.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 4 от общо 4
  1. #1
    Супер фен Аватара на SlowDownBaby
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Бургас
    Мнения
    1 336

    Кръвта показва ли бременност ?

    Значи имам един въпрос,обаче идея си нямам как да го обясня.
    Та...бях при една гинеколожка,и си мислех,че съм бременна,тя ми взе кръв за изследвания и на резултатите пишеше някакви хормони и границите им.Тя ми каза,че не ми идвало защото моите хормони ( не им помня името ) били 2,а границата им била 5.Обаче аз все още се притеснявам,че може да не е това,та с една дума от кръвните изследвания може ли да се разбере дали съм бременна или не ?
    Моля те шофирай внимателно.Пази живота на близките ни,любимите ни,нашия и своя !

  2. #2
    Повече от фен Аватара на Red_Hair
    Регистриран на
    Oct 2008
    Мнения
    454
    може но нали знаеш че пускаш кръвна картина в зависимост от това какво търсиш,ако търсят проблеми с черен дроб изолирват трансаминази,ако търсят инфецкии гледат бели кръвни клетки c реактивен протеин и др,ако търсят бебе ще търсят хормони и може да се види да

  3. #3
    Супер фен Аватара на SlowDownBaby
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Бургас
    Мнения
    1 336
    Е не търсиха точно бебе,а хормони.Което явно показва.
    Моля те шофирай внимателно.Пази живота на близките ни,любимите ни,нашия и своя !

  4. #4
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    При бременност се търси човешки хорионгонадотропин. При вторична аменорея обичайно се назначават естрадиол, ЛХ, ФСХ и прогестерон.
    Няма как да се засече.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си