.
Затворена тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 31
  1. #1

    Апендикс - апендесит - апе

    Такамм преди 10или повече дни ме оперираха от апендкс първо да не разясня апендиксът е черво не болест става болест когато се възпали днес ми махаха конците та моя апендикс се беше преместил на стомаха отстраниха го 4дена правеха иследвания...





    1.Как да разбереш дали просто е болка а не болест ?
    A)много остра болка сякаш някой те пронизва с кама в корема...
    B)повръщане

    Ако получите тези симптоми по добре потърсете лекарска помощ.



    2.Не бих казал че при всеки е еднакво при всеки човек е различно при мене е едно при други друго.

    ето как изглежда:





    давайте още информация ако имате...[/img]

  2. #2
    Голям фен Аватара на producenta
    Регистриран на
    Aug 2009
    Мнения
    566

    Re: Апендикс - апендесит - апе

    Цитирай Първоначално написано от kefchoyy
    Такамм преди 10или повече дни ме оперираха от апендкс първо да не разясня апендиксът е черво не болест става болест когато се възпали днес ми махаха конците та моя апендикс се беше преместил на стомаха отстраниха го 4дена правеха иследвания...





    1.Как да разбереш дали просто е болка а не болест ?
    A)много остра болка сякаш някой те пронизва с кама в корема...
    B)повръщане

    Ако получите тези симптоми по добре потърсете лекарска помощ.



    2.Не бих казал че при всеки е еднакво при всеки човек е различно при мене е едно при други друго.

    ето как изглежда:





    давайте още информация ако имате...[/img]
    значи ако ме боли корема и повръщам имам апендесит?
    мама му!!!!!!!
    Цециии
    убивам през pc то

  3. #3
    Голям фен Аватара на producenta
    Регистриран на
    Aug 2009
    Мнения
    566
    Остра пронизваща болка долу в дясно,после се ходи на изследвания за да се разбере вече какво е
    мама му!!!!!!!
    Цециии
    убивам през pc то

  4. #4
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Обикновено се хващат повишени левкоцити, да не говорим, че и Блумберг е положителен.
    Тцтцтцт, ужас! За пореден път се убеждавам, че тия кратуни не ги ползвате по предназначение!

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  5. #5
    Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    3 484
    Добре де...не успявам да разбера нещо....тая тема с някаква въпросителна цел ли се задава или с информативна. Болката в корема не се поражда единствено от апендикс. Корема се разделя на 4 области и според болката във всяка област се определя какво ти е. Не схващам какво имаш впредвит под "моят се беше преместил на стомаха". Аз до сега съм чувал при детско-юношеска възраст апендиксът е завъртян към пикочния мехур или към черния дроб...

    ПП - Моля автора да си изясни темата, ако не модераторите да я затрият, да не обърква излишно хората...

  6. #6
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    ^По-скоро с информативна цел, но освен да панира излишно някого, май друго не прави.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  7. #7
    Преди 3-4 години ме оперираха от апендикс... Попринцип апендикса се възпалява от храни като пуканки, фъстъци, лешници... Болка в началото е тъпа и е над пъпа но след около от 6 до 10 часа се локализира на показаното място и става остра... Ето един малък тест дали ти е възпален: Изправи се на пръсти и рязко падни на пети, ако почустваш болка значи е подут... Друг тест но трябва да се направи от лекар: Леко натискаш мястото с пръст, завърташ го на около 90градуса и пускаш рязко, ако болката е рязка, е възпален... Опасно е да правиш този тест защото по невнимание може да го спукаш... И плюс това след операция (не дай боже се случи на някой) не спортувай около 4 месеца.. Моята я правиха Септември 2007 и почнах да спортувам чак Април 2008.. ...

  8. #8
    Голям фен Аватара на producenta
    Регистриран на
    Aug 2009
    Мнения
    566
    Апендицитът не е единственото обяснение на болките, които могат да настъпят в областта на корема. Други причини за такива болки могат да са пробив на язва на стомаха или дванадесетопръстника, остро възпаление на жлъчката, камъни в бъбреците, извънматочна бременност, преплитане на червата, възпаление на яйчниците, сраствания в коремната кухина и други.

    Както казах трябват изследвания за да се разбере какво е,такива тестове не са надеждни.

    Иначе авторе опитал си се да направиш нещо,но си слабо информиран.Иначе браво за усилията поне важен е опита
    мама му!!!!!!!
    Цециии
    убивам през pc то

  9. #9
    Цитирай Първоначално написано от kalpazanka
    ^По-скоро с информативна цел, но освен да панира излишно някого, май друго не прави.
    Не е точно така...

    Ето поразрових се из нета и намерих още малко инфо..

