.
Отговор в тема
Страница 4 от 11 ПървиПърви 12345678 ... ПоследнаПърви
Резултати от 76 до 100 от общо 269
  1. #76

    Регистриран на
    Oct 2010
    Град
    plovdiv
    Мнения
    21
    http://vbox7.com/play:3e7a0670&al=1&vid=3300407 - Тайра Банкс И Тайни Похвати За По - Ефикасно Гримиране 2
    Не съжалявай за хората от твоето минало. Има причина да не са в твоето бъдеще.

  2. #77

    Регистриран на
    Oct 2010
    Град
    plovdiv
    Мнения
    21
    http://vbox7.com/play:f82a4582 -Гримиране - комбинация на черно и злато
    http://vbox7.com/play:ffe04958 -Магията На Гримирането Нагледно
    http://vbox7.com/play:2a2b5a1d -Гримиране на модел

    Oт вси4ки тези ми бях наи-интересни,но може и да има и други оба4е някои са без превод което може да затрудни някои но все пак се вижда как се прави пак и аз ни6то от гримиране не разбирам аз съм по nail art-a... :P



    http://www.youtube.com/watch?v=qDlSAHcohxI
    http://www.youtube.com/watch?v=OB8nfJCOIeE
    Не съжалявай за хората от твоето минало. Има причина да не са в твоето бъдеще.

  3. #78

  4. #79
    това е доста полезно за всяко момиче
    0бичаm gо по дяwолиtее ... [h]

  5. #80
    =D> =D> =D>
    Another Wild Girl

  6. #81
    Браво за темата ии затова,че си отделила време за такава голяма тема

  7. #82
    Супер фен Аватара на Tiin
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Пловдив
    Мнения
    1 662
    веждите
    Почти е невъзможно да се извърши естетически издържан грим на очите и той да стои добре, ако не са оформени веждите. Гримьорите винаги започват макияжът си с подготовката на веждите, защото именно на тях се дължи самото изражение на лицето и ефекта на погледа. Ако гримирате око с не почистени вежди, то ще стои доста аматьорско и ще избягате от всякакъв синхрон и естетика. Едни ненужно гъсти вежди могат да създадат детско излъчване или в някои случаи – грубост, при условие, че са доста гъсти. Така ще избягате от всякаква женственост.



    В доста случаи обаче, оформянето на веждите е доста крайно. Забелязал съм, че тази задача се оказва доста трудна за повечето жени. Попаднала в женските ръце пинсетата обикновено се превръща в доста опасно оръжие. Наблюдават се случаи, в които веждите са изтънени до голяма степен, което в никакъв случай не можем да приемем за красиво и синхронизирано. Проблемът тук е, че трябва да знаем кога да спрем. Всяко изскубано косъмче обикновено променя в доста голяма степен формата и дебелината на веждата. Внимателно преценяйте когато ги премахвате.



    Формата на веждите обикновено се определя и от самите вежди. Ако имаме доста “материал” можем спокойно да постигнем желаната форма, но ако веждите са редки или несъразмерно дълги, едва ли ще се доберем до идеалната очаквана промяна. При тази ситуация идват на помощ козметичните продукти за вежди – моливи, спирали и оцветяващи сенки.



    Методи за почистване Почистването на веждите и тяхното оформяне се извършва с пинсета или кола маска. Второто е специален момент и не го препоръчвам да се прави в домашни условия за да не останете без вежди. При този случай грешки не се приемат. Ако желаете да ги премахнете с помощта на кола маска, доверете се на опитните ръце на козметика. При пинсетата нещата стоят по по-различен начин. Уверете се, че е уредът е добър, че щипците се допират равномерно, и че не са с много остри краища за да не късат косъмчетата вместо да ги отскубват от корена. Препоръчвам пинсетите на “Sollingen” и “Oriflame”.



    Подготовка Подгответе мястото, като предварително почистите кожата с лосион и нанесете хидратантен крем за да омекотите и да способствате за по-лесното и безболезнено премахване на косъмчетата. Аз лично не препоръчвам използването на спирт под каквато и да било форма. Той изсушава и често води до парене и белене на кожата. Има случаи, в които може да доведе и до изгаряне при по-чувствителните кожи. За след епилиране, използвайте успокояващ крем или гел с охлаждащ ефект. Това може да бъде дори и балсама за след бръснене на съпругът или приятелят ви.



