.
Отговор в тема
Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати от 26 до 49 от общо 49
  1. #26
    Ами защото ще се чувствам най-сигурна и няма да ме е страх. Поне знам, че ще ги пия и няма да се притеснявам, но тези странични ефекти ...

  2. #27
    Мега фен Аватара на DarkTemplar
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    10 117
    Не искам да ме разбирате погрешно, но цялата тази опозиция от женската част във форума спрямо хапчетата като контрацептив ми се вижда малко прекалена. Наблюдавам я отдавна, ясни са ми повечето ви аргументи и все пак смятам, че ролята ви трябва да е предимно консултативна и всяка девойка/жена да си реши сама дали и какво да пие.

    А авторката очевидно се лута (нормално, предвид възрастта й) и не е много наясно с материята.
    Welcome to the Jungle...

  3. #28
    Да напълно си прав. Ужасно объркана и раздвоена съм ..

  4. #29
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Цитирай Първоначално написано от h0peless
    Ами защото ще се чувствам най-сигурна и няма да ме е страх. Поне знам, че ще ги пия и няма да се притеснявам, но тези странични ефекти ...
    Най-сигурна ще си, ако влезеш в манастир.
    Хапчетата също не са абсолютно надежден метод- ако се наложи прием на АБ и получиш диария, ще има притеснения от това, че преди еди колко си дни приятелят ти е свършил в теб, че не си защитена и пак ще имаш терен за психози и притеснения. Забърше те някой летен грип с диария- същата работа. Наложи се да пиеш други медикаменти- ако са ензимни индуктори, действието на ОК отива по дяволите. Сокът от грейпфрут е същият. Наложи се да те оперират /не дай, Боже!/ 6 седмици преди намесата трябва да ги спреш и т. н. и т. н. Затова- или стискаш аспирин между колената, или постъпваш в манастир.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  5. #30
    Здравейте. Ако може един съвет да ми дадете.Пия от два месеца Ясмин. Първия месец ми дойде цикъла,нямаше проблем.Но сега този месец вече три дена не ги пия,и трябва да ми дойде,обаче не ми идва,правих си тест, и е отрицателен,дали има някаква друга причина,за да не ми идва. Моля ви за съвет. Благодаря предварително.

  6. #31
    Супер фен Аватара на mon4eto
    Регистриран на
    Sep 2006
    Град
    София,Лозенец:)
    Мнения
    1 951
    Daniela93 : Цикълът на мен ми идва на 4тия ден от спирането на хапчетата , така че спокойно ще ти дойде . Иначе искам да споделя моето мнение по отношение на ОК. Пия ги вече повече от година и съм много доволна от тях. Имам сериозен приятел и от части ги почнах заради него, а и цикълът ми преди беше много нередовен , продължаваше много дълго и течеше обилно. Сега трае само 3 дена , тече много по-малко и няма никакви болки . И така вече година нямам никакви странични ефекти , секса е по-добър без презерватив , абе няма от какво да се опалча. Пия Милигест.

  7. #32
    mon4eto. Мерси за изказването.Успокои ме от части. Защото както написах по горе.. си правих няколко теста и бяха всички отрицателни,и нямам никакви болки или признак на бременност,но просто тва закъснение на цикъла много ме притеснява. Ако не ми дойде цикъла до 7 ден на почивката трябва ли да започвам да ги пия пак нормално.. или трябва да звънна на гениколога си. ???

  8. #33
    Страничните ефеки са различни при всяка девойка. За пример мога да дам себе си и mon4eto, както виждаш при нея Miligest вършат чудесна работа, а при мен доведоха до обриви, подуване, напълняване, смяна на настроението и повишен апетит. Противозачатъчните от които останах изключително доволна са Джаз, без никакви странични ефекти и меструация като по часовник, но при моя позната доведоха до кръвоизливи. Истината е, че ако хормоналната ти система и съответно мецечният ти цикъл са наред, противозачатъчните по-скоро могат да ти навредят. За себе си съм се убедила, че са нещо много полезно и съм склонна да ги използвам въпреки предполагаемите странични ефекти, но ако не се налагаше да ги пия поради здравословни проблеми, не мисля, че щях да прибегна до тях, както съветвам да направиш и ти Решението разбира се е твое
    A day without sunshine is like you know...night

    http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=39415 !!!

  9. #34
    Ами аз все пак съм правила аборт. И съм на 18г. И гениколога при когото ходих ми ги препоръча.Не съм забелязала да имам странични ефекти. И аз ще продължа да ги пия,защото не ми се виси пак по лекари и да се притеснявам и пак да забременея. За това сега толкова много се притеснявам и дори с два три дена да ми закаснее както сега пак се притеснявам.. и за това толкова много се интересувам.

  10. #35
    Супер фен Аватара на mon4eto
    Регистриран на
    Sep 2006
    Град
    София,Лозенец:)
    Мнения
    1 951
    Попринцип ако не ти дойде до 7 ден има вероятност да си бременна , но независимо дали има цикъл или не почивката не трябва да бъде по дълга от 7 дена , затова си ги почваш на 8мия ден всеки път.

