.
Отговор в тема
Страница 17 от 75 ПървиПърви ... 71314151617181920212767 ... ПоследнаПърви
Резултати от 401 до 425 от общо 1856
  1. #401
    Аз ще пиша на първо желание ГПЧЕ ''Ромен Ролан'' Стара Заора френски с английски.. и на второ желание ТГ '' Княз Симеон Търновски'' - Банково дело .. по мат. изкарах - 4.375,а по БЕЛ - 5.321 : ) балът ми за ГПЧЕ е 31.392 , а за ТГ - 30.446 .. имам ли някакъв шанс за езиковата ? ;д

  2. #402
    Цитирай Първоначално написано от rbdrbd
    Може ли някой да уточни кои са 7-те паралелки в 91 НЕГ и дали трябва да се пишат по отделно паралелките със съответните профили или само името на у-щето?
    Предварително благодаря!!
    Няма да изредаш всички паралелки а просто пишеш името на гимназията, защото в 8 клас всички сме подгответа и няма разделения.. за другите гимназии не е така, но 91 НЕГ я пишеш само веднъж без никакви паралелки.

    Цитирай Първоначално написано от joanittka
    хора .. моля ви ... кажете ми .. според вас 1 или 2 немска гимназия е по добра ? .. чувам мн различни мнения и мн се колебая .. просто не знам кое искам повече ;хх
    В 73то влизат хора, които са писали 91 НЕГ на 1 място, но не им е стигнал балът - сам/а си прави изводите. Плюсът на 73то е, че базата на обучение е по-добра. В 91 НЕГ пък нивото е по-високо.. неслучайно държим 1во място по бал вече толкова много години. Също така след 8 клас има лайстунг паралелки и ако си там като завършиш получаваш освен българска, и една немска диплома, която като кандидатстваш в Германия примерно се считаш за немски гражданин. Но ако не си в тези паралелки си с нрмалната българска диплома - DSD. (Само в 91 НЕГ има такива лайстунги). Ами според мен 91 НЕГ е по-добра.. но зависи колко ти е балът и дали ти се учи много или не. (Може да имам грешки, бързо пиша.)
    Was immer du tust.. wo immer du bist.. ich werd hier bleiben und warten auf dich!

  3. #403
    Супер фен Аватара на Fiction7577
    Регистриран на
    Feb 2011
    Мнения
    1 489
    А аз примерно не съм фен и на двата. Немски и английски ми се вижда най-яката комбинация от два езика. И най-търсената
    В Европа да. Иначе не.

  4. #404
    Цитирай Първоначално написано от kamen971
    Определено не мога да ти дам надежди,защото моя бал е над 33,7 и не знам дали ще ме приемат в 1ЕГ(много се притеснявам).Иначе в 4ЕГ 100% влизаш.В 1ЕГ ако стане някакво чудо ще влезеш с немски,но за англииски нямаш шанс.
    Аз английски не искам да пиша първи език.
    А ти със сигурност ще влезеш.100% ; )
    А и да те питам знаеш ли колко е минималния бал в 1ва и 5та с немски ?
    once they see you doing better without them,that is when they want you back !

  5. #405
    Цитирай Първоначално написано от rbdrbd
    И аз това се чудех
    Какъв ти е бала??
    балът ми е 34.428

  6. #406
    Цитирай Първоначално написано от aras97
    Още повече че тая година в 73-то нямат прием в най-готината според мен паралелка с втори език английски и профил математика.Значи излиза, че човек трябва да учи руски или френски от 9 клас нагоре.А аз примерно не съм фен и на двата. Немски и английски ми се вижда най-яката комбинация от два езика. И най-търсената
    има такава паралелка .. аз ако ходя там .. ще кандидатствам в нея!

  7. #407
    Супер фен Аватара на Runaway11
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    1 087
    Днес бях да попълвам. Бала ми е 34,400 и нещо и ги подредих така

    1. ЕГ "Пловдив", НЕ
    2. ЕГ 'Иван Вазов", НЕ
    3. ЕГ "Пловдив", АЕ
    4. ЕГ "Иван Вазов", АЕ
    5. ЕГ "Иван Вазов" Ис.Е


  8. #408
    Цитирай Първоначално написано от joanittka
    Цитирай Първоначално написано от rbdrbd
    И аз това се чудех
    Какъв ти е бала??
    балът ми е 34.428
    Здравей. Първо те поздравявам за високия бал! Относно въпроса ти коя от двете немски гимназии да избереш, аз бих ти препоръчала 73-то. Обучението на езика е на ниво, много хора са завършили с отличен успех и сега продължават обучението си в чужбина. Около мен винаги има хора, които също го хвалят, някои казват, че е по-добра от 91 НЕГ. Тя също е на добро ниво, но напоследък не е същото, защото базата в 73-то е много по-спонсорирана и по-модерна.
    Успех и дано направиш правилния избор.

