.
Отговор в тема
Страница 12 от 22 ПървиПърви ... 28910111213141516 ... ПоследнаПърви
Резултати от 276 до 300 от общо 526
  1. #276
    Супер фен Аватара на Deadlock
    Регистриран на
    Feb 2008
    Мнения
    1 482
    Войните и агресията са срещу другите, чуждите, за които не ни пука. Ние срещу тях. Но и сплотенността и чувството за принадлежност се раждат, когато начертаем тази граница между нас и тях. Имаме нужда от националност или друг сбор прилики и разлики, за да принадлежим към общност. Не става цялото човечество да сме едно семейство поне докато не се запознаем с марсианците.

  2. #277
    Супер фен Аватара на paradosou
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    2 413
    draid, не знам как да ти отговоря
    общо-взето се преповтори + си ме цитирал главно с цел да ми отречеш тезите, без да вкараш солидна аргументация
    странно, в първия си пост казваше, че някои неща били така, както ги излагам xD
    усещам, че иронията е в повече, пък и никак не ми се ще спорът да се измества в посока лична основа, така че ще бъда пас

    Auriss, а поводът...?

  3. #278
    Мега фен Аватара на AnarchyBoy
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    11 825
    Сбийте се ;/
    "It's one of the great tragedies of life — something always changes."
    Dr. Gregory House


    Before sex, you help each other to get naked, after sex you only dress yourself.
    Moral of the story: "In life no one helps you, once you're fucked.

  4. #279
    Голям фен Аватара на Ouroboros
    Регистриран на
    Mar 2014
    Мнения
    987
    Бой!

  5. #280
    Във Великобритания, в един северен град, Newcastle upon Tyne, от септември. Студентка. И работеща, от време на време.
    Доволна.
    When you awaken in the morning’s hush
    I am the swift uplifting rush
    Of quiet birds in circling flight.

    I am the soft starlight at night.
    Do not stand at my grave and cry,
    I am not there; I did not die.

  6. #281
    ^ Ще ти дойда на гости един ден!
    [color=#B22222][size=3][b]


    Savoure l’harmonie du ciel,
    Vois que tout est essentiel,
    Et comprends que, toi aussi, tu en

  7. #282
    Painkillerkata
    Guest
    в Америка съм проблем ли има ??

  8. #283
    Мега фен Аватара на SHPAIdURmeN
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    4 882
    Цитирай Първоначално написано от Painkillerkata Виж мнението
    в Америка съм проблем ли има ??
    Да покриваш Северна и Южна Америка, ще си доста интересен индивид.
    *GET TO KNOW*
    THE UNKNOWN

  9. #284
    В момента съм в Регенсбург - Германия.
    Градът е хубав,но отношението към българите не е никак добро.
    Изучавам езика,но след това мисля да се преместя в друг град.

  10. #285
    Повече от фен Аватара на d-r.Zob
    Регистриран на
    Jul 2014
    Мнения
    461
    Сама ли си там? По принцип, когато сме повече немците не са чак толкова лоши

  11. #286
    С роднини съм.
    Лично към не съм получавала лошо отношение,но си правят отсяването.
    Ето пример,ходих да кандидатствам за работа в няколко фирми,до тук добре.
    Докато в последната фирма буквално си ме върнаха от вратата с предлога че им е забранено вече да неамат българи,стана ми доста обидно.
    Просто има Една част българи които си карат като Бай Ганьо и всички ни слагат в общ знаменател.

  12. #287
    Ама това как е легално? Същото ми го каза и една мацка, която живеела в Холандия. При нас за такова нещо можеш да ги погнеш с 10 организации за дискриминация и расизъм, да не говорим, че този, който ти го е казал ще изхвърчи от поста си моментално.
    [color=#B22222][size=3][b]


    Savoure l’harmonie du ciel,
    Vois que tout est essentiel,
    Et comprends que, toi aussi, tu en

  13. #288
    Повече от фен Аватара на d-r.Zob
    Регистриран на
    Jul 2014
    Мнения
    461
    Hayashi, явно си отскоро във Франция и все още вярваш в "системата". На запад има две категории работници - чужденци за нискоквалифициран труд и местни за работа с висока квалификация. Немските работодатели просто не вярват на източноевропейците , че могат да свършат работата, не заради недоверие в образованието ни, а защото имат друг манталитет на работа. Те са изпълнителни, без много мрънкане си вършат работата, а ние имаме навика да сме по-разкрепостени, въобще сме свинали на една по-равнопоставена атмосфера във фирмата, нещо недопустимо за европейците. Те си мат своята логика, понеже никой не иска да рискува бизнеса си, а и аз вярвам че системната дискриминация и непроменящ се подход поддържат икономическата им система.
    afrodita18, каква работа си търсиш? Това че си със семейството си не е достатъчно. Германците се респектират от големи групи чужденци. Мои приятели се уредиха в една голяма фирма във Франкфурт като посещаваха групово интервютата.

  14. #289
    В ничия система не вярвам аз. Винаги могат да ти откажат работа поради куп причини, включително и произхода, обаче да ти го заяват гласно е вече недопустимо и за такова нещо не съм чула все още, за щастие. При нас е проблемно с квартирите и там вече наистина не искат чужденци, защото са си патили явно.
    [color=#B22222][size=3][b]


    Savoure l’harmonie du ciel,
    Vois que tout est essentiel,
    Et comprends que, toi aussi, tu en

  15. #290
    Повече от фен Аватара на d-r.Zob
    Регистриран на
    Jul 2014
    Мнения
    461
    Ти на квартира ли си? Какви пари ти излиза?

