.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 24 от общо 24

Hybrid View

  1. #1
    Голям фен Аватара на Rza
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    Бръснарницата
    Мнения
    650

    Гнойна Ангина

    Здравейте,искам да попитам,ако има някой желаещ да сподели де как се е лекувал от гнойна ангина,смисъл аз антибиотик си имам,пия взимам и цитросепт,правя гаргара с лайка.Нещо,което да споделите и имам въпрос,каква храна сте приемали има ли шанс да го раздразня с нещо,мерси предварително 4 дена съм на попара не се издържа,моля помощ

  2. #2
    Мега фен Аватара на sapphire5
    Регистриран на
    Jun 2010
    Град
    някъде там...
    Мнения
    5 482

    Re: Гнойна Ангина

    Цитирай Първоначално написано от Rza
    Здравейте,искам да попитам,ако има някой желаещ да сподели де как се е лекувал от гнойна ангина,смисъл аз антибиотик си имам,пия взимам и цитросепт,правя гаргара с лайка.Нещо,което да споделите и имам въпрос,каква храна сте приемали има ли шанс да го раздразня с нещо,мерси предварително 4 дена съм на попара не се издържа,моля помощ
    .. абе почти всичко може да ядеш
    само не трябва такива които дразнят гърлото, като :
    чипс .. фъстъци ..

  3. #3
    При мен нищо друго освен този компрес не помогна: нарязваш маслини на половина, редиш ги на вълнен шал и си ги слагаш като компрес на гушата през нощта... така 2-3 дни и си здрава!а подобрение ще усетиш още с;ед първия ден

  4. #4
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Аз карам много често ангина. Преди няколко зими направих 5 ангини за една година, от които 3 за 2 месеца.

    Освен антибиотик помогат:
    - компрес с ракия на гърлото;
    - мазане с йодасепт на гърлото;
    - гаргара със Сандрин (обикновен, не с билки; много е приятно);
    - аз също закачам една клечлка за зъби на някакъв молив и свалям налепите един по един механично, но внимавам да не си надера сливиците;

    Може ли да попитам какъв антибиотик пиеш и коя ангина ти е подред в рамките на последната една година?
    Също така отколко дена я имаш и придружена ли е с температура?
    Какви други хапчета пиеш?


    ПС: За храната правиш глупост. Не яж само попара. Не яж чипс, пуканки ядки, но дори сухар с луканка/сирене е препоръчителен, защото понякога сваля налепи. Яж си и супи, готвено, месо, картофи и т.н.

  5. #5
    Голям фен Аватара на Rza
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    Бръснарницата
    Мнения
    650
    Цитирай Първоначално написано от amk933
    Аз карам много често ангина. Преди няколко зими направих 5 ангини за една година, от които 3 за 2 месеца.

    Освен антибиотик помогат:
    - компрес с ракия на гърлото;
    - мазане с йодасепт на гърлото;
    - гаргара със Сандрин (обикновен, не с билки; много е приятно);
    - аз също закачам една клечлка за зъби на някакъв молив и свалям налепите един по един механично, но внимавам да не си надера сливиците;

    Може ли да попитам какъв антибиотик пиеш и коя ангина ти е подред в рамките на последната една година?
    Също така отколко дена я имаш и придружена ли е с температура?
    Какви други хапчета пиеш?


    ПС: За храната правиш глупост. Не яж само попара. Не яж чипс, пуканки ядки, но дори сухар с луканка/сирене е препоръчителен, защото понякога сваля налепи. Яж си и супи, готвено, месо, картофи и т.н.
    Един хубав отговор,мерси>
    Антибиотика ми е Фромилид 500mg.Това ми е първата ангина,изобщо през живота.Четох за компрес от маслини и да си намажа гърлото с мед и сода или да добавя към лайката сода.Това дето го правиш с клечките за зъби не е ли опасно?и как може и аз да бръкна и да ги махам ама да не е с клечка,че ще си избода нещо.Така температура имах само първата вечер и беше мн силна,ама я свалих със вода и оцет на челото и крака.Следващите дни температура не съм имал (на 25ти ми беше температурата)сега виждам тия бели гадости,че ги имам още,но като преглъщам не ме боли и като ям,само на моменти.Пия съшо и цитросепт и ме интересува,мога ли да пия сок от грейпфрут?понеже пийнах малко и ми защипа малко,ама реших понеже е кисело и затова.