    Техника



    Когато отскубвате косъмчетата, издърпвайте кожата нагоре и на страни, опъната боли по-малко. Издърпвайте по посока на растежа на косъма, никога обратно, защото може да го скъсате вместо да го отскубнете. Почиствайте едно по едно, никога не бързайте и не дърпайте по няколко на веднъж колкото и да са много. Скубете ред по ред, не дълбайте рязко и не изтънявайте много. Скандално тънките вежди много отдавна не са на мода а и не стоят красиво. Друг е проблема, че при повечето жени, веднъж оскубани жестоко, веждите или израстват за 8-9 седмици или никога. Омаскарите ли се веднъж, колкото и после да мажете с бадемово масло или с други измислени рецепти едва ли ще пораснат отново. Така че действайте бавно и внимателно. Ако не сте сигурна, посетете гримьор или козметик.



    Оформяне Формата на веждите трябва да бъде дъговидна с леко по висока и остра извивка особено към края, както е показано на снимката в началото на статията. В основата си веждата е по дебела, вървейки нагоре леко изтънява и достигайки върха тръгва по-рязко надолу като става все по-тънка и накрая изчезва. Двете крайни червени линии показват как трябва да се измерва веждата. Вместо да чертаете линии по лицето си, вземете два молива и ги насложете по посоченият начин както е на снимката. Единият да бъде опрян по дължината на носа ви под права линия – показва от къде трябва да започва веждата. Това което остава в извън молива ( в средата м/у двете вежди ) трябва да се премахне. Другият молив поставете от външният край, като започнете от началото на носа и го допрете до ъгъла на външният край на окото. Това показва до къде трябва да продължава веждата ви. Пунктираната линия показва тази част, която трябва да бъде изтънена. Почистването на косъмчетата от горната страна често не се препоръчва. Но ако желаете да постигнете по елегантен и завършен вид можете да си го позволите. Разбира се това е идеализиран вариант. В зависимост от даденостите ви, можете да постигнете най-различни форми, които да стоят също доста добре. Корекции Подсилването на веждите в повечето случаи е задължителен етап в процеса на гримиране, ако разбира се не са ви доста гъсти, тогава можете само да ги намокрите и срешете с безцветна спирала или гел за коса. Това което е задължително да знаем, е че цветът им трябва да е идентичен с цвета на косата. Допускат се компромисни леки “залитания” но всякакви резки различия седят доста изкуствено и пресъздават сериозен вид на погледа.



    Ако веждите ви са редки или много светли….. Подсилете и попълнете празното прозиращо пространство с молив за вежди. Срешете веждата надолу с помощта на гребенче за вежди, и драснете с молива помежду им. После отново срешете но този път по посока на веждата за да прелеете молива и да го приглушите леко. Обикновено моливите за вежди имат придружаваща ги четчица на капачето.Друг вариант за оцветяване е старата ни изсъхнала спирала. С нея директно сресвате веждата по нейната естествена посока. Тя едно временно оцветява, сресва и прелива цвета. Задължително условие е тя да е доста изсъхнала, в противен случай…..майко мила!И трети вариант са матовите сенки за очи. С тях се създава едно доста по естествено излъчване и опушен ефект. Минете по посока на веждата с матови сенки без блясък в съответният идентичен цвят с този на веждите с помощта на четчица или апликатор. Фиксирайте с безцветна спирала или гел. И ако вашите вежди са доста добре по отношение на гъстота и цвят, просто ги фиксирайте с безцветна подхранваща спирала. Ако веждите ви са прекъснати…..



    Използвайте молив за да съедините веждата. Ако формата им има нужда от корекция също прибягвате до молив, другите методи няма да постигнат желаният от вас ефект.



    Ако липсват каквито и да било вежди….



