.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 14 от общо 14
  1. #1

    Разводът- последици

    Здравейте! Проблемът се изразява в това: родителите на приятеля ми се развеждат, тои е съкрушен, съсипан...гледам го как рухва...освен това безусловно да бъда до него, има ли друго, на което съм способна, за да му помогна по-бързо да се справи с проблема. Благодаря!

  2. #2
    SK0RP10N
    Guest
    Като дете на разведени родители, ето какво мога да ти кажа:
    Кажи му, че с развода не идва краят на света и те ще продължават да го обичат не-по-малко, както и той тях.
    Даже така е по-добре - щом се е стигнало до развод, значи отношенията между родителтие не са били добре напоследък и е по-добре да се разведат, вместо да се карат и да го травмират психически.
    Единственото, което ти остава е, както сама каза - да бъдеш до него и да му покажеш, колко ти държиш на него.

  3. #3
    Поговори си малко с него може и да е от полза апък и развода не е кой знай какво нещо да знам всеки го изживява различно но като знае , че родителите му още съществуват и ще са близо до него в всеки негов труден момент няма смисал да тъгува обърни му малко повечко време поговори си с него и мисля , че той ще те разбере
    Не е достатъчно да си простак и говедо - ПЛЮЙ и ХРАЧИ за да се вижда

    Keep Walking ... !

  4. #4
    Супер фен Аватара на onestar
    Регистриран на
    Dec 2009
    Град
    На границата между живота и смъртта
    Мнения
    2 296
    Едва ли думите ще са му от голяма полза в такъв момент. Ако искаш може да опиташ както те съветва SK0RP10N, но ако забележиш, че по този начин не му помагаш, не говори за случката.

    Ще е добре да му покажеш, че има човек пред когото може да се разкрие напълно, и който ще поддържа основите, за да не рухне...

    For you
    Skillet - Never Surrender
    I miss you...


    "Когато бях 5-годишен майка ми ми каза, че щастието е ключът към живота. Когато отидох на училище ме попитаха какъв искам да стана, като порасна, написах "щастлив". Те ми казаха, че не съм разбрал задачата, а аз им казах, че те не разбират живота"... Джон Ленън

  5. #5
    Супер фен Аватара на ivcheto0o
    Регистриран на
    Dec 2008
    Град
    Варна
    Мнения
    2 654
    След време приятеля ти ще разбере 4е това е било наи-правилното и наи-доброто решение.
    Не трябва да се държи като дете и да прави положението на родителите си по сложно.Все пак това не е края на света.

  6. #6
    ами,думите ти няма да стигнат,но все пак..
    кажи му - че това за тях е било най-хубавото и правилно решение,че така и той ще бъде по-щастлив,ще се промени цялостно - в добра светлина.Всичко лошо,за което са се карали,няма да се отразява на него и т.н ; животът ще им е различен..

  7. #7
    Аватара на BeezyJey
    Регистриран на
    Oct 2009
    Град
    Ивагакуре
    Мнения
    1 350
    Цитирай Първоначално написано от silwinka
    ами,думите ти няма да стигнат,но все пак..
    кажи му - че това за тях е било най-хубавото и правилно решение,че така и той ще бъде по-щастлив,ще се промени цялостно - в добра светлина.Всичко лошо,за което са се карали,няма да се отразява на него и т.н ; животът ще им е различен..
    +
    Green Day BaffaLsc
    TFK
    Naruto Darker Than Black Fullmetal Alchemist D Gray Man
    Избухлива съм, лесно раздразнителна, имам голямо его.. кво да се прави.

  8. #8
    Голям фен Аватара на liim0nka
    Регистриран на
    Aug 2009
    Мнения
    791
    Цитирай Първоначално написано от onestar
    Едва ли думите ще са му от голяма полза в такъв момент. Ако искаш може да опиташ както те съветва SK0RP10N, но ако забележиш, че по този начин не му помагаш, не говори за случката.

    Ще е добре да му покажеш, че има човек пред когото може да се разкрие напълно, и който ще поддържа основите, за да не рухне...
    да, в такъв момент "не си единствения, не идва края на света,ще ти мине" и така..са напълно ненужни,защото всяко дете го изживява..все пак толкова години мама татко..и в един момент се разделят-нормално е да го изживява.Просто бъди до него, опитвай се да го разведриш и така.Прояви разбиране, в началото може да няма желание за нищо..постепенно ще се върне към стария начин на живот
    It's hard to wait around for something that you know might never happen, but it's even harder to give up, especially when it's everything you ever wanted

  9. #9
    Аватара на pavkata91
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    Русе
    Мнения
    372
    Предполагам че все някой ден ще разбере че няма да живее при майка си и баща си. Защо не се опиташ да го накараш да гледа в друга перспектива на живота.. например като си покрай него , да му покажеш че може и да живее без родителите си и най-вече да го научиш че щом има една любов за която той желае и той я получава да не се отказва от всичко. Все някой ден ще трябва да се раздели с тях.
    BobMarleyForever

    Ъъъ как се караше тфа чудо?
    Логиката води до светлината.Тъпизма води до тъмнината..

  10. #10
    Лимонка, да, но мама и татко, за да стигнат до момент, в който дори по документи да не съществуват като двойка, то нещо между тях е куцало много отдавна, а той няма как да не е забелязал.
    Просто бъди до него, каквото и да кажеш - няма да има значение.
    След време сам ще разбере, че родителите му са взели правилно решение.
    "... И знай, че само глупакът повтаря старите грешки, надявайки се на нов резултат!"
    ~
    When I see you, you make me lose all control
    Like a fire, burning deep in my soul!

  11. #11
    Мега фен
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    Earth...
    Мнения
    10 102

    Re: Разводът- последици

    Цитирай Първоначално написано от greeng
    Здравейте! Проблемът се изразява в това: родителите на приятеля ми се развеждат, тои е съкрушен, съсипан...гледам го как рухва...освен това безусловно да бъда до него, има ли друго, на което съм способна, за да му помогна по-бързо да се справи с проблема. Благодаря!
    шоколада винаги помага

  12. #12
    Повече от фен
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    361
    Цитирай Първоначално написано от SK0RP10N
    Като дете на разведени родители, ето какво мога да ти кажа:
    Кажи му, че с развода не идва краят на света и те ще продължават да го обичат не-по-малко, както и той тях.
    Даже така е по-добре - щом се е стигнало до развод, значи отношенията между родителтие не са били добре напоследък и е по-добре да се разведат, вместо да се карат и да го травмират психически.
    Единственото, което ти остава е, както сама каза - да бъдеш до него и да му покажеш, колко ти държиш на него.

  13. #13
    И в крайна сметка родителите му се събраха!

  14. #14
    Цитирай Първоначално написано от greeng
    И в крайна сметка родителите му се събраха!
    Чудесна новина

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си