.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 20 от общо 20
  1. #1
    Повече от фен Аватара на michaelis
    Регистриран на
    Nov 2016
    Мнения
    445

    Question стандарт на живот в една държава

    като най-нов, но особено арогантен и нахален трол "разбирач" където си вре носа във всякакви теми, както може би биха ме окачествили някои, бих искал тази тема да бъде за Стандарта на живот в една държава.
    Как бихте определили сегашния си стандарт на живот, достатъчно ли е това което имате, какъв стандарт бихте искали да имате в България, какви очаквания биха имали учениците, студентите след като завършат относно заплащане, условия на работа, качество на живот и т.н.
    За мен лично в една държава, за да функционира нормално трябва да има 3 неща, които трябва да са винаги приоритет : Здравеопазване, Образование, Съдебна система а за вас ?

    заповядайте на дансинга
    Отишъл мравоядът при Ной и го попитал:
    - Пич, кажи ми честно... само две мравки ли взе? ..

  2. #2
    Мега фен
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    Earth...
    Мнения
    10 102
    Тъпа тема... Стандарта е както си го направиш...

    Всеки проблем има решение, стига да искате да го намерите... Всеки проблем който визирате е шанс да бъде разрешен. Всяко решение на важен проблем е шанс за добро заплащане. Доброто заплащане позволява по-добър стандарт на живот...

  3. #3
    Повече от фен Аватара на michaelis
    Регистриран на
    Nov 2016
    Мнения
    445
    Цитирай Първоначално написано от Nakadah Виж мнението
    Превод: Посещаваш ESL класове...

    Това което ми е много интересно е как всеки който е в чужбина дрънка колко е добре и колко е напреде след като 99% от хората работят ниско квалифицирана / ниско платена работа и преживяват на трухите на държавата. А тези които "живеят" в англо говорящи държави (Америка, Англия, Канада, Австралия, етц...) дори не могат да си платът наема и няма шанс да си изплатят заемите.... А после пускат снимки на ляво и на дясно как карат Audi или BMW, но това което не казвате, е че, ще плащат трошляка на 1 мил км следващите 7 години и има 3 пълни кредитни карти и кой знае какви дръги заеми. Не дай си боже малко ветрец да излезе на хоризонта и е банкрут.... Въпроса не е дали ще има ветрец, а кога ще бъде....

    И защо тези ниско квалифицирани кадри напускат България? И в България я има същата работа... От къв зор им е да слугуват на чужденци?
    добре аз ще копирам твоя коментар от другато място, защото мисля, че пасва повече тук в тъпата тема. Обясни ми как си сигурен, че 99% работят нискоквалифицирана работа някъде навън? Ние какво тъп народ ли сме, нещо ниско интелигентни, някакви баламурници ? Ето ти един произволен пример от първото попадение в Гуглето, защото има хиляди такива "миячи на чинии и слуги"

    https://uk.linkedin.com/in/presiyanakarastoyanova

    Presiyana Karastoyanova

    IBD Summer Analyst at Goldman Sachs
    Bristol, Bristol, United Kingdom
    Financial Services
    Current
    Freshminds Talent, Bristol Banking and Investment Society, Goldman Sachs
    Previous
    McKinsey & Company, Bristol Banking and Investment Society, Warwick Economics Summit
    Education
    University of Bristol
    Recommendations 2 people have recommended Presiyana


    и като гледам тази госпоица не ми изглежда да рови по кофите и да не може да си плати наема и строшеното BMW, да намирам ли още такива ?
    Последно редактирано от michaelis : 12-11-2016 на 06:07
    Отишъл мравоядът при Ной и го попитал:
    - Пич, кажи ми честно... само две мравки ли взе? ..

  4. #4
    Мега фен
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    Earth...
    Мнения
    10 102
    Цитирай Първоначално написано от michaelis Виж мнението
    Обясни ми как си сигурен, че 99% работят нискоквалифицирана работа някъде навън?
    Защото драги ми приятелю, аз живея в G7 държава от дълги, дълги години и говоря от опит и наблюдения...

    Както написах, 99%, не 100%. Хубаво ми даваш момичето като пример, но това което не обърна внимание, е че, всичките тези позиции са internships за по 1 месец. Знаеш ли какво правят inters? Даваш им 1 стак с хартия и им казваш да го копират... Момичето има още през много, ама много, ама много да мине преди да стигне до що годе свястна позиция...

