.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 19 от общо 19
  1. #1

    Маска с тривитаминол

    Ще ми кажете ли колко често се прави маската с тривитаминол.1 път в седмицата,но колко време и почивката след това колко е?Вие какви други неща слагате в нея?Благодаря!

  2. #2
    Ами аз дори в момента съм с маска с тривитаминол. Правя си я 1 път седмично от около 3-4 седмици и за сега не съм правила почивки. В маската слагам 2 лъжички тривитаминол, 1 жълтък, 1 лъжичка бадемово масло и лъжичка газ. Стоя с нея 3-4 часа и след това си мия косата с хладка вода.
    "Причината, поради която не пия, е че искам да знам,когато си прекарвам добре."
    (Нанси Уичър Астор)

  3. #3
    Супер фен Аватара на lqlq89
    Регистриран на
    Nov 2010
    Мнения
    1 716
    Прави се 1-2 пъти в седмицата, в продължение на 2 месеца, почива се след това 1. Слага се по 2 лъжички тривитаминол, аз слагам само масла бадемово, рициново и кокосово. Стои се 1-2 часа, като си си сложила шапка за баня или найлонова торбичка и отгоре кърпа.
    Научих, че трябва винаги да се разделяш с тези, които обичаш с думи на любов. Може пък това да е последният път, когато се виждате.

  4. #4
    Благодаря много!А с какво се измивате след това само шампоан или шампоан и балсам?И може ли да се ползва хининова вода през този период или косата се пренасища?

  5. #5
    И да забравих да кажа, че се слага найлонова торбичка или шапка за баня. Иначе аз си я мия само с шампоан и мисля, че може да се слага хининова вода направо в маската.
    "Причината, поради която не пия, е че искам да знам,когато си прекарвам добре."
    (Нанси Уичър Астор)

  6. #6
    Супер фен Аватара на lqlq89
    Регистриран на
    Nov 2010
    Мнения
    1 716
    После си измиваш косата както си я миеш по принцип. Аз си я след маската 2-3 пъти със шампоан, че маслата са доста мазни и не се измиват от първия път. Може хининова вода и в маската, може и след маската.
    Научих, че трябва винаги да се разделяш с тези, които обичаш с думи на любов. Може пък това да е последният път, когато се виждате.

  7. #7
    Аз слагам шапка за баня,без хавлиена кърпа отгоре,но едва ли голямо значение дали ще е едното или и двете.Всеки път ли слагате еднакви продукти,защото аз ги сменям често,според зависи какво имам в момента?

  8. #8
    Супер фен Аватара на lqlq89
    Регистриран на
    Nov 2010
    Мнения
    1 716
    Каквото имаш да, понякога слагам и жълтък, мед, кисело мляко.
    Научих, че трябва винаги да се разделяш с тези, които обичаш с думи на любов. Може пък това да е последният път, когато се виждате.

  9. #9
    Повече от фен Аватара на LudotoDevoiche
    Регистриран на
    Feb 2011
    Град
    София
    Мнения
    481
    Аз си я правих миналия месец по 2 пъти в седмицата като престоявах по 2-3 часа. Ефекта беше страхотен Слагах по две лъжички от тривитаминола, добавях жълтък, аспирин на прах, бадемово масло или от пшеничен зародиш (или и двете ) , оцет и ако ми попадне и друго . Но това беше основното. Сега този месец почивам от нея и другия сигурно пак ще си я правя

  10. #10
    Голям фен Аватара на bebchoOoOoOo
    Регистриран на
    Dec 2008
    Мнения
    605
    И аз вмомента съм с маската Правя си я по веднъж в седмицата. Почивката е 1 месец. Аз и слагам кисело мляко, оцет и ракия. Определено има страхотен ефект, и хората около мен го забелязват
    Хубавите неща искат време,прекрасните стават веднага!!!


  11. #11
    Фен Аватара на shupishup
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    sofia
    Мнения
    166
    има ли такава готова маска ? която си се продава в аптеките?

