.
Отговор в тема
Страница 143 от 195 ПървиПърви ... 4393133139140141142143144145146147153193 ... ПоследнаПърви
Резултати от 3 551 до 3 575 от общо 4872
  1. #3551
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Цитирай Първоначално написано от winks11 Виж мнението
    Ми да ти кажа не конкретна специалност,а по- скоро самият университет. За ПУ-то както споменах съм чувала много лоши неща за отношение от преподавателите,за липса на организация,за кофти учебните бази и лошо отношение дори и от страна на администрацията.. :/ Ии се чудя дали навсякъде е така.. Иначе Офталмология звучи мноого трудно, но и интересно. Ти какво учиш там?
    Чаааакай малко, къде го засили офталмология?! 6 години има да учи, преди да стигне до зачисляване за специалност

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  2. #3552
    Дентална медицина. Като цяло университетът е много добър, базите са съвременни, апаратурата също. Като преподаватели има и в двете крайности- добри и лоши, зависи при кой ще се паднеш. Доста учене се изисква, за да избегнеш плащането по ликвидации. Офталмологията е специалност и се учи след завършване на 6те години обща медицина. Влизането в Пловдив като цяло е по-трудно от София защото нямат сборници със задачи а г-д си ги измислят на изпита по химия. По биология- здраво учене наизуст. И това се сещам г-д

  3. #3553
    Зависи кои са двата университета. Моята диплома си е в мен, не е в университета. Познавам човек, завършил едновременно моя университет и друг. На мен за работата ми искаха копие от дипломата за последното завършено образование, как бих могла да я представя, ако е в университета?

    Много ме кефите като кажете каква специалност ще запишете след 6 години, ако евентуално изкласите.

    Калпазанке, не мога да се съглася повече с мнението ти. Трябват ни повече осмислящи лекари, но системата на кандидатстване в медицинските университети развива само и единствено зубрене. Не съм учила в такъв, за да знам как се учи в самия университет.

    YSMF ако не ти пречи да ходиш на фитнес през часовете по физическо, не се освобождавай няма покриване на нормативи, няма бягане на 50 метра и подобни простотии :Д има физическа активност каквато ти сама решиш ние ходихме на фитнес (който е в супер състояние) и тук-таме да играем волейбол
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  4. #3554
    Университетската ми година официално започва утре в 7:45 с микробиология. Не искам да ставам рано.
    Вторият семестър ще имам задължителен стаж 4 месеца, моето първо желание беше като асистент-преподавател по наука на първолаци, а второто стаж в лаборатория. Супер интересно ще ми бъде със сигурност.
    [color=#B22222][size=3][b]


    Savoure l’harmonie du ciel,
    Vois que tout est essentiel,
    Et comprends que, toi aussi, tu en

  5. #3555
    По време на сесиите е абсолютно същата тъпотия- конспект с 100на въпроса, които трябва да се знаят наизуст и да се разпишат 1 или 2 на изпита. Евентуално и да се разкажат след проверка на писмения вариант

  6. #3556
    При нас се случва на изпит да се падат въпроси, които сме разглеждали набързо по време на упражнения и дори не сме споменавали на главните лекции.
    [color=#B22222][size=3][b]


    Savoure l’harmonie du ciel,
    Vois que tout est essentiel,
    Et comprends que, toi aussi, tu en

  7. #3557
    Супер фен Аватара на pifiella
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    Шоколадовия град
    Мнения
    2 456
    Добре сте си вие...Аз на последния изпит трябваше да пиша/подробно/ как се снима с лента и как се прехвърля нещо си на магнетофон и това по "Съвременен телевизионен процес". Забавно и интересно е да четеш по учебник набор на баба си
    Още с първото си изречение ме грабна "Учените откриват нови начини за обработка на лентите......." и спрях до тук.
    Хората понякога не забелязват как плаче през ноща този,който върви в живота смеейки се!

  8. #3558
    ^
    Това ми хареса.
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  9. #3559
    Редовен номер

  10. #3560
    Мерсии за отговорите Значи все пак с търпение и доста учене, след 6 години може и да стигна до там накъдето съм тръгнала

  11. #3561
    Смотана работа, бе. За всяко нещо трябва да се ходи отделно и винаги на място и винаги сроковете са различни, така че да не може да се направи на един път.
    Цялата провинция и Америка сме длъжни да се приберем в София за да се запишем в УНСС лично, че има толкова завистливи двойници, които сигурно нямат търпение да го направят вместо нас ..

  12. #3562
    Мега фен Аватара на Dagichka
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    4 006
    ^ти още ли искаш да се оженимЕ?

    три приятелчета от стария ми клас вече започнаха задочно, направо не мога да повярвам, колко бързо минава времетоо ;д на 23ти и аз :д

  13. #3563
    Повече от фен Аватара на teen95
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    338
    Някой знае ли откъде мога да се сдобия с ''Протокол в публичната администрация'' на Кацамунска, П., Павлов, П ?