  9. #409

    Регистриран на
    May 2011
    Град
    София ;д
    Мнения
    218
    Цитирай Първоначално написано от Believe123
    Цитирай Първоначално написано от joanittka
    Цитирай Първоначално написано от rbdrbd
    И аз това се чудех
    Какъв ти е бала??
    балът ми е 34.428
    Здравей. Първо те поздравявам за високия бал! Относно въпроса ти коя от двете немски гимназии да избереш, аз бих ти препоръчала 73-то. Обучението на езика е на ниво, много хора са завършили с отличен успех и сега продължават обучението си в чужбина. Около мен винаги има хора, които също го хвалят, някои казват, че е по-добра от 91 НЕГ. Тя също е на добро ниво, но напоследък не е същото, защото базата в 73-то е много по-спонсорирана и по-модерна.
    Успех и дано направиш правилния избор.
    Че базата на 73-то е по-хубава в това няма спор, но според мен 91 НЕГ е по-елитно от 73-то, но всеки си има различно мнение и ако искаш 91 НЕГ трябва да чакаш до второ класиране ако случаааайно бала падне, щото този сега не ти стига. ;/ Но все пак успех !!
    Don't cry, say fuck u and smile. ( :

  10. #410
    Така беше допреди три години, но от известно време нивото на първа немска падна драстично. Там децата не учат толкова, колкото в 73-то, където критериите и знанията са доста по-високи от 91 НЕГ. И всички знаем, че в 91 НЕГ изпитите се купуват и децата не ходят редовно на училище. Зависи кой какви предпочитания има - или повече знания и труд, или по-лесното.

  11. #411

    Регистриран на
    May 2011
    Град
    София ;д
    Мнения
    218
    Да, много права си, може да им е висок бала, но това не определя нищо ..
    Don't cry, say fuck u and smile. ( :

  12. #412
    Aaargh full със зубари брат..
    33,576 Бал... като за Сливен мога да си ходя където искам

  13. #413
    Голям фен Аватара на kamen971
    Регистриран на
    Feb 2011
    Град
    Varna
    Мнения
    576
    Цитирай Първоначално написано от wonderfulife
    Цитирай Първоначално написано от kamen971
    Определено не мога да ти дам надежди,защото моя бал е над 33,7 и не знам дали ще ме приемат в 1ЕГ(много се притеснявам).Иначе в 4ЕГ 100% влизаш.В 1ЕГ ако стане някакво чудо ще влезеш с немски,но за англииски нямаш шанс.
    Аз английски не искам да пиша първи език.
    А ти със сигурност ще влезеш.100% ; )
    А и да те питам знаеш ли колко е минималния бал в 1ва и 5та с немски ?
    Миналата година е бил 32,2 ,но това нищо не значи.Тази година не се знае какъв ще е .

  14. #414
    Абе вие за к'во ше ми влизате в гимназии, като гледате къде била по-хубава сградата и се учи по-малко...


    Определено имате доста голям избор на училища и шанса да сгрешите с избора си е голям, но пък от друга страна има много добри преподаватели. Много добре може да се види от успехите на учениците (олимпиади, изпити) на какво ниво е гимназията и преподавателите. Не се записвайте на "стари лаври" без да сте проверили.

  15. #415
    anonymous708973
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от Runaway11
    Днес бях да попълвам. Бала ми е 34,400 и нещо и ги подредих така

    1. ЕГ "Пловдив", НЕ
    2. ЕГ 'Иван Вазов", НЕ
    3. ЕГ "Пловдив", АЕ
    4. ЕГ "Иван Вазов", АЕ
    5. ЕГ "Иван Вазов" Ис.Е

    Писала си 5 желание, че иначе ще е много нагло, ако напишеш само 1? Позната история

  16. #416
    Аватара на mmiimmii96
    Регистриран на
    Jun 2010
    Град
    около София :D
    Мнения
    26
    Цитирай Първоначално написано от joronir
    Искам да ви попитам кое е по добро от страна на учене нфсг или нтбг? (итересува ме банково дело с фе и икономика и мениджмент с АЕ) Бала ми е 30.5 точно!Казвали са ми,че в нфсг учителя по бг не преподава почти нищо!!Помогнете PLS!!!
    Не знам какво са ти казали, но учителите по БЕЛ в НФСГ са най-строгите и точно те преподават най-много.А и балът ти с малко няма да стигне да влезнеш с АЕ,но според мен е по добре да си с някой друг език, защото в 9 клас с 2 часа седмично няма да можеш да научиш някой друг ЧЕ.
    Different between horror & beautiful night?
    A beautiful night is when you hug your teddy bear and sleep!
    BUT horror is when teddy bear hugs you back..