  5. #5
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    На студентите и учениците ще кажа - правете повече от това, което се очаква от вас, работете към решаването на проблема, ако чуете не, попитайте как бихте могли да го направите "да", намирайте начин да разбивате, прескачате или заабикаляте всяка стена, и да знаете, че няма непреодолима такава.
    Здравеопазване, обществен ред, съдебна система, образование в посока малко по-далеч от зубренето на безсмислени детайли и домашни.

    В бг ми е окей, като изключим, че вечер на улицата, ако съм сама, треперя + има много негативни, предубедени и крайно консервативни хора, което ме товари понякога.

    И бтв не съм съгласна на това делене - бг/извън бг. Не съм навън поради финансови причини - просто ми е приятно да се мотая, не разбирам защо трябва да си вързан в една държава.
    Последно редактирано от NomNomNom : 12-11-2016 на 08:17
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  6. #6
    Повече от фен Аватара на michaelis
    Регистриран на
    Nov 2016
    Мнения
    445
    Цитирай Първоначално написано от NomNomNom Виж мнението
    На студентите и учениците ще кажа - правете повече от това, което се очаква от вас, работете към решаването на проблема, ако чуете не, попитайте как бихте могли да го направите "да", намирайте начин да разбивате, прескачате или заабикаляте всяка стена, и да знаете, че няма непреодолима такава.
    Здравеопазване, обществен ред, съдебна система, образование в посока малко по-далеч от зубренето на безсмислени детайли и домашни.

    В бг ми е окей, като изключим, че вечер на улицата, ако съм сама, треперя + има много негативни, предубедени и крайно консервативни хора, което ме товари понякога.

    И бтв не съм съгласна на това делене - бг/извън бг. Не съм навън поради финансови причини - просто ми е приятно да се мотая, не разбирам защо трябва да си вързан в една държава.
    ето много добре казано, аз не мисля, че има някакво делене на българи в България и извън, аз дори и 50г. да живея навън с или без чужд паспорт и т.н. ще си остана българин, такъв съм се родил такъв и като такъв ще прикюча земния си живот.

    Добре, а това, че вечер те е страх, то е съвсем нормално в днешната демокрация, какво трябва да се направи по случая според теб ?
    Последно редактирано от michaelis : 12-11-2016 на 10:00
    Отишъл мравоядът при Ной и го попитал:
    - Пич, кажи ми честно... само две мравки ли взе? ..

  7. #7
    Повече от фен Аватара на michaelis
    Регистриран на
    Nov 2016
    Мнения
    445
    Цитирай Първоначално написано от Nakadah Виж мнението
    Защото драги ми приятелю, аз живея в G7 държава от дълги, дълги години и говоря от опит и наблюдения...

    Както написах, 99%, не 100%. Хубаво ми даваш момичето като пример, но това което не обърна внимание, е че, всичките тези позиции са internships за по 1 месец. Знаеш ли какво правят inters? Даваш им 1 стак с хартия и им казваш да го копират... Момичето има още през много, ама много, ама много да мине преди да стигне до що годе свястна позиция...
    това G7 първо е измислена политическа формация и тея не ме интересува, така и ето тук мога да изровя още примери, за да докажа, че не всеки отива да мие чинии или мете пода както предполагаш за 99%. Искам да покажа, че българите не сме никак тъп народ. А нашата държава беше нарочно срината и пусната в простотията да бълва чистачи и миячи благодарения на разни организации и фондации известни като НПО (пример "Отворено Общество") спонсорирани може би от държавата където ти живееш в момента, та това е и причината да се изнасят хората между другото ....

    https://www.vodafone.de/unternehmen/management.html

    Anna Dimitrova

    Geschäftsführerin
    Strategy & Digital
    Отишъл мравоядът при Ной и го попитал:
    - Пич, кажи ми честно... само две мравки ли взе? ..