    Симптоми на апендицит

    Основният симптом на заболяването е острата стомашна болка. Отначало тя е неясно локализирана, т.е. не е свързана с определено място. Този тип болка е характерна при проблем с тънките черва или дебелото черво, включително апендикса. Обикновено е толкова трудно да се определи точното място на болката, че помолени да посочат къде ги боли, пациентите очертават с пръст широк кръг около централната част на корема си. Друг ранен симптом на апендицита е загубата на апетит, която може да прерасне в гадене и дори повръщане. Гаденето и повръщането могат да се появят и на по-късен етап в следствие от запушване на червата.

    Постепенно възпалението се разпространява в посока от апендикса към перитонеума – тънката стомашна мембрана. След като възпалението обхване перитонеума, болката се променя и вече може да бъде локализирана по-прецизно. Областта в която се проявява болката се намира между предната част на дясната бедрена кост и пъпа. Точното й място е наречено на името на д-р Чарлз Макбърни – точка на Макбърни. Когато апендиксът се разкъса и инфекцията се разпространи в стомаха, болката отново се разсейва, тъй като целият стомах е обхванат от възпаление и съответно е болезнен. Диагностицирането на апендицита започва с изследване на семейната история на заболяването и изисква физически преглед. Пациентите често имат повишена температура и умерена до свръх чувствителност при натиск в долната част на корема.


    EDIT: ако може да се направи темата важна да не се изгуби из другите.

  10. #10
    Супер фен Аватара на ImmortalSportFreak
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    София
    Мнения
    1 930
    Цитирай Първоначално написано от mitaka93
    .. И плюс това след операция (не дай боже се случи на някой) не спортувай около 4 месеца.. Моята я правиха Септември 2007 и почнах да спортувам чак Април 2008.. ...
    аааааааа леле дано не ми се случва тва 4 месеца без спорт О_О ..

    "Вярвам в розовото. Вярвам, че смехът е най – добрият начин да изгориш няколко калории. Вярвам в целувките, в многото целувки. Вярвам, че трябва да останеш силен дори тогава, когато изглежда, че всичко върви на зле. Вярвам, че щастливите момичета са най-красивите момичета. Вярвам, че винаги ще има утре и вярвам в чудеса."
    Audrey Hepburn

  11. #11
    Цитирай Първоначално написано от ImmortalSportFreak
    Цитирай Първоначално написано от mitaka93
    .. И плюс това след операция (не дай боже се случи на някой) не спортувай около 4 месеца.. Моята я правиха Септември 2007 и почнах да спортувам чак Април 2008.. ...
    аааааааа леле дано не ми се случва тва 4 месеца без спорт О_О ..
    Е, не съвсем.. Шах може да играеш..

  12. #12
    Голям фен Аватара на m0n4yyy
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    .. сухо море .. :P
    Мнения
    749
    Аз също съм оперирана от апендикс, но не ме е боляло чяк толкова много корема .. няколко дни преди да ме приемат си спомням, че повръщах ... ии имах болки в корема ... ноо не бяха силни.

  13. #13
    Голям фен Аватара на producenta
    Регистриран на
    Aug 2009
    Мнения
    566
    Цитирай Първоначално написано от kefchoyy
    Цитирай Първоначално написано от kalpazanka
    ^По-скоро с информативна цел, но освен да панира излишно някого, май друго не прави.
    Не е точно така...

    Ето поразрових се из нета и намерих още малко инфо..

    Симптоми на апендицит

    Основният симптом на заболяването е острата стомашна болка. Отначало тя е неясно локализирана, т.е. не е свързана с определено място. Този тип болка е характерна при проблем с тънките черва или дебелото черво, включително апендикса. Обикновено е толкова трудно да се определи точното място на болката, че помолени да посочат къде ги боли, пациентите очертават с пръст широк кръг около централната част на корема си. Друг ранен симптом на апендицита е загубата на апетит, която може да прерасне в гадене и дори повръщане. Гаденето и повръщането могат да се появят и на по-късен етап в следствие от запушване на червата.

    Постепенно възпалението се разпространява в посока от апендикса към перитонеума – тънката стомашна мембрана. След като възпалението обхване перитонеума, болката се променя и вече може да бъде локализирана по-прецизно. Областта в която се проявява болката се намира между предната част на дясната бедрена кост и пъпа. Точното й място е наречено на името на д-р Чарлз Макбърни – точка на Макбърни. Когато апендиксът се разкъса и инфекцията се разпространи в стомаха, болката отново се разсейва, тъй като целият стомах е обхванат от възпаление и съответно е болезнен. Диагностицирането на апендицита започва с изследване на семейната история на заболяването и изисква физически преглед. Пациентите често имат повишена температура и умерена до свръх чувствителност при натиск в долната част на корема.