  6. #6
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Можеш да. Пий си спокойно, само да не е газирано, много студено или много топло. Аз съм изкарал сигурно над 20 ангини в рамките на 7-8 години, така че това с клечките не беше опасно, но си трябва опит. Мазането с йодасепт е нещото, което ме спасява всеки път и компресът с ракия. Пробвай и Сандрина, ще ти махне някой друг налеп.

    Фромилид 500 и на мен ми е изписван и ми помогна много, но го пих пак преди 1 година и ефектът не беше същия, защото бактериите стават все по-резистентни към макролидите. Иначе точно той ме съживи за 3 дена от един грип, когато не можех да стана от леглото.

    И само да ти кажа, че друг път, ако имаш ангина без температура не стигай до антибиотик. Йодасепт, смучки, аналгин, парацетамол, компрес, цитрусепт са повече от достатъчни.

    ПС: Надявам се пиеш Витамин Б комплекс заедно с антибиотика?

  7. #7
    Голям фен Аватара на Rza
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    Бръснарницата
    Мнения
    650
    Цитирай Първоначално написано от amk933
    Можеш да. Пий си спокойно, само да не е газирано, много студено или много топло. Аз съм изкарал сигурно над 20 ангини в рамките на 7-8 години, така че това с клечките не беше опасно, но си трябва опит. Мазането с йодасепт е нещото, което ме спасява всеки път и компресът с ракия. Пробвай и Сандрина, ще ти махне някой друг налеп.

    Фромилид 500 и на мен ми е изписван и ми помогна много, но го пих пак преди 1 година и ефектът не беше същия, защото бактериите стават все по-резистентни към макролидите. Иначе точно той ме съживи за 3 дена от един грип, когато не можех да стана от леглото.

    И само да ти кажа, че друг път, ако имаш ангина без температура не стигай до антибиотик. Йодасепт, смучки, аналгин, парацетамол, компрес, цитрусепт са повече от достатъчни.

    ПС: Надявам се пиеш Витамин Б комплекс заедно с антибиотика?
    дам вит. б комплекс пия,още колко време ще ме държи смисъл преглеждам си гърлото и доколкото виждам имам тия бели работи само от дясната страна и е зачервено по към езика не мн на горе,е и горе има де ама по червеното е по-ниско.Това със меда и содата да го пробвам ли?

  8. #8
    Голям фен Аватара на Rza
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    Бръснарницата
    Мнения
    650
    като го пия сока,не е газиран,не е студен и ми става някво едно се едно щипещо ама не точно нз как да го обясня де там дето е зачервеното и белите гадости,да не го раздразня нещо това най-мн ме плаши да не хапна нещо.да го раздразна и знам ли...за това карах само на попари иначе снощи се нахраних добре (sun) лук,чесън такива работи може ли да се ядe?

  9. #9
    Мега фен Аватара на darkPaladin
    Регистриран на
    Feb 2010
    Град
    планета на маймуните
    Мнения
    3 095
    никакво безалкохолно

    инхалации,чай,горещи бани,натривка с мед на и сенапено семе леко нагорещен, консумирай топли храни и напитки
    ОДИН!!!

  10. #10
    Повече от фен Аватара на JackSparrow
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    424
    аз един път съм карал ангина, много ми беше гадно и си бърках една вечер за 2 минути в гърлото, там по сливиците, изкарах си гнойта и ми мина..
    REAL EYES REALIZE REAL LIES!! :>

  11. #11
    Случи ми се тази година и аз да го изкарам това чудо за първи път. Доста е шитаво. Опитах се да я мина без сериозни лекарства. Пробвах с вълнени компреси (ракия и черен пипер), но не усетих някъв особен ефект. Бонбони за смучене също не ми помогнаха. Лекарката ми предписа едно пръскало за гърло, в което имаше някъв сравнително слаб антибиотик, но и той не ми се стори особено ефикасен. В моя случай помогна най-много следната бабина олдскуул техника - елементарна е, но е малко неприятна, първите няколко пъти.
    Мокриш си пръстчето, топиш го в чинийка или бурканче със обикновена сода и си намазваш хубаво и двете сливици (вляво и вдясно). Предполагам и двете са ти възпалени. Слагай им по няколко пъти на ден, преди лягане задължително! Това според мен е най-бързият начин за разкарването на налепите! Излекувах се напълно за седмица и 2~3 дни.
    Girls: Cigarettes are only sexy in photographs!

