.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 27
  1. #1
    Аватара на Greennight
    Регистриран на
    Mar 2010
    Град
    София
    Мнения
    3 779

    Що ядем толкова малко.

    Що всички в тоя форум,ядем колкото малки деца от сомалийско село Нормалния прием на ден е 2000-2500 калории,в зависимост от индивида.Което ще рече,1 пържола,5 сърми и 3 филии хляб и 2 кифли да речем.А тука гледам в тема "Менюто ви за днес" Закуска: 1 кисело мляко с 2 обикновени бисквити. Обяд: 2 пържени картофа и 1 солети. Вечеря: 1 филийка с пастет..... Някви идеи що се получава така,да не би нещо новото поколение от ГМОто да са ни направили да ядем по-малко Мислех,че само аз ям по-малко от нормалното и затва баба ме упреква.Аз прочетох някъде,че през средновековието един възрастен човек е приемал по 4000 калории на ден ,ии май има нещо вярно в това,че с всяко поколение почваме да ядем по-малко.Баба ми каза как едно време (1960 година) На ден 5 човека семейство са омитали по 3 хляба,10ина яйца и половин кило грозде.Темата не е ебавка Според мен индустрията е замесена

  2. #2
    Мега фен Аватара на britzy
    Регистриран на
    Nov 2009
    Град
    In Lady Gaga's Starstruck 8-)
    Мнения
    3 755
    На мен лекар ми каза да приемам 1200 най-малко,а аз едвам правя 600,старая се наистина се старая да ям иии нъц
    Има само едно мнение-МОЕТО


    Uploaded with ImageShack.us

  3. #3
    Аватара на Greennight
    Регистриран на
    Mar 2010
    Град
    София
    Мнения
    3 779
    Цитирай Първоначално написано от britzy
    На мен лекар ми каза да приемам 1200 най-малко,а аз едвам правя 600,старая се наистина се старая да ям иии нъц
    600 ?! Аз си мислех,че с около 1500 съм зле (щото спортувам) Вече наистина се шокирах

  4. #4
    Мега фен Аватара на britzy
    Регистриран на
    Nov 2009
    Град
    In Lady Gaga's Starstruck 8-)
    Мнения
    3 755
    Цитирай Първоначално написано от Greennight
    Цитирай Първоначално написано от britzy
    На мен лекар ми каза да приемам 1200 най-малко,а аз едвам правя 600,старая се наистина се старая да ям иии нъц
    600 ?! Аз си мислех,че с около 1500 съм зле (щото спортувам) Вече наистина се шокирах
    знам знам знам знам-ама кво да направя?минавам през кухнята вземам си плод,ядки някви освен основните яденета и нъц
    Има само едно мнение-МОЕТО


    Uploaded with ImageShack.us

  5. #5
    Супер фен Аватара на katericArofl
    Регистриран на
    Aug 2009
    Мнения
    1 093
    шото не трябва.. как я вииш ти таа ралта с манджите.. за тфа после теми "как да отслабна "
    п.п. избива ме на лиготия тази вечер

  6. #6
    I ♥ machoka Супер фен
    Регистриран на
    Feb 2010
    Мнения
    2 981
    аз пък ям като прасе а не ми се лепи нищо
    иначе съм забелязала че наистина в менюто ви за днес някой момичета ядат като мишки..някви 2 бисктивки и малко кекс или мюсли и са се наяли много

  7. #7
    Аватара на Greennight
    Регистриран на
    Mar 2010
    Град
    София
    Мнения
    3 779
    Цитирай Първоначално написано от katericArofl
    шото не трябва.. как я вииш ти таа ралта с манджите.. за тфа после теми "как да отслабна "
    п.п. избива ме на лиготия тази вечер
    Кво не трябва,ако си мислиш,че се слабее като не ядеш,да така е,но после като се наядеш малко по-обилно всичко ти се лепи,щото организма възстановява Хубавото тяло се прави с МНОГО и здравословна храна + спорт

  8. #8
    Мега фен Аватара на britzy
    Регистриран на
    Nov 2009
    Град
    In Lady Gaga's Starstruck 8-)
    Мнения
    3 755
    трябва по 5/6 пъти и по малко,защото иначе оргнизмът като стои гладен и приеме ли веднъж на ден мааалко повече храна я трупа понеже "мисли",че повече няма да яде

