.
Отговор в тема
Страница 17 от 22 ПървиПърви ... 7131415161718192021 ... ПоследнаПърви
Резултати от 401 до 425 от общо 526
  1. #401
    Мега фен Аватара на SHPAIdURmeN
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    4 882
    Цитирай Първоначално написано от afrodita18 Виж мнението
    Година и два месеца.
    Но си ходя от време на време в България.
    След това къде ще учиш ? (говоря за уни, ако си завършила вече)
    *GET TO KNOW*
    THE UNKNOWN

  2. #402
    Здравейте в Германия , Вюрцбург съм от 3 месеца и нещо , уча език (или поне се опитвам) . Харесва ми въпреки че немците не са много топли хора

  3. #403
    Не е вярно Дъртите са много гадни,но по-младите не са такива..И не всички дъртаци са гадни,но повечето

  4. #404
    anonymous708973
    Guest
    Една статия, която намирам за страхотна - http://www.banitza.net/2014/10/23/%D...%D0%BE-%D1%81/

  5. #405
    Супер фен Аватара на paradosou
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    2 413
    Не бих я нарекла страхотна, обаче ми допада тази част: "Мотивацията (особено на младите хора) в днешно време е по-положителна и мислена по-скоро в контекста на глобалната мобилност, която съвременното поколение приема все повече като даденост. Ти заминаваш да учиш в чужбина не толкова защото си убеден от собствен опит, че в България всичко е прогнило и гадно, колкото за да станеш самостоятелен, да се запознаеш с друга култура, да усвоиш до съвършенство чужд език, да свикнеш да се справяш сам с ежедневни и бюрократични трудности, да получиш адекватно образование.
    Ти не отиваш в Берлин, за да се бетонираш во веки веков – бакалавъра си ще го изкараш там, ще направиш магистратура в Холандия, първата си работа пък ще започнеш в Египет. И защо не? Преведено на прост език, това означава, че все по-рядко се срещам и говоря с млади хора, които тотално изключват възможността да се върнат в България на някакъв етап от живота си – те не са заминали с нагласата да избягат и никога повече нищо да не чуят за страната си. Няма го това жалеене а ла „Облаче ле бяло“ и виждането на България като на недостижима и химерна величина – напротив, тя е там и е опция наред с останалите интересни места по света. Ще отида и една стъпка по-далеч – наблюдавам все по-активно обединяване в общности, изострящ се интерес към случващото се в България, търсене на възможности за включване в обществените процеси у нас от страна на (млади) българи тук.
    Веднъж слушах реч на българския посланик в Германия към нас, студентите в града, в която той каза следното: „Не превръщайте връщането си в България във фиксидея. По-добре се установете и живейте там, където се чувствате щастливи и доволни – един щастлив и реализирал се човек е в пъти по-полезен за обществото и страната си от недоволен и мрънкащ такъв“. По тоя повод – били ли сте във връзка от разстояние? Уморително е, даже много, но ако се обичате и полагате истински усилия, може да изградите нещо много красиво и трайно заедно"

  6. #406
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Хах, възпитаници на 125-то. :Д
    //славно училище.

  7. #407
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    Хареса ми и на мен, особено тази част:

    "Получава се следният парадокс, при който докато живееш в България, всички се опитват да те убедят да се махнеш, но заминеш ли, мненията се изменят в „Ааа, добре ти е на теб там на лесничкото. Измъкна се ти, спаси се!“. Това спомага за изграждането на мисловна бариера между „нас“, страдалците в България, и „тях“, заминалите в чужбина, което води до допълнително отчуждаване."

    Смятам, обаче, че е описана само едната страна на медала. Аз многократно съм била свидетел на поведение, което бих характеризирала точно като родоотстъпничество и изключително ме вбесява, а после и онатъжава.
    Освен това, не бих казала, че някъде е лесно, а другаде трудно. Колкото и да умееш да се интегрираш и да си отворен към света, според мен манталитетът трудно се пречупва, да не кажа, че не се, и някъде дълбоко го има противоречието м/у заобикалящата те среда и това, което си. Разбира се, този дисонанс при някои е по- силно изразен, а при други- по-слабо, респективно успяват да го притъпят до някаква степен.

