.
Отговор в тема
Страница 1 от 22 1234511 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 526
  1. #1
    Повече от фен Аватара на Daisy11
    Регистриран на
    Jul 2010
    Град
    Wien
    Мнения
    392

    В коя държава сте ?

    В коя държав сте и в кой град ? Харесва ли ви там ? От колко време сте там и лесно ли научихте езика ?
    [♪] L!f3 !s mus!c, play !t l0ud3r [♪] [sun]

  2. #2
    Аватара на nickgr7
    Регистриран на
    Oct 2010
    Град
    Кубрат-Атина
    Мнения
    44
    Гърция,Атина(кв.Зографу)Дал и ми харесва?-Вече все ми е едно!!!Карам 10та година.Езика-ми до една година го знаех долу горе,но все има думи ненаучени



  3. #3
    Мега фен
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    Earth...
    Мнения
    10 102
    Нещо като научаване лесно на език не съществува! Заблудени дечица живеещи извън България от 1-2 год няма шанс да са научили езика до ниво което да нямат проблем при общуването!!!

  4. #4
    Аватара на nickgr7
    Регистриран на
    Oct 2010
    Град
    Кубрат-Атина
    Мнения
    44
    До две години се учат бая неща ако става въпрос ако учи училище в държавата дето е.В някой държави в самите часове идва един дето ти помага на ден по един два часа само с тебе за езика.Не си мисли че в България като го няма това поне не съм чувал че го няма извън България.



  5. #5
    Мега фен
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    Earth...
    Мнения
    10 102
    Цитирай Първоначално написано от nickgr7
    До две години се учат бая неща ако става въпрос ако учи училище в държавата дето е.В някой държави в самите часове идва един дето ти помага на ден по един два часа само с тебе за езика.Не си мисли че в България като го няма това поне не съм чувал че го няма извън България.
    СПАМ: А ти не си мисли че живея в България или че не говора други езици...

  6. #6
    Аватара на nickgr7
    Регистриран на
    Oct 2010
    Град
    Кубрат-Атина
    Мнения
    44
    Нямам друга работа ще се чудя какво мисля завсеки в разните форуми



  7. #7
    Голям фен
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    592
    В Дания съм от година и малко. Езика още не съм го научил до ниво, на което могя да говоря или слушам като хората. Чета и пиша обаче.

  8. #8
    Аватара на JackHerer
    Регистриран на
    Sep 2010
    Град
    Nederland
    Мнения
    30
    В Холандия, Леуварден от 2 месеца и нещо.Тук съм студент и обучението е на английски, за това по-трудно явно ще науча холандския ..
    Music is your life just keep on dancing!

  9. #9
    Супер фен Аватара на Anf3tamin4o
    Регистриран на
    Mar 2007
    Град
    От =МърЗеЛаНдИя=
    Мнения
    2 169
    В Кипър в града Никозия от 3 месеца.Гръцки не знам, но английския е по - добро ниво
    Много ме мързеше и все още ме мързи и едва-едва написах това отгоре.
    My Face

  10. #10
    Супер фен Аватара на tItEufFf
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    Франция
    Мнения
    2 673
    Във Франция съм от 2 години и 4 месеца. Първата година и половина ми беше супер трудна, но вече нещата се подреждат, намерих си компания, имам хубави оценки и т.н. Харесва ми
    Езикът ми беше труден. И все още е... Но си говоря спокойно , мисля на френски , пиша почти без грешки. Далеч съм от това да го говоря "перфектно" но ..

