.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 45
  1. #1
    Супер фен Аватара на maybelline
    Регистриран на
    Jun 2006
    Мнения
    1 537

    Големия Взрив и какво го е предизвикало

    Четох една книга на Стивън Хокинг - "Кратка история на времето". Интересна ми е теорията за Големия Взрив - точка с максимална ентропия (хаос) се взривява и се образува цялата Вселена. Според вас какво е взривило тази точка? Какво е имало преди нея? И възможно ли е да стане "случайно", т.е. никой да не го е предизвикал? Интересно ми е да чуя мненията на хора, които също се интересуват.

  2. #2
    Господ, maybe? Не виждам кой друг. Не ми е ясно как гравитацията сама ще стане толкова силна, че да събере всичката материя във Вселената до предмет с големината на яйце, докато се взриви от собствената си плътност. Нямам много ясни спомени от цялата работа, но учителката ми по география веднъж разправи доста подробно за това. Ако тази теория е вярна, пак не обяснява откъде се е появила материята. Значи нещо трябва да я е създало.
    We are not men
    We are machines that take the breath of life away
    We are not men
    We are pathetic animals who kill to kill
    We are not sane
    We are colluding with the enemy is us
    We are not sane
    We are destroying things we are unfit to touch

  3. #3

    Re: Големия Взрив и какво го е предизвикало

    Цитирай Първоначално написано от maybelline
    Четох една книга на Стивън Хокинг - "Кратка история на времето". Интересна ми е теорията за Големия Взрив - точка с максимална ентропия (хаос) се взривява и се образува цялата Вселена. Според вас какво е взривило тази точка? Какво е имало преди нея? И възможно ли е да стане "случайно", т.е. никой да не го е предизвикал? Интересно ми е да чуя мненията на хора, които също се интересуват.
    Човешкото съзнание е ограничено - то се формира от мозъка, който е много мощен компютър, но не достатъчно мощен, за да разбере вселената. Големият взрив е създал вселената такава каквато я виждаме днес и в която съществуваме ние. Нашето съзнание е непосилно да разбере нещо различно от нашата вселена.

    Въпроси от рода на "какво е имало преди Големия взрив", "от какво е предизвикан" в случая нямат смисъл. Не може да се говори за "преди големия взрив", защото именно той е създал времето. Самата теория за причина и следствие не съществува извън нашата вселена.

  4. #4

    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    RUSE
    Мнения
    78
    На мен лично ми е страшно интересно това .. само дето много много немога да си обеснявам повечето неща .. ще следя темата с интерес ..
    Ако животът ти поднесе лимон, направи си лимонада .. ;]

  5. #5
    Ми то тая теория май не е доказана напълно.От енергията се получава материя, но не знам как се появила тази енергия в началото.Ако Айнщайн е прав с неговото равнение, то две преминават от едно в друго.
    Енергията не се губи и създава, тя само преминава от един вид в друг, но как се е появила в началото.Преди нашата Вселена, може би е имало нещо друго.Абе много са сложни тия неща.Аз наскоро четох "Паралелната Вселена" на Маркъс Чоун и там той описваше разни неща, ама пак не става много ясно.Обаче имаше една интересна идея, че всъщност черните дупки са Вселени в някакси "навътре"...не знам как точно да го обясня.Та ако това е вярно значи нашата Вселена се появила като се е появила някаква черна дупка в някоя друга Вселена, а пък другата Вселена от някоя друга и така...поне това разбрах от тази теория.
    Много са сложни и интересни тези неща...ама наистина още са на доста голямо ниво, спрямо човешкия мозък и не се проумяват лесно

  6. #6
    Аватара на sexy_baby_originale
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    .::.:Светът на любовта:.::.
    Мнения
    626
    Може да се е събрало голямо количество налягане и ад у бумнало.Но това са само теории,без доказателства.Скоро време учените ще установят какво е причинило Големия взрив и ще бъдем наясно с много неща.
    Обичам всеки твой стен и как остава отпечатък вътре в мен!

  7. #7
    Аватара на lsd43
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Някъде по широкия свят...
    Мнения
    2 014
    Ами ,мисля,че тази теория е невъзможна за практическо осъществяване.Няма как в обстановка без време ,пространство или по-просто казано -нищо,няма начин да се зароди каквото и да е.
    War is tool ,with this tool the powerful people manage their plans for the new world. World of mass slavery ,world of mind control. If you haven't realise it yet- you are part of that enslaved humanity too.

  8. #8
    Цитирай Първоначално написано от tqnkо
    Енергията несе губи наистина тя само сменя своя вид
    Да така е и това ме притеснява.Откъде е дошла тогава тази енергия в началото, че да създаде материята ?

  9. #9
    Повече от фен
    Регистриран на
    Jun 2007
    Мнения
    416

    Re: Големия Взрив и какво го е предизвикало

    Цитирай Първоначално написано от mart_kun
    Човешкото съзнание е ограничено - то се формира от мозъка, който е много мощен компютър, но не достатъчно мощен, за да разбере вселената. Големият взрив е създал вселената такава каквато я виждаме днес и в която съществуваме ние. Нашето съзнание е непосилно да разбере нещо различно от нашата вселена.
    Съзнание и мозък са две коренно различни неща! И да, наистина тези въпроси са безсмислени, т.к сме още не достатъчно развити за да можем да разберем толкова сложно нещо.