  17. #417
    [quote="aras97"][quote]
    Понеже си отскоро в 91 НЕГ, някои неща не са ти ясни. 73-то води 2 години подред по успеваемост на матурата (до тази година беше педи 91). Не коментирам дали се влиза с пари и за връзкари, а коментирам, че след 9-10 клас изпититет се купуват в 91. А щом в НЕГ е толкова трудно, какво да кажат тези от Американския колеж, които учат два пъти повече и жънат много високи успехи? Не могат да се сравняват с 91.
    Това е моето мнение.

  18. #418
    Цитирай Първоначално написано от aras97
    Цитирай Първоначално написано от Believe123
    Така беше допреди три години, но от известно време нивото на първа немска падна драстично. Там децата не учат толкова, колкото в 73-то, където критериите и знанията са доста по-високи от 91 НЕГ. И всички знаем, че в 91 НЕГ изпитите се купуват и децата не ходят редовно на училище. Зависи кой какви предпочитания има - или повече знания и труд, или по-лесното.
    И кои сте тия всички дето знаете Миналата година съм се съдрала от решаване на тестове по математика и БЕЛ, нищо не съм плащала и съвсем редовно си бях приета в НЕГ.Както и болшинството ученици там. Връзкари навсякъде има, ако си мислиш, че в 73-то няма, дълбоко се лъжеш. А пък за неходенето на училище и неученето - нямам думи. Болна съм и класната дори не изчака да мине един учебен ден и мигом звънна на нашите да разбере какво става. Много ще я грее какво ми е, ако в училище не се учеше. И нищо лесно няма. Първият срок, докато всичко в езика беше ново и трудно , от ден за следващия имахме по стотина нови думи, граматика, упражнения, съчинения и не знам още кво. Сега вече по-напреднали правим яка подготовка за ВО в понеделник.Пък ти си твърди че не учим, не пречиш на никого. Как не спряхте бееее. Ако мен ме попитат нещо за 73-то, не си кривя душата и казвам, че според мен е много добро даскало и много се научава в него.Неслучайно беше моето второ жерлание миналата година.Ама как пък никой от 73-то не се сбърка да си признае, че в 90% учениците му са писали на първо желание 91НЕГ, ама просто не са ги приели.Ама да, трудно е да се казва истината.
    И не знам кой какво учи и какво не, ама на матурата по БЕЛ за 12 клас, там където всички от випуска се явяват, НЕГ е преди 73-то с няколоко позиции.По немски, който е основният език и в двете, пак 91-во води. За олимпиадите по език, няма нужда да говорим - допуснати до национален кръг май 17 ученика от НЕГ и 1-2 от 73-то.Ама те и за матурите и олимпиадите са си платили, как не се сетих - тъпи парчета са си и това е, вместо да седнат да учат, пари плащат. Живи да ги оплачеш.Но иначе цифрите сами говорят. Няма нужда от думи.
    Еми всъщност 73-то вече от 3 години са в топ3 на резултати на матурите така, че тука излъга малко.

  19. #419
    Аз мисля да ходя в НТБГ след нея АЕГ и надолу вече каквото падне
    Кажете някакви отзиви.Много ли ще ни целят с моркови?

  20. #420

    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Пловдив
    Мнения
    59
    Според вас правилна ли е подредбата на желанията ми...
    Момче съм с бал 31.214
    ЕГ Плд - АЕ
    Руска - АЕ
    ЕГ Плд - НЕ
    Търговска - Иконом
    Френска - АЕ