    Тук процедурата се нарича перманентен грим или това е един вид трайна татуировка. Този метод на вид грим можете да използвате когато нямате вежди. Извършва се в специализирани козметични салони и е доста болезнен. Трайността му е от 3 до 6 месеца а в най-добрите случай – 1-на година, след което трябва пак да се повтори. Чрез перманентен грим може да се постави и контур на устни и очи, в случай, че те са не изразени.<span> </span>Почти е невъзможно да се извърши естетически издържан грим на очите и той да стои добре, ако не са оформени веждите. Гримьорите винаги започват макияжът си с подготовката на веждите, защото именно на тях се дължи самото изражение на лицето и ефекта на погледа. Ако гримирате око с не почистени вежди, то ще стои доста аматьорско и ще избягате от всякакъв синхрон и естетика. Едни ненужно гъсти вежди могат да създадат детско излъчване или в някои случаи – грубост, при условие, че са доста гъсти. Така ще избягате от всякаква женственост. В доста случаи обаче, оформянето на веждите е доста крайно. Забелязал съм, че тази задача се оказва доста трудна за повечето жени. Попаднала в женските ръце пинсетата обикновено се превръща в доста опасно оръжие. Наблюдават се случаи, в които веждите са изтънени до голяма степен, което в никакъв случай не можем да приемем за красиво и синхронизирано. Проблемът тук е, че трябва да знаем кога да спрем. Всяко изскубано косъмче обикновено променя в доста голяма степен формата и дебелината на веждата. Внимателно преценяйте когато ги премахвате. Формата на веждите обикновено се определя и от самите вежди. Ако имаме доста “материал” можем спокойно да постигнем желаната форма, но ако веждите са редки или несъразмерно дълги, едва ли ще се доберем до идеалната очаквана промяна. При тази ситуация идват на помощ козметичните продукти за вежди – моливи, спирали и оцветяващи сенки. Методи за почистване Почистването на веждите и тяхното оформяне се извършва с пинсета или кола маска. Второто е специален момент и не го препоръчвам да се прави в домашни условия за да не останете без вежди. При този случай грешки не се приемат. Ако желаете да ги премахнете с помощта на кола маска, доверете се на опитните ръце на козметика. При пинсетата нещата стоят по по-различен начин. Уверете се, че е уредът е добър, че щипците се допират равномерно, и че не са с много остри краища за да не късат косъмчетата вместо да ги отскубват от корена. Препоръчвам пинсетите на “Sollingen” и “Oriflame”. Подготовка Подгответе мястото, като предварително почистите кожата с лосион и нанесете хидратантен крем за да омекотите и да способствате за по-лесното и безболезнено премахване на косъмчетата. Аз лично не препоръчвам използването на спирт под каквато и да било форма. Той изсушава и често води до парене и белене на кожата. Има случаи, в които може да доведе и до изгаряне при по-чувствителните кожи. За след епилиране, използвайте успокояващ крем или гел с охлаждащ ефект. Това може да бъде дори и балсама за след бръснене на съпругът или приятелят ви. Техника Когато отскубвате косъмчетата, издърпвайте кожата нагоре и на страни, опъната боли по-малко. Издърпвайте по посока на растежа на косъма, никога обратно, защото може да го скъсате вместо да го отскубнете. Почиствайте едно по едно, никога не бързайте и не дърпайте по няколко на веднъж колкото и да са много. Скубете ред по ред, не дълбайте рязко и не изтънявайте много. Скандално тънките вежди много отдавна не са на мода а и не стоят красиво. Друг е проблема, че при повечето жени, веднъж оскубани жестоко, веждите или израстват за 8-9 седмици или