    Цитирай Първоначално написано от mart_kun
    Въпроси от рода на "какво е имало преди Големия взрив", "от какво е предизвикан" в случая нямат смисъл. Не може да се говори за "преди големия взрив", защото именно той е създал времето. Самата теория за причина и следствие не съществува извън нашата вселена.
    Времето никога не е създавано, защото просто го няма! Аз лично съм сънувал сън, който беше дълъг някъде един ден, а като се събудих видях, че съм спал само час. А и защо въобще трябва да е имало голям взрив. Ами ако всичко си е съществувало винаги? Все пак време няма Както каза, тези неща са прекалено сложни за да ги проумеем, поне на този етап на развитие...
    Trust, will, courage - the three things one must have!

  10. #10
    Как времето ще го няма, бе ?!Как го измисли това?! От някакъв си сън?!
    Вселената не може да си е съществувала вечно!

  11. #11
    Повече от фен
    Регистриран на
    Jun 2007
    Мнения
    416
    Цитирай Първоначално написано от Admiral John
    Вселената не може да си е съществувала вечно!
    И защо?

    А време като субстанция няма! Ако искаш вярвай, аз съм се убедил в това!
    Trust, will, courage - the three things one must have!

  12. #12
    Повече от фен
    Регистриран на
    Jun 2007
    Мнения
    416
    А как числата нямат начало и край?
    Trust, will, courage - the three things one must have!

  13. #13
    Цитирай Първоначално написано от darking
    А как числата нямат начало и край?
    Щом времето се мени субективно за обекти, движещи се с различна скорост, значи има времева субстанция.

    Ако такава има е невъзможно да се измине безкраен период от време, за да се стигне до този момент. Следователно Вселената трябва да е започнала от някъде. Как е започнала човек може само да гадае.

  14. #14
    Повече от фен
    Регистриран на
    Jun 2007
    Мнения
    416
    Цитирай Първоначално написано от Christ
    Щом времето се мени субективно за обекти, движещи се с различна скорост, значи има времева субстанция.
    Това не е доказателство
    Trust, will, courage - the three things one must have!

  15. #15
    Малееее,darking, направо ме убиваш.Скъсвам се да се смея на глупостите ти !!!Как го изръси това за времето , все още не го проумяван.Вземи прочети нещо,бе човек!Не се излагай така.Не мислех, че някога ще го кажа, но се съгласявам донякъде с мнението на Christ.

    Все още се смея

  16. #16
    Повече от фен
    Регистриран на
    Jun 2007
    Мнения
    416
    И аз на теб
    Trust, will, courage - the three things one must have!

  17. #17
    Цитирай Първоначално написано от darking
    И аз на теб
    Обоснови се де...

  18. #18
    Повече от фен
    Регистриран на
    Jun 2007
    Мнения
    416
    Цитирай Първоначално написано от tqnkо
    Цитирай Първоначално написано от darking
    А как числата нямат начало и край?
    под начало кво разбираш едно или нула ?
    Под начало разбирам -n
    Trust, will, courage - the three things one must have!

  19. #19
    Аватара на lsd43
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Някъде по широкия свят...
    Мнения
    2 014
    Цитирай Първоначално написано от tqnkо
    Цитирай Първоначално написано от darking
    А как числата нямат начало и край?
    под начало кво разбираш едно или нула ?
    Няма начало,защото започват от минус безкрайност.
    War is tool ,with this tool the powerful people manage their plans for the new world. World of mass slavery ,world of mind control. If you haven't realise it yet- you are part of that enslaved humanity too.

  20. #20
    Ще ви обясня нещо, което го мислих много време и е единствения за мен разумен извод до който съм достигнал.

    Първо аз не вярвам в тази теория за големия взрив. Поставя твърде много неизвестни. Но да приемем, че се е случило. Преди това... Просто не е имало нищо. Не празно пространство с вакуум, ами нищо. Не е имало пространство. Но не можете да си го представите, защото човека в това отношение има заложени умствени граници и досега никой не ги е преминавал. Но като се замислите ги усещате. Безкрая и нищото са две неща, които мозъкът ни просто не може да обработи и осмисли. Дори велики умове не са успявали.
    Друг е въпроса, че произхода на Вселената е според мен друг.

  21. #21
    Аз чакам отговора на 10 септември

  22. #22
    Цитирай Първоначално написано от vankata_931
    Аз чакам отговора на 10 септември
    Тогава ли е края на света? То толкова много теории има за този край,че ..

  23. #23
    Аватара на lsd43
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Някъде по широкия свят...
    Мнения
    2 014
    Цитирай Първоначално написано от LINKNOT
    Цитирай Първоначално написано от vankata_931
    Аз чакам отговора на 10 септември
    Тогава ли е края на света? То толкова много теории има за този край,че ..
    Не ,ако не се лъжа,тогава ще приключи експериментът с гигантският ускурител на частици,който трябва да докаже големият взрив,но това е пак невъзможно,защото няма как да симулират големият взрив в обстановка на време и пространство,пък и не съм чувал в нищото да е имало гигантски ускорители на частици,тази теория е практически неосъществима.
    War is tool ,with this tool the powerful people manage their plans for the new world. World of mass slavery ,world of mind control. If you haven't realise it yet- you are part of that enslaved humanity too.

  24. #24
    Цитирай Първоначално написано от darking
    И аз на теб
    А на Алберт Айнщайн?

    http://en.wikipedia.org/wiki/Theory_of_Relativity

  25. #25
    Според съвременните схващания големия взрив е предизвикат от натрупването на критична маса в тази точка. Тя станала толкова плътна че се взривила... но това не може да бъде доказано по никакъв начин

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си