  8. #408
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Дам статията е малко едностранчива.

  9. #409
    Цитирай Първоначално написано от SHPAIdURmeN Виж мнението
    След това къде ще учиш ? (говоря за уни, ако си завършила вече)
    Все още не съм решила,смятам първо да посвикна още с езика.
    Макар,че февруари месец ми предлагат да започна обучение и евентуално работа по професия,която съм завършила в България свързано с икономика,но някак това не ме влече.
    В момента единствено мисля да науча много добре езика.

  10. #410
    anonymous708973
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от therichbitch Виж мнението
    Хареса ми и на мен, особено тази част:

    "Получава се следният парадокс, при който докато живееш в България, всички се опитват да те убедят да се махнеш, но заминеш ли, мненията се изменят в „Ааа, добре ти е на теб там на лесничкото. Измъкна се ти, спаси се!“. Това спомага за изграждането на мисловна бариера между „нас“, страдалците в България, и „тях“, заминалите в чужбина, което води до допълнително отчуждаване."

    Смятам, обаче, че е описана само едната страна на медала. Аз многократно съм била свидетел на поведение, което бих характеризирала точно като родоотстъпничество и изключително ме вбесява, а после и онатъжава.
    Освен това, не бих казала, че някъде е лесно, а другаде трудно. Колкото и да умееш да се интегрираш и да си отворен към света, според мен манталитетът трудно се пречупва, да не кажа, че не се, и някъде дълбоко го има противоречието м/у заобикалящата те среда и това, което си. Разбира се, този дисонанс при някои е по- силно изразен, а при други- по-слабо, респективно успяват да го притъпят до някаква степен.
    *ръкопляска за поста*
    Има го и това, да, тя Калина е написала, че все по-рядко го забелязва обаче. Опира си го обкръжение.
    Около мен пък е обратното - изключително силна българска общност, която (с изключение на около четирима човека) не се опитва да се интегрира и почти не разговаря с чужденци. Яде заедно, прави партита заедно, сяда на лекции заедно, носи си луканките и лютениците от България (лелееей, как ми се дояде лютеница, не е истина), абе, като дупе и гащи. Още от първите няколко дни стана ясно.

    Афродита, не си пропилявай възможността - повярвай ми, само от това, че не си родена и отраснала в Германия и не си възпитана в техните ценности, вече си назад, що се отнася до кариерно развитие. Просто... не ми се спори с останалите в момента, да кажем, че знам за какво говоря. Възползвай се от обучението - особено ако не е обвързано с работата. Нищо не пречи да си учиш езика междувременно
    Последно редактирано от PinkPan7her : 10-30-2014 на 15:38

  11. #411
    Мега фен Аватара на SHPAIdURmeN
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    4 882
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    Една статия, която намирам за страхотна - http://www.banitza.net/2014/10/23/%D...%D0%BE-%D1%81/
    Тази статия влиза в категория, "Нищо ново под слънцето". Всичко, което е написано в нея (статията) е било писано и от други. Само аз ли усещам едно еднообразие когато чета подобни статии
    *GET TO KNOW*
    THE UNKNOWN

  12. #412
    anonymous708973
    Guest
    Хм, аз пък за първи път виждам подобна позиция, която е в средата между "бегълците" и "тия, на които им е мееега трудно".
    Не знам, много своя я почувствах, защото и аз открай врему твърдя, че това да не си в географските предели на страната си не означава, че правиш по-малко за нея

  13. #413
    Няма ли някой от Мюнхен

  14. #414
    Бях в Мадрид,Испания 9 години,с перфектен испански.. а сега съм в Вупертал, Германия от 2 месеца, но все още не знам езика

  15. #415
    misheto9511
    Guest
    Аз съм в Англия - Southampton, някой? С езика се оправям, свикнах им

  16. #416
    Супер фен Аватара на skate
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    2 354
    sao tome

  17. #417
    Мега фен Аватара на LoadRunner
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    6 985
    Хелоу, очертава ми се много скоро евентуално да заминавам в Англия. Има ли някой там искам да го питам за цени! Potters Bar близо до Лондон. Някой може ли да ми каже актуални цени за 2014 на разни неща като квартира, храна, транспорт или каквото ще ми е нужно??

