.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 11 от общо 11
  1. #1

    Бяс? Възможно ли е?

    Здравейте.
    Вчера обядвахме с приятеля ми в едно заведение, в което непрекъснато се разхождат 2 котки и тормозят клиентите и той даваше на едната по малко храна и тя го одраска съвсем леко по пръста. Котката беше една одърпана, нахапана и в рани - та питам се възможно ли е да има бяс. Казах му да отиде да пита лекаря, а той ме смъмри, че съм го занимавала с глупости, но все пак се притеснявам.
    Възможно ли е да има бяс?
    Днес пак бяхме и котката пак си беше там не изглежда агресивна... само външният и вид е малко по стресиращ, но знам ли ..... притеснявам се

  2. #2
    Мен котка ме е хапала и така като гледам още съм си жива Нищо му няма на твоя приятел. Ако одрасканото не е много дълбоко ще му мине, но ако е по-дълбоко по-добре да отиде на доктор.

  3. #3
    Е то бяса не се ли предава със слюнката като те ухапят?
    Кефа цена няма!

    http://vbox7.com/play:7c6ea88d

  4. #4
    Супер фен Аватара на GLaDOS
    Регистриран на
    Nov 2009
    Град
    Purgatory
    Мнения
    1 261
    От ухапване !
    Само от одраскано нищо няма да стане . То като те ухапе по-сериозно някое животно , си е задължително да се ходи до чичко доктор за инжекции .
    Така че се успокой !
    Това ,което не ни убива , ни ебава майката .

  5. #5
    Защото четох това - При котката заразяване става и при одраскване (чиито нокти са били олигавени) т.е ако си ги е близала и ....
    Добре, благодаря ви!

  6. #6
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Убеди го да отиде на лекар.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  7. #7
    не иска и не иска .... благодаря ви все пак

  8. #8
    Ако не се е държала агресивно и не е имала бяла пяна около устата, то има малка вероятност да има бяс. Ако раната не е дълбока не ще да се е заразил.

  9. #9
    Повече от фен Аватара на SorrowEyes
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    391
    Инжекция против тетанус мисля че трябва да му се бие.

  10. #10
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Цитирай Първоначално написано от SorrowEyes
    Инжекция против тетанус мисля че трябва да му се бие.
    Само е одраскан. Няма рана. И на мен това ми мина през ума, но се разубедих, тъй като няма зъби. Затова го пратих на лекар- все пак да види на живо за какво иде реч.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  11. #11
    Бяс най-често се наблюдача при кучетата,но съм чувал ,че има изключение и за някой котки.Според мен няма нищо опасно защото тя само го е одраскала,нито му е предала секрет от слюмката,нито нищо или за да сте по-спокойни отидете на лекар,макар той да неиска.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си