.
Отговор в тема
Страница 1 от 11 12345 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 256
  1. #1

    Любими цитати от книги

    Не видях такава тема и реших, че ще е хубаво да има..

    "Има милиони акорди. Има милиони числа. Но хората все забравят за нулата. Без нея обаче числата са просто аритметика. Без празния акорд музиката е само шум."
    - Тери Пратчет - "Музика на душата"

    "Някои го търсят в опиума, други в Бога, някои - в уискито, трети - в любовта. Но пътят е един и същ и на никъде не води."
    - "Цветният воал"
    . . . supercalafragalisticexpiellidosous ♥ . .

  2. #2
    Мега фен Аватара на Colouring
    Регистриран на
    Mar 2010
    Мнения
    4 269
    Ето няколко от една от най-любимата ми книга:

    " - Няма нищо по-измамно от привидната скромност - заяви Дарси. - Зад нея обикновено се крие незачитане на чуждото мнение, а понякога - самохвалство."
    ”Гордост и предразсъдъци”(Джейн Остин)


    " И най-мъдрият и съвършен човек, всъщност - най-мъдрите му и добронамерени постъпки могат да станат обект на присмех за оня, чиято единствена цел в живота е да се присмива над другите."
    ”Гордост и предразсъдъци”(Джейн Остин)


    "Човек, който не мени мнението си, е задължен да бъде много точен в първата си преценка."
    ”Гордост и предразсъдъци”(Джейн Остин)

    "Колкото опознавам света, толкова повече ме разочарова; всеки изминал ден ме уверява в несъвършенството на човешкия характер и в измамната фасада на достойнството и благоразумието."
    ”Гордост и предразсъдъци”(Джейн Остин)

  3. #3
    Не съм мислил, че някога бих намерил покой.Но го намерих.Не съм мисли, че пак ще бъда щастлив.Но съм.Живях в омраза, а не в любов. Омразата е смъртта, а любовта - животът.Вече не искам да мразя. Най -после искам да оби... /Точно тук този човек, главния герой умира.Не успява да каже "обичам"/
    Йоханес Марио Зимел - Признавам всичко

  4. #4
    Супер фен
    Регистриран на
    Oct 2010
    Мнения
    1 081
    То не е от книга, а от разказа "Шибил" на Йовков.

    "Каква чудновата бърканица - мислеше си той - от жена, дете и дявол! И как всичко й прилича; каже нещо - умно е, направи нещо - хубаво е!"
    Ако искаш да си щастлив - бъди.

  5. #5
    Мега фен Аватара на xoxi
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    5 952
    Търсач е някой, който търси; не е непременно човек, който намира. Не е и някой, който непременно знае какво търси.


    В живота си мразим и отхвърляме черти у другите и дори у нас самите, които смятаме за презрени, опасни или безполезни.. Въпреки това, ако си дадем време, в един момент разбираме колко трудно ще ни бъде да живеем без нещата, които някога сме отхвърляли.


    Нищо не дава по-голяма увереност от желанието.


    Никое "не" не е "не" и никое "да" не е абсолютно "да".


    Хората, които живеят заедно, са толкова близко един до друг, че може би престават да се виждат такива, каквито са!


    Да "познаваме добре" някого, още не означава да го "разбираме добре"!


    Не зачатие, а правене на деца.
    Не любовен акт, а сношение.
    И още по-грозно.. Не дете на любовта, а плод за премахване.


    Любовта към човека е най-тежкото нещо, тя е каторга, но трябва да се обича, може да ти се повръща, а трябва да обичаш.. Всичко е една каша.


    Знаеш ли какво е мечта? Зверски да желаеш нещо, като гладен тигър сън да нямаш, и то все да ти бяга!
    И спря да се върти за миг земята..




  6. #6
    Мега фен Аватара на Colouring
    Регистриран на
    Mar 2010
    Мнения
    4 269
    Не упреквам никого,но според мен ще е по-добре да постваме и от коя книга са.

