.
Отговор в тема
Страница 11 от 22 ПървиПърви ... 78910111213141521 ... ПоследнаПърви
Резултати от 251 до 275 от общо 526
  1. #251
    Супер фен Аватара на shmatarok
    Регистриран на
    Sep 2011
    Мнения
    2 493
    ^amk933, защо си мисля, че май съм те мяркала из TSR и съм останала с впечатлението, че си в UK?

    Иначе някой горе ме беше цитирал за пътуването до Лондон:
    Wizz air до лутон са по евтини. А и българия еър са мизерници. British Airways цените редовно са им по-ниски а качеството е 10 пъти по-добро. Дават пълен обяд + пиене на корем в сравнение с умрелия сандвич и количка на БГ еър. Пък и е по-широко
    Пиша от гледната точка на човек, който винаги пътува с много багаж и трябва някак да стигне до финална точка в Шотландия. Някак си с всички куфари и чанти не е лесно да пътуваш с Wizz. За бритиш-а пък колкото пъти съм гледала билети, все цените са били доста високи (ама може би се дължи на периодите ми на пътуване ). И съм пътувала с тях, вярно, не по обяд, та не са ми дали пълен обяд, но и ми беше тясно на мен. Ама знам ли, може да съм уцелила някой от калпавите им самолети.
    На всички редовни компания можеш да си пиеш на корем, поне аз винаги искам допълнително. Никой не ме е таксувал досега.

  2. #252
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    ^shamatarok, защото кандидатствах и в Англия. Аз ТСР основно за IB изпитите го използвах...там имаше едни общи теми за жалване и окуражение, които ми бяха много потребни.

    Иначе за авиокомпаниите ще се включа и аз, защото мисля, че е важно:
    С България Еър съм летял само вътрешни (Бургас, Варна) и са окей - за 40 минути ти хвърлят някакъв кроасан, ама то все тая. От Лондон един път само съм летял с тях в едната посока и самите стюардеси и персонал са окей, но хората, които летят с тоя полет... Като кажат бординг на летището и все едно някой раздава кебабчета на митинг на БСП, ще се убият да са първи. Има всичко от облечени в анцузи и лошо гледащи батки до мацки, които все едно току-що са приключили късно-вечерната си служба.
    От Бритиш съм супер, супер доволен. Летя с тях често - 5-6 полета на година и нямам никакви оплаквания. Винаги са били навреме, персоналът супер отзивчив. Единствено ми се заяждат за ръчния багаж редовно, но аз вече си научих алинеите от Монреалската Конвенция и редовно цитирам.
    От Еър Франс - блах. Това летище Шарл де Гол го ненавиждам от дъното на душата си. Убеден съм, че хората, които бачкат там са избирани с конкурс за автоматизирани идиоти. Незнаенето на език е предимство.
    Луфтханза - всеки път съм имал проблеми с тях: дупка в самолета, излетял късно, кацнал утре, няма храна, развален екран, всичко ми се е случвало. И на Мюнхенското летище се заяждат най-редовно като си пътувам до Америка, не знам защо. Но аз май съм изключение - лош късмет с тях. От приятели чувам основно позитиви.
    KLM - летял съм 4 пъти с тях и съм нямал проблеми. Нищо особено не мога да кажа.
    Turkish Airlines - най-любимата ми компания! Просто са супер, супер любезни. Последно бях с тя до Истанбул, а преди това до Вашингтон на 12-часов полет. Имаше един готвач, който ме пита какво ми се яде и ми сготви точно това, което му казах - бях в икономическа класа, просто нямаше жив човек в самолета. И всеки път като съм летял до Близкия Изток с тях не е имало никакви, ама никакви, неточности или проблеми. И летището е много готино, спокойно се убиват 8-9 часа.
    Ако някой го интересува нещо по-подробно за Continental, American, Virgin, Delta, US Airways - да пише, но мисля, че са извън контекста. Мога да споделя личен опит и за Аерофлот и местните руски, някои, от които са жив кошмар. За пръв и единствен път в живота си пътувах със самолет с пукнат прозорец, откачени табли и капещ таван!