    егати обяснението
    Има само едно мнение-МОЕТО


    Uploaded with ImageShack.us

  9. #9
    I ♥ machoka Супер фен
    Регистриран на
    Feb 2010
    Мнения
    2 981
    ''мисли'' моя няма такава опция

  10. #10
    Аватара на Greennight
    Регистриран на
    Mar 2010
    Град
    София
    Мнения
    3 779
    Цитирай Първоначално написано от britzy
    трябва по 5/6 пъти и по малко,защото иначе оргнизмът като стои гладен и приеме ли веднъж на ден мааалко повече храна я трупа понеже "мисли",че повече няма да яде

    егати обяснението
    Казвам ти,прочети,че ако цял ден не ядеш и вечерта се наплюскаш с МЦдоналдс ше ти се полепи почти всичко,щото организма ше си иска калориите за целия ден не само за вечерта....

  11. #11
    Мега фен Аватара на britzy
    Регистриран на
    Nov 2009
    Град
    In Lady Gaga's Starstruck 8-)
    Мнения
    3 755
    и аз това казвам
    Има само едно мнение-МОЕТО


    Uploaded with ImageShack.us

  12. #12
    Супер фен Аватара на katericArofl
    Регистриран на
    Aug 2009
    Мнения
    1 093
    защо все споменаваш двете крайност - глад и тъпчене ?
    накой да е споменал такова нещо?
    с глад се отслабва -ДА, но не е задължително да си върнеш кг.. отслабнах за месец 5 кг с вече 2 месеца и половина не съм качила нито грам даже съм свалила още един кг..( държа да отбележа, че не съм била дебела, за да твърдите примерно, че съм имала мн за сваляне и затова съм ги свалила толкова бързо) също така, когато си на диета това си е режим.. не знам твоите представи за диети, но истината е, че те в никакъв случай не се свързват с 1 седмица на вода и 1 ябълка на ден и после умрял от глад да изядеш хладилника. диетата не е да спреш всичко вредно за определен период, а после да се възвърнеш постепенно към нездравословния начин на живот.. изграждаш си навици на хранене за постоянно .

  13. #13
    Мега фен Аватара на Infinity
    Регистриран на
    May 2008
    Мнения
    5 543
    За себе си мога да кажа , че ям малко , защото съм
    едно малко , инатливо и МНОГО злоядо същество.
    To infinity and beyond.

  14. #14
    Цитирай Първоначално написано от Greennight
    Казвам ти,прочети,че ако цял ден не ядеш и вечерта се наплюскаш с МЦдоналдс ше ти се полепи почти всичко,щото организма ше си иска калориите за целия ден не само за вечерта....
    Ами няма да вечеряш с МакДоналдс, а с плодове или салата. Имаше една поговорка:
    Яж толкова, колкото ти е необходимо, за да се движиш.
    Ясно е, че ако някой спортува, организмът му ще има нужда от повече калории. А който ходи от вкъщи на училище и обратно с транспорт, не се чувства гладен и следователно яде малко.

  15. #15
    Аватара на Greennight
    Регистриран на
    Mar 2010
    Град
    София
    Мнения
    3 779
    Цитирай Първоначално написано от TeenageDream
    Цитирай Първоначално написано от Greennight
    Казвам ти,прочети,че ако цял ден не ядеш и вечерта се наплюскаш с МЦдоналдс ше ти се полепи почти всичко,щото организма ше си иска калориите за целия ден не само за вечерта....
    Ами няма да вечеряш с МакДоналдс, а с плодове или салата. Имаше една поговорка:
    Яж толкова, колкото ти е необходимо, за да се движиш.
    Ясно е, че ако някой спортува, организмът му ще има нужда от повече калории. А който ходи от вкъщи на училище и обратно с транспорт, не се чувства гладен и следователно яде малко.
    Тука си прав...Даже видях няква тема,че някъв си ходи секи ден на училище с такси тоест не прави и движенията до градския транспорт

  16. #16
    Повече от фен Аватара на w0lf
    Регистриран на
    Nov 2008
    Мнения
    443
    батко аз ям по 4 филии хляб, 4-5 шишчета
    пържоли кюфтета мусака
    ма яко се тъпчем и не мога да напълнея пък ми се иска да кача няколко кила - не много но да не съм толко хилав продавам си метаболизма ако някой му тряя за отслабване
    madafaka

  17. #17
    Цитирай Първоначално написано от w0lf
    батко аз ям по 4 филии хляб, 4-5 шишчета
    пържоли кюфтета мусака
    ма яко се тъпчем и не мога да напълнея пък ми се иска да кача няколко кила - не много но да не съм толко хилав продавам си метаболизма ако някой му тряя за отслабване
    дай го на заем за 2,3 месеца

    азз ям ..много но не наведнъж,смисъл ям през 1,2 часа по малко..иии така..нз дали ми се лепи,сигурно

  18. #18

    Re: Що ядем толкова малко.