    "Лудите,лудите-те да са живи!",Иван Вазов-"Под игото"

    ----


    "...Големите ми страдания на тоя свят са били страданията на Хийтклиф и аз наблюдавах и чувствах всяко едно от тях още от самото начало. Великият смисъл на живота ми е той. Ако всичко друго загине, а той остане, аз пак бих продължавала да съществувам. Ако пък всичко друго остане, а той загине, вселената би станала страхотно чужда за мен и сякаш не бих била съставна част от нея. Любовта ми към Линтон е като листака на гората. Времето ще я промени - много добре съзнавам това, - тъй както зимата променя дърветата. Любовта ми към Хийтклиф наподобява вековечните скали под повърхността - извор на малка видима радост, но необходими. Нели, аз съм Хийтклиф! Той винаги е в мислите ми - не толкова като извор на радост, както и аз самата не винаги се радвам на себе си, а като част от самата мен. Затова да не си споменала вече за раздялата ни. Това е неосъществимо и..."
    „Брулени хълмове”(Емили Бронте)


    ‘’И аз повтарям една и съща молитва,повтарям я докато езикът ми се втвърди:Катрин Ърншоу,дано не намери покой докато съм жив!Ти каза,че съм те убил-тогава преследвай ме като дух!Духовете на убитите преследват своите убийци.Зная,че се е случвало призраци да бродят по земята.Бъди винаги с мен,превърни се в какъвто и да е образ,накарай ме да полудея,само не ме оставяй в тази бездна,в която не мога да те намеря!Ах,господи,това не може да се изкаже.Аз не мога да живея без моя живот!Не мога да живея без душата си!’’
    „Брулени хълмове”(Емили Бронте)

    ---



    "Бръчките би трябвало да са следи от минали усмивки."
    „Пътеводител на галактическия стопаджия”(Дъглас Адамс)


    „Не достигнах докъдето исках, но пристигнах там, където имах нужда да бъда.”
    „Пътеводител на галактическия стопаджия”(Дъглас Адамс)

    ----

    "Животът не е поемал към нас задължение да осъществява мечтите ни. Трябва да вземем каквото ни предлага и да сме благодарни, защото и по-лошо би могло да бъде."
    „Отнесени от вихъра”(Маргарет Мичъл)


    "Обещанията се дават, за да се нарушават."
    „Отнесени от вихъра”(Маргарет Мичъл)



    И още мнооооооого.Така че ще продължа някой друг път.

    П.С-Страхотна тема!

  7. #7
    Супер фен Аватара на BrokenInnocence
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    1 328
    Цитата в подписа ми - "Алената буква" на Натаниъл Хо(у)торн и също един, който си нося с мен записан на листче в портмонето ми

    "Има периоди в живота, когато човек - при наличие на известни актьорски заложби е способен да заблуди дори самия себе си" - "Безнадежден случай" Г. Грийн
    No man for any considerable period can wear one face to himself and another to the multitude, without finally getting bewildered as to which may be the true.

  8. #8
    Повече от фен
    Регистриран на
    Nov 2010
    Мнения
    447
    ''Той ще върне оново което отне, когато получи оново което е дал.''- книгата е ''Намисли си число''

  9. #9
    „Не достигнах докъдето исках, но пристигнах там, където имах нужда да бъда.”
    „Пътеводител на галактическия стопаджия”(Дъглас Адамс)

  10. #10
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    Mischa, we take comfort in knowing there is no God. That you are not made to kiss god's ass all day. What you have is better than Paradise. You have blessed oblivion. I miss you every day."