    EDIT: ако може да се направи темата важна да не се изгуби из другите.
    пич престани тези симптоми могат да са признак на много заболявания


    пп
    който намеси шаха още веднъж ще отговаря пред мен аз съм Ханко от село Осеня
    мама му!!!!!!!
    Цециии
    убивам през pc то

  14. #14
    Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    3 484
    Цитирай Първоначално написано от kefchoyy
    Цитирай Първоначално написано от kalpazanka
    ^По-скоро с информативна цел, но освен да панира излишно някого, май друго не прави.
    Не е точно така...

    Ето поразрових се из нета и намерих още малко инфо..

    Симптоми на апендицит

    Основният симптом на заболяването е острата стомашна болка. Отначало тя е неясно локализирана, т.е. не е свързана с определено място. Този тип болка е характерна при проблем с тънките черва или дебелото черво, включително апендикса. Обикновено е толкова трудно да се определи точното място на болката, че помолени да посочат къде ги боли, пациентите очертават с пръст широк кръг около централната част на корема си. Друг ранен симптом на апендицита е загубата на апетит, която може да прерасне в гадене и дори повръщане. Гаденето и повръщането могат да се появят и на по-късен етап в следствие от запушване на червата.

    Постепенно възпалението се разпространява в посока от апендикса към перитонеума – тънката стомашна мембрана. След като възпалението обхване перитонеума, болката се променя и вече може да бъде локализирана по-прецизно. Областта в която се проявява болката се намира между предната част на дясната бедрена кост и пъпа. Точното й място е наречено на името на д-р Чарлз Макбърни – точка на Макбърни. Когато апендиксът се разкъса и инфекцията се разпространи в стомаха, болката отново се разсейва, тъй като целият стомах е обхванат от възпаление и съответно е болезнен. Диагностицирането на апендицита започва с изследване на семейната история на заболяването и изисква физически преглед. Пациентите често имат повишена температура и умерена до свръх чувствителност при натиск в долната част на корема.


    EDIT: ако може да се направи темата важна да не се изгуби из другите.
    В първи десен долен квадрант на коремната кухина болките най-често са причинени от възпален апендикс, но не се изключват бъбречни камъни а при жените проблеми с маточните тръби и яйчниците. Уголемени лимфни възли в коремната кухина също може да са причина за възпаления апендикс. Но като цяло мнението ми е, че подобна нелогично структурирана тема няма място да бъде важна. При коремна болка над няколко часа е необходимо спешен преглед от лекар, тъй като апендиксът има три фази - начален - до 12 часа от болката, термален - от 12 до 24 часа агонален - над 48 часа. След 72 -рия час идва и спукване на апендикса и изсипване на фекалии в коремната кухина. Ако се стигне до там е възможно да се усети временно облекчение....може да има и фатален край.

  15. #15
    Супер фен Аватара на cyclops
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    1 022
    Зависи ! Моите левкоцити си бяха съвсем в норма. Чак в последния момент бяха завишени. Но като цяло ме следяха и тормозиха няколко дни. Аз бях с атипичен апендикс. Първо ме боля под реброто..остра пронизваща болка. Едва след няколко дена болката се премести долу в дясно. През това време минах пез гинеколог, гастроентеролог и какво ли не още.

    Така че когато усетите продължителна болка просто отидете на лекар. Може да не е от апендикс, а нещо друго, но си струва да се види, за да не се стига до крайности.

    Но така или иначе не се шашкайте. Апендиците не служи за нищо и ако ви го махнат просто ще си спите спокойно и няма да се чудите цял живот дали ви боли коремът от това или от нещо друго

  16. #16
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    ^При представителките на нежния пол ДД с гинекологично заболяване си е просто задължителна.
    Какво ще рече атипичен апендикс?

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  17. #17
    Супер фен Аватара на cyclops
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    1 022
    Изразих се неправилно. Имам предвид, че апендиксът бил нагоре или нещо от сорта(така ми обясниха) и заради това болката ми е била високо в дясно. И не повръщах.

  18. #18
    Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    3 484
    Цитирай Първоначално написано от cyclops
    Изразих се неправилно. Имам предвид, че апендиксът бил нагоре или нещо от сорта(така ми обясниха) и заради това болката ми е била високо в дясно. И не повръщах.
    Доколкото ми е известно, наричат го "усукан" или "завъртян".

  19. #19
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Ясно, някоя от позициите, описани в учебниците по анатомия като възможни.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  20. #20
    Супер фен Аватара на batkodoki
    Регистриран на
    May 2006
    Град
    между Риман§Рахманинов
    Мнения
    2 429

    Re: Апендикс - апендесит - апе

    Цитирай Първоначално написано от kefchoyy
    Такамм преди 10или повече дни ме оперираха от апендкс първо да не разясня апендиксът е черво не болест става болест когато се възпали днес ми махаха конците та моя апендикс се беше преместил на стомаха отстраниха го 4дена правеха иследвания...





