.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 10 от общо 10
  1. #1

    Рентгенова снимка на белите дробове

    Въпроса ми е чрез рентгеновите снимки може ли лекар да разбере, че си пушач? Напоследък съм винаги болна и накрая си мисля да си направя една рентгенова снимка на белите дробове, защото в момента имам УЖАСНА влажна кашлица. Пуша от 3 години непостоянно!??

  2. #2
    Не съм много сигурен, но мисля че отговора на въпроса ти е ДА - може да се разбере по ренгеновата снимка на белите дробове дали си пушач или не...

  3. #3
    Казвали са ми, че не се вижда, но според мен ще се види.

  4. #4
    Зависи какво ти е състоянието на белия дроб, защото не само пушенето е фактор. Но ако идеята ти е да скриеш от родителите ти (например), че пушиш - какъв е смисълът да си правиш снимка, ако ще лъжеш лекаря?! По този начин никакво адекватно лечение няма да ти назначи.

  5. #5
    Повече от фен Аватара на Bukmop
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    Бургас
    Мнения
    453

    Re: Рентгенова снимка на белите дробове

    Цитирай Първоначално написано от sexy_
    Въпроса ми е чрез рентгеновите снимки може ли лекар да разбере, че си пушач? Напоследък съм винаги болна и накрая си мисля да си направя една рентгенова снимка на белите дробове, защото в момента имам УЖАСНА влажна кашлица. Пуша от 3 години непостоянно!??
    По начина по който е написано.... мисля че си дете на около 13-14 години и мисля че си .. НЕ ПУШИ ЗАЩО ПЛАЩАТЕ ДА СЕ ТРОВИТЕ И ТО НЕ САМО СЕБЕ СИ А И ОКОЛНИТЕ
    Трудните неща ги правя на момента ... за невъзможните ми трябва минутка


  6. #6
    Повече от фен Аватара на Bukmop
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    Бургас
    Мнения
    453
    Цитирай Първоначално написано от KattY1
    Казвали са ми, че не се вижда, но според мен ще се види.
    Вижда се ... дробовете са по тъмни ... от 3 години щом пуши ... дробовете не са бели а са някви лаиняно жълти....
    Трудните неща ги правя на момента ... за невъзможните ми трябва минутка


  7. #7
    Хах, не разбирам каква логика има начина ми на писане във форума с това на колко години съм, но както и да е!!! В момента не пуша, но ги спрях едва преди месец... В крайна сметка няма да искам направление ще изчакам докато тя сама реши, а и не се прави току - така без причинно рентгенова снимка Мерси все пак за отговорите.Бих се надявала някой, който си е правил снимка също да отговори по темата.

  8. #8
    Мега фен Аватара на SmilezZz
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    Русе
    Мнения
    10 781
    Доколкото знам се вижда..А и при условие,че пушиш от 3 години
    Времето избира кой да срещнеш в живота си, сърцето избира кой да обичаш,
    но само ти избираш кой да остане ♥

  9. #9
    Аватара на Sissy90
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Горна Оряховица
    Мнения
    1 142
    Вижда се, но не може да се каже на 100%, че си пушач. Изглежда същото, както ако работиш/стоиш дълго на много прашно място или пък както при миньорите, копаещи азбест. Но предвид това, че си малка, най-вероятно рентгенологът ще се усети, че пушиш.

  10. #10
    Тя ги е спряла преди месец Ко очаквате,дробовете се чистят от само себе си в момента.И ако спортува да не говорим.Алвиолите които са задръстени и все ще живи се стремат да се отворят и да поемат кислород и отделят течност за да разредят натрупалите мизерии по тях и за тва има най вероятно влажна кашлица.Но все пак се посъветвай със специалист

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си