  12. #12
    Голям фен Аватара на Rza
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    Бръснарницата
    Мнения
    650
    мерси за мненията,ще пробвам всичко само да се оправя днес мисля да пробвам с мед и сода,а утре ще ги мажа само със сода

  13. #13
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Цитирай Първоначално написано от Rza
    Цитирай Първоначално написано от amk933
    Можеш да. Пий си спокойно, само да не е газирано, много студено или много топло. Аз съм изкарал сигурно над 20 ангини в рамките на 7-8 години, така че това с клечките не беше опасно, но си трябва опит. Мазането с йодасепт е нещото, което ме спасява всеки път и компресът с ракия. Пробвай и Сандрина, ще ти махне някой друг налеп.

    Фромилид 500 и на мен ми е изписван и ми помогна много, но го пих пак преди 1 година и ефектът не беше същия, защото бактериите стават все по-резистентни към макролидите. Иначе точно той ме съживи за 3 дена от един грип, когато не можех да стана от леглото.

    И само да ти кажа, че друг път, ако имаш ангина без температура не стигай до антибиотик. Йодасепт, смучки, аналгин, парацетамол, компрес, цитрусепт са повече от достатъчни.

    ПС: Надявам се пиеш Витамин Б комплекс заедно с антибиотика?
    дам вит. б комплекс пия,още колко време ще ме държи смисъл преглеждам си гърлото и доколкото виждам имам тия бели работи само от дясната страна и е зачервено по към езика не мн на горе,е и горе има де ама по червеното е по-ниско.Това със меда и содата да го пробвам ли?
    За всичките 20-тина пъти, в които съм карал ангина, това не съм правил. Общо взето това в първия пост е всичко, което правех. Мед и сода не е много приятна комбинация.

    Доколко време ще паднат не знам, аз ги свалям с йодасепт на памук и клечка и си мажа гърлото, но ми трябваше доста време да свикна с мазането (невсеки го търпи). Това, обаче, е нещото, което помага най-много. Пробвай Сандрина да си свалиш налепите. Струва около 2 лева, няма химия и наистина помога страшно много, плюс, че е вкусен. Слагаш 15 капки в 100 мл вода и гаргариш или там както пише на шишето.

    С антибиотик не зная след колко време ще изпопадат от самосебе си, аз не ги чакам/оставям. А пил ли си антибиотик досега в последната година и пак питам имаш ли температура? Като цяло макролидите не са антибиотици със специална насоченост горнодихателни пътища и, ако не си пил друг антибиотик в последната година от групата на пеницилините (които са точно за гърло и етц) този ти е малко силен. Не, че няма да ти помогне, напротив. Но можеше да минеш с нещо по-слабо и точно.

  14. #14
    Голям фен Аватара на Rza
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    Бръснарницата
    Мнения
    650
    Цитирай Първоначално написано от amk933
    Цитирай Първоначално написано от Rza
    Цитирай Първоначално написано от amk933
    Можеш да. Пий си спокойно, само да не е газирано, много студено или много топло. Аз съм изкарал сигурно над 20 ангини в рамките на 7-8 години, така че това с клечките не беше опасно, но си трябва опит. Мазането с йодасепт е нещото, което ме спасява всеки път и компресът с ракия. Пробвай и Сандрина, ще ти махне някой друг налеп.

    Фромилид 500 и на мен ми е изписван и ми помогна много, но го пих пак преди 1 година и ефектът не беше същия, защото бактериите стават все по-резистентни към макролидите. Иначе точно той ме съживи за 3 дена от един грип, когато не можех да стана от леглото.

    И само да ти кажа, че друг път, ако имаш ангина без температура не стигай до антибиотик. Йодасепт, смучки, аналгин, парацетамол, компрес, цитрусепт са повече от достатъчни.

    ПС: Надявам се пиеш Витамин Б комплекс заедно с антибиотика?
    дам вит. б комплекс пия,още колко време ще ме държи смисъл преглеждам си гърлото и доколкото виждам имам тия бели работи само от дясната страна и е зачервено по към езика не мн на горе,е и горе има де ама по червеното е по-ниско.Това със меда и содата да го пробвам ли?
    За всичките 20-тина пъти, в които съм карал ангина, това не съм правил. Общо взето това в първия пост е всичко, което правех. Мед и сода не е много приятна комбинация.

    Доколко време ще паднат не знам, аз ги свалям с йодасепт на памук и клечка и си мажа гърлото, но ми трябваше доста време да свикна с мазането (невсеки го търпи). Това, обаче, е нещото, което помага най-много. Пробвай Сандрина да си свалиш налепите. Струва около 2 лева, няма химия и наистина помога страшно много, плюс, че е вкусен. Слагаш 15 капки в 100 мл вода и гаргариш или там както пише на шишето.

