И на мен баща ми е инженер, ама като ми изпуши колата, обикалям около нея и гледам тъпо
Кръстосването няма нищо общо с генното модифициране. Разликата е както между брака между чернокож и европеец и създаването на човек с хриле и крила, образно казано.
Когато се кръстосат например жълто и червено цвете, могат да се получат: а/жълто б/червено в/оранжево цвете, зависи кой ген е рецисивен и дали при два доминантни или два рецисивни алела на гена не се получава нов цвят (справка - биология, 10 клас, не съм компетентна да цитирам по-дебела книга). Другият вариант за култивиране е както се прави с дините - присажда се динено растение на корен на тиква и така вместо дини като хандбални топки имаме като футболни.Сега да видим разликите в генното модифициране - например, имаме една голяма червена ябълка, която обаче може да издържи 1 месец и след това изгнива или се съсухря. При генното модифициране може да се направи така, че тя да си е пак голяма и червена, но да издържа 3-4 месеца. Но не и да има вкус на краставица и да е синя.
Аз така като се замисля, май помелото е култивирано, а не генно модифицирано.
Освен това, като се замисля, май клетките си мутират и без да им се бъркаме много-много. Колкото и страшно да звучи тази дума, мутациите са част от еволюцията, не могат да бъде спрени. Понякога водят до добри последици, понякога до лоши, друг път до никакви.
Разбира се, това го казвам не от позицията на човек, който разбира много от биология, а като такъв, който просто си е учил уроците и е чел допълнително от време на време.