  12. #12
    Голям фен Аватара на GrippingBosh
    Регистриран на
    Jan 2009
    Мнения
    947
    Няма такава маска в аптеките.Тривитаминола можете да го намерите във ветеринарните аптеки,моят беше за 6 лева.Аз си я правя 2 пъти в седмицата ,слагам 1 с.л. оцет ,свинска мас , 1 с.п.бадемово маско на Икаров ,ракия пак 1 лъжица ,1 жълтък го разбивам 1 счукан аспирин( не знам дали е правилно ,прочетох го някъде ) 2 лъжици тривитаминол 2 лъжици кисело мляко,успях да измъдря шапка за баня и си я слагам стоя така 2 часа и колкото мога повече Мнооооого съм доволна
    LOVE не означава Legs Open Very Easy !!!
    момиче

  13. #13

    тривитаминол

    Аз също си я правя по 1-2 пъти в седмицата, но престоявам цяла вечер.. И я правя тривитаминол, оцет, зехтин, ракия,, кисело мляко и мед

  14. #14
    Супер фен Аватара на WaterLilly
    Регистриран на
    Jan 2008
    Мнения
    2 716
    Цитирай Първоначално написано от dobrataloshata
    Аз слагам шапка за баня,без хавлиена кърпа отгоре,но едва ли голямо значение дали ще е едното или и двете.Всеки път ли слагате еднакви продукти,защото аз ги сменям често,според зависи какво имам в момента?
    Всъщност целта на кърпата е да се затопли маската. Така е много по-ефективна.
    Според мен трябва почивката да ти е колкото си правила и маската, за да не се получи предозиране с витамини, при което последствията са дооста лоши.

  15. #15
    А не може ли да правя маската 3 месеца и да почивам после 3?

  16. #16
    me_gustas_tu - За да има ефект трябва да правиш маската веднъж в седмицата в продължение на 1 месец. След което да направиш почивка поне 1 месец, за да няма предозиране с витамини.

    Ето малко полезна информация: Домашни продукти за маска за коса и тяхното действие върху нея

    Домашните маски за коза са най-хубавото нещо което може да дарите на косата си, а е и най-евтиния. Добре е да правите маска поне веднъж месечно за да я поддържате здрава.

    Тривитаминол - Съдържа витамини А, Д и Е. Използва се за засилване растежа на косата и плътността й. Против косопад. Продава се във ветеринарните аптеки и зоо магазините.

    Кисело мляко - Протеините и мазнините на млякото предпазват косата от изсушаване; Освен с влага, я даряват с подхранващи съставки, които я тонизират, правят я гладка и мека и благоприятстват съхраняването на естествената й защита - нейния мастнокиселинен слой. Благодарение на този защитен филм влагата се задържа за по-дълго време в дермата, което благоприятства и еластичността. Подобрява еластичността й. Млякото подхранва тънката коса и я прави по-плътна при редовно прилагане.

    Яйце - Яйцата са с много високо съдържание на протеин и мастни киселини. Те съдържат витамини A, D, E, както и някои важни B витамини. В състава едни от най-хранителните и полезни маски за коса задължително влиза яйцето, и то най-вече жълтъкът.
    - Жълтък - В него се съдържат много витамини и полезни вещества, които влияят добре на косата, подхранват я, помагат й да се възстанови след поражения от слънцето или химически препарати. Яйчният жълтък съдържа витамин B3. Той регулира скоростта, с която расте косата, пигментацията, както и яркостта на цвета на косата. Протеините и мастните киселини са най-добрата основа за маски за суха и изтощена коса. Яйчни жълтъци са с особено високо съдържание на витамини, които помагат за подобряване блясъка на косата. Яйцето ще направи косите по-лесно управляеми и ще помогне в борба против косопад.
    - Белтъкът е подходящ за мазна коса, докато жълтъкът – за суха, тъй като главно в него са съсредоточени мазнините на яйцето.
    И жълтъкът и белтъкът могат да придадат на косата изкючителен блясък и свежест.