    Le Hainaut volley,
    plus qu'une

  11. #11
    Фен Аватара на anonim4e2
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    фрайбург,германия
    Мнения
    251
    Цитирай Първоначално написано от tItEufFf
    намерих си компания, имам хубави оценки и т.н. Харесва ми
    Езикът ми беше труден. И все още е... Но си говоря спокойно , мисля на френски , пиша почти без грешки. Далеч съм от това да го говоря "перфектно" но ..
    аз съм в германия,фрайбург от година и 2 месеца и съм мнооого повече от доволна,за езика съм на същото мнение като "tItEufFf"
    Живей без граници! Животът е един миг,затова го накарай да гори винаги с най-силния пламък!
    (\ _ /)
    (='.'=)
    (")_(") (-_-)

  12. #12
    Германия, Дармщат, от малко повече от месец тъкмо започнахме лекциите и съм много доволен защото разбирам много голяма част от тях, няма да се изсилвам и да казвам всичко, защото не е така, има думи, малко са, но ги има, които не разбирам и ги проверявам в речника, проблеми с говоренето и общуването нямам никакви, но съм учил езика 5 години в езикова и наистина гледах да си го уча, пък и много ми помогна подготовката за сертификата ДАФ.

  13. #13
    Аз съм в Македония, всъщност за месец в България и скоро заминавам за една година специализация в Япония.

  14. #14
    Таджикистан

  15. #15
    Супер фен Аватара на LipSy
    Регистриран на
    May 2010
    Град
    България
    Мнения
    2 134
    Германия, Аугсбург. От година и три месеца съм. Говороя си го съвсем спокойно. Нови думи винаги има, обаче като цяло езикът не е толкова труден. Като влезеш в нещата всичко си потръгва. Имам хубави оценки в училище и понякога ми се чудят, че говоря толкова добре, апък съм от година тук!

  16. #16
    Гърция.
    Град - Патра.
    От 1 година и шест месеца.
    Език - почти перфектно. Имам леки проблеми с произнасянето на някой думи и има някой технически,политически думи който не ги знам.
    Някой ако също живее в Патра или много близо до него , може да се видим ,че ми липсват срещите с някои съгражданин

  17. #17
    Голям фен Аватара на darkness848
    Регистриран на
    Aug 2009
    Град
    ТРАНСИЛВАНИЯ
    Мнения
    537
    Амиии Испания... Провинция: Страната на Баските, град Мондраго или Арасате (едно и също е).
    Тук съм от година и пет месеца... Уча два езика (баски и испански)... В началото ми беше доста трудно, но сега съм малко по-добре. Повиших си успеха иии започнах да контактувам отчасти на испански и баски )до сега говорех на англиийски). Имам още за учене.. Доста.. Ама надявам се ще се оправим.
    Have The Courage To Live... Anyone Can Die... ;]

  18. #18
    В канада жиевеяя (по точно във Торонто) ...
    умм не е лошо, но със сигурност ако имах възможност бих го заменила за някое европейско градче
    английския г/д лесно го научих но още си правя грешки като говоря... особено като се изморя нит на английски нит на бг мога да говоря ;Д

  19. #19
    Живея в New Jersey от 6 години.Преди това със семейството ми живяхме година и половина в London и две години в Madrid.Много харесвам живота си тук и нямам никакви проблеми с езика,защото го говоря от 10 години.Съвсем спокойно мога да заявя,че у дома се чувствам само и единствено тукhttp://www.teenproblem.net/forumв New Jersey.Уча в добър университет,работя в кафето на родителите ми и имам страхотни приятели,които много обичам.Не бих живяла никъде другаде по света! [/b]

  20. #20
    от 3 години живея в Чехия /Прага/ по празници си идвамм да видя приятелите си

  21. #21
    Живея в ОАЕ от 7 години някъде. В град Дубай. Тук се говори на английски, и лесно го научих, но като цяло е лесен език а пък и децата лесно научават езици, за възрастните е трудно.

    Дали ми харесва?
    Ами преди да дойда в Дубай живях в съседното градче и столицата Абу Даби. Но Абу Даби е като София, а Дубай като Варна. Дубай е десет пъти по красив от Абу Даби. И доста по развит.