    Цитирай Първоначално написано от Greennight
    Баба ми каза как едно време (1960 година) На ден 5 човека семейство са омитали по 3 хляба,10ина яйца и половин кило грозде.Темата не е ебавка Според мен индустрията е замесена
    Ама после са копали цял ден на полето и в градината.

  19. #19
    Супер фен Аватара на cyclops
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    1 022
    Много просто защо. От страх от затлъстяване/дебелеене. Всеки иска да се впише в категорията "слаб". И освен това като се огледате вече почти всеки около вас(особено учениците) са с проблемно и наднормено тегло ОСОБЕНО в областта на корема. Българите стават като американците. Натрупването започва от корема и се образуват онези неприятни типично американски паласки от вредни храни бъкани с консерванти и мазно.

  20. #20
    Мега фен Аватара на Rebirthing
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    София
    Мнения
    4 812
    Защо ли пък най-дълголетните народи и разни там известни столетници през целия си живот са приемали по не повече от 1000-1200 калории на ден и в същото време са били невероятно активни ? Тези препоръчителни 2000 калории за жени и 2500 за мъже са пълна глупост . Същата глупост като с "идеалното тегло" , аз за да достигна такива килограми колкото били "препоръчителни" ще трябва да изкупя супермаркета .

  21. #21
    Защото, тези които ядат толкова малко, ако не го правят ядат като невидели. И не е в тва проблема, а в това, че биха млатили само хамбургери, вафли и чипсове и шоколад в огромни количества и физическата им активност ще се свежда до разходка от компютъра до хладилника и обратно. За това има теми "как да отслабна" .

  22. #22
    Аватара на DarkKisss
    Регистриран на
    Oct 2007
    Град
    На стадиона за бягане.
    Мнения
    2 281
    ЯдеМ малко, защото всеки го е страх да не надебелее. Уж се грижиМ за фигурата си .. Е да, ама не Защото по-добре да изядеш 1 варено яйце и пълнозърнеста филия с кашкавал от колкото пакет солети, защото уж си на диета .. Абе какво ли си говоря аз сама .. Всеки си отговаря за себе си (:
    Running is my drug and I am overdosed ..

  23. #23
    аз ям малко щото ся съм в процес на вталяване, ако ям много пак ще отслабна ама по-бавно пробвала съм го, важното е състава на храната, не количеството

  24. #24
    Аватара на BeezyJey
    Регистриран на
    Oct 2009
    Град
    Ивагакуре
    Мнения
    1 350
    Ами Деяне, к`во да ти кажа..

    Аз се тъпча като за световно, но метаболизма ми е такъв, че нищо не ми се лепи..
    Green Day BaffaLsc
    TFK
    Naruto Darker Than Black Fullmetal Alchemist D Gray Man
    Избухлива съм, лесно раздразнителна, имам голямо его.. кво да се прави.

  25. #25
    Според мен ние ядем по-малко по следната причина-предишните поколения по-принцип ма кар, че не са спортували толкова, са извършвали тежък физически труд(голяма част от хората са прекарвали по цял ден на полето под жаркото слънце) и отделно са прали на ръка и всичката домакинска работа, която са извършвали е била повече и по сложна за извършване поради липсата на техника.И точно поради тези причини хората са имали нужда от повече храна и повече калории, за да имат сили да свършат всичко.Докато нашето поколение, ма кар и да портуваме и да чистим у дома, при нас движението си е по-малко.А и друго-хората преди въобще не са гледали дали са дебели или не и не им е пукало, докато на нас(особено на тийнейджърите) ни пука колко сме и ни е страх да ядем по много.Поне при мен е така,но аз и по принцип често не ям дори цял ден, поради липса на апетит... Никога не съм имала голям апетит през живота си.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си