    1.Как да разбереш дали просто е болка а не болест ?
    A)много остра болка сякаш някой те пронизва с кама в корема...
    B)повръщане

    Ако получите тези симптоми по добре потърсете лекарска помощ.



    2.Не бих казал че при всеки е еднакво при всеки човек е различно при мене е едно при други друго.

    ето как изглежда:





    давайте още информация ако имате...[/img]
    много е хубаво и добре илюстрирано - поздравления!
    това е един много добре структуриран пост с висока информативна стойност!

    една вметка: при ВСЯКА продължила над обичайното коремна болка и/или дискомфорт - търсете лекарска помощ и НАСТОЯВАЙТЕ за изледвания даващи обективна картина, а не само мануален преглед(с ръце)!!!

  21. #21
    Супер фен Аватара на batkodoki
    Регистриран на
    May 2006
    Град
    между Риман§Рахманинов
    Мнения
    2 429
    Цитирай Първоначално написано от kalpazanka
    Обикновено се хващат повишени левкоцити, да не говорим, че и Блумберг е положителен.
    Тцтцтцт, ужас! За пореден път се убеждавам, че тия кратуни не ги ползвате по предназначение!
    чааааакай....не бързай, че този безкомпромисен остър език познавам до степен на негов креатор ))

    момичето просто описва своята ситуация и е положили усилие да я илюстрира(дори и с грешки) в полза на на общото благо. ТОВА винаги трябва да се адмирира в кой да е форум на НЕспец!

    а за нас противнитв спец - остава грижата и отговорността или да премахнем нещо като ненужно, което е трудно в Мед, но лесно в Нета или да го коригираме по начин такъв, че да има валидна в медицинско отношение стойност в полза на мнозина.

    - преди време в МедУни догмата е била при остър корем= ако пациента НЯМА дефанс -> не се касае за app.acuta.
    - после дойде догмата: остър корем+ олевяване = app.acuta.
    - в наше време се оказа, че липсата на тези обективни белези НЕ изключва по безспорен начин наличието на остър животозастрашаващ процес.
    просто пациентите наистина "винаги лъжат" . частни случаи, казуси и ситуации - на ЛС по-добре

  22. #22
    Мега фен Аватара на darkPaladin
    Регистриран на
    Feb 2010
    Град
    планета на маймуните
    Мнения
    3 095
    ^^ и какво разбра?
    ОДИН!!!

  23. #23
    Мега фен Аватара на SmilezZz
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    Русе
    Мнения
    10 781
    И мене ме оперираха от остър апендицит (не знам точно как се пише)..
    Повръщах всеки ден,по не знам си колко пъти..Ходих на различни лекари и ми казваха най-различни диагнози,и естествено изписваха ми най-различни антибиотици..
    Но един ден ми прилоша доста - припаднах и ме закара по спешност в една болница..Лекарите ме прегледаха,когато дойдох на себе си..Първо с ръка ми "натиснаха" стомаха,после ме накара да скоча и тогава болката беше просто ужасна..
    И тогава разбраха,изследвания и т.н..Оперираха ме и т.н..Нямам оплаквания до сега..
    [Не,че някой ме е питал за мене..Реших просто ей така да споделя ]
    Времето избира кой да срещнеш в живота си, сърцето избира кой да обичаш,
    но само ти избираш кой да остане ♥

  24. #24
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Цитирай Първоначално написано от batkodoki
    Цитирай Първоначално написано от kalpazanka
    Обикновено се хващат повишени левкоцити, да не говорим, че и Блумберг е положителен.
    Тцтцтцт, ужас! За пореден път се убеждавам, че тия кратуни не ги ползвате по предназначение!
    чааааакай....не бързай, че този безкомпромисен остър език познавам до степен на негов креатор ))
    Визирах ятрогенизацията.
    Всяко хлапе с повече свободно време и болки в стомаха ще се затръшка и зареве, че ще го режат.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  25. #25
    и мен ме оперираха преди 2 годинии от апендикс имах болките от месеци но ми казаха че нищо ми няма но една вечер повръщах еднократно и си легнах и кам 2-3 часа се събудих от остри болки и повръщане неможех място да си намеря и не ми минаваше от никакви лекарства и направо отидохме в спешната там ми направиха изследване и казаха апендикс е усукан и може да се спука и веднага ме оперираха .... от една болка в корема може да умреш ... затова се препоръчва при болки в корема веднага на лекар...

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си