  3. #253
    anonymous708973
    Guest
    Това за Монреалската конвенция шега ли беше? Леко съм албански реотан :д
    Иначе британците са добри, и как няма - един куп пари ти взимат за полети.

    А турските авиолинии неслучайно колко поредни години са номер 1 в света. Не съм летяла с тях, но навсякъде във Франкфурт имаше залепени постери.

  4. #254
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Хич не се шегувам - има едни две конвенции (другата все я забравям), в които има точки и за защита на пътниците. Аз най-обичам някоя сърдита бабичка в 7 сутринта да ми обяснява колко ми е багажът и как е извън лимит при положение, че летя за н-ти път с тоя куфар. Случи ми се два пъти. И двата пъти им платих и после писах колко съм недоволен и как няма да пътувам с тях, защото ми нарушават еди какви си права по т. а, б, в и т.н. Възстановиха си ми парите и даже ми дадоха точки като компенсация. В смисъл, аз не злоупотребявам с разрешеното, но и си го използвам на макс, защото полетите обикновено са ми супер дълги. А...и само с Бритиш го имах този проблем.

    Иначе Бритиш и Еър Франс са най-евтини до доста места в Америка. Зависи къде отиваш, разбира се, но за Източния Бряг определено са те, което ме устройва. Преди време беше Луфтханза, ама нещо напоследък поне на мен са ми доста по-скъпи.

  5. #255
    anonymous708973
    Guest
    Че то ограниченията за багажа зависят от конкретната компания или се бъркам? Аз всеки път си гледам на сайта, за да няма изненади. Последния път си носех и метър, за да се заям, ако ми кажат нещо.

    Мен ми стана суперсмешно, като тъпанарите от Уизеър искаха да доплатим за ръчен, при положение, че баща ми беше с чанта, с която години наред Луфтханза, например, не са му правили никакъв проблем.

  6. #256
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    amk933, как се справи с IB? :Д

  7. #257
    Мега фен Аватара на SonataArctica
    Регистриран на
    May 2010
    Мнения
    9 997
    amk, би ли си изчистил пощенската кутия ако обичаш?

    За да не е спам:

    Еър Франс са доста евтини ако пътуваш до САЩ, но винаги има закъснения/счупени куфари и какво ли не (поне аз с такова впечатление съм останал). Адски недоволен съм от компанията. Колкото до Луфтханза - не съм имал проблем с тях.
    Последно редактирано от SonataArctica : 04-24-2014 на 18:49

  8. #258
    Във Франция - Тулуза

  9. #259
    Германия,Дортмунд

  10. #260
    Супер фен
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Germany
    Мнения
    1 267
    Близо до Хамбург,Германия за сега.След някоя друга година Канада, живот и здраве

  11. #261
    Фен Аватара на Poulet
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    София
    Мнения
    205
    Аз съм в Шотландия, в Абърдийн. Тук има доста българи, даже случайно се намерихме с една приятелка, с която скитахме по планините в България. Много ми харесва, хората са супер отворени и не вали всеки ден. Даже си е доста топло напоследък, само храната куца. :/ Като се прибера в България само за чушки си мисля...и кисело мляко...и плодове, които да не са пластмасови...
    Две хубави очи,
    Душата на дете.
    В две хубави очи
    Музика лъчи.
    Не искат и не обещават те...

