.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 26
  1. #1

    Възможна ли е бременност,веднага след аборт?

    Здравейте,хора Реших да използвам именно точно този сайт,за да обменя информация с всички вас .. Въпроса ми е малко относителен,ноо...Мислите ли,или по-точно уведомени ли сте дали е възможна бременност,непосредствено след аборт,преди да ми е дошъл първият цикъл .... Надявам се да сте много по-уведомени от мен и да ми помогнете,искрено се надявам и чакам с нетърпение ... Благодаря ви предварително !

  2. #2
    Аватара на misslowe
    Регистриран на
    Aug 2009
    Град
    Newp0rt ..
    Мнения
    402
    Мии аз доколкото знам ,че след аборт е много трудно да се забременее .. нз

  3. #3
    Голям фен Аватара на Emilen
    Регистриран на
    Feb 2010
    Мнения
    614
    По принцип след аборт (както и други подобни хирургически интервенции )не се препоръчва сексуален контакт поне три месеца и забременяване - 6. Доколкото ми е известно, няма пречка да се забременее пак, макар и по-малко вероятно. Но може да доведе до СЕРИОЗНИ усложнения.

  4. #4

    а

    Бях на гинеколог 2 седмици след аборта и отново бях правила секс,но той даже се учуди как всичко е толкова нормализирано и нямаше забележки.Изписа ми Оргаметрил за нормализиране на цикъла.Преди 2 дни ги изпих и сега до няколко дни се очаква да ми дойде,но съм доста филмирана,да не е попаднало нещо отново в мен съвсем случайно...

  5. #5
    Голям фен Аватара на Emilen
    Регистриран на
    Feb 2010
    Мнения
    614
    Можеш да му кажеш, че е идиот, ако не те е предупредил за тези срокове! Нямам думи...
    Ама и на теб се чудя... целта ти трайна стерилност ли е? Защо не ползваш предпазни средства?

  6. #6
    Нее..виж не ме разбирай погрешно Ползвам,но съм се филмирала доста и нямам със сигурност опасения,простоо исках да знам дали е възможно толкова бързо да стане белята ... казвам беля,тъй-като си ми е ранко ....

  7. #7
    Голям фен Аватара на Emilen
    Регистриран на
    Feb 2010
    Мнения
    614
    В коя седмица направи аборта?
    И защо да е рано? На колко си години?
    Не обвинявам никого, но все пак не е зле да знаете, че онази УЖАСНА НАПАСТ, която отивате да разкъсат и изхвърлят в кофата, от шестата седмица има сърце и пулс...

  8. #8
    на 21 съм .. мислиш ли,че ми беше мн приятно..беше ужасно психически,тъй-като физически не се усеща нищо,все пак си под пълна упойк .. простооо не съм знаела с какъф човек съм била 2 месеца.... а се води 26 годишен .. СМЯХ !

  9. #9
    Супер фен Аватара на ThisIsMe
    Регистриран на
    Mar 2009
    Мнения
    1 514
    Кофти работа!
    Не мисля,че след аборт, се забременява така лесно.
    ПО принцип става мн трудно.

  10. #10
    Голям фен Аватара на Emilen
    Регистриран на
    Feb 2010
    Мнения
    614
    Отклоняваме се от темата, но контактът след аборта пак със същия човек ли беше? Изобщо, ясно ми е как се разсъждава на тази възраст. Не беше чак толкова отдавна. Лично аз бих му посочил пътя след такова нещо. Мнението ми е повече емоционално, защото не знам какви са обстоятелствата около вас-учите ли, работите ли, жилище и т.н. Но все пак не мога да уважавам мъж, който допусне такова нещо. Някак представата за мъжа е като за този, който трябва да решава нещата, а не да се крие... Дано да не си пак бременна. Рискуваш си здравето, а и бъдещето заради едното удоволствие. Вече споменавах в друга тема за една позната, която остана стерилна и сама... на всичкото отгоре сънувала момченце, което я обвинявало, че го е убила. Почти се побърка оттогава.

  11. #11
    Естествено,че му бих шута...това е човешки живот ... а той ме въвлече в такъв кошмар...и тоо на втората седмица е станало,откакто водехме полов живот ... какво да ви кажа хора..не я пожелавам нежеланата бременност на никой...и който си мисли,че всичко свършва след като излезнеш от клиниката....се лъже..почват се хапчетата,сумати пари за редовни прегледи и най-ужасното .. психическият тормоз..и постоянните въпроси,щукащи из мозъка ти ....

  12. #12
    Голям фен Аватара на Emilen
    Регистриран на
    Feb 2010
    Мнения
    614
    Не е зле по-подробно да го опишеш, защото за седмица видях поне 20 потенциално очакващи този ужас.

