.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 15 от общо 15
  1. #1

    Студентски живот- ах, сладък живот

    Тъй.Мина се не мина година сигурно от последната ми тема в този раздел и ето ме пак. Ако знам откъде да започна всичко ще е супер. Така..Наскоро приключих връзка с уж голямата ми любов, първия ми мъж (да, на 19 съм вече , позакъснях с тези неща, не ме убивайте) и то не със скандали, не съм трошила чинии, не съм го целила с луканки.. Замина да учи в Портсмут и обстоятелствата , или по-скоро километрите, ни разделиха.Бяхме решили, че смисъла да бъдем на 2000-3000 километра един от друг , го няма никакъв, и че не е достатъчно да се "обичаме" по скайп и всякакви средства за комуникация.Аз останах в БЪлгария- нямах финансовата възможност да уча в чужбина и се добрах до СОфийски университет и след 5 дни се нанасям в общежитието си.Та разделихме се с момъка, за да не стане така, че след месец да ми звънне по скайп и да каже: Аз си харесах друга тук.. ВИждам перпскетива в нея.." и така тактично да ми бие шута..Разделихме се като приятели.Мислех, че много ще страдам , ще се тръшкам, ще мина на антидепресанти, ще моля да скрият всички остри предмети от мен.СТранно, но след раздялата ни му отделих учтиво 2 часа свободен рев, а после нищо.После чувствах емоционална свобода и нов поглед върху живота от нещата и нещата от живота.
    ХУбаво де, предполагах, че трябва да мине време- година, две, три, за да се осеферя- все пак бяхме заедно с този повече от половин година-7-8 месеца.Но, уви..появи се КОЛЕГАТА- viva la kolega!
    Писахме си както всички знаем по скайп, после се оказа, че сме в един блок- аз на 6 , той на 3 етаж, видяхме се при настаняването, пихме кафе, разходихме се малко , доста се харесахме.. И сега ми е гузно, бе, значи.....
    Реших, че щом с бившия сме приятели, да крия , че с колегата става нещо, но онази вечер ме принуди да му споделя, неговата мама .. Та.. уж го прие нормално, но както говореше, колко много му липсват миговете с мен и как още ме обича, изведнъж се появиха: двете нови съседки, латвийката от долния етаж, румънката със шоколада и още куп жени- Първи въпрос: Нали го прави , за да ме дразни, защото не може да преживее , че вече е сменен , едва 10 дена след заминаването му.?
    Не оставяйте с впечталението , че не ми е виновно.. Не съм шавртантия никак даже, но Нормално ли е да забравя така бившия си, който откровено доста ме дразнеше последните месеци и ми беше писнало от него....и да се впусна в нещо с колегата, който е сериозно момче, една специалност сме, еидн блок и е страшно мило и симпатично момче...
    С две думи: Време ли е да спре да ми дреме за чувствата на бивши изгори и да помисля за своя собствен животец, защото утре ще се обърна и ще видя , че само съм страдала по изгубени неща...???

  2. #2
    Мега фен Аватара на DarkTemplar
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    10 117
    С две думи: Време ли е да спре да ми дреме за чувствата на бивши изгори и да помисля за своя собствен животец, защото утре ще се обърна и ще видя , че само съм страдала по изгубени неща...???
    Време е. Заложи на новото, изглежда далеч по-перспективно.

  3. #3
    Мега фен Аватара на babity
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    8 255
    Душичко златна, раздели се с тази гузна съвест и давай смело напред с колегата! А после и с другия, и другия, и другия... Никой не е казал, че има точно определен период от n месеца, години... преди да продължиш напред. Един път се живее, гледай само себе си. Няма нищо лошо в това да се чувстваш свободна и готова за нещо ново, напротив - похвално е (та чак си и за завиждане). От друга страна е съвсем нормално вече бившият ти да се подразни от загубата ти. Знаеш как е с тяхното его... Възможно е дори да го дразни самата загуба, като на предмет, отколкото да му липсваш точно по онзи начин. Аз съм човек с адски много предрасъдъци по този въпрос, но откакто и аз се нанесох в общежитието коренно ми се промени мисленето по въпроса. Забавлявай се, че сега ти е паднало! И никаква, ама никаква гузна съвест - просто няма защо!

  4. #4
    мии ... аз бих те посаветвала да спреш да мислиш за него .... така или иначе сте на доста км един от друг .. няма смисал да си губиш времето и да пропуснеш хубавия колега..... кофти е че е монало толкова малко от раздялата ви, но щом сте се разделили толкова нормално и сте си останали приятели е нормално да се чустваш свободна и готова за нови изживявания

  5. #5
    Голям фен Аватара на a1a2b3v
    Регистриран на
    Mar 2009
    Мнения
    971
    Спри да мислиш за вече станали неща и обръщай на другата страница
    "Когато толкова много са самотни, невероятно егоистично е, да си самотен сам..." One Tree Hill
    Цитирай Първоначално написано от dPa3HuTeJl
    ходи прочети насам натам,малко житейски experience и тогава говори копеле мръсно!!!!