никога. Омаскарите ли се веднъж, колкото и после да мажете с бадемово масло или с други измислени рецепти едва ли ще пораснат отново. Така че действайте бавно и внимателно. Ако не сте сигурна, посетете гримьор или козметик. Оформяне Формата на веждите трябва да бъде дъговидна с леко по висока и остра извивка особено към края, както е показано на снимката в началото на статията. В основата си веждата е по дебела, вървейки нагоре леко изтънява и достигайки върха тръгва по-рязко надолу като става все по-тънка и накрая изчезва. Двете крайни червени линии показват как трябва да се измерва веждата. Вместо да чертаете линии по лицето си, вземете два молива и ги насложете по посоченият начин както е на снимката. Единият да бъде опрян по дължината на носа ви под права линия – показва от къде трябва да започва веждата. Това което остава в извън молива ( в средата м/у двете вежди ) трябва да се премахне. Другият молив поставете от външният край, като започнете от началото на носа и го допрете до ъгъла на външният край на окото. Това показва до къде трябва да продължава веждата ви. Пунктираната линия показва тази част, която трябва да бъде изтънена. Почистването на косъмчетата от горната страна често не се препоръчва. Но ако желаете да постигнете по елегантен и завършен вид можете да си го позволите. Разбира се това е идеализиран вариант. В зависимост от даденостите ви, можете да постигнете най-различни форми, които да стоят също доста добре. Корекции Подсилването на веждите в повечето случаи е задължителен етап в процеса на гримиране, ако разбира се не са ви доста гъсти, тогава можете само да ги намокрите и срешете с безцветна спирала или гел за коса. Това което е задължително да знаем, е че цветът им трябва да е идентичен с цвета на косата. Допускат се компромисни леки “залитания” но всякакви резки различия седят доста изкуствено и пресъздават сериозен вид на погледа. Ако веждите ви са редки или много светли….. Подсилете и попълнете празното прозиращо пространство с молив за вежди. Срешете веждата надолу с помощта на гребенче за вежди, и драснете с молива помежду им. После отново срешете но този път по посока на веждата за да прелеете молива и да го приглушите леко. Обикновено моливите за вежди имат придружаваща ги четчица на капачето.Друг вариант за оцветяване е старата ни изсъхнала спирала. С нея директно сресвате веждата по нейната естествена посока. Тя едно временно оцветява, сресва и прелива цвета. Задължително условие е тя да е доста изсъхнала, в противен случай…..майко мила!И трети вариант са матовите сенки за очи. С тях се създава едно доста по естествено излъчване и опушен ефект. Минете по посока на веждата с матови сенки без блясък в съответният идентичен цвят с този на веждите с помощта на четчица или апликатор. Фиксирайте с безцветна спирала или гел. И ако вашите вежди са доста добре по отношение на гъстота и цвят, просто ги фиксирайте с безцветна подхранваща спирала. Ако веждите ви са прекъснати….. Използвайте молив за да съедините веждата. Ако формата им има нужда от корекция също прибягвате до молив, другите методи няма да постигнат желаният от вас ефект. Ако липсват каквито и да било вежди…. Тук процедурата се нарича перманентен грим или това е един вид трайна татуировка. Този метод на вид грим можете да използвате когато нямате вежди. Извършва се в специализирани козметични салони и е доста болезнен. Трайността му е от 3 до 6 месеца а в най-добрите случай – 1-на година, след което трябва пак да се повтори. Чрез перманентен грим може да се постави и контур на устни и очи, в случай, че те са не изразени.