    Все пак, хората в АД са по олегнали, повече се наслаждават на живота, докато Дубай е масово сапунен сериал особенно в Гимназията. Все едно гледаш някакво американско филмче за тийнеджъри, баси и простотиите.

    Все пак, е интернационална държава и се запознах с хора от много различни култури и държави из целия свят, което беше много интересно. Накара ме да уважавам другите култури и да не дискриминирам по никакъв начин.

    Българския ми стана много зле обаче. Не мога да се изразявам хубаво от това че няма с кой да практикувам през годината и ми е много по лесно на английски което е наистина жалко. В момента като пиша едва се изразявам и трябва да мисля преди да го напиша все едно не ми е роден език. Няма как, за жалост. Само с мама и с тати дето мога да говоря, пък с тях не съм седнала да си приказвам надълго и нашироко.

    Иначе е яко, има атракции, някои хора не се държат като от OC или One Tree Hill.

    Абе става, ама като завърша след две година отивам в САЩ или Англия. Далече от тука! Много горещо, миналата седмица тен хващах на плажа моля ви се!
    This is your life and it's ending one minute at a time!

    Sticking feathers up your butt does not make you a chicken!

    Fight Club <3

  22. #22
    Аз съм в Португалия. Градът е Порто Алто. Не е нищо осбено една улица и една магистрала. На 30 мин от Лисабон (столицата) живея. Тук съм от 7 месеца, но съм идвала 3 пъти преди тук и за това се справям добре с езика. Моя проблем е, че не мога да си развържа езика и да говоря с хората. Мога само с един определен човек да говоря. Просто не се получава. В училище учителите се чудят как се оправям толкова бързо с нещата. За първи срок даже имам 5 ( най-високата оценка) по биология. Тук съм добре за сега. Нямам късмета да живея в някое друго място, но и това е добре като за начало.

  23. #23
    Аватара на missEvance
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Испания
    Мнения
    23
    И аз като 'darkness848' живея в Испания В едно градче на Средиземно море - Дениа На 90км южно от красива Валенсия..
    Живея тук от 7 години и в началото ми беше трудно (нормалното за всеки) но след няколко месеца започнах да общувам благодарение на една българка, която много ми помагаше Вече говоря без никакви проблеми и испанския и каталунския (понеже във Валенсианска област се говори Каталунски/Валенсиано), макар, че последния ми е малко труден все още.. но се оправям

    ωhατ gσes αrσuηd, cσmеs αrσuηd ...

  24. #24
    Лондон baby. :P
    вече от 6 години сам тук и сам си свикнала, нищо вече не ми прави впечатление, било то климата или хората.
    "Обличай се бляскаво където и да отиваш.Живота е твърде кратък,за да се сливаш с тълпата."

  25. #25
    Аватара на glamourreye
    Регистриран на
    Dec 2010
    Град
    London,UK.. :)
    Мнения
    31
    Цитирай Първоначално написано от beautifulll
    Лондон baby. :P
    вече от 6 години сам тук и сам си свикнала, нищо вече не ми прави впечатление, било то климата или хората.
    ^Ейй мой човек, бе! Тъкмо щях да пиша колко много хора има в Лондон .. един човек не написа .. хаха! Много се кефя някой да ми разказва в коя area,както се казва живее и подобни (ако е от тук де).. Жалко, обаче че повечето българи тук са надути и мислещи, че знаят всичко лицемери!! НО пък има и многоо маалко хора като мен (надявам се и ти си такава ) , които просто си живеят в друг град, далееееееееече от България, и най-важното ЗЕМНИ..!!

    П.П. Къде по-точно живееш, в кое даскало, колеж, университет, че ми е много интересно ?
    I'm about to lose my mind
    You've been gone for so long
    I'm running out of time
    I need a doctor
    Call me a doctor
    I need a doctor, doctor
    To bring me back to LIFE..!!
    ..BrInG mE bAcK tO lIfE..
    [music]

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си