    С антибиотик не зная след колко време ще изпопадат от самосебе си, аз не ги чакам/оставям. А пил ли си антибиотик досега в последната година и пак питам имаш ли температура? Като цяло макролидите не са антибиотици със специална насоченост горнодихателни пътища и, ако не си пил друг антибиотик в последната година от групата на пеницилините (които са точно за гърло и етц) този ти е малко силен. Не, че няма да ти помогне, напротив. Но можеше да минеш с нещо по-слабо и точно.
    значи температура нямам само 1 ден ден и то вечерта само,след това не съм имал температура,иначе за антибиотика пил съм последната година,но не помня име,не си пазя и рецептата.Сандрин,това беше без билките нали?и каква разфасовка да взема или то си е един грамажа
    [ http://www.framar.bg/%D1%81%D0%B0%D0...d18001363.html ]

    [http://www.framar.bg/%D1%81%D0%B0%D0...18001371.html]

  15. #15
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    ^http://www.framar.bg/%D1%81%D0%B0%D0...d18001371.html

    Сандрин Соло е по-приятен и ефектът е същият. Пробвай с него и компрес с ракия и шал през нощта.

  16. #16
    Голям фен Аватара на Rza
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    Бръснарницата
    Мнения
    650
    Цитирай Първоначално написано от amk933
    ^http://www.framar.bg/%D1%81%D0%B0%D0...d18001371.html

    Сандрин Соло е по-приятен и ефектът е същият. Пробвай с него и компрес с ракия и шал през нощта.
    Благодаря ти! (bow)

  17. #17
    Голям фен Аватара на Rza
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    Бръснарницата
    Мнения
    650
    до:amk933
    здр,вече не ме боли гърлото,обаче още ми е зачервено и одеве видях едно бяло останало,явно е било на нивото на езика долу и е било под него.че да е останало само нз,да взимам ли пак антибиотик,дай съвет мерси

  18. #18
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Не. Ти си го пиеш колкото време ти е изписан.
    След като не те и боли, нямаш проблем. Иди при ДЖП-то да го види това бщло нещо, защото то невинаги е налеп. Аз имам такива бели неща чат-пат без нищо да ми правят и се наричат дехидрататни тапи. Така че може точно това да не е налеп. Но през компа не мога да те видя, а и аз не правя разлика между двете. УНГ ти е спасението.

  19. #19
    Голям фен Аватара на Rza
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    Бръснарницата
    Мнения
    650
    ходих при личния ама го нямаше,а антибиотика имам само още 1 хапче за довечера,нз след като не ме боли съм ок ама е червено гърлото

  20. #20
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Червенината при мен си изчезва с времето, аи от толкова много ангини през годините, гърлото ми все си изглежда червено, а му няма нищо реално. Да не се шашкаш...ще се оправи. Просто се въздържай от студено и газирано.

  21. #21
    Голям фен Аватара на Rza
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    Бръснарницата
    Мнения
    650
    Цитирай Първоначално написано от amk933
    Червенината при мен си изчезва с времето, аи от толкова много ангини през годините, гърлото ми все си изглежда червено, а му няма нищо реално. Да не се шашкаш...ще се оправи. Просто се въздържай от студено и газирано.
    Прав си да не се шашкам ама за 1ви път карам ангина,(дано няма повече пъти)и като мина до огледало в нас и веднага си отварям устата да видя какво става вътре

  22. #22
    Голям фен Аватара на Rza
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    Бръснарницата
    Мнения
    650

  23. #23
    Мега фен Аватара на bloodyF
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Heaven
    Мнения
    9 979
    10тина прекарани ангини имам,,хахх

    яж грейпфрути и сладко от боровинки ..последния път ми мина по-бързо така (една лекарка ми го каза) ии можеш да правиш гаргара с кислородна вода и вода (1:2 да е отношението)

    дано да ти минава по-бързо


    п.п. сети се кво си пил или ял студено примерно та си се разболял..да знаеш за друг път..
    Нека спрем войната по пътищата заедно. /В памет на Милена Б./


  24. #24
    Цитирай Първоначално написано от Rza
    Кой йодасепт да си взема,...
    Втория според мен ... преди време и аз имах ангина и се мазах с него, само така ги свалях ( само известно време ми трябваше докато свикна с мазането )

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си