.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 11 от общо 11

Тема: Кортизон

  1. #1
    Повече от фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    329

    Кортизон

    Някой пил ли е кортизон?
    Ако някой е пил имало ли е наддаване на кг?Колко време е продължило лечението с кортизона?

  2. #2
    Повече от фен
    Регистриран на
    Jan 2011
    Мнения
    486
    От кортизона се пълнее и това може да се обясни биологически.
    Този хормон стимулира образуването на мазнини в организма и променя тяхното разпределение, като ги натрупва в областта около шията, лицето и корема. Освен това той повишава апетита. Но всички тези последствия се забелязват, когато кортизонът се приема повече от 1 месец.
    Съвет
    В случаите, когато е наложително да приемате кортизон - инфекциозни заболявания, ревматизъм, астма или имунна недостатъчност, можете да противодействате с хранителен режим: трябва да намалите приемането на глуциди ( захари) и на мазнини, да ограничите приемането на сол, без обаче да я премахнете напълно.
    Трябва да увеличите консумацията на протеини от животински произход (месо, риба), за да избегнете омекването на мускулите (друг страничен ефект от кортизона). Трябва да поддържате и необходимото количество калций в организма.

  3. #3
    Повече от фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    329
    За повишаване на апетита знам. Сигурно ще приемам повече от месец. От една страна ме радва, че ще напълнея малко но от друга не защото гастроентеролога ми каза, че се приема в краен случай. Благодаря

  4. #4
    Повече от фен
    Регистриран на
    Jan 2011
    Мнения
    486
    е ти можеж и да предотвартиш напълняването като спазваш добър хранителен режим и ядеш риба ама от по мазните защото мазнотата на рибата премахва излишните мазнини от тялото ти . колкото по - мазна риба толкова по - добре . може ли само да ми кажеж за какво го приемаш кортизона .

  5. #5
    Супер фен Аватара на ImmortalSportFreak
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    София
    Мнения
    1 930
    Тези лекарства се приемат в краен случай..
    Мн си слаб и искаш да напълнееш ли? Съмнявам се,че искаш да качваш мазнини,по-добре спортувай активно,за да качиш мускулна маса.

    "Вярвам в розовото. Вярвам, че смехът е най – добрият начин да изгориш няколко калории. Вярвам в целувките, в многото целувки. Вярвам, че трябва да останеш силен дори тогава, когато изглежда, че всичко върви на зле. Вярвам, че щастливите момичета са най-красивите момичета. Вярвам, че винаги ще има утре и вярвам в чудеса."
    Audrey Hepburn

  6. #6
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    ^Надали иска да си докара хипертония, пък била тя и с цел качване на маса.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  7. #7
    Повече от фен
    Регистриран на
    Jan 2011
    Мнения
    486
    Цитирай Първоначално написано от ImmortalSportFreak
    Тези лекарства се приемат в краен случай..
    Мн си слаб и искаш да напълнееш ли? Съмнявам се,че искаш да качваш мазнини,по-добре спортувай активно,за да качиш мускулна маса.
    Не мисля че ги иска за да напълнее . И те не се използват за това .

  8. #8
    Повече от фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    329
    08.2010 ми откриха възпаление на червата (някакъв проктоколит) и все още го имам. Високо CRP,СУЕ и не наддавам на килограми а те точно това искат.От лятото си седя на 53-49 (дори този път бях свалил от предишния) и така...пробваха с противовъзпалителни хапчета но възпалението си остана...сега 3 месеца антибиотик по схема и кортизон(той ще бъде назначен вероятно утре като се върна в болницата). Като се прибера все пак ще пиша какво ми е казано от лекаря (ако някой се интересува да прочете) и ще отговарям до утре на обяд ако има нещо.
    П.П. Имаше съмнения за Болест на Крон...уж се отхвърляше а вчера ми заяви от някакво изследване, че този показател бил много висок и това доказва болеста...(не знам как, обаче 10 други отхвърлят болеста)...

  9. #9
    Супер фен Аватара на ImmortalSportFreak
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    София
    Мнения
    1 930
    ^ Желая ти успешно лечение и 100%-ово оздравяване!Ще стискам палци!

    "Вярвам в розовото. Вярвам, че смехът е най – добрият начин да изгориш няколко калории. Вярвам в целувките, в многото целувки. Вярвам, че трябва да останеш силен дори тогава, когато изглежда, че всичко върви на зле. Вярвам, че щастливите момичета са най-красивите момичета. Вярвам, че винаги ще има утре и вярвам в чудеса."
    Audrey Hepburn

  10. #10
    Повече от фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    329
    Цитирай Първоначално написано от ImmortalSportFreak
    ^ Желая ти успешно лечение и 100%-ово оздравяване!Ще стискам палци!
    БЛАГОДАРЯ ! Всичко добро и на теб!

  11. #11
    Супер фен Аватара на ImmortalSportFreak
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    София
    Мнения
    1 930
    Благодарско! Пази се.

    "Вярвам в розовото. Вярвам, че смехът е най – добрият начин да изгориш няколко калории. Вярвам в целувките, в многото целувки. Вярвам, че трябва да останеш силен дори тогава, когато изглежда, че всичко върви на зле. Вярвам, че щастливите момичета са най-красивите момичета. Вярвам, че винаги ще има утре и вярвам в чудеса."
    Audrey Hepburn

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си