  12. #262
    Англия, Лондон. Толкова се радвам че се преместих, нямате си никаква представа. Вече три години съм тук и си обичам мястото. Ходя си на КомикКон всеки Май и Октомври, и т.н. Смятам да отида на Pride Parade това лято ако навия някой да дойде с мен. Хич не ми харесваше в България. Само дето всички ме питат дали съм от Америка??
    Харесва ми колко многокултърно е мястото, толкова много хора от навсякъде. Училището ми не е в най-добрият район и е католическо, но почти всички или са от извън Англия или родителите им са.
    Малко ме страх да се върна за лятото защото косата ми беше страшно дълга, почти до кръста и сега е невороятно къса :Х

    В такъв голям град съм, но много рядко съм видял Българи. Толкова ми е странно всеки път.
    Първият път беше когато имахме нещо в училище и идвахме по-късно. Пред мен 3 момийета в двойна седалка. И на булгарски почнаха и аз само :О Накратко, най-интересното нещо което чух от тях беше "Като бях малка пеех на птичките като Пепеляшка да ми мият гърба". Нямам коментар.

    Единствените неща които наистина ми липсват е най-добрата ми приятелка (говорим си по скайп и се видяхме миналото лято) и баницата. Така ми се яде баница :0

  13. #263
    Свалям шапка на тези които останаха в България и все още се борят !

  14. #264
    Супер фен Аватара на shmatarok
    Регистриран на
    Sep 2011
    Мнения
    2 493
    ^ Иии как точно се бориш ти, много ми е интересно.

  15. #265
    Цитирай Първоначално написано от snazzylizard Виж мнението
    Англия, Лондон. Толкова се радвам че се преместих, нямате си никаква представа. Вече три години съм тук и си обичам мястото. Ходя си на КомикКон всеки Май и Октомври, и т.н. Смятам да отида на Pride Parade това лято ако навия някой да дойде с мен. Хич не ми харесваше в България. Само дето всички ме питат дали съм от Америка??
    Харесва ми колко многокултърно е мястото, толкова много хора от навсякъде. Училището ми не е в най-добрият район и е католическо, но почти всички или са от извън Англия или родителите им са.
    Малко ме страх да се върна за лятото защото косата ми беше страшно дълга, почти до кръста и сега е невороятно къса :Х

    В такъв голям град съм, но много рядко съм видял Българи. Толкова ми е странно всеки път.
    Първият път беше когато имахме нещо в училище и идвахме по-късно. Пред мен 3 момийета в двойна седалка. И на булгарски почнаха и аз само :О Накратко, най-интересното нещо което чух от тях беше "Като бях малка пеех на птичките като Пепеляшка да ми мият гърба". Нямам коментар.

    Единствените неща които наистина ми липсват е най-добрата ми приятелка (говорим си по скайп и се видяхме миналото лято) и баницата. Така ми се яде баница :0
    В Лондон няма ли български магазин където се продават кори и сирене или готови баници направо?
    [color=#B22222][size=3][b]


    Savoure l’harmonie du ciel,
    Vois que tout est essentiel,
    Et comprends que, toi aussi, tu en

  16. #266
    Цитирай Първоначално написано от Hayashi Виж мнението
    В Лондон няма ли български магазин където се продават кори и сирене или готови баници направо?
    Досега не съм видял бълграрски магазини, но пък страшно много полски магазини има (но и те пък нямат кори). Поне един руски магазин наблизо някой път има лютеница

  17. #267
    Супер фен Аватара на shmatarok
    Регистриран на
    Sep 2011
    Мнения
    2 493
    Цитирай Първоначално написано от snazzylizard Виж мнението
    Досега не съм видял бълграрски магазини, но пък страшно много полски магазини има (но и те пък нямат кори). Поне един руски магазин наблизо някой път има лютеница
    А, сори, че не ти отразих коментара, мисля, че в Лондон има даже 2 бг магазина и мои приятели наскоро ми споменаха нещо за бг баничарница. Обикновено в полските магазини или в турските можеш да намериш и кори за баници.

  18. #268
    anonymous708973
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от shmatarok Виж мнението
    ^ Иии как точно се бориш ти, много ми е интересно.
    И аз умирам да чуя отговор на тоя въпрос, ама... уви.

    При нас кори за баница има в турските магазини, задоволителни подобия на българско сирене има в Кауфланд, а лютеница и луканка - в българския магазин.

