.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 15 от общо 15
  1. #1

    Медицински Университет - Варна!

    Здравейте. Извинявам се ако тази тема вече е пусната някъде из сайта. Искам да ви попитам смятате ли, че МУ Варна е един от най-елитните медицински университети в България и Балканския полуостров а и дори най-елитния? Също така бих искал да знам струва ли си да кандидатствам за него? Питам ви тези въпроси защото имам сериозно намерение след по-малко о 2 години да кандидатствам именно там. Една от оснивните причини за това ми желание е пъвро, че Варна е любимия ми град и второ, че са ми казвали, че МУ варна е най-добрия МУ в България...

  2. #2
    Мега фен Аватара на nIkEnCeTy_bE
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    Варна
    Мнения
    8 300
    Е баш най елитния на Балканския полустров - не. Има си рейтинга за Варна, но за Европа - не мисля. Повечето хора се упътват към София, защото там излизат най добрите лекари. Дали е така, незнам. Но недей да се насочваш към него, заради едната от причините ти - Варна. Това, че ти е най любимия град, гледай къде по-добре ще се реализираш. Смятам, че в София ще научиш по-добре. Аз лично също мисля да уча медицина, макар че имам още да уча докато завърша, но най вероятно ако искам да следвам медицина ще е тук във Варна. Но все пак хубаво помисли дали искаш сериозно да учиш, защото ученето е много и проучи къде ще можеш по-добре да се научиш и реализираш. Сега не искам да кажа, че тук във Варна не е добър универистета, но повечето отиват в София.
    "Щастливите хора сигурно не са тези, които имат всичко и най-хубавото, а тези, които извличат най-хубавото от това, което имат. Животът не е въпрос как да преживееш бурята, а как да танцуваш в дъжда!"

  3. #3
    Мега фен Аватара на mrtn
    Регистриран на
    May 2009
    Град
    В галактическото пространство..
    Мнения
    8 431
    Във Варна е добър наистина и доста хора ми го казаха вече, както и учители и лекари.
    Лично моята учителка по химия ми каза, че в София почти не ги водели на операции, говоря за практика, а само някакви семинари.
    За Балканите може и да е един от най-добрия, но за европа изощо не съм съгласен.
    И все пак дано да те приемат!
    Вафла..

  4. #4
    Благодаря за съветите. Аз също се осъмних, че е възможно университета да бъде сред най-добрите в Европа. Както и да е - изглежда наистина е сред топ 10 на Балканите, които никак ама никак не е малко. Та сега първо ученето пък после ще мисля за самия изпит

  5. #5
    Мега фен Аватара на nIkEnCeTy_bE
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    Варна
    Мнения
    8 300
    Абе то ей сега ще минат годините, така че подготвяй се още от сега. Все пак медицината не е никак лесна. Ако наистина си се ориентирал към нея, трябва да се учи много.
    "Щастливите хора сигурно не са тези, които имат всичко и най-хубавото, а тези, които извличат най-хубавото от това, което имат. Животът не е въпрос как да преживееш бурята, а как да танцуваш в дъжда!"

  6. #6
    Мега фен Аватара на mrtn
    Регистриран на
    May 2009
    Град
    В галактическото пространство..
    Мнения
    8 431
    Бе не знам, ама вчера гледах БТВ новините, и някакви чуждестранни студенти говореха за университета в София, не били доволни. Едната даже се изрази, че 1 и 2 курс били като в гимназията, а в техните държави ги пращали още от 1 курс в клиниките, и в техните държави се влизало много по трудно, а ние тука за една химия и биология ни се късат задниците.
    Вафла..

  7. #7
    Мега фен Аватара на nIkEnCeTy_bE
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    Варна
    Мнения
    8 300
    Еми аз съм чувала, че от Софийкият излизали най добрите лекари, че там се учело най добре. Незнам доколко е така, пък и доста хора мой познати натам отиват. Попринцип аз съм си решила, тука да си уча пък незнам. Е в Чужбина.. кой ги кара тука да идват, да си стоят там да учат, и да ги пращат в клиниките, както се оплакват. България неможе да се сравнява с университетите в Чужбина.
    "Щастливите хора сигурно не са тези, които имат всичко и най-хубавото, а тези, които извличат най-хубавото от това, което имат. Животът не е въпрос как да преживееш бурята, а как да танцуваш в дъжда!"

  8. #8
    Мега фен Аватара на mrtn
    Регистриран на
    May 2009
    Град
    В галактическото пространство..
    Мнения
    8 431
    Цитирай Първоначално написано от nIkEnCeTy_bE
    Еми аз съм чувала, че от Софийкият излизали най добрите лекари, че там се учело най добре. Незнам доколко е така, пък и доста хора мой познати натам отиват. Попринцип аз съм си решила, тука да си уча пък незнам. Е в Чужбина.. кой ги кара тука да идват, да си стоят там да учат, и да ги пращат в клиниките, както се оплакват. България неможе да се сравнява с университетите в Чужбина.
    Ако ми говориш за Софийския, аз ти говоря за МУ София, щото в Софийския има факултет по медицина.
    Май се объркахме.
    Вафла..

  9. #9
    Мега фен Аватара на nIkEnCeTy_bE
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    Варна
    Мнения
    8 300
    Е и аз ти говорих за МУ София, просто така го казах. Свикнала съм.
    "Щастливите хора сигурно не са тези, които имат всичко и най-хубавото, а тези, които извличат най-хубавото от това, което имат. Животът не е въпрос как да преживееш бурята, а как да танцуваш в дъжда!"

  10. #10
    Не ходете в МУ Варна,много ще станем Аз мисля,че е един от най-добрите университети

  11. #11
    Цитирай Първоначално написано от DanceGirl
    Не ходете в МУ Варна,много ще станем Аз мисля,че е един от най-добрите университети
    Аа тая няма да я бъде... вечe съм си направил резервация

  12. #12
    А аз искам да ви попитам ако те приемат в МУ Варна и изкараш първата година възможно ли е след това да се прехвълиш да учиш някъде в чужбина?

  13. #13
    Добър избор , добре си се насочила елитен , елитен колко да е елитен мила за България не е зле ... ако си тъпичък като мене трябва да се насочиш към Македония или някъде където се плаща и влизаш просто така и после продължаваш някъде в БГ ... та не е лошо , града е хубав ще ти хареса )

  14. #14
    Супер фен Аватара на xWandereRx
    Регистриран на
    May 2010
    Град
    Сатурн
    Мнения
    1 784
    до колкото съм чувала пловдивския е по - добър
    [ мразим хора! ]

    'И аз ще се изплезя на света,
    обесен върху черния прозорец.'
    ('Дяволско' - А. Далчев)

  15. #15
    Най-елитния на Балканския полуостров не ми се вярва много....
    Ама братовчетка ми учи там...
    И е доволна....
    Така че влез там добър е университета...

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си