  8. #83
    Тъй като не ми се прави нова тема ще задам въпроса си тук.
    Някой сблъсквал ли се е с лъщене на кожата? Как се справяте?
    И някаква хубава основа?
    "Оставиш ли се да те опитомят, има опасност да поплачеш..."

  9. #84
    Темата наистина е много интересна, особено, ако имаш МНОГО време!

  10. #85
    Според мен, ако използваш много козметика, пудри, коректори това допълнително ще провокира кожата ти да се омазнява. А и много зависи на колкогодини си! Пубертет.... или не или може би....

  11. #86
    Супер фен Аватара на DesireToFire
    Регистриран на
    Oct 2009
    Мнения
    2 252
    Цитирай Първоначално написано от AniBG
    Много полезна темичкаа!! И браво за усилията и труда! Малко дългичко се оказа, ноо...
    Относно мнението на THUG4LIFE: да, естествената красота е най-важна, но в пубертета се получават пъпки и други проблеми по лицето! Гримът ги заличава, не се използва само за "украса" на момичето! Преди сенките, червилата и всичко останало се нанася основа ии... Изобщо много неща се изискват, за да стане едно лице красиво и завършено!
    Така че, като "заключение" ще ти кажа, че някои момичета искат да си ходят естествени, други да слагат малко грим, но според теб кой тип момичета би харесал повече - тези, които полагат грижи за кожата на лицето и изобщо за себе си (да нямат пъпки, петна, черни точки...) или някоя, която лъщи и има дефекти по кожата си!?
    Да, видях че мнението е от преди 4 месеца, но не успях да го подмина.
    Ама ти сериозно ли??? Това че едно момиче не носи грим, не значи че изглежда зле или че не се грижи за себе си. Някой хора предпочитат да инверстират в почистващи гелове и лосиони, за да имат чисто и естествено хубаво лице, вместо да си слагат слоеве фон дьо тен, пудри и простотии.. Не казвам че е лошо от време на време да слагаш грим. По поводи и аз слагам. Но всекидневно да имаш 13141 продукта по лицето си и да казваш че това е по-добре от това да не носиш грим ...
    If ya don’t give a shit ya getcha’ hellyeah
    Throwin’ fists in the pit ya getcha’ hellyeah
    Think you’re fuckin’ with this well hell no.
    Balls, volume, strength getcha come on

  12. #87
    The Ruler of Tides Мега фен Аватара на NaOH
    Регистриран на
    Sep 2009
    Град
    /dev/null
    Мнения
    4 682
    Най-добрата техника за гримиране е като се изтропам върху ръката ми и после намажа сместа върху лицето ми. Нарича се естествен грим.

  13. #88
    Браво...жестока тема

  14. #89
    Браво за темата!

  15. #90
    много полезна тема : ))

  16. #91
    Мега фен Аватара на koshtramba
    Регистриран на
    Mar 2009
    Мнения
    3 993
    Харесвам естествения й начин на гримиране :

    http://www.youtube.com/watch?v=CN20DWaZZEg&feature=fvw

    http://www.youtube.com/watch?v=vJH5u...eature=channel

  17. #92

    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Пловдuв
    Мнения
    4
    наистина много полезна тема . . \/

  18. #93
    Супер фен Аватара на lqlq89
    Регистриран на
    Nov 2010
    Мнения
    1 716


    искам такъв руж, препоръчайте ми някакъв ама без да блести..плс

  19. #94
    Мега фен Аватара на koshtramba
    Регистриран на
    Mar 2009
    Мнения
    3 993
    Препоръчвам Bourjois - Pastel Joues blush - 95 номер. Аз съм с него и съм доста доволна, не стои натрапчиво, ухае приятно, но единствения му недостатък според мен е, че ако искаш да го използваш за вечер трябва да нанасяш много пъти



    Въпреки, че изглежда блестящ, уверявам те, не блести, или ако блести то ще е супер деликатно.

  20. #95
    Супер фен Аватара на lqlq89
    Регистриран на
    Nov 2010
    Мнения
    1 716



    С каква спирала мога да постигна този ефект?
    Научих, че трябва винаги да се разделяш с тези, които обичаш с думи на любов. Може пък това да е последният път, когато се виждате.

  21. #96
    Мега фен Аватара на MegiBoOm
    Регистриран на
    May 2010
    Град
    Света На Мечтите
    Мнения
    4 031
    ^на втората снимка има изкуствени мигли!

  22. #97
    Мега фен Аватара на POLLINA
    Регистриран на
    May 2009
    Град
    Manhattan *
    Мнения
    6 805
    попринцип не се мацам много със сенки и затова някой неща не са ми толкова изяснени , но пък ми стига да видя и съм готова
    ще може ли да ми дадете някое клипче за smoky еyes с черен грим
    гледах до сега w youtube,но намирам само някви комбинации или пък момичето стои твърде далеч от камерата

    In the future everyone will be famous for 15 minutes...

  23. #98
    Мега фен Аватара на koshtramba
    Регистриран на
    Mar 2009
    Мнения
    3 993
    http://www.youtube.com/watch?v=pWIk5c7jRuw

    Това е със сиви... обаче пък е страхотно, според мен

    MegiBoom, според мен не са изкуствени !!!!!

  24. #99

  25. #100
    Мега фен Аватара на POLLINA
    Регистриран на
    May 2009
    Град
    Manhattan *
    Мнения
    6 805
    благодаря

    In the future everyone will be famous for 15 minutes...

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си