.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 11 от общо 11
  1. #1

    Вода в коляното ?!?

    Здравейте ! Аз съм Антон на 15 г. Днес бях на лекар и ми откриха вода в коляното . Понеже сега идват почивните дни, ще ходя чак в понеделник на ортопед мисля че се наричаше и искам да Ви попитам дали знаете нещо повече за този проблем .
    Как се отстранява водата ? /лекаря каза ,че без операция но все пак да питам/ ; До понеделник да пазя ли крака от натоварване ? ; След отстраняването как се възстановява коляното ?
    Ще съм ви безкрайно благодарен , ако отговорите поне на някой от въпросите ми или каквото и да е по тази тема .

  2. #2
    Повече от фен Аватара на Red_Hair
    Регистриран на
    Oct 2008
    Мнения
    454
    на първия въпрос:изтеглянето става с една огрооооомна спринцовка с още по-огромна игла и въпросът който спести,но много искаш да знаеш отговора на него-да ще боли.на втория:не е нужно да си в инвалидна количка или да лежиш до понеделник,можеш да го товариш колкото искаш.това нищо ще спре нито ще засили заболяването.и на третия:не че искам да съм лош пророк но това е гадно заболяване което се лекува трудно и понякога може да трае години,но с антибиотици и процедури надявам се да се оправи и отново да тичкаш като младеж

  3. #3
    ами незнам .. досега четох по форумите и гледам че има много хора да не кажа и повечето .. които са махнали водата без ИНТЕРВЕНЦИЯ мисля че се казваше . Има и хора които са пострадали от прибързано решение за незабавна интервенция .. затова ще гледам да ида при добър спецялист и най-важното да ида поне при двама , а ако са им различни препоръките трети ..
    Още някои запознати с проблема ?

  4. #4
    Повече от фен Аватара на Red_Hair
    Регистриран на
    Oct 2008
    Мнения
    454
    пробвай бабешките методи превръзка с хляб напоен с оцет олио хума кромид кисело мляко и кво още беше

  5. #5
    Благодаря за идеята Един мой познат имаше вода в коляното и се свързах с него . Той е футболист и е отнесъл ритник от съперника и коляното му се е извадило .. точно както при мен / разтегнато (частично скъсано) сухожилие . Та и той получил след това вода в коляното и пробвал една бабешка рецепта - препечени филии напояват се с оцет и там се правят на каша .. май имаше и още нещо но мисълта ми е че се е оправил .. за 3 дена отока е спаднал и е продължил с футбола след 2 седмици .. та дано и аз да съм така . Сега ще я пробвам събота и неделя а понеделник и да е спаднало и да не е отивам на специалист ! Благодаря за отделеното внимание

  6. #6
    Супер фен Аватара на WaterLilly
    Регистриран на
    Jan 2008
    Мнения
    2 716
    Как се разбира, че имаш вода в коляното? Извинявайте, че е малко не по темата, но не намирам нищо.

  7. #7
    напълно си е по темата .. Ами на мен ми каза докторът след като му разказах какво се е случило и т-н тои ми опипа коляното и каза че е вода ..
    Наблюдава се оток в областа на коляното
    То е по топло от другото и др..
    Ти защо питаш .. ? Да нямаш съмнения че имаш ?

  8. #8
    Супер фен Аватара на WaterLilly
    Регистриран на
    Jan 2008
    Мнения
    2 716
    Нем, за една приятелка имам съмнения. Тя описваше, че като го пипа е някак като балон (не разбрах баш какво има предвид). За оток не е казвала. Има ли нещо такова?

  9. #9
    да , оток има и то голям .. неможе да няма ако е вода в коляното

  10. #10
    Аз също съм имал! Тази вода сев събира при възпаление и аз я разкарах с хапче Фелоран(те са едни оранжави хапчета), пие се по едно на ден но не го пии повече от 1 седмица!!!!!!!!! Ако не ти помогне няма да ти навреди, но може да имаш съвсем леки болки в корема.
    Ако имаш болки ще ги облекчи постепенно и накрая отшумчват,но гледаи да не натоварва6 коляното,можеш да си ходиш спокойно,но не скачай и не караи колело,само ходенето да ти е!!!!

  11. #11
    Мега фен Аватара на darkPaladin
    Регистриран на
    Feb 2010
    Град
    планета на маймуните
    Мнения
    3 095
    това за хапчетата не го пробвай

    пази се самата мнипулация е проста няма опаснот бъди спокоен

    просто не прави екшъни в близките 3 седмици
    ОДИН!!!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си