.
Отговор в тема
Страница 19 от 22 ПървиПърви ... 91516171819202122 ПоследнаПърви
Резултати от 451 до 475 от общо 526
  1. #451
    Имам приятел в САЩ, храната там е по-евтина, дрехите също, техниката и тя...с 2 думи всичко е по-евтино. Например изпрати ми тези обувки: http://smartitbuy.com/s/?p=1559 които там струват 95 долара, в България същите обувки струват 250 лв, почти двойно, а след 2 месеца същите в САЩ ще са намалени на 40 долара, а в България ще са "намалени" от 400 лв на 200лв.

  2. #452
    Не казвай всичко. Жилищатата са 10 пъти по-скъпи.

  3. #453
    Цитирай Първоначално написано от NomNomNom Виж мнението
    Къде? :д

    Аз съм в Амстердам от вчера, намирането на квартира е някакво невъзможно, но има надежда.
    Там ли ще учиш ? Драсни някви отзиви като намериш

  4. #454
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    Работя ^ Намерихме си триетажна къща в покрайнините за 1750 euro, обзаведена, excl. ( сметки, чистачка - към 400-500 на месец макс ), иначе много зависи от локацията, типа на жилището.
    Нз какво те интересува точно, драсни въпроси.
    Добре е да се знае, че агенциите искат fee и стандартното е 250, но някои изпедерастяват и искат цял наем комисионна + наем напред + наем депозит и си капо :Д ( наем напреди и депозит задължително трябва да се оставят де)
    Искат да подпишеш договор - година или 6 месеца, оставяш копие на лична карта, договор с компанията, в която работиш, банкова сметка ( ако си готов с BSN-a - това ти е локалното ЕГН, което ти трябва за банкова сметка, персонална карта за градски транспот, адресна регистрация ( ако не се лъжа ), здравна застраховка ). За BSN звъниш в общината и запазваш час ( често за 1 месец напред... ) .
    Иначе е готино, супер е, красиво е - вчера бродех в една гора между амстердам и амстелвен, езера, води, красоти, патици, гъски, зайци, природата ми харесва най-много.
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  5. #455
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    Колко човека ще се радвате на триетажното удоволствие?
    И картата за транспорт само за Амстердам ли е? T.e. обхваща ли областта около него? Защото е супер малък.
    И последен въпрос- не ти ли вони нон стоп на трева.
    Наоколо наистина е мноооого красиво. На мен вътре по водната ивица вътре в самия град хич не ми хареса. За съжаление подранихме и лалетата не бяха нацъфтели хубаво (
    Успех!

  6. #456
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    Ричи, - 4-ма, с 4 спални е. В момента живеят някакви пилоти там, чакаме ги да се изнесат на 1ви
    Картата за градския- в момента ( защото нямам BSN) съм с такава, която зареждам за някакви пари, цъкам се в автобуса всеки път, то ги приспада, като свършат - зареждам пак - за цяла Холандия е, или поне за няколко транспортни компании ( които включват влакове, автобуси, трамваи) , които ни вършат работа и за извънградски.
    Иначе в последствие мога да си направя персонална карта - за всички автобусни/трамвайни линии ( явно нявсякъде, където не е частна компания ) или само за тези в конкретен район. ( част от амстердам примерно )
    Точно това не ми е много ясно, но така го разбрах и след време като отида, ще докладвам :д
    За тревата - вони ми на тиня по-скоро, на трева - само в центъра, но аз работя/живея в други части :д

    А за лалетата - сигурно съм ги изпуснала, ти кога си ходила? :Д
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  7. #457
    Мега фен Аватара на SHPAIdURmeN
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    4 882
    ^
    Виж си ЛС.
    *GET TO KNOW*
    THE UNKNOWN

  8. #458
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    Април, беше мн топло, но явно не е било достатъчно Раничко е началото на април

  9. #459
    В България - няма невъзможни неща - всичко е до връзки!!!

  10. #460
    Супер фен Аватара на Deadlock
    Регистриран на
    Feb 2008
    Мнения
    1 482
    хахаха :Д

  11. #461
    Здрвейте и от мен. Пиша ви от красивия Лондон. Тук съм с брат ми и работим като общи работници, добре е не се оплаквам. Та аз имам един друг въпрос как да науча по лесно английския. Имам голямо желание да го науча, но нещата не стават бързо. Някои съвети да ми предложите.
    БОТЕВ ПЛОВДИВ !!

  12. #462
    Мега фен Аватара на SHPAIdURmeN
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    4 882
    Цитирай Първоначално написано от SpecHide Виж мнението
    Някои съвети да ми предложите.
    Да, живота ти трябва да е английски език. Демек, избягваш говоренето на други езици (доколкото можеш). Слушаш, гледаш, рисуваш, пишеш, говориш независимо дали е грешно, но да е на английски.
    Ако е нужно купи си речник, който да е на самия език(анг.-анг.).


