.
Отговор в тема
Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати от 26 до 42 от общо 42
  1. #26
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    И като искаш да учиш право току що в кошницата си натресе още един отвратителен изпит - LNAT.
    Тоя е по-гаден и от IELTS...единствено от TSA не е по-гаден.

  2. #27
    Да, видях, че го искат в Оксфорд и Кеймбридж. Ии тотално ме отказа.

    А, иначе, silver_moon, от ЕU не могат да взимат заеми.. едната критерия е доходът, обаче трябва пък да си живял три години в UK. Но мисля, че може да се вземе заемът от друго място .. един сайт, забравих му името. ^

    П.П. Скайп на лично не съм получавал. Ако искаш направо пиши на tix_4o

  3. #28
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Не само в Оксбридж го искат, ами и във всеки нормален английски университет, където се предлага право.

  4. #29
    Аз само там съм го виждал. :Д А и в университета, където искам, не се изисква, тъй че.

  5. #30
    Рофл, разубедиха ме в крайна сметка! IELTS. Минах през Кеймбридж, Тойфел ии сега пак друго.. да се надяваме, че е най-добрия избор!

  6. #31
    Добре е , че си се ориентирал за чужбина. Наистина в България нещата няма да се получат скоро...Аз тази година кандидатствам в Англия. Сега ще ти обясня каква е системата.

    Първо за изпита по английски : два са ти вариантите IELTS или TOEFL. Англия повече тачат първото , Америка-второто. Но и двете важат За Америка обаче ти трябва и SAT мисля. В много малко университети приемат и CPE , така че по-добре не си играй с тези нива ами направо към IELTS или TOEFL се насочвай. И двете можеш да ги караш в София , да. Аз карах IELTS така че не мога да ти кажа каква е таксата за TOEFL, но сигурно не е толкова различна. IELTS беше 320 лв. Записваш се в British Council. Има го всеки месец без Август. Устният ти е там , а писмения ти е друг ден и е в Американския университет в Студентски град. Обикновено устния ти е или 2 дни преди писмения , или 2 дни по-късно. Зависи какъв ти е късмета. Като решиш кога искаш да го караш, записването става 1 месец по-рано. После получаваш по и-мейл датата и часа на изпитите ти и така. Не е много труден. 4 са компонентите - Speaking, Reading , Listening , Writing. Устния ти е около 15тина минути, първо малко общи приказки - харесваш ли цветята,модата,кой ти е любимия сезон... После ти дават едно листче, на което има някаква тема,имаш 1 минута да си направиш записки и 2 минути да говориш без прекъсване. Накрая ти задава малко въпроси свързани с темичката ти. И това е. Reading, Listening, Writing са друг ден,както казах. Наведнъж се карат,без прекъсване. Първо е Listening – 4 текста, въпроси върху тях, слушат се само веднъж и отговаряш веднага.Накрая имаш 10тина мунити да си пренесеш отговорите на Answer Sheet. Това е общо около 30-40 минути. Reading е 60 минути,4 текста А4 формат,четеш и отговоряш като веднага пренасяш отговорите,защото накрая нямаш 10 минути допълнително време. Writing са две неща: първо описваш една диаграма и второто е есе. Резултатите излизат след 2 седмици, сертификата пак си го взимаш от посолството. Важи 2 години. TOEFL също важи 2 години,чувала съм че е по-лесен от IELTS. Той се прави обаче на компютър,горе-долу същата работа. Препоръчвам ти да отидеш обаче на курсове, да не се явяваш ей така. Хубаво е някой да си те подготви. Аз бях в ДАРБИ и съм много доволна.