  16. #291
    d-r.Zob А ти в германия ли си,че си запознат така,просто ми стана интересно?
    Точно тогава си търсих работа в продукция,просто защото тъкмо бях дошла и исках да свикна лека по лека с езика.
    Напълно съглсна съм с теб,че немците са стриктни относно работа.Дори не само към работата,а всичко.
    А до колкото това да се обърна към някоя фундация,просто няма смисъл.Та на повечето българи тук не им дават квартира,щом разберат, че наемателите са българи.Има много българи които не са си плащали наемите,други са изпочупили йилището.И хората се плашат,което е нормално.
    По едно време се бях отчаяла,че на повечето немци им е такова мнението,но срещнах доста толерантни хора,които смятат българите за добри хора.
    Последно редактирано от afrodita18 : 07-07-2014 на 14:22

  17. #292
    Аз съм на остров Ман (ако някой въобще е чувал за този остров )
    Живея тук от 2, утре стават 3, седмици . Мислех си, че няма да свикна, но като ходя до магазина и други места се оправям доста добре.
    Лошото е, че нямам приятели и не знам как да си намеря, защото не ходя на училище...
    Последно редактирано от ThE MoNsTeR : 07-07-2014 на 19:07

  18. #293
    Мега фен Аватара на SHPAIdURmeN
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    4 882
    Цитирай Първоначално написано от d-r.Zob Виж мнението
    Hayashi, явно си отскоро във Франция и все още вярваш в "системата". На запад има две категории работници - чужденци за нискоквалифициран труд и местни за работа с висока квалификация. Немските работодатели просто не вярват на източноевропейците , че могат да свършат работата, не заради недоверие в образованието ни, а защото имат друг манталитет на работа. Те са изпълнителни, без много мрънкане си вършат работата, а ние имаме навика да сме по-разкрепостени, въобще сме свинали на една по-равнопоставена атмосфера във фирмата, нещо недопустимо за европейците. Те си мат своята логика, понеже никой не иска да рискува бизнеса си, а и аз вярвам че системната дискриминация и непроменящ се подход поддържат икономическата им система.
    Пич добро мнение, ама моля ти се не слагай всички под общ знаменател(говоря за Българите).
    Къде живееш в Германия ?
    *GET TO KNOW*
    THE UNKNOWN

  19. #294
    Повече от фен Аватара на d-r.Zob
    Регистриран на
    Jul 2014
    Мнения
    461
    В България съм. Живях няколко години в Холандия и Германия. В Германия живях в Дортмунд и Дюселдорф, а в Холандия обиколих няколко града между Амстердам и Айндховен. Тези страни са скъпи, а местните са невероятно стиснати. Щеш-нещеш се принуждаваш да си броиш стотинките като самите германци.

  20. #295
    Повече от фен Аватара на didi_marin0va
    Регистриран на
    Jul 2014
    Мнения
    331
    Цитирай Първоначално написано от Daisy11 Виж мнението
    В коя държав сте и в кой град ? Харесва ли ви там ? От колко време сте там и лесно ли научихте езика ?
    Намирам се в Сомалия. Хубаво е, ама пиратите ме притесняват малко!

  21. #296
    Голям фен Аватара на hey.mistery
    Регистриран на
    Aug 2012
    Мнения
    535
    Cerveteri, Italia. Близо до Тиренско море, харесва ми - чисто, приятна атмосфера и дружелюбни хора. Тук съм за лятото. Живяла съм тук като малка, така че езика го знам добре.

  22. #297
    В момента съм в Лондон,след месец се прибирам в БГ и следващото лято се връщам тук да уча,работя и т.н..

    Бях пуснала тема в Училище и приятели,но никой не ме отразява,а искам нещата да ми се разяснят.Не знам езика както трябва,тепърва ще се усъвършенствам,притеснено ми е и ......
    12 клас съм..Само че хората около мен ме объркват тотално.Едни ми казват,че трябва да се запиша първо в колеж,след това да продължа с университета на колежа,а други-директно в университет да се запиша.Я ми разяснете кое е най-добре да направя?И може ли в колежа да се взимат например 2 години наведнъж,ако нещата не са сложни?

  23. #298
    Мега фен Аватара на SHPAIdURmeN
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    4 882
    Цитирай Първоначално написано от dolly Виж мнението
    В момента съм в Лондон,след месец се прибирам в БГ и следващото лято се връщам тук да уча,работя и т.н..

    Бях пуснала тема в Училище и приятели,но никой не ме отразява,а искам нещата да ми се разяснят.Не знам езика както трябва,тепърва ще се усъвършенствам,притеснено ми е и ......
    12 клас съм..Само че хората около мен ме объркват тотално.Едни ми казват,че трябва да се запиша първо в колеж,след това да продължа с университета на колежа,а други-директно в университет да се запиша.Я ми разяснете кое е най-добре да направя?И може ли в колежа да се взимат например 2 години наведнъж,ако нещата не са сложни?

    Виж каква е разликата между Уни. и колеж. Най-добре е директно във университет, обаче не знам каква е системата във Англия и не мога да ти помогна, затова виж каква е разликата.
    *GET TO KNOW*
    THE UNKNOWN

  24. #299
    Ralica545
    Guest
    В България ,но през септември заминавам в Турция за месец.

  25. #300
    anonymous708973
    Guest
    Да, идеално успяваш да демонстрираш колко ти е труден родният език.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си