  8. #8
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    Просто не ми е приятно, че бг е една от европейските държави, в които ме е страх да вървя сама навън без значение от града ( например в Белгия не ме е страх да вървя между села пеша вечер, обаче до Брюксел не ща и да ходя, с повод или без ).
    Вкъщи и в малкото градче ме е страх, и в София ме е страх. Не е като да няма от какво, сега осъзнавам какъв сериозен проблем имаме с малцинствата и какви расисти сме от друга страна. (По отношение на турците например, които са съвсем нормални хора )
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  9. #9
    Повече от фен Аватара на michaelis
    Регистриран на
    Nov 2016
    Мнения
    445
    Цитирай Първоначално написано от NomNomNom Виж мнението
    Просто не ми е приятно, че бг е една от европейските държави, в които ме е страх да вървя сама навън без значение от града ( например в Белгия не ме е страх да вървя между села пеша вечер, обаче до Брюксел не ща и да ходя, с повод или без ).
    Вкъщи и в малкото градче ме е страх, и в София ме е страх. Не е като да няма от какво, сега осъзнавам какъв сериозен проблем имаме с малцинствата и какви расисти сме от друга страна. (По отношение на турците например, които са съвсем нормални хора )
    добре от какво точно те е страх, някой да не ти направи нещо нали ? А от къде знаеш, че някой ще ти направи нещо от новините ? А ако ти кажа, че новините са скалъпени нарочно над 50% да са такива за да внасят страх ?

    ето да вземем това нещо
    ---------------------------------------------------------------
    Арестуваха таксиджия за изнасилване в София
    Той откарал 47-годишна жена в покрайнините на "Дружба"

    http://www.dnes.bg/crime/2016/10/31/...-sofiia.320439

    Таксиметров шофьор е задържан от полицията в София за изнасилване, съобщава БНР.

    Инцидентът е станал през уикенда. Мъжът е качил в колата си 47-годишна жена и със заплахи я откарал в покрайнините на столичния квартал "Дружба".

    След това пострадалата е подала жалба в полицията, а извършителят е задържан. На този етап няма повече информация по случая.
    ---------------------------------------------------------------

    и това е вярно така ли ? Добре а името на мъжа къде е, на жената, снимките им къде са, ЕГН ? Някой свидетел, познат, роднина, приятел, на жената да потвърди това нещо ?!? - Ми няма такива работи
    Последно редактирано от michaelis : 12-11-2016 на 17:54
    Отишъл мравоядът при Ной и го попитал:
    - Пич, кажи ми честно... само две мравки ли взе? ..

  10. #10
    Повече от фен Аватара на michaelis
    Регистриран на
    Nov 2016
    Мнения
    445
    Цитирай Първоначално написано от NomNomNom Виж мнението
    ( например в Белгия не ме е страх да вървя между села пеша вечер, обаче до Брюксел не ща и да ходя, с повод или без ).
    ето ти и един пример от Белгия където имало "терористични атаки" а използвали видео от 2011г. в Москва като "доказателство"

    The “Fake News” Controversy: Mainstream Media Used Fake Videos in Coverage of March Brussels Terror Attacks
    http://www.globalresearch.ca/fake-vi...ttacks/5515894

    не казвам, че няма изнасилвания и убийства, но това с медийте много внимавайте защото там навсякъде много лънготят особено в България доста се уливат, за да държат населението в страх, когато някой го е страх той не мисли за увеличение на заплатите и здравните осигуровки и лъжите които прави правителството, а мисли как да си опази кожата нали ?
    Последно редактирано от michaelis : 12-11-2016 на 18:18
    Отишъл мравоядът при Ной и го попитал:
    - Пич, кажи ми честно... само две мравки ли взе? ..

  11. #11
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    Медии не гледам/не чета, а просто вие не можете да разберете какво имам предвид, защото не сте жени, може някое друго момиче да се обади.
    Най ми е тъжно като видя беден мъж на средна възраст (40 - 55), пиян и мръсен на улицата, да подвиква, или да кажем няколко, или работници на строеж, които правят същото - хем се побърквам от вина, че не ми се налага да живея в техните обувки, хем се отвращавам дълбоко от поведението им.
    Да ти се лепят и да те преследват непознати ( рандъмли веднъж един ме гони с "искам те, Ани" (излъгах го за името си), преди интервю за работа, беше малко обезлюдена зона и се набутах в първата видяна сграда), или пък да се опитват да се възползват от теб във всеки един момент - търсех си работа като певица, докато бях в гимназията, и някакъв чичак ми се дразенеше, да не му пращам снимки с гаджето ми. Куп такива истории, тогава съм била на 16-17 и осъзнавам все повече намеренията на тези хора и се отвращавам.

