    П.П На 90-дневната диета съм.
    Независимо дали вярваш, че можеш да направиш нещо или че не можеш, и в двата случая си прав.
    Хенри Форд

  23. #1473
    Фен Аватара на GirLN
    Регистриран на
    Oct 2009
    Град
    Пловдив
    Мнения
    238
    УСПЕЕЕЕХ heiress
    Независимо дали вярваш, че можеш да направиш нещо или че не можеш, и в двата случая си прав.
    Хенри Форд

  24. #1474
    Цитирай Първоначално написано от GirLN
    УСПЕЕЕЕХ heiress
    Мерси, мерси.

  25. #1475
    Мега фен Аватара на kuklichka_bg
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    в мечтите ми
    Мнения
    5 039
    Аз се мотивирам с това,че идва лятото. Трябва да направим телца за морето
    Когато нещо отмине, тогава усещаме колко хубаво е било.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си