    П.П. Съветвам те - ако искаш направи тема, за повече предложения и от останалите потребители.
    *GET TO KNOW*
    THE UNKNOWN

  13. #463

  14. #464
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от SpecHide Виж мнението
    Здрвейте и от мен. Пиша ви от красивия Лондон. Тук съм с брат ми и работим като общи работници, добре е не се оплаквам. Та аз имам един друг въпрос как да науча по лесно английския. Имам голямо желание да го науча, но нещата не стават бързо. Някои съвети да ми предложите.
    "Красив" и "Лондон" в едно изречение ?! Да, добре , но както и да е!
    Ако съвсем никакъв английски не си учил и не знаеш, сам ще ти е много трудно. Ако имаш някаква основа ще ти е много по-лесно. Ако брат ти знае някакъв английски, кажи му да ти помага и спрете с българския, освен ако не е крайно необходимо. За да го научиш, трябва да общуваш на английски с някого ВСЕКИ ден, колкото може повече! В един момент ще почнеш да мислиш на английски и тогава може да се каже че си го научил. Успех!

    Ако имаш въпроси, пиши ми на ЛС.

  15. #465
    Повече от фен Аватара на martin97
    Регистриран на
    Dec 2010
    Мнения
    428
    България...
    Кой ще спечели кеч мач Леми или бог?
    -Леми.
    -Не!
    -Бог?
    -Не,това е подвеждащ въпрос.Леми е бог!!!

  16. #466
    Да имам е основата, също така имам и два речника един от който е разговорник и в момента сядам и ще поуча малко. Благодаря за отговорите!
    БОТЕВ ПЛОВДИВ !!

  17. #467
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от SpecHide Виж мнението
    Да имам е основата, също така имам и два речника един от който е разговорник и в момента сядам и ще поуча малко. Благодаря за отговорите!
    След като вече си там и имаш основа, зарежи книгите - гмуркай се в дълбокото! Използвай всяка възможност да говориш с местните (то пък като се сетя какви са "местните" там ама карай)! Ходи на пазар, говори си със съседите и т.н. Използвай книгите само за справка или ако нещо ти куца. Често пъти е трудно да разбереш хора със особени акценти (не говоря само за чужденците, UK има множество вътрешни диалекти). Това никога няма да го усвоиш от книгите.
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    Честно ли?
    Лондон е разкошен, какво не ти харесва? :д
    Лондон е скъп, тесен и пренаселен. Даже метрото е тясно - пероните са тесни и вратите на вагоните ниски (и яко скъпо)! И... рядко можеш да срещнеш англичани в него .
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    Дай ми пример за красив град, моля.
    Париж, Виена, Будапеща... Москва ако щеш. Макар че всеки голям град си има своите гадости!

  18. #468
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    Будапеща, Москва <3
    И на мен не ми е мн впечатляващ, макар че съм ходила за мн малко, та не знам доколко е меродавно мнението ми.

  19. #469
    Мега фен Аватара на SHPAIdURmeN
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    4 882
    Цитирай Първоначално написано от therichbitch Виж мнението
    Будапеща, Москва <3
    +
    Санкт Петербург, Виена и Прага
    *GET TO KNOW*
    THE UNKNOWN

  20. #470
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    Санкт Петербург
    Мечта ми е, както и Москва да повторя, тъй като беше преди вече 15 години и надали сега ще я гледам със същите очи.
    ВИждам, че Прага ти е харесала. /Беше споменал преди около месец, че ще ходиш./

  21. #471
    Мега фен Аватара на SHPAIdURmeN
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    4 882
    Цитирай Първоначално написано от therichbitch Виж мнението
    Санкт Петербург
    Не е за пропускане!


    Цитирай Първоначално написано от therichbitch Виж мнението
    ВИждам, че Прага ти е харесала. /Беше споменал преди около месец, че ще ходиш./
    Дам, определено ми хареса. Хареса ми почернелия, от времето, камък на сградите, който показва старинността на града, и неговата стойност. Само по себе си архитектурно разнообразие е доста впечатляващо. Всичко това, комбинирано с историята, която предлага Прага, създава една особена, странна за мен(в положителният смисъл), атмосфера.
    О, и нощният живот си бе страхотен, който също допринесе за положителната оценка на града.
    Последно редактирано от SHPAIdURmeN : 09-24-2015 на 20:31
    *GET TO KNOW*
    THE UNKNOWN

  22. #472
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от SHPAIdURmeN Виж мнението
    О, и нощният живот си бе страхотен, който също допринесе за положителната оценка на града.
    В бардак ли си ходил?
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  23. #473
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от SHPAIdURmeN Виж мнението
    О, и нощният живот си бе страхотен, който също допринесе за положителната оценка на града.
    По бардаци ли си ходил?
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  24. #474
    Мега фен Аватара на SHPAIdURmeN
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    4 882
    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    По бардаци ли си ходил?
    Не.
    *GET TO KNOW*
    THE UNKNOWN

  25. #475
    Мега фен Аватара на SHPAIdURmeN
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    4 882
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    И камъкът не е черен баш от времето, а от не дотам развитите строителни техники :P
    *ху*, от времето е.
    *GET TO KNOW*
    THE UNKNOWN

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си