  18. #418
    Мега фен Аватара на LoadRunner
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    6 985
    Цитирай Първоначално написано от misheto9511 Виж мнението
    Аз съм в Англия - Southampton, някой? С езика се оправям, свикнах им
    можеш ли да ми отговориш на въпросите?

  19. #419
    В англия, но тук вече не става за живеене. Преди правх по 5-6000 на месец, а сега едвам стигам 1000.... не си заслужава

  20. #420
    Мега фен Аватара на SHPAIdURmeN
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    4 882
    Цитирай Първоначално написано от statistic Виж мнението
    В англия, но тук вече не става за живеене. Преди правх по 5-6000 на месец, а сега едвам стигам 1000.... не си заслужава
    Доста рязка промяна, как стана това ?
    *GET TO KNOW*
    THE UNKNOWN

  21. #421
    Цитирай Първоначално написано от SHPAIdURmeN Виж мнението
    Доста рязка промяна, как стана това ?
    ами... явно поради големия наплив от хора които идват в англия и пазара се подби.... преди една къща с 5 спални в гринуич струваше около 1500 лири на месец само наема.. а сега на същото място струва от 3000 нагоре. Друга разлика е че преди години професионален бояджия вземаше надник от 120-150 паунда на ден (след такси), а сега в най-добрия случей взема 100 (преди такси) тоест реално около 80. Да не говорин че градския транспорт нарастна като цена 3но горе долу, та за това говоря че вече не си заслужава да се подложиш на подобен стрес да отидеш в друга страна с надеждата че там ще е по добре. Не се заблуждавайте!

    П.С. ако евентуално сте в чужбина и си търсите работа ПРЕПОРЪЧВАМ да НЕ работите за БЪЛГАРИ - понеже ще ви вържат тенекия на 99%

    Успех на всички, аз вече съм си в страната и не смятам да напускам пак!

  22. #422
    ^ Ауч, аз мислех, че тука наемите са отвратителни. Тук обаче минималните заплати се вдигат всяка година, защото се счупват да стачкуват. Ако си сам дори на минимална заплата можеш да си живееш чудесно.
    [color=#B22222][size=3][b]


    Savoure l’harmonie du ciel,
    Vois que tout est essentiel,
    Et comprends que, toi aussi, tu en

  23. #423
    Мега фен Аватара на SHPAIdURmeN
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    4 882
    Цитирай Първоначално написано от statistic Виж мнението
    ами... явно поради големия наплив от хора които идват в англия и пазара се подби.... преди една къща с 5 спални в гринуич струваше около 1500 лири на месец само наема.. а сега на същото място струва от 3000 нагоре. Друга разлика е че преди години професионален бояджия вземаше надник от 120-150 паунда на ден (след такси), а сега в най-добрия случей взема 100 (преди такси) тоест реално около 80. Да не говорин че градския транспорт нарастна като цена 3но горе долу, та за това говоря че вече не си заслужава да се подложиш на подобен стрес да отидеш в друга страна с надеждата че там ще е по добре. Не се заблуждавайте!

    П.С. ако евентуално сте в чужбина и си търсите работа ПРЕПОРЪЧВАМ да НЕ работите за БЪЛГАРИ - понеже ще ви вържат тенекия на 99%

    Успех на всички, аз вече съм си в страната и не смятам да напускам пак!
    Mхм, тогава да успееш, да се развиеш в страна.

    Поздрави !
    *GET TO KNOW*
    THE UNKNOWN

  24. #424
    Повече от фен Аватара на RosaCalvaria
    Регистриран на
    Oct 2014
    Мнения
    341
    Германия, близичко до Мюнхен

  25. #425
    София, близичко до Мюхен



    Коли за скрап изкупуване на коли за скрап за гр. София и региона

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си