.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 14 от общо 14
  1. #1

    Регистриран на
    Jun 2010
    Град
    Wraca
    Мнения
    3

    Как да премахна луничките

    Здравейте :)
    Имам много лунички и искам поне малко да ги премахна или залича , можете ли да ми дадете съвет как да стане това . . . Някъква паста или нещо друго . . . . :smt022 Моля помогнете :(

  2. #2
    Мега фен Аватара на koshtramba
    Регистриран на
    Mar 2009
    Мнения
    3 993
    Анти-лунички лосион и маски:

    Лосион за отстраняване на лунички
    20 малки стръка магданоз, 500 мл вода
    Стръковете магданоз се заливат в емайлиран съд с вряща вода. След 1 час течността се прецежда и с напоен в нея памучен тампон се правят обтривания на луничките.

    Лосион за остраняване на бледи лунички
    100 гр кромид лук, сокът от 2 лимона, 50 мл оцет 6%-ов
    Ситно настърганият лук се изстисква и прецежда през двойна марля в стъклен съд. Към сока при непрекъснато бъркане се прибавят оцетът и лимоновият сок. С получения лосион се намазват луничките няколко пъти на ден. Не е подходящ за суха и чувствителна кожа.

    Маска за отстраняване на бледи лунички
    80 г червен кромид лук
    Почистеният и измит кромид лук се разрязва на две половини, с които бледите лунички се натъркват неколкократно през деня. Лечението е продължително и не се препоръчва при суха и чувствителна кожа.

    Бадемова маска за отстраняване на лунички
    20 г бадеми, 1 чаена лъжичка студена преварена вода, 1 чаена лъжичка мед
    Бадемите се заливат с вряща вода, за да отстранят ципите им, отцеждат се и се счукват в дървено хаванче. Смесват се с преварената вода и меда. Получената маска се нанася върху измитото и подсушено лице, престоява 15 мин, след което се отстранява с хладка вода.

    Бирена маска за отстраняване на лунички
    10 мл бира, 50 мл вода
    Бирата и водата се смесват и с получената течност се намазва вечер измитото и подсушено лице. На сутринта кожата се измива с хладка вода. Процедурата е съпроводена с белене на кожата.
    Пази моториста !!!



    Моля те, не карай кола, ако ти е трудно и не забравяй, че огледалата не са аксесоар. Ние сме на пътя и не сме невидими. Благодаря ти.

  3. #3
    Мега фен Аватара на koshtramba
    Регистриран на
    Mar 2009
    Мнения
    3 993
    Ако луничките не са изобилни и не са много тъмни, решаването на проблема е лесно – достатъчно е сутрин и вечер да протривате лицето си с лимонов сок. Ако кожата ви не е хиперчувствителна, може да използвате неразреден сок, но ако ви щипе, по-добре ще е да разредите сока с минерална вода в пропорция 2:1.

    Добри резултати дава настойката на пресен магданоз. Нарязаните на ситно клончета залейте с вряла вода за 20-30 минути, прецедете сместа и с получения лосион протривайте лицето си 2-3 пъти на ден. Освен избелващ ефект това средство има матиращо свойство и е особено препоръчително за смесена или склонна към омазняване кожа.

    Не по-малко ефективно е протриването с белтъчен лосион. Разбийте 2 – 3 белтъка на твърда пяна, добавете сока на един лимон, 4 г глицерин и 50г водка. Сместа трябва да се използва веднага след приготвянето, съхраняването й не е желателно. Тъй като спиртният компонент изсушава кожата, след използването трябва да се нанесе овлажняващ крем.

    Микроскопичните пигментни петна ще избледнеят под въздействието на “оризова вода”. Промийте в 2 литра вряла вода две чаши ориз и използвайте получения разтвор за измиване сутрин и вечер.

    Друг полезен тоник е настойката на липов цвят. Запарете в чаша вряла вода супена лъжица цветове, оставете сместа да престои едно денонощие и я прецедете.

    Използвайте тоника сутрин и вечер след почистване на кожата, след което нанасяйте овлажняващ крем.

    Маски

    Една от най-ефективните маски е маската от мляко, брашно и хрян. Залейте супена лъжица брашно с четвърт чаша мляко и добавете половин чаена лъжичка настърган хрян. Изсипете сместа върху чиста марля и я покрийте с втори слой от тъканта. Сложете получената маска на лицето си за 15 минути, като предварително защитите мястото около очите с памук.

    Има и други народни методи за борба с луничките: първо трябва да протриете всяко петънце със сок от глухарче, а после – цялото лице с кисело мляко.

    Просто и достъпно сродство е маската от краставица. Почистете зеленчука, нарежете го и го разпределете върху проблемните места.