    Hannibal Lecter
    “It is only when you refuse to give in with all your heart that you begin to transcend your humanity. ”

    The Bird of Hermes

  11. #11
    "Ако искам да видя пеперуди, трябва да изтърпя две-три гъсеници."
    "Малкият принц"-Антоан дьо Сент-Екзюпери


    "Моите мечти нямат граници - аз винаги искам невъзможното."- "Граф Монте Кристо"-Александър Дюма


    "Ние не можем да понесем у хората недостатъците, които притежаваме сами"-“ Портретът на Дориан Грей “

  12. #12
    "[Когато притиснеш лъвът и той няма къде да бяга] - спира и дръпва от наргилето дълбоко, както само еловата гората може да се изпълни с фьон - [лъвът ще се бие до смърт]. Нямаш ли какво да губиш, можеш само да спечелиш, още едно зрънце в броеницата си." - Тероризъм в епруветка.

    „Разкрий капризите на меча и ще владееш над характера му. По изгрев развъртай го край шията небесна, а вечер атакувай мракът в синевата притаен.”

    „Мечът е твоята капризна спътница – ако не й обръщаш всекидневно внимание, ще те ранява всеки неин танц.”

    "Търсиш ли спасение в небето – изгубил си умът си. Но ако надеждата от звездите си отпратил, нямаш сърце....." - Мечове и хвърчила

  13. #13
    Повече от фен Аватара на bishop
    Регистриран на
    Oct 2007
    Мнения
    338
    „Не всяко злато сияе,
    не всеки скиталец е враг,
    здрав старец не вехне. до края,
    не жари слана корен як.
    Ще лумне пак пламък изгаснал,
    над сянката — лъч засиял,
    строшеният меч ще зарасне,
    сваленият пак ще е крал.“


    „Започва Път от моя праг -
    безкраен, ограден с трева.
    Увлечен в неговия бяг,
    и аз ще трябва да вървя,
    да влача морните пети,
    дордето стигна друм голям,
    събрал пътеки и мечти.
    А после накъде? Не знам.“


    И двате са на Билбо от Властелина.

    "Нарисувай ми овца."
    А който ми каже това от къде е, получава бисквитка.
    Welcome to the end of the thought process.

  14. #14
    Голям фен Аватара на bog4eto
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    София
    Мнения
    905
    ”Sometimes I thought I couldn’t wait but then I always could. Because she gave me so much else and everything she gave me was more than a thousand other girls could ever give. All she wanted was love with respect, respect was so important to her, and I could give her that. I don’t know what she saw in me, you know? But I could give her that much. "

  15. #15
    Голям фен Аватара на webmast3rche
    Регистриран на
    Aug 2008
    Мнения
    788
    "Истината много често се избягва, защото е наприятна, а понякога дори и отблъскваща. Никога не се позовавайте само на истината и реалността, освен ако не сте подготвен да посрещнете хорската ярост, защото сте разрушили илюзиите им. Животът е прекалено суров и потискащ. Ето защо хората, които умеят да създават романтични произведения или да въздействат на нашите фантации, са като оазиси в пустинята - всеки ще се радва да бъде заобиколен с такива интересни личности.. Затова, ако умеете да свирите на струните на фантазиите на хората, ще се сдобиете с неподозирана власт.

  16. #16
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    "We grow up and realize that the dream machine has a big out of order sign on it"

    -Dreamcatcher, Stephen King


    "Тоя момък беше бъдещото и гледаше в него със същото доверие, с каквото старецът гледаше във вечноста."

    - Под игото, Иван Вазов
    Последно редактирано от DisappointedDreamer : 12-20-2011 на 17:30

  17. #17
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Цитирай Първоначално написано от gandalfepi4 Виж мнението
    Mischa, we take comfort in knowing there is no God. That you are not made to kiss god's ass all day. What you have is better than Paradise. You have blessed oblivion. I miss you every day."

    Hannibal Lecter
    Страхотен цитат, страхотна книга, страхотен филм!