  6. #6
    Аватара на misslowe
    Регистриран на
    Aug 2009
    Град
    Newp0rt ..
    Мнения
    402
    ами да .. аз мисля че не трябва да ти е гузно и че трябва да го оставиш .. все пак той е избрал това .. ти друго .. има и други . ти си на 19 и всичко е пред теб . . Студентка си все пак а това са най - хубавите години от живота ти има ли смисъл да ги прекарш страдайки за някой бивш който е на хиляди километри [ както се казва a milion miles away ] от теб . . и си прекарва доволно а ти тук страдаш за нещо безмислено . . все пак ОБИЧАШ ЛИ ГО ? . . майй не така, че смело на пред . . !

  7. #7
    Не си трови нервите щом сте се разделили напълно приятелски значи няма за какво да се притесняваш..нали това е била идеята всеки да поеме в различна посока

  8. #8
    Голям фен
    Регистриран на
    Mar 2010
    Мнения
    908

    Re: Студентски живот- ах, сладък живот

    Цитирай Първоначално написано от ImmortalForever

    С две думи: Време ли е да спре да ми дреме за чувствата на бивши изгори и да помисля за своя собствен животец, защото утре ще се обърна и ще видя , че само съм страдала по изгубени неща...???


    Време е.Много ясно и точно си го казала.След време ще се смееш дори и ще повтаряш, колко си била глупава, че си страдала за минали неща.Винаги може и по-лошо, а и всичко свършва зле иначе нямаше да свършва.
    Хора много , Човеци малко !

  9. #9
    Супер фен Аватара на tanch3t093
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    2 083
    Цитирай Първоначално написано от a1a2b3v
    Спри да мислиш за вече станали неща и обръщай на другата страница
    Аз съм на мнение да продъбжиш с колегата. Не само, че ще забравиш бившия си а и ще се отдадеш на нови емоции и чувства ..
    So baby don't feel no pain just smile back <3
    Eminem - When i'm gone.mp3 *
    ПАДНА ЛИ - СТАВАМ, СТАНА ЛИ - ПРОДЪЛЖАВАМ, ПРОДЪЛЖА ЛИ - НЕ СПИРАМ!

  10. #10
    На него (бившия) такава му е била целта,да те накара да се замислиш и тормозиш за неща който са изминали и вече ги няма Бъди с колегата ти и въобще не изпитваи чуство на гусзност защото няма за какво

  11. #11
    Мега фен Аватара на soul1199
    Регистриран на
    May 2008
    Град
    аda,pri teb...
    Мнения
    11 856

    Re: Студентски живот- ах, сладък живот

    Цитирай Първоначално написано от ImmortalForever
    Първи въпрос: Нали го прави , за да ме дразни, защото не може да преживее , че вече е сменен , едва 10 дена след заминаването му.?
    да,мисля,че те дразни,но е нормално,като си му споделила това,той да ревнува

    Цитирай Първоначално написано от ImmortalForever
    С две думи: Време ли е да спре да ми дреме за чувствата на бивши изгори и да помисля за своя собствен животец, защото утре ще се обърна и ще видя , че само съм страдала по изгубени неща...???
    да,давай с новия,бившия е минало
    Нищо не е грешно,ако те кара да сияеш от щастие!

  12. #12
    Мега фен
    Регистриран на
    May 2008
    Мнения
    3 364
    нищо нередно не правиш. късмет с новия.
    Loving someone is like singing a song... But there isn`t a song without end. Every song ends. Is that any reason not to enjoy the music ?

    Най-пухкавата
    LOVE Най-Пухкаваия (h)

  13. #13
    Мега фен Аватара на XTREMEFREERIDE
    Регистриран на
    Feb 2009
    Град
    My own world
    Мнения
    4 761
    Няма защо да ти е гузно,виновно и така нататъка. Няма ли перспектива,няма и смисъл. Няма ли смисъл си е чисто губене на време,което пък на тези години не си е оферта. Както казаха преди мен - късмет с новия.

  14. #14
    Супер фен
    Регистриран на
    Nov 2009
    Мнения
    1 073
    Мацка живото е пред теб и трябва да гледаш напред... Забрави някакси(знам,че е трудно,но ще трябва...)бижшия си и гледай само напред...

  15. #15
    Супер фен Аватара на PyCoKoCkA93
    Регистриран на
    May 2010
    Град
    Пловдив
    Мнения
    1 964

    Re: Студентски живот- ах, сладък живот

    Цитирай Първоначално написано от ImmortalForever
    Време ли е да спре да ми дреме за чувствата на бивши изгори и да помисля за своя собствен животец, защото утре ще се обърна и ще видя , че само съм страдала по изгубени неща...???
    Сама си отговори на въпроса...И да-прави го не точно,за да те дразни, а като един вид защитна реакция,за да не се чувства по-назад с материала и да не ти остава длъжен и в неизгодна позиция...Сега може би се заблуждаваш,че всичко ти е минало толкова лесно,но ако разбереш,че той официално също си има друга мисля,че все нещо ще те загъделичка...
    ДА ОБИЧАШ,КОГАТО ТЕ ОБИЧАТ Е ЧОВЕШКО.
    ДА МРАЗИШ,КОГАТО ТЕ ОБИЧАТ Е ЖЕСТОКО.
    ДА ОБИЧАШ,КОГАТО ТЕ МРАЗЯТ Е ВЕЛИКО !!!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си