.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 19 от общо 19
  1. #1

    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Димитровград
    Мнения
    76

    Варицела :(

    Здравейте приятели
    Днес ми 4 ден който карам варицела сърбежа е ужасен , който от вас я е карал колко време ще ме сърби , че не е търпи

  2. #2
    Аватара на Greennight
    Регистриран на
    Mar 2010
    Град
    София
    Мнения
    3 779
    Еми зависи,за всеки е индивидуално,но обикновено повече от 5-6 дни не изкарва сърбежа!

  3. #3

    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Димитровград
    Мнения
    76
    Имало значение и годините нали ... ? Аз съм на 15 години , а самите дни започват да се броят от деня във който ти е излезнала първата пъпка нали ?

  4. #4
    Аватара на Greennight
    Регистриран на
    Mar 2010
    Град
    София
    Мнения
    3 779
    Не,дните за сърбеж се броят от деня,в който започва да те сърби.Иначе може да си под карантина с пъпки и 10 дни.Иначе не знам за годините,аз също съм на 15,но я изкарах на 10 някъде и ме сърбя 3 дни точно.

  5. #5

    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Димитровград
    Мнения
    76
    Майка ми току що се върна и ми е купила нещо като спрей , напръскаме навсякаде и сърбежа спря

  6. #6
    Колкото по-късно я изкараш, толкова по-кофти е... трябва да си събереш цялата воля и да не се чешеш, ползвай си редовно спрейчето, защото остават много кофти белези.... аз съм я карала на около 8-9 години и ме сърбя може би 2-3 дена, но ме сърбя основно главата и по краката, което си е безопасно, и докато разберем какво е такива рани си бях направила на скалпа чееее.... страшна работа.. пази си лицето, това е най-важното

  7. #7
    Повече от фен
    Регистриран на
    Jan 2011
    Мнения
    486
    Не се чешай , че остават едни дупки . Колкото по - голяма е пъпката толкова по голяма дупка ти остава , внимавай с лицето , защото после да не те е срам да се покажеж навън

  8. #8
    Супер фен Аватара на spopi
    Регистриран на
    Dec 2009
    Мнения
    1 363
    НЕ се чеши останаха ми белези не знам как ще ги махна.

  9. #9
    Супер фен Аватара на ImmortalSportFreak
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    София
    Мнения
    1 930
    Да те поканя в нас да ме заразиш...
    Не,шегувам се,но съм на 17,а още не съм я карала о.О Знам че колкото по-късно се кара,толкова по-лошо.. Дано никога не я карам в такъв случай.
    Можеш само да се радваш,че няма да я караш,когато станеш възрастен/на. Малко воля и много спрей... и няма да се чешеш. :P

    "Вярвам в розовото. Вярвам, че смехът е най – добрият начин да изгориш няколко калории. Вярвам в целувките, в многото целувки. Вярвам, че трябва да останеш силен дори тогава, когато изглежда, че всичко върви на зле. Вярвам, че щастливите момичета са най-красивите момичета. Вярвам, че винаги ще има утре и вярвам в чудеса."
    Audrey Hepburn

  10. #10
    Абе препоръчително е да си я изкараш, защото един ден като решиш да имаш дете не ми се мисли как ще се пазиш да не се заразиш...

  11. #11
    Супер фен Аватара на ImmortalSportFreak
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    София
    Мнения
    1 930
    Ем... шанс. Не знам какво да правя..

    "Вярвам в розовото. Вярвам, че смехът е най – добрият начин да изгориш няколко калории. Вярвам в целувките, в многото целувки. Вярвам, че трябва да останеш силен дори тогава, когато изглежда, че всичко върви на зле. Вярвам, че щастливите момичета са най-красивите момичета. Вярвам, че винаги ще има утре и вярвам в чудеса."
    Audrey Hepburn

  12. #12
    Повече от фен
    Регистриран на
    Jan 2011
    Мнения
    486
    Цитирай Първоначално написано от Agllka
    Абе препоръчително е да си я изкараш, защото един ден като решиш да имаш дете не ми се мисли как ще се пазиш да не се заразиш...
    Е то не може да се щракне с пръсти , айде решил съм утре да си я изкарам :Д когат ти дойде тогава .
    Видовете изкуство , което творим , са си просто занаятчийство . Най - великото изкуство е нашият живот - М.К.Ричардс !
    Нещо скрите в нас ни правеше слаби , докато не открихме , че това нещо сме самите ние - Робърт Фрост !

  13. #13
    Едно време децата са ги разболявали нарочно, за да я изкарат докато са малки... нещо като ваксина се е водело, само че идеята е като много малки да се разболеят и сами да си изградят имунитет.... малко брутално звучи ама...