  21. #421

    Регистриран на
    May 2011
    Град
    София ;д
    Мнения
    218
    Цитирай Първоначално написано от aras97
    Цитирай Първоначално написано от Believe123
    Така беше допреди три години, но от известно време нивото на първа немска падна драстично. Там децата не учат толкова, колкото в 73-то, където критериите и знанията са доста по-високи от 91 НЕГ. И всички знаем, че в 91 НЕГ изпитите се купуват и децата не ходят редовно на училище. Зависи кой какви предпочитания има - или повече знания и труд, или по-лесното.
    И кои сте тия всички дето знаете Миналата година съм се съдрала от решаване на тестове по математика и БЕЛ, нищо не съм плащала и съвсем редовно си бях приета в НЕГ.Както и болшинството ученици там. Връзкари навсякъде има, ако си мислиш, че в 73-то няма, дълбоко се лъжеш. А пък за неходенето на училище и неученето - нямам думи. Болна съм и класната дори не изчака да мине един учебен ден и мигом звънна на нашите да разбере какво става. Много ще я грее какво ми е, ако в училище не се учеше. И нищо лесно няма. Първият срок, докато всичко в езика беше ново и трудно , от ден за следващия имахме по стотина нови думи, граматика, упражнения, съчинения и не знам още кво. Сега вече по-напреднали правим яка подготовка за ВО в понеделник.Пък ти си твърди че не учим, не пречиш на никого. Как не спряхте бееее. Ако мен ме попитат нещо за 73-то, не си кривя душата и казвам, че според мен е много добро даскало и много се научава в него.Неслучайно беше моето второ жерлание миналата година.Ама как пък никой от 73-то не се сбърка да си признае, че в 90% учениците му са писали на първо желание 91НЕГ, ама просто не са ги приели.Ама да, трудно е да се казва истината.
    И не знам кой какво учи и какво не, ама на матурата по БЕЛ за 12 клас, там където всички от випуска се явяват, НЕГ е преди 73-то с няколоко позиции.По немски, който е основният език и в двете, пак 91-во води. За олимпиадите по език, няма нужда да говорим - допуснати до национален кръг май 17 ученика от НЕГ и 1-2 от 73-то.Ама те и за матурите и олимпиадите са си платили, как не се сетих - тъпи парчета са си и това е, вместо да седнат да учат, пари плащат. Живи да ги оплачеш.Но иначе цифрите сами говорят. Няма нужда от думи.
    Съгласен съм.! 73-то може да има по-хубава материална база, но 91 НЕГ си води класациите, в топ 10 най-елитни гимназии . (:
    Don't cry, say fuck u and smile. ( :

  22. #422
    Супер фен Аватара на lisi4ety
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Just touched down in London town
    Мнения
    1 320
    Цитирай Първоначално написано от venelincho15
    БЕЛ - 4,982
    Математика - 4,929
    БАЛ за ОМГ,,Академик Кирил Попов'' - Пловдив - 31,769
    БАЛ за ЕГ,,Иван Вазов'' или ЕГ ,,Пловдив'' - 31,822
    БАЛ ЗА 2010 В ПЛОВДИВ
    Кви са тия балове бе :Д Специално за тия гимназии ли ти е такъв или нещо менят образуването всяка година?

  23. #423
    Цитирай Първоначално написано от aras97
    Ами не е вярно. Ама щом казваш. Майката на една приятелка е звъняла в 73-то след като е видяла, че балът за НЕГ няма да й стигне, да пита нещо си там друго.И тогава разбрала, че тази година прием за паралелка с английски няма.Едва ли ще си го измисли, явно някой наистина й го е казал това. То най-ясно ще се види обаче като ходиш да си попълваш и подаваш заявлението.Там за всяка паралелка има отделен код, който ти го попълват учителките, които са дежурни . Списъка можеш да си го видиш и ти в коридора на училището-гнездо. Ако в тоя списък няма такава паралелка и код , значи верно тази година няма прием в нея . Някой , който вече е подал, сигурно може също да каже.Ако 73-то му е било в желанията, естествено.Надявам се там да са сгрешили и паралелката да си я има и тая година.
    ами аз днес подавах документи и го писах него като второ желание ! Имаше такава паралелка .. там е най - висок бала за влизане в 73 ...

  24. #424
    Исакм да ви попитам за СПГТ пише , че налът им е 27 и малко а пък аз имам 25 и малко дали ше имам шанс да ме приемат

  25. #425
    Супер фен Аватара на Fiction7577
    Регистриран на
    Feb 2011
    Мнения
    1 489
    Цитирай Първоначално написано от dbsh
    Исакм да ви попитам за СПГТ пише , че налът им е 27 и малко а пък аз имам 25 и малко дали ше имам шанс да ме приемат
    Пф, не. Предполагам те са написали минималният бал. А това значи, че хората, които миналата година са влезли на ТРЕТО класиране, са имали толкова. Ти как очакваш да те приемат?

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си