  13. #13
    Направо не ми се говори .. изплашена и уязвима съм сега от най-малкото и съм на тръни...прятелка ме съветва да си направя тест,а не мога да се подложа отново на такава паника :Х макар че имам 4 дни,в които се очаква да ми цъфне,а не ме свърта.....

  14. #14
    Голям фен Аватара на Emilen
    Регистриран на
    Feb 2010
    Мнения
    614
    Доста малко вероятно е да се получи пак веднага след аборта. Предпазни средства след аборта? Или сметнахте, че няма опасност? Това би било наивно...

  15. #15
    разбира се ... и мерки също .. хапчета за 21 дни ми изписа гинеколога,но 3 дни след цикъла.....

  16. #16
    Голям фен Аватара на Emilen
    Регистриран на
    Feb 2010
    Мнения
    614
    Явно си доста стресирана. Мисля, че нямаш основание за страх. За да се случи това при така описаните обстоятелства, трябват поне две малко вероятни неща да се сбъднат-забременяване след аборт и то три дни след цикъла. И едното и другото са редки. По-вероятно е да спечелиш четворка от тотото.
    Но това за трите месеца въздържане не съм го измислил аз.

  17. #17
    емии.....ти на колко си ?

  18. #18
    бай дъ уей .... май не разбра за 3те дни след цикъла ....трябва да ми дойде първо,за да почна след свършването му да пия противозачатъчните.....

  19. #19
    Голям фен Аватара на Emilen
    Регистриран на
    Feb 2010
    Мнения
    614
    Цитирай Първоначално написано от Kami888
    емии.....ти на колко си ?
    Доста повечко опит. И грешки.

    Колкото за трите дни-друго разбрах. Сега ми стана ясно. Не си изчакала дори менструацията след аборта, така ли?! Още по-малка е вероятността. Почти нулева. За сметка на риска от инфекции.

  20. #20
    даа тепърва чакам цикълаа и аз си мисля,че е невъзможно...или ммноого малко вероятно .. ноо шаша си е шаш

  21. #21
    Голям фен Аватара на Emilen
    Регистриран на
    Feb 2010
    Мнения
    614
    Кога успя да хванеш друг? Тотално ме обърка с тези рекордни срокове...
    Аз повече щях да се шашкам да не се получи усложнение. Повторна бременност - не.

  22. #22
    ми то виж кво стана .... тъкмо щях да го разкарвам простоватият,за да бъда с момчето,с което съм сега.... ии стана ясно какво се е случило и нямаше просто още по-основателна причина да го заровя в земята!!!нещастник ... дори ми дължи 100 лева за 2 прегледа ... все пак аз за кое съм виновна в цялата история..но тъй-като е мишка да си ги стиска не ми трябват гнусните му пари ...

  23. #23
    Голям фен Аватара на Emilen
    Регистриран на
    Feb 2010
    Мнения
    614
    Всичко е ясно. Обаче не е зле все пак момичетата, които питат с подобни проблеми, да си дадат сметка, че сексът, от който се забременява изисква двама партньори. Не може да го практикува един. И следователно двамата са наясно с рисковете и последствията. Което пък предполага, че имат предварително съвместно решение за случай на грешка.
    Използвам случая да спомена и две от лъжите, които могат да доведат до подобна ситуация(няма връзка с авторката на темата).
    Първата лъжа обикновено е от момчето, което декларира,че ако стане нещо, веднага ще се оженят и така нататък. С други думи, измамна сигурност срещу секс. Когато стане грешка, обаче, "мъжът" се скрива в миша дупка и момичето има спомени за цял живот от лекарската "интервенция", наречена аборт.
    Втората лъжа се спретва от жената. Обикновено казва, че ползва противозачатъчни, но не го прави. Докато забременее. Обикновено става при средно или по-продължителни връзки, когато момичето вече иска брак, но момчето все не го предлага. В този случай, според конкретната връзка момчето или се жени без да го е планирало, или подвива опашка. Връзката приключва, а момичето остава в гадна ситуация. Понякога прилага допълнителен натиск, отказвайки да махне детето. И ситуацията става доста сложна.
    Нагледал съм се на всичките гореописани ситуации. Звучат малко нереално, докато не видиш. После не ставаш по-отговорен, а се молиш да не те сполети такова нещо.

  24. #24
    Ами едно момиче от моят клас (11 клас съм) беше бременна но направи спонтанен аборт.. Веднага след това забременя отново и преди около седмица роди. Да и е живо и здраво. Та мисълта ми е че може но не съм сигурна просто дадох пример. Не съм много компетентна в това отношение.

  25. #25
    Здравейте, на 09.01 направих аборт, бях в 12г.с . 5 дни след това със съпругът ми отново зопочнахме опитите. Въпросът ми е възможно ли е да забременея при това положение?

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си