.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 9 от общо 9
  1. #1

    Подраняване на цикъла

    На 17 години съм.
    Би трябвало да ми дойде след 10 дена,но днес сутринта забелязах,че имам няколко капки по бельото.Това,което ме притеснява е че мисля,че е кафяво течение.Миналата седмица бях с приятеля ми и правихме орален секс.Тъй като знам,че подраняването може да е от много неща ще кажа,че през седмицата ми се случиха доста работи-притеснения,стрес...нерви с училище,приятели и семейство и след това рязко се промени (отдъхнах си от проблемите).
    Предполагам,че е някаква инфекция,но въпроса ми е дали е нещо сериозно?Преди съм използвала за инфекции Триклобактер и винаги ми е помагал.Обикновено съм голяма паника,когато е свързано със здравето и не знам какво да си мисля.Не мога да отида на генеколог в момента.Може ли да ми дадете някакви съвети?

  2. #2
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Може да е позакъсняла овулация и пробивно кървене покрай нея /розова овулация/. За инфекция не даваш оплаквания /или поне не си ги написала/.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  3. #3
    Пробивно кървене какво ще рече?
    От обяд до сега продължи да ми тече,но като цяло не е особено много.По-малко от колкото,когато е след менструация,а цвета наистина си е тъмно кафяв...няма розово.Мислех си,че е инфекция просто...Цялата седмица си мислех за секс(което не се случва мн често) и преди това имах известно бяло течение(а знам за него,че се появява преди менструация или когато си възбудена).
    В началото на седмицата се бях претоварила физически и за 1ви път корема ме боля ужасно много от мускулна треска(както вече казах) и още продължава да ме държи.
    Възможно ли е стреса,промяната в настроенията,физическото натоварване(което стана наведнъж) ииии...интимните моменти с приятеля ми(действия и фантазии) т.е. възбуда да са причина за това кафяво течение?И колко време горе-долу продължава?Прочетох някъде,че е 2 дена.


    ПП:Само при мисълта да е нещо сериозно или че единствения вариант е да ходя на гинеколог и ужасно много се притеснявам.

  4. #4
    Супер фен Аватара на ThisIsMe
    Регистриран на
    Mar 2009
    Мнения
    1 514
    Много се филмираш според мен.
    На мен ден ,два преди да ми дойде цикъла,ми идва кафяво течение.Така разбирам,че ще ми дойде много скоро.
    Все пак не съм сигурна дали твоят случай е такъв,но лично при мен става така.

  5. #5
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Цитирай Първоначално написано от LuFlee
    Пробивно кървене какво ще рече?
    Това, което ти е на превръзката и което е далеч от редовната менструация!!!
    Цитирай Първоначално написано от LuFlee
    Възможно ли е стреса,промяната в настроенията,физическото натоварване(което стана наведнъж) ииии...интимните моменти с приятеля ми(действия и фантазии) т.е. възбуда да са причина за това кафяво течение?
    Ако кървенето е контактно, щеше да започне по време на половия акт.

    Има ли вероятност да е кървене поради вгнездяване на оплодена яйцеклетка?

    Ходила ли си досега на гинеколог? Ехография на малък таз правена ли е? Колко дълъг ти е МЦ? Упорито акне да имаш? Засилено окосмяване? Менструацията обилна ли е?

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  6. #6
    Няма вероятност да е поради вгнездяване на оплодена яйцеклетка тъй като той не се е пипал по никакъв начин и не е имало сперма или нещо друго от половия му орган,което да е попаднало в мен.Попитах го вчера...според него не е нищо сериозно,но аз се притеснявам.

    Ходила съм 1 път на генеколог,но беше преди много време и тогава всичко беше наред.Не са ми правили ехографии.МЦ ми е на 30-31 дена,освен ако преди да ми дойде съм имала големи нерви и притеснения с нещо,тогава ми закъснява докато не се успокоя.Нямам упорито акне,преди цикъл ми излизат по 1-2 пъпки и това е(в момента ми излезе една).Нямам засилено окосмяване.Менструацията ми е нормална,първия ден е добре,втория е малко по-силна и после всичко е ок.Преди цикъл или първия ден ме боли корема,но издържам и си правя обичайните задачи,движа си се нормално.

    Днес продължава да ми тече,но има и вече леко червеникав цвят и няколко мънички съсирека.Миналия месец също имах мисля,че кафяво течение преди цикъл,но беше по-малко и не му обърнах внимание.
    Не мога да разбера как точно се смята овулацията...

    "Признаците за настъпване на овулация са напрежение в областта на гърдите, болки в яйчниците, увеличение на влагалищния секрет (цервикална слуз) и е възможно леко кървене. " -от тези неща имам само увеличение на влагалищния секрет и кървенето.

    Какво става??

  7. #7
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Овулацията може да я смяташ по най-различни методи:
    http://www.az-jenata.bg/article/1886...-ovulatziyata/

    За мен най-лесен е методът с изваждането на 14 дни.

    Иначе това нередовно кървене може да се дължи на яйчников проблем и няма да е зле пак да наминеш към кабинета на гинеколога.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  8. #8
    След като съм под 18 години този преглед безплатен ли е?Или ще ми струва от 20лв нагоре?От София съм...

    И как да направя така,че майка ми да не разбере,че съм ходила?В смисъл...ако отида при личната лекарка за направление възможно ли е да се обади на майка ми?

  9. #9
    На мен ми подранява всеки месец с по 1 седмица-постоянно съм в цикъл Така съм от около 1-2 години,имам цикъл от 7 години...И все не се наканвам да отида на лекар(имам много лоши спомени от първия път като ходих-и не бях вече девствена)Но не знам на какво може да се получи.Вече съм свикнала
    Говори с лекарката си,кажи и,че искаш профилактичен преглед-не би трябвало да звъни на майка ти,освен ако не е няква маниачка Но не мисля,че трябва да се притесняваш особено,съмнявам се дори да е инфекция-но за всеки слуай-и за да си си спокойна ти самата,иди на лекар!Успех

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си