    Следващата стъпка е да решиш какво искаш да учиш. Ето тук примерно има класация на университетите,цъкаш си специалността и гледаш : http://www.guardian.co.uk/education/...gement-studies . Oxford, Cambridge, Manchester, Edinburgh, Birmingham са едни от най-добрите във всичко. Но както си решиш. Като се поориентираш какво искаш да кандидатстваш, за Англия това става чрез UCAS. Таксата за да си направиш акаунт е примерно 20 паунда. Ако обаче решиш че не искаш да се занимаваш сам и искаш някой да ти помогне, има фирми като Интеграл , Edlanta , Academic Consulting които се занимават точно с това. Те ще ти поискат 500-600 лв само за да подпишете договор. Така че по-добре си го направи сам , ако имаш познати които да ти кажат как. Аз реших да се обърна към Интеграл. Интеграл имат някои университети , на които са нещо като спонсори или и аз не знам, и ако кандидатстваш в тях не ти искат нищо освен таксата за UCAS. Но пълният пакет с университетите е 550 лв. Те ще ти помогнат за всичко, ще ти подадат документите до 5 университета. Ти трябва само да имаш мотивационно писмо, препоръка от учител и академична справка. И сертификата от изпита Там още някакви пари се дават, за преводи и легализации и такива неща, но на фона на тия 500 лв са нищо. Като попълните документите, те се изпращат до Януари най-късно и после почваш да чакаш отговори. Понеже кандидатстваш като си 11 клас, те те приемат условно и ти искат примерно диплома 5.50. Ако кандидатстваш след като си завършил , вместо академична справка направо дипломата ще дадеш и ще те приемат безусловно. Та като ти върнат отговорите , имаш срок до май месец да потвърдиш 2 университета, в които ще си запазиш място. Другите се освобождават. И после е като в 7 клас- първо и второ желание. Като си пратиш документите,ако ти стига за първо те приемат , ако не – по второ и така.

    Как стои въпроса с парите : тези студентски заеми за които се говори покриват таксата ти за обучение. Всяка година държавата си решава дали иска да отпусне такива заеми, Англия до сега винаги ги е давала, дано пак ги даде. Не е вярно, че ако си от ЕС не можеш да получиш заем. Грешно си разбрал. Това което си чел е ако си от UK. Ако си от ЕС, условията са 3 години преди започването на обучението ти да си живял в ЕС, мама и тати да са си работили тука а да не сте излизали от ЕС (но дори и да са били в командировка, пак ще ти го отпуснат) и да не си бил в ЕС за да следваш а понеже си живееш, както си е. Попълва се формуляр , пращат се само твои документи. Никой не ти иска служебна бележка колко печели мама или тати. Кажи речи почти автоматично те одобряват и парите се превеждат на университета от твое име. Кандидатства се всяка година от обучението ти. Започваш да го изплащаш като завършиш и достигнеш заплата надвишаваща 15000 паунда годишно (в момента) ако си в Англия или 6000 паунда ако живееш и работиш в България. 9% от това което е над тия 15000 се превежда до там Students Loan Company май беше. Ти тия пари даже не виждаш как се превеждат , те си се взимат автоматично. Това е в продължение на 30 години, като минат тия 30 години пада заема. Лихвата е минимална , в общи линии връщаш това което си взел. От 2012 таксите за университетите ще се вдигнат на 6000 паунда, като на някои ще им е разрешено 9000 само при определени условия. Пак ще си важи заема, но няма да е 15 , а ще е 21000 заплатата която трябва да достигнеш. Това е за таксите. Отделно някои университети предлагат така наречените bursaries което представлява като помощи за семейства с ниски доходи. Но това не са всички университети. Тях в общи линии ако си от средностатистическо българско семейство , лесно ще ги получиш. И вече си има и стипендии за определен успех.

    На година се изразходват около 7000 паунда с наема за общежитие, така че е добре първата година по някакъв начин да ги имаш тези , за да се съсредоточиш върху ученето главно. Но трябва и да си работиш, истината е такава че трудно можеш да ги намериш тея пари без работа...Почти всички студенти работят, стига да искаш, работа се намира. Колкото до общежитията- има много, има скъпи , има евтини. Но излизат около 3000 на година, така че по-добре от втората си взимаш няколко приятелчета и се изнасяте на квартира,излиза по-евтино. В Шотландия наистина е безплатно обучението, но пак трябва да ги имаш тия около 7000 за да изкараш годината.Това е цялата философия. Ако имаш някакви въпроси , питай

  7. #32
    Аватара на glamourreye
    Регистриран на
    Dec 2010
    Град
    London,UK.. :)
    Мнения
    31
    Shane92 абсолютно всичко ти е разяснила Иначе аз уча тук но в колеж и вече тепърва ще кандидатствам.. колкото по-рано си почнал от тук, толкова по-добре (за Англия говоря). И само още едно нещо да добавя - за Cambridge и Oxford не се надявай - не ти го казвам с лоши намерения, просто е много трудно и трябва да знаеш отлично английски най-малкото което е .. смятай аз съм от три години тук и не си и помислям за тях .. тук са много взискателни за всичко .. аз знам само един българин, който е успял при положение,че половината българщина от тук (ако мога така да се изразя) я познавам, но той е роден тук, а и горкия и сега и сега учи по цяла нощ - няма време за нищо .. но ти си реши - кой знае, може да си втория Просто трябва да се настроиш за яко учене!