    иначе да, сега няма какво да се направи, то или ти идва на главата, или не... това го казах от гледната точка, че ако не бях изкарала варицелата може би щях да се замисля за някакви варианти, ама пък и не върви да тръгна по къщите да търся табела за карантина и да се моля да ме пуснат вътре

  14. #14
    Повече от фен
    Регистриран на
    Jan 2011
    Мнения
    486
    ^ тоя коментар ме уби особено тва за карантината . иначе схванах ти мисълта
    Видовете изкуство , което творим , са си просто занаятчийство . Най - великото изкуство е нашият живот - М.К.Ричардс !
    Нещо скрите в нас ни правеше слаби , докато не открихме , че това нещо сме самите ние - Робърт Фрост !

  15. #15
    Супер фен Аватара на ImmortalSportFreak
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    София
    Мнения
    1 930
    Цитирай Първоначално написано от Agllka
    Едно време децата са ги разболявали нарочно, за да я изкарат докато са малки... нещо като ваксина се е водело, само че идеята е като много малки да се разболеят и сами да си изградят имунитет.... малко брутално звучи ама...

    иначе да, сега няма какво да се направи, то или ти идва на главата, или не... това го казах от гледната точка, че ако не бях изкарала варицелата може би щях да се замисля за някакви варианти, ама пък и не върви да тръгна по къщите да търся табела за карантина и да се моля да ме пуснат вътре
    ОМГ! ;Д
    Е,сега... не смятам да проявявам такъв тип мазохизъм..

    "Вярвам в розовото. Вярвам, че смехът е най – добрият начин да изгориш няколко калории. Вярвам в целувките, в многото целувки. Вярвам, че трябва да останеш силен дори тогава, когато изглежда, че всичко върви на зле. Вярвам, че щастливите момичета са най-красивите момичета. Вярвам, че винаги ще има утре и вярвам в чудеса."
    Audrey Hepburn

  16. #16
    Повече от фен Аватара на JustForFun
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    397
    Карах я преди 2 години. Нямах никакъв сърбеж - нито като излизаха, нито като се образуваха корички, нито като падаха. Всеки ден си мажех пъпките с някакъв спирт (не си спомням вече) Също така, след време като се получат корички, НЕДЕЙ, повтарям, НЕДЕЙ да си ги чоплиш , пипаш и човъркаш! Ако ти си ги махаш сам остават белези!!! Аз въобще не съм ги пипала и нямам нито един белег, но имах 3 приятелки които заедно с мен я изкараха и си ги бяха махали сами, а сега лицата им са обезобразени буквално - имат дупки и белези. Не ми се ще да си мисля какво е и по тялото им Така че недей да си ги махаш! Изчакай ги сами да се махнат.
    А относно това, че трябвало да го караш като малък - всъщност, да , така е. Аз я изкарах на 11 години и то точно горе долу по това време, когато брат ми имаше бал. Той не я беше карал, затова стояхме в различни стаи , за да не го заразя. За щастие , той не се зарази и аз се оправих до неговия бал. Може да се каже, че трябва да я изкараш като малък, защото като пораснеш и не си я карал, ще бъде много тежко. Познавам едно момиче, което я изкара на 25 . Мога да ти кажа, че е било кошмарно - имала пъпки на ОКОТО и на езика даже. Така че е по-добре като малък да я изкараш.

  17. #17
    Супер фен Аватара на ImmortalSportFreak
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    София
    Мнения
    1 930
    Ужас.. Тогава само трябва да се надявам да не я карам... че нещо взех да пораствам. Пък като наближи да си имам дете ще се ваксинирам.. ще измисля нещо.

    .. и ОМГ! пъпки на окото

    "Вярвам в розовото. Вярвам, че смехът е най – добрият начин да изгориш няколко калории. Вярвам в целувките, в многото целувки. Вярвам, че трябва да останеш силен дори тогава, когато изглежда, че всичко върви на зле. Вярвам, че щастливите момичета са най-красивите момичета. Вярвам, че винаги ще има утре и вярвам в чудеса."
    Audrey Hepburn

  18. #18
    Повече от фен Аватара на JustForFun
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    397
    Хаха , спокойно. И да, наистина, сигурно е било голяма мъка да имаш пъпки в окото.. Ноо има и хора които цял живот не са я карали.

  19. #19
    Мега фен Аватара на darkPaladin
    Регистриран на
    Feb 2010
    Град
    планета на маймуните
    Мнения
    3 095
    колкото толкова
    ОДИН!!!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си