    Мед - Съдържа Вода и въглехидрати /захар/ , както и много минерали, микроелементи, важни ензими, протеини, естествени противовъзпалителни вещества и естествени овлажнители, които задържат влагата в косата. Медът е пълен с витамини и минерали. Добавяйки мед в своя балсам за коса, бихте могли да увеличите неговата ефективност. Подсилен с мед, балсамът за коса прониква по-добре в кожата на скалпа, като по този начин едновременно я овлажнява и я прави по-мека. Медените маски за коса са страхотни за превръщане на изтощената коса в по-здрава и по-жива. Възстановяване на косата с мед е истинско удоволствие и за сухата кожа на главата. Медът я подхранва и същевременно с това заздравява косъма, като образува около него защитна „медена" обвивка. Мед и зехтин придават ослепителен блясък на кичурите и освен това правят косата по-лесна за разресване. Комбинацията мед и лимонов сок може да се използва за естествено изсветляване на косата без каквото и да било изтощаване или увреждане, дори в дългосрочен план. Чудесен е за почистващи, заздравяващи и подхранващи маски.

    Майонеза - Съдържа най- вече яйца и слънчогледово олио и подхранва в дълбочина. Възвъръща блясъка в косата.

    Свинска мас - Прави косъма по- еластичен, здрав и го подхранва. Слагайте по най-много 1 супена лъжичка , защото много трудно се отмива.

    Лимонов сок - Лимонената киселина е в състояние и да изсветли косата. Заглажда косата. Придава и блясък. Естествен източник на Витамин С. Той се използва успешно при мазна коса и пърхот

    Ракия и друг алкохол - Придават блясък. Регулират омъзняването

    Бирена мая - Заздравят скалпа и косъмът.

    --- https://www.facebook.com/FashionIsTheLifestyle

  17. #17
    Здравейте момичета,
    Имам един въпрос, тъй като съм малко скептична към тривитаминола. Това все пак е шампоан, предназначен за животни. Знам, че е много силен и е за коне, обаче появяват ли се странични ефекти, когато се използва от човек? За да расте толкова бързо косата значи влияе на хормоните. Моля споделете опит. Благодаря!

  18. #18
    Мега фен Аватара на YSMF
    Регистриран на
    Aug 2010
    Град
    в компютъра ти
    Мнения
    3 220
    Цитирай Първоначално написано от m.ruseva Виж мнението
    Здравейте момичета,
    Имам един въпрос, тъй като съм малко скептична към тривитаминола. Това все пак е шампоан, предназначен за животни. Знам, че е много силен и е за коне, обаче появяват ли се странични ефекти, когато се използва от човек? За да расте толкова бързо косата значи влияе на хормоните. Моля споделете опит. Благодаря!
    Между конски шампоан и тривитаминол има разлика
    Странични ефекти аз не съм наблюдавала. Преди време, когато си правех маската за половин година от прическа ала Риана избръсната на една страна успях да изравня двете страни и дори да я пусна под раменете.

  19. #19
    Тривитаминолът не е шампоан. Даже е доста мазен продукт, който не знам как се отразява на коса, склонна към омазняване.

    Преди време използвах тривитаминол и не бих казала, че е вълшебен. Вярвам, че всяка грижа за косата е положителна, аз го смесвах с жълтъци, бадемово масло/зехтин и мед. Седях по 2-4 часа и косата ми се усещаше по-хидратирана. Аз имам доста суха коса и хидратацията ми е много важна. Имаше известен прогрес с растежа и блясъка, но не го отдавам само на тривитаминола, а на това, че 2 пъти в седмицата си правех тези маски.


    Сега ползвам купени продукти и забелязвам много по-голяма разлика, отколкото с домашните маски.
    Не е важно от къде идваш, нито къде отиваш. Важното е да си щастлив по пътя.

    http://www.vbox7.com/play:21a70aa5

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си