    P.S. Съжалявам за късното включване!
    I'm about to lose my mind
    You've been gone for so long
    I'm running out of time
    I need a doctor
    Call me a doctor
    I need a doctor, doctor
    To bring me back to LIFE..!!
    ..BrInG mE bAcK tO lIfE..
    [music]

  8. #33
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    ^Картинката не е баш така...

    Само миналата година има 6 българи приети в Оксфорд и не знам колко в Кембридж. Да кажем 5.

    И да, трудно е, но не е невъзможно.

  9. #34
    Аватара на glamourreye
    Регистриран на
    Dec 2010
    Град
    London,UK.. :)
    Мнения
    31
    Мхм, значи моите информатори не са толкова добри, хаха.. Трябва само да се радваме, че успяват българите!
    I'm about to lose my mind
    You've been gone for so long
    I'm running out of time
    I need a doctor
    Call me a doctor
    I need a doctor, doctor
    To bring me back to LIFE..!!
    ..BrInG mE bAcK tO lIfE..
    [music]

  10. #35
    Здравейте! Искам да попитам за медицина в Англия или Шотландия, възможно ли е? Да речем, че имам диплома 6,00 и TOEFL или IELTS ии UKCAT (теста за медицина) с по висок резултат от изисквания и съм доброволка в червения кръст и екомисия, и имам и стаж в екомисия, дали ще стане, и хипотетично имам добри препоръки и мотивационно писмо?

  11. #36
    Супер фен Аватара на brutaLxxbunny
    Регистриран на
    Dec 2009
    Мнения
    2 039
    Кога горе-долу държите Тойфел или Йейлтс ? В смисъл,кой клас?

  12. #37
    Цитирай Първоначално написано от brutaLxxbunny
    Кога горе-долу държите Тойфел или Йейлтс ? В смисъл,кой клас?
    12 клас се държи,защото е валиден само 2 години.

  13. #38
    Цитирай Първоначално написано от YouAteMyHeart
    Цитирай Първоначално написано от brutaLxxbunny
    Кога горе-долу държите Тойфел или Йейлтс ? В смисъл,кой клас?
    12 клас се държи,защото е валиден само 2 години.
    Аз го държах май месец, бях 11 клас. Според мен края на 11ти клас или лятото между 11 и 12 е най-удачно. После в 12 много неща ти се струпват на главата

  14. #39
    Супер фен Аватара на slicky
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    1 389
    Цитирай Първоначално написано от silver_moon
    Цитирай Първоначално написано от YouAteMyHeart
    Цитирай Първоначално написано от brutaLxxbunny
    Кога горе-долу държите Тойфел или Йейлтс ? В смисъл,кой клас?
    12 клас се държи,защото е валиден само 2 години.
    Аз го държах май месец, бях 11 клас. Според мен края на 11ти клас или лятото между 11 и 12 е най-удачно. После в 12 много неща ти се струпват на главата
    С колко точки го взе?

  15. #40
    Цитирай Първоначално написано от slicky
    С колко точки го взе?
    Хах ми общо 7, четене и слушане имам 7, писане и говорене имам 6.5.

    Но аз сама много се прецаках на слушането, защотот това е първият компонент и като се притесних и забравих да слушам на първите няколко въпроса. Незнам дали успях да ги научкам или не На четенето имах късмет, че това за което бяха текстовете го учим в училище. Писането беше готина темата, а говоренето ме уби: с какво са се променили рекламите от миналото? Се едно помна к'ви са били рекламите като съм била на 5. И да описвам образователно детско тв шоу и някви такива.

    Иначе пак доволна съм, стига ми за навсякъде, където искам

  16. #41
    Аз доста късно се включвам в темата. В момента съм 8ми клас и съм се насочила към САЩ. За Англия знам, че който иска да кандидатства в Оксбридж, не може да кандидатства и в двата университета(избира си един).

  17. #42
    Септември с моя приятелка ще сме първа година студенти в Англия. Но имаме проблем с общежитията/квартирите. Прекалено скъпи са за нашия бюджет. И двете нямаме големи финансови възможности. Основния ми въпрос е дали има други, които следват и по-точно ше следват в англия ( първия ни избор за университе е University of Portsmout, а вторият Bristol; може и да не са студенти), които все още не са си намерили място за живеене или са съгласни да ни помогнат по някакъв начин?
    Ще съм благодаена на всякакви други съвете, като например как да си намеря работа или просто разговор с някой който има опит.
    Благодаря предварително!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си