  18. #18
    Фен Аватара на smarty
    Регистриран на
    Nov 2009
    Град
    Sofia.
    Мнения
    145
    "Има нощи , когато сънят е същински лукс. Да заспиш , за да се отърсиш от лошия сън . Ще ти се това никога да не се е случвало. Ще ти се да натиснеш командата Delete и животът да започне отначало. Защото когато караш някого да страда , най-много страдаш самият ти. " - Любовта трае три години(Фредерик Бегбеде)

    "Ако искам да видя пеперуди, трябва да изтърпя две-три гъсеници. " - Малкият принц

    "Хубави сте, но сте празни - продължи малкият принц. - За вас не може да се умре." - Малкият принц

  19. #19
    Veni, Vidi, Vici [veːniː viːdiː viːtsiː] - Дойдох, Видях, Победих
    Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса!

  20. #20
    Мега фен Аватара на SmilezZz
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    Русе
    Мнения
    10 781
    1."Радостта беше съпроводена от равна по количество болка, измерено по някаква незнайна скала"
    2."Цял живот копнеем за един-единствен миг. А щом ни връхлети,все сме недорасли до него,за да го посрещнем.И все го изтърваваме."
    3."Човек винаги може да намери нещо, за което да е благодарен, независимо колко са се забатачили нещата."
    4."Няма добри приятели. Няма лоши приятели. Има само хора с които искаш да бъдеш, не може да не бъдеш. Хора, които изграждат своя дом в сърцето ти!"
    5."Да избягаш от любовта или сляпо да й се отдадеш? Кое от двете е по-малко разрушително?"
    6."Да бъдеш добър, значи да живееш в хармония със себе си.Противоречието настъпва,когато си принуден да живееш в хармония с другите"
    7."Когато един въпрос няма вярно решение, отговорът е само един. Сивата зона между "да" и "не". Мълчанието."
    Времето избира кой да срещнеш в живота си, сърцето избира кой да обичаш,
    но само ти избираш кой да остане ♥

  21. #21
    Голям фен
    Регистриран на
    Jan 2011
    Мнения
    603
    Трябва да знаеш, че абсолютно нищо не трябва. - Хорхе Букай в "Нека ти разкажа"

  22. #22
    “We need to forget what we think we are, so that we can really become what we are.”-Zahir

    “People want to change everything and, at the same time, want it all to remain the same.”-Devil and miss Prym

    Най-същественото е невидимо за очите - познайте :P

  23. #23
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2009
    Град
    <3
    Мнения
    16 237
    "Когато си влюбен не броиш. Впрочем броиш дните и часовете, понякога минутите. Ан не се обади цели два дни и аз остарях с десет години. Дежурих до телефона, разглобих телефона, сглобих телефона. Бих могъл да взема изпит за телефонен техник."
    4XCOKИ
    Sometimes the best gift is the gift of never seeing you again.
    Всичко за мен? Че то ако го кажа, няма вече да е за мен. Ще е всичко за теб.

  24. #24
    Повече от фен Аватара на choparkopar
    Регистриран на
    Jun 2011
    Град
    София
    Мнения
    348
    Има няколко основания наркотиците да бъдат незаконни- могат окончателно да побъркат човек, но това може да стане и от бране на цвекло, от завиване на гайки , от миене на чинии или от преподаване на английски първо ниво в някой местен университет.Ако обявим за незаконно всичко, което може да доведе човек до умопомрачение, целият социален строй трябва да рухне- бракът, войната, градският транспорт, кланиците, пчеларството, хирургията, каквото се сетиш. (Ч.Буковски)

    Успех, постигнат с труд , е селски идеал. (У. Стивънс)

    Друг мой любим цитат от "Отнесени от вихъра" за жалост не мога да цитирам дословно, но горе-долу беше така:
    Не Бог създава децата, глупавите хора сами си ги правят.

  25. #25
    Повече от фен Аватара на choparkopar
    Регистриран на
    Jun 2011
    Град
    София
    Мнения
    348
    ^Какви глупости пиша, не дословно, а точно.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си