    В съседките ни е същото. Даже нямам много идея как е, не пътувам по балканите, като една от причините е, че не ми се вижда добра идея да пътувам сама там.

    Офц, не е нон-стоп така, ама ми беше достатъчен стреса, ако се прибирам по тъмно в Младост, както няма осветление и вратата на блока не се затваря. И на черни връх, на първия етаж, и в красна поляна, с хазяина, който си идваше когато искаше и обясняваше на майка ми, че съм отслабнала и искал да ме води на вечеря, или като ме няма, да "поправя" неща по стаята и рандъмли да ми намери презервативите някъде, или да ми монтира рафтчета в гардероба, докато ме няма, без да ме е предупредил.

    Може гневът ми по тази тема да ви се вижда преувеличен, но искрено ме отвращава как някакви хора са си мислели, че защото съм младо и ненаучено да се пази момиче, и само, е окей да.ме карат да се чувствам неудобно и да търпя всичко.

    Последно: майка ми са я третирали по същия начин, защото и тя не е била златно и пазено момиче, а е трябвало сама да си сблъсква с грозната реалност.
    Последно редактирано от NomNomNom : 12-11-2016 на 20:21
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  12. #12
    Повече от фен Аватара на michaelis
    Регистриран на
    Nov 2016
    Мнения
    445
    еми това е така защото нацията е изпростяла, не може да очакваш от общаци на строеж да искат да решавате задачи по физика .... Аз най-красивите жени съм виждал в България, обиколил съм малко държави, видях кво що, но нашите са най-красиви са кво да направя, ако бяхте по-грозни нямаше да викат след вас. Не трябва чак толкова да се стягаш са верно в наща държава сме малко с талибански манталитет, но ще стане работата малко само съдебната система да заработи да застрелят двама трима бандита и изнасилвачи едно такова показно и готово, следващите много ше се замислят дали ше се занимават с щуротии.
    Отишъл мравоядът при Ной и го попитал:
    - Пич, кажи ми честно... само две мравки ли взе? ..

  13. #13
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    Просто е амплифицирано това по-слабия да се изяжда, а аз го взимам навътре.
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  14. #14
    Повече от фен Аватара на michaelis
    Регистриран на
    Nov 2016
    Мнения
    445
    Ама няма да взимаш навътре, какви са тези работи никой нищо няма да ти направи.
    Това което съм чувал от баба ми и майками казват, навремето не е било така. Разбира се подсвирквания е имало, но никой не е смеел да направи нищо. Прибираш се в 3-4сутринта сама жена от банкет на работа - няма проблем, спококйно, циганите си работеха даже са били много по-интегрирани от сега. Да но Държавна Сигурност (ДС) всичко е следяла, ако някой направи нещо, изнасили или нещо се буни срещу властта или пък да продава дрога, майка му жална като го хванат. Баба казва вика имахме един в завода каза един разказвал политически вицове и дойдоха едни взеха го и не го видяхме повече. То и това не е готино, пак си в страх, но имало ред и дисциплина.
    При нас за съжаление винаги от едната крайност на другата, защо е така незнам.
    Последно редактирано от michaelis : 12-11-2016 на 21:12
    Отишъл мравоядът при Ной и го попитал:
    - Пич, кажи ми честно... само две мравки ли взе? ..

  15. #15
    Мега фен Аватара на Ewok
    Регистриран на
    Apr 2010
    Град
    The Moon of Endor
    Мнения
    5 775
    Цитирай Първоначално написано от NomNomNom Виж мнението
    Медии не гледам/не чета, а просто вие не можете да разберете какво имам предвид, защото не сте жени, може някое друго момиче да се обади.
    Мен пък никога не ме е било чак толкова страх. А не е като да не съм живяла в квартал с циганска махала до пътя ми за вкъщи, или да не са ме заговаряли всякакви откачалаки и чичаци из градския транспорт/в парка/на улицата. Не знам, може би защото (да чукам на дърво) досега и не ми се е и случвало нещо страшно. Освен някакви мастурбатори в парка, но те са безобидни. На мои приятелки обаче са им се случвали кофти неща.

    После може би ще се включа изцяло в темата.
    Последно редактирано от Ewok : 12-12-2016 на 08:35

  16. #16
    Олее. Че те терористите се взривяват в богатите държави, където е по-страшно да се разхождаш из тълпата.