  14. #3564

  15. #3565
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    Цитирай Първоначално написано от Hayashi Виж мнението
    При нас се случва на изпит да се падат въпроси, които сме разглеждали набързо по време на упражнения и дори не сме споменавали на главните лекции.
    нз за кой предмет говориш, ама малко сивото вещество да се размърда е хубаво

  16. #3566
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Цитирай Първоначално написано от JoLLiE92 Виж мнението
    Много ме кефите като кажете каква специалност ще запишете след 6 години, ако евентуално изкласите.
    Ау, баси, изпитах вътрешно удовлетворение, като го прочетох това

    Цитирай Първоначално написано от JoLLiE92 Виж мнението
    Калпазанке, не мога да се съглася повече с мнението ти. Трябват ни повече осмислящи лекари, но системата на кандидатстване в медицинските университети развива само и единствено зубрене. Не съм учила в такъв, за да знам как се учи в самия университет.
    Джоли, сладур такъв, вярно, че при приемането искат да рецитираш. Обаче после имаш макс 3 месеца на разположение /толкова е времето до първата сесия/, за да минеш в другия режим на учене. Някои успяват, някои не. Някои прекъсват или се отказват, някои влачат анатомия/физиология/биохомия чак до стажа 6-ти курс.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  17. #3567
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    а някои имат тройки и четворки...
    на лекарите само 2 или 6, не мисля, че има нужда да обяснявам защо

  18. #3568
    Здравейте.
    Имам следното запитване към вас.
    Има ли такива, които са били на общежитие, но са се изнесли и са се прехвърлили на квартира?
    Какви са условията в общежитията на ИУ Варна ? Много ли е шумно, може ли да се спи, да се учи или е лудница 24/7.
    Ще съм много благодарна, ако някой сподели мнения и впечатления .

  19. #3569
    Няма нищо общо със студентски град, по-скоро е към пенсионерски клуб - много тихо и спокойно :Д не помня някога да е било лудница, тук-таме някой откачен си надува мазната чалгия и много бързо го скастрят :Д по-скоро оплакванията на повечето бяха, че е прекалено тихо и спокойно, но за мен това е идеално
    аз бях на общежитие и в момента съм на квартира
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  20. #3570
    В България приемно-изпитната система е отчайващо зле. Обикновено си скъсваш д-то да учиш темички на изуст 2 години и след като влезеш с минимални усилия криво-ляво го избутваш. А някак си си го представям обратното. Затова и подкрепям тукашната система в почти всички специалности да приемат всички желаещи, или ако има лимит по успех на дипломата, а не със изпит (макар, че тук на лимитираните специалности като медицината, изборът е рандом, може едвам да си минал и системата да те избере). И после първата година доволна сами се отказват или ги скъсват едно стабилно 60-80%. Втората година, поне при нас вече има по-тясна специализация и така докогато решиш да я избуташ.

    Моя прекрасен бакалавър биология със специалност клетъчна и физиология мога да си го завра доволно отзад, та не виждам нищо чудно, че вече съм го решила до доктората какво ще уча. В икономиките, разните му там мениднжмънти и комуникации е нормално да не знаеш какво искаш да правиш дори след бакалавъра. Но на мен ми се изсмяха всички миналата година когато все още нямах готов план за поне 5 години напред. Защото в нашия университет поне специализациите са доста тесни още през бакалавъра и дори после няма да имам право да запиша биохимия или молекулярна като магистър, нищо, че съм учила поне 70% от същия материал.
    [color=#B22222][size=3][b]


    Savoure l’harmonie du ciel,
    Vois que tout est essentiel,
    Et comprends que, toi aussi, tu en

  21. #3571
    При нас се отказаха вече 50% , а втората година предстои още 30% да се изпарят.....

  22. #3572
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Абе и в студентски град вече не е това което беше преди. И там може да седиш на спокойствие.

  23. #3573
    anonymous708973
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от pifiella Виж мнението
    Добре сте си вие...Аз на последния изпит трябваше да пиша/подробно/ как се снима с лента и как се прехвърля нещо си на магнетофон и това по "Съвременен телевизионен процес". Забавно и интересно е да четеш по учебник набор на баба си
    Още с първото си изречение ме грабна "Учените откриват нови начини за обработка на лентите......." и спрях до тук.
    ето това би ме изкарало от равновесие!
    толкова съм благодарна, че учебниците ни са суперсъвременни.

  24. #3574
    Мега фен Аватара на Dagichka
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    4 006
    хохо, излезе ми програмата за семестъра, четвъртък 2 часа основи на правото и после 4 часа математика без почивка никва, найс. :д иначе другите дни са супер и само два дни съм от 8 :3

  25. #3575
    Това основи на правото да е такава пародия на предмет......
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си