    Много действени са маските от ягоди и касис. Плодовете се намачкват на пюре, намазват се плътно на лицето и се държат 15-20 минути. По същата рецепта се приготвя доматена маска, като преди това се отделят кожицата и семето.
    Пази моториста !!!



    Моля те, не карай кола, ако ти е трудно и не забравяй, че огледалата не са аксесоар. Ние сме на пътя и не сме невидими. Благодаря ти.

  4. #4
    Голям фен Аватара на Bloodlust
    Регистриран на
    Mar 2006
    Град
    ...
    Мнения
    618
    Пробвай с избелващ крем. Консултирай се с фармацевт или дерматолог, не купувай произволно. Но лятото не е най-добрият период за третиране на лунички. Такива неща се правят есента или през ранната пролет, когато слънцето не е толкова силно. Ако все пак си решила да почнеш сега, винаги слагай слънцезащитен крем, защото в противен случай можеш много да си увредиш кожата. Избелващите продукти правят кожата фоточувствителна и доста по-склонна към изгаряне и трайни увреждания.
    let them have the
    stage
    so long
    as I need not be
    in the
    audience.

  5. #5
    Мега фен Аватара на koshtramba
    Регистриран на
    Mar 2009
    Мнения
    3 993
    МАСКА ПРОТИВ ЛУНИЧКИ И ТЪМНИ ПЕТНА С МОРКОВ

    1 морков
    1 жълтък
    1 чаена лъжичка овесено брашно
    1чаена лъжичка сок от лимон.
    Настържете моркова и го разбъркайте с жълтъка, овесеното брашно и сока от лимон.Нанесете на лицето за 15 минути, измийте с топла, а след това със студена вода.

    КАРТОФЕНА МАСКА ПРОТИВ ЛУНИЧКИ И ТЪМНИ ПЕТНА

    1 картоф
    1 супена лъжица прясно мляко.
    Суровият картоф се настъргва и към него се прибавя млякото. С получената каша се маже предварително почистеното лице.Престоява около 20 минути.
    Пази моториста !!!



    Моля те, не карай кола, ако ти е трудно и не забравяй, че огледалата не са аксесоар. Ние сме на пътя и не сме невидими. Благодаря ти.

  6. #6
    Голям фен Аватара на LeDa
    Регистриран на
    Dec 2008
    Мнения
    635
    За ме пък е толкова сладко момиче с лунички..

  7. #7

    Регистриран на
    Jun 2010
    Град
    Wraca
    Мнения
    3
    Много бладодаря за съветите ще опитам . . .

  8. #8
    anonymous708973
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от LeDa
    За ме пък е толкова сладко момиче с лунички..
    Еми да, ама зависи колко. Аз си имам малко в основата на носа, близо до очите и си ми харесват.

  9. #9
    Ахромин използвай малко е мазен, но пък върши страхотна работа ! Успех!

  10. #10
    Повече от фен Аватара на cw3tty
    Регистриран на
    May 2010
    Град
    Sofiq
    Мнения
    351
    леле тая темаа простоо имам лунички , много ги мразя и само се чудех как да се оттърва от тях .. супер полезни сте хораа

  11. #11

    Лунички

    Защо ти е да ги махаш според мен луничките карат момичето да изглежда по-сладку .. аз бих искала да имам лунички! :P :P

  12. #12
    Мега фен Аватара на ValLoveYa
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    Far, far away*
    Мнения
    4 265
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her
    Цитирай Първоначално написано от LeDa
    За ме пък е толкова сладко момиче с лунички..
    Еми да, ама зависи колко. Аз си имам малко в основата на носа, близо до очите и си ми харесват.
    аз също имам лунички на тези места и никога не съм искала да ги махна но ако са ти чак толкова много можеш да ги мажеш с Ахромин
    Humans need fantasy to be human.

  13. #13
    Ахромина не действа при всички .. !!!
    Take the evil out the people, they'll be acting right,
    cause both black and white is smokin crack tonight,
    and the only time we chill is when we kill each other,
    it takes skill to be real, time to heal each other ...
    -2Pac-

  14. #14
    Фен Аватара на Coke
    Регистриран на
    Apr 2010
    Град
    София
    Мнения
    183
    И аз имам малко лунички,и не си ги харесвам,но определено не бих пробвала никаква домашна маска повече (особено тази с оцета и лимоновия сок) след като едва не си изгорих кожата..Предпочитам малко лунички,пред това да имам червено петно. Купените маски общо-взето имат същият ефект,но без страничен такъв.И още нещо-лунички,петна и всякакви такива не се изветляват/премахват през лятото.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си