    Колкото до темата. Ами стандартът е много относителен. Според мен основен проблем е крайното делене на богати и бедни. И по-точно на малцина свръх богати и мнозина бедни. Съставянето на един свят в който само богатите имат достъп до медицина, образование, нови технологии и разни чудеса. Унищожаването на всякаква вътрешна осъзнатост, духовно и морално възпитание. От там вече няма никакво значение какво ще се прави. Образователната система е нищо, сравнение с манипулацията и пропагандата. Медийте са изцяло в ръцете на определени управляващи сили, които искат да подчиняват всички ресурси.

  17. #17
    Повече от фен Аватара на michaelis
    Регистриран на
    Nov 2016
    Мнения
    445
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    Олее. Че те терористите се взривяват в богатите държави, където е по-страшно да се разхождаш из тълпата.

    Колкото до темата. Ами стандартът е много относителен. Според мен основен проблем е крайното делене на богати и бедни. И по-точно на малцина свръх богати и мнозина бедни. Съставянето на един свят в който само богатите имат достъп до медицина, образование, нови технологии и разни чудеса. Унищожаването на всякаква вътрешна осъзнатост, духовно и морално възпитание. От там вече няма никакво значение какво ще се прави. Образователната система е нищо, сравнение с манипулацията и пропагандата. Медийте са изцяло в ръцете на определени управляващи сили, които искат да подчиняват всички ресурси.
    ок а от къде идват тези "терористи" да се думнат в богатите държави ?

    А я глей тези се осмелили да го напишат даже :

    Made in USA: Чипиране и терор. Секретен план „Надзиравано общество“ чертае бъдещето
    https://novotopoznanie.com/secret-pl...tlines-future/
    .....................
    Тероризмът не се появява случайно, а обикновено е спонсориран от държавите, за да служи за целите на мощния елит.
    ....................

    а колегата оттатък иска да живее като американец не като китаец
    Последно редактирано от michaelis : 12-12-2016 на 12:56
    Отишъл мравоядът при Ной и го попитал:
    - Пич, кажи ми честно... само две мравки ли взе? ..

  18. #18
    Цитирай Първоначално написано от michaelis Виж мнението
    ок а от къде идват тези "терористи" да се думнат в богатите държави ?
    Идват най-вече от предизвиканите умишлено войни в Ислямския свят. Тероризмът е дело на.. скрити в тъМното ръце..

    Под богати визирах тези, които са водещи на световната сцена, които са огледало за пример, които държат в себе си някакви културни и икономически основи. Завистта и омразата е насочена към модерния демократичен човек.
    Последно редактирано от golemiq_korab_minava : 12-12-2016 на 12:52

  19. #19
    Мега фен
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    Earth...
    Мнения
    10 102
    Цитирай Първоначално написано от michaelis Виж мнението
    Аз съм плахар

    Телевизор, аз ти дадох скритата формула за успех в първия си пост. Вместо да седнеш и да се замислиш, ти тръгна да дрънкаш как си най-великия. С оплакването си по форуми какво точно постигаш? Как променяш това което не ти харесва? Как допринасяш към "оправянето"?

    Вместо да си губиш времето и енергията с оплакване по форуми защо не си седнеш на задника и не се потрудиш малко???

  20. #20
    Повече от фен Аватара на michaelis
    Регистриран на
    Nov 2016
    Мнения
    445
    Цитирай Първоначално написано от Nakadah Виж мнението
    Телевизор, аз ти дадох скритата формула за успех в първия си пост. Вместо да седнеш и да се замислиш, ти тръгна да дрънкаш как си най-великия. С оплакването си по форуми какво точно постигаш? Как променяш това което не ти харесва? Как допринасяш към "оправянето"?

    Вместо да си губиш времето и енергията с оплакване по форуми защо не си седнеш на задника и не се потрудиш малко???
    ало шушляк аре ако искаш да не ми слагаш някви коментари дет не съм ги казал и тея "скрити формули" ги дай на някой среден статист от Полски Тръмбеш да го видим как ше успее или на госпоиците горе, че въпреки кинтите в джеба пак ги е шубе да ходят нощем, щото под стандарт и качество на живот не се разбира само пачката в джеба нали ?
    Отишъл мравоядът при Ной и го попитал:
    - Пич, кажи ми честно... само две мравки ли взе? ..

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си