  19. #269
    Супер фен Аватара на paradosou
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    2 413
    shmatarok, и на мен ми е много интересно.
    *осъзнавам, че ще нахвърля някакви разпилени мисли, пък и никой не е намесил конкретните теми, които на мен ми се коментират, ноо няма проблем да си пиша

    Моята истина е, че патриотичните нагласи са нещо супер остаряло и ненужно, даже вредно; най-малкото не е рядкост да водят до различни форми на агресия. Май единственият минус след време нациите да се слеят ще е че ще изчезне част от индивидуалността на хората. Сигурно няма да ги има различните обичаи, които в момента са толкова атрактивни за прииждащите туристи; мисленето на живеещите в различните краища на света ще стане по-сходно, обаче си залагам главата, че пък ще се появят нови фактори, които ще "предизвикват" уникалност. От друга страна, ще изчезнат войните за територии, икономическите битки за надмощие ще се променят много и в един момент се предполага, че също ще спрат да съществуват, религиозните търкания ще отслабнат и ще почнат да затихват, няма да има мита, различни парични единици, различни езици, няма да трябват един куп документи при пътуване... В момента различията и вживяването в национални роли, вместо да правят света по-...знам ли, пъстър, са предпоставки предимно за проблеми, колосални малоумия, жертви, бедност и зверства.
    Към програмираните, тръбящи, че на България й трябвали мотивирани млади хора - отчитате ли, че от такива има нужда навсякъде? С какво България е по-заслужила? Нека погледнем обективно - образованието например, въпреки че и днес ИМА СИЛНИ СТРАНИ (написах го с главни, понеже предполагам, че може да се появят потребители, които да ми припишат заключението, че родните гимназии/университети не струват като общо), в ужасно много сфери е недостатъчно. Няма да говоря клишета, че талантите у нас не се ценят - мнението ми донякъде е различно, ала е факт, че доста насочености тук са безперспективни. Да, супер важна е личната мотивация, супер важни са и личните старания на, да кажем, студента, но условията и средата също имат определящо значение. Давам конкретен пример - имам позната, обявена за "най-добрата млада жена физик в света". Мадамата ходи по международни състезания и олимпиади, печели медали и таланът й е всепризнат; преди месец завърши и съвсем естествено ще продължи в САЩ. Ако остане тук би била блестяща студентка що се отнася до теоретичната част... само че ние почти нямаме база и реалното случване на нещата в света на физиката ще й убягва, няма да може да го изследва от първа ръка. Защо да остава? Би било похабяване в чист вид. Да не говорим, че в миналото повечето български интелигенти са се образовали в чужбина, попивали са тамошния напредък, тамошната амбиция и са ги донасяли с връщането си. Не оставайте с впечатлението, че едва ли не призовавам към емиграция . Всеки сам преценя за себе си. Респект заслужават хората, които се стремят към случването на прогреса, а това може да се прави както в най-развитата, така и в най-изоставащата страна. Дилемата е да решиш кое пасва на теб, на твоите навици, на твоя начин на живот и не на последно място на твоята издръжливост. Както повечето заминаващи от България не рисуват карикатурен профил на оставащите, така би било добре оставащите също да не бълват жлъч.
    Друго мое виждане е, че безплатен обяд няма и всичко, което дава държавата на едно дете, в общия случай е вече изработено от родителите му. Идеята ми е, че захапванията, подмятащи 'Страната ти дава необходимото, а ти, неблагодарник такъв, само се възползваш докато в един момент не се преместиш другаде' не вАжат. Още едно масово споделяно мнение е, че било лесно да се откъснеш от средата тук и да идеш да си градиш живота някъде, където всичко вече е "уредено". Т.е взимаш наготово. Ок, може и така да е, обаче приемането на новото, периодът на приспособяване и намирането на място под слънцето не са като щракване с пръсти. Най-малкото трябва решителност и в комплект с нея пластичност, за да се преместиш в чужбина.
    Имам въпрос към заблудените - за каква борба изобщо говорим, когато дори в световен мащаб са адски малко хората, които в най-пълния смисъл повлияват заобикалящото ги?! Под "борба" лично аз разбирам нещо обмислено и донякъде стратегическо. Борбата задължително е свързана с промяна - първо на мисленето, после и на реалността. Е, какво променяте вие? Може да прозвучи страшно пресилено, ноо дори да сте съвестни, да правите всичко качествено и да се стараете да бъдете от полза на обществото, това, въпреки че заслужава респект, по никакъв начин не намалява слабостите в държавата. За да има реално положителни резултати в който и да е сектор, трябват на първо място идеи какво да започне да се прави по нов начин, инициатива и обединение . Е, колко от условията покривате? Пак казвам, дори да сте със стабилно образование, да имате например голяма фирма, да осигурявате работа на много хора, да си разчупвате старите нагласи, да се стараете да мислите извън рамките и да участвате в различни организации с различни цели, това, въпреки че е похвално, НЕ е катализатор. Не представлява нищо ново; с него вие не създавате, само следвате установени модели. Друга тема е, че споменатите неща сами по себе са доста и повечето хора дори не се доближават до тях.
    Сериозно, "борба" звучи толкова силно, че наистина сигурно по-малко от 1-2% могат да кажат, че се противопоставят на помията без това да предизвиква пристъпи на смях. Отделно някак не мога да си представя как човек, който сипе гнусотии върху околните, решили да напуснат страната, ще е адекватен и ще иска най-доброто като цяло за сънародниците си... Ако истински те е грижа за страната/държавата, съвсем естествено няма да си по презумпция кофти настроен, ще избягваш предразсъдъците и ще съдиш възможно най-рядко (а когато го правиш ще е най-вече с цел градивна критика и ще предлагаш възможни решения ).
    Повечето хора, които говорят за промяна (не казвам всички, но наистина ОГРОМНА част), биха били тотално неспособни да я създадат. Липсват им смелост, разчупеност, приспособимост, буквално и преносно грамотност... Нямат знанията, нямат мотивацията, нямат далновидността + за да е още по-голям фарсът историята никак не им е сила, от тях бликат омраза/ограниченост/мислене на дребно и дори не си правят труда да спазват елементарното, за да остане чиста природата ~ мърсят както им падне. Та да - за какво изобщо говорим...?!

  20. #270
    Мега фен Аватара на SHPAIdURmeN
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    4 882
    paradosou, стрaхотен коментaр !!
    *GET TO KNOW*
    THE UNKNOWN

  21. #271
    anonymous708973
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от SHPAIdURmeN Виж мнението
    paradosou, стрaхотен коментaр !!
    Присъединявам се!
    Особено ми хареса критиката по повод употребата на думата "борба".

  22. #272
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    paradosou

    Нещо се опитваш да изкажеш много възвишено и "разкрепостено" виждане за света, ама не ти се е получило особено. Първо, тая утопия със ставането на едно няма да я бъде, нито ще я бъде работата с липсата на войни. Няма да я бъде поне в близките 200г ако не и повече, хората са прекалено различни за да се случи това, различно им е възпитанието, различно им е виждането за света и това няма да се промени в близко бъдеще. Религията викаш ще се слее ??? Може би е редно да се запознаеш в малко по пълни детайли с повечето религии и тогава да преосмислиш отговора си. Викаш няма как един човек да промени нещо ? Напротив има. Влиянието което един човек може да окаже на околните не е нищо. А промени рядко се правят от един човек, промените от които се нуждае специално България, са проблеми които могат да се решат не от един, както много добре звучи словото "Съединението прави силата"

    Като цяло много силно ме мързи да пиша в момента, но като цяло изобщо не мога да се съглася с мнението ти. Има неща които са така, но далеч не целият коментар е правилен.

  23. #273
    Супер фен Аватара на paradosou
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    2 413

    Нищо не се опитвам. Имаше неща, които исках да кажа и ги казах. Не се ангажирам със срокове - изложих един възможен път на развитие. Ти намеси незнайно откъде някакви 200 години. Къде казвам, че няма как един човек да промени нещо? Възможно си е, просто е по-скоро изключение,т.е от ъгъла на коментираната тема. Вадиш ми думи от контекста и стабилно изкривяваш написаното. Със сигурност не го правиш за пръв път, попадали са ми доста твои мнения.
    Последно редактирано от paradosou : 06-23-2014 на 21:52

  24. #274
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Цитирай Първоначално написано от paradosou Виж мнението

    Нищо не се опитвам. Имаше неща, които исках да кажа и ги казах. Не се ангажирам със срокове - изложих един възможен път на развитие. Ти намеси незнайно откъде някакви 200 години. Къде казвам, че няма как един човек да промени нещо? Възможно си е, просто е по-скоро изключение,т.е от ъгъла на коментираната тема. Вадиш ми думи от контекста и стабилно изкривяваш написаното. Със сигурност не го правиш за пръв път, попадали са ми доста твои мнения.
    Цитирай Първоначално написано от paradosou Виж мнението
    От друга страна, ще изчезнат войните за територии, икономическите битки за надмощие ще се променят много и в един момент се предполага, че също ще спрат да съществуват, религиозните търкания ще отслабнат и ще почнат да затихват, няма да има мита, различни парични единици, различни езици, няма да трябват един куп документи при пътуване... В момента различията и вживяването в национални роли, вместо да правят света по-...знам ли, пъстър, са предпоставки предимно за проблеми, колосални малоумия, жертви, бедност и зверства.
    Мхм по-скоро извънземните ще кацнат и ще ни затрият.


    Цитирай Първоначално написано от paradosou Виж мнението
    Към програмираните, тръбящи, че на България й трябвали мотивирани млади хора - отчитате ли, че от такива има нужда навсякъде? С какво България е по-заслужила?
    Ти къде си родена ?

    Цитирай Първоначално написано от paradosou Виж мнението
    Да не говорим, че в миналото повечето български интелигенти са се образовали в чужбина, попивали са тамошния напредък, тамошната амбиция и са ги донасяли с връщането си.
    Много глупав пример, едно време хората са били родолюбци и в 90% са се връщали и са използвали знанието си за да помогнат на своята държава. Сега 95% мечтаят да се махнат от държавата без никога да са се опитали да работят тук и да не се връщат никога. 60% след като я напуснат за известно време почват да говорят против нея и колко са тъпи хората останали в нея.

    Цитирай Първоначално написано от paradosou Виж мнението
    Имам въпрос към заблудените - за каква борба изобщо говорим, когато дори в световен мащаб са адски малко хората, които в най-пълния смисъл повлияват заобикалящото ги?! Под "борба" лично аз разбирам нещо обмислено и донякъде стратегическо. Борбата задължително е свързана с промяна - първо на мисленето, после и на реалността. Е, какво променяте вие? Може да прозвучи страшно пресилено, ноо дори да сте съвестни, да правите всичко качествено и да се стараете да бъдете от полза на обществото, това, въпреки че заслужава респект, по никакъв начин не намалява слабостите в държавата.
    Мдааа винаги когато нещо не ви изнася ви изкривява някой думите.

    И за да не си мислиш как случайно вероятно говоря от гледната точка на човек заседнал в България, мога да ти кажа че съм видял както по-голямата част от България (Нещо което малко българи са правили) , така и една доста голяма част от Европа. Един човек може да промени мисленето на заобикалящите го, може да им даде добър пример, а те от своя страна да го направят с други хора. Защото аз съм ходил и на морето да чистя къмпинги и има хора които седят и се подхилват, ама има и такива които стават и започват и те да чистят.

  25. #275
    Мега фен
    Регистриран на
    Dec 2010
    Мнения
    5 613
    proronih salzi4ka ;(

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си