  11. #36
    На мене лично вякакви такива хапчета не ми влияят добре има доста странични ефекти като обриви повишен апетит,смяна на настроенията


  12. #37
    От моя изстрадан опит ще ти дам няколко съвета...Първо от контрацептив до контрацептив има голяма разлика.Остави ги лекарите какво ти изписват...Първоми изписаха Джаз и смея да твърдя,че това са много хубави противозачатъчни.Страничн лоши ефекти нямаше, напротив отслабнах с 3 кг , гърдите ми се уголемиха и лицето ми се изчисти, както и кожата на тялото.Цената им беше 25 лв.След като ги пиех половин година, направих едни хормонални изследвания на ЛХ И ФСХ-а.След което ми изписват Лимидинет 20, които не са толкова пречистени, и не ми влияеха така добре като джаз-а...напротив.После 3 месеца разправий, закъсняване с месец и половина и т.н. След, което отидох пак на преглед и реших, че ще ги спра.Това е редовна практика при генеколозите- на всяко второ момиче до 20г. се изписват контрацептиви.Моете мнение е че противозачатъчните са полезни за приемане, стига да са подходящите за твоя организъм.Дори да нямаш проблеми с яйчници и т.н. просто заради сигурността при полов акт, както и за подобрение на физическото състояние.Няма странични ефекти, 2011 г. сме!Това, което продават по аптеките не са противозачатъчните от преди 20 години.Сега са пречистени и могат само да са ти от полза.Малко ще си противореча като кажа: Но все пак си е хапче..

  13. #38
    Искам да ви попитам какви противозачатъчни мога да започна да пия по всяко време (преди да съм била в цикъл), защото да сега не съм приемала такива таблетки.

  14. #39
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от sweetyralito
    Искам да ви попитам какви противозачатъчни мога да започна да пия по всяко време (преди да съм била в цикъл), защото да сега не съм приемала такива таблетки.
    Escapelle.

  15. #40
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Цитирай Първоначално написано от sweetyralito
    Искам да ви попитам какви противозачатъчни мога да започна да пия по всяко време (преди да съм била в цикъл), защото да сега не съм приемала такива таблетки.
    По начало има схема ОК да се започнат на петия ден, но, ако искаш да се застраховаш от нежелана бременност, имаш максимум 5 денонощия.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  16. #41
    Здравейте.Нямам опит с противозачатъчните и за това имам към вас следния въпрос.Искам да започна да изпозлвам противозачатъчните на Регулон но съм в трети ден от началото на менструацията ако започна да ги пия днес, кога действието ще им е пълно и с приятелят ми ще можем да правим секс без притеснения, понеже в листовката пише следното - Ако менструацията вече е започнала, можете да приемете Регулон от 2-ия до 5-ия ден на менструалния цикъл, независимо от това дали кръвотечението е спряло или продължава. В този случай трябва да използвате допълнителен противозачатъчен метод през първите 7 дни от този цикъл.

  17. #42
    Супер фен Аватара на Eclipsercho
    Регистриран на
    Mar 2010
    Град
    In another dimension
    Мнения
    1 202
    Много смешно се получава, като някой реши, че след като той е получил дадени странични ефекти или е имал сериозни проблеми с ОК, то това ще се получи при всички останали.

    Всичко зависи изключително много от организма.. При всеки има странични ефекти, при някои са само "положителни" като например да не качваш килограми, колкото и да ядеш.. Естествено има и страшни случаи, но това не значи, че ще се появят задължително и при теб.

    Не купувай преди да се посъветваш с лекар.. Прочетох, че не са ти казали нищо съществено - разпитай приятелки или дори майка си за някой, за който се знае, че е добър, съвестен и умел в работата си.. и отиди при него!

    Моята приятелка беше на Ясмин за около година, нямахме притеснения, дори свършвах редовно в нея.. Но при нея главния страничен ефект беше намаленото либидо.. Така че, ти си решаваш.

    @newyork13 ако това са ти годините в името не пипай никакви хапчета. В тая крехка възраст рискуваш да си прецакаш целия организъм, достатъчно хормони ще бушуват в теб, че да добавяш още под формата на таблетки.. Тялото ти тепърва се изгражда и развива, не му пречи.

    Такива кифли сте, че си приличате като две капки боза..
    Цитирай Първоначално написано от Altamira
    много странно, как веднага решихте, че нищо ми няма, само щото са ме продали за 3 пъти девствена и защото 2 пъти ми късаха химена?
    Цитирай Първоначално написано от ubuntureload
    Заааааееби... кви са тия 23 годишни които е6ат деца ... Ужас и страдание!!! Да позная има кола и те вози до McDonald's най-редовно за да ти купи детско меню?!?!?!

  18. #43
    На 18 съм, и наистина имам нужда от компетентен отговор

  19. #44
    Супер фен Аватара на Eclipsercho
    Регистриран на
    Mar 2010
    Град
    In another dimension
    Мнения
    1 202
    Цитирай Първоначално написано от newyork13 Виж мнението
    На 18 съм, и наистина имам нужда от компетентен отговор
    Кое не разбираш от листовката?

    Пиеш ги от днес, но още 4 дни си ползвате както тях, така и презерватив и той не свършва в теб без кондом.. След това сте готови за екшън.

    Такива кифли сте, че си приличате като две капки боза..
    Цитирай Първоначално написано от Altamira
    много странно, как веднага решихте, че нищо ми няма, само щото са ме продали за 3 пъти девствена и защото 2 пъти ми късаха химена?
    Цитирай Първоначално написано от ubuntureload
    Заааааееби... кви са тия 23 годишни които е6ат деца ... Ужас и страдание!!! Да позная има кола и те вози до McDonald's най-редовно за да ти купи детско меню?!?!?!

  20. #45
    Аз пих Jazz (мисля, че така се казваха). Изписа ми ги гинеколожката тях, понеже са ниска коцентрация и ми каза, че е добре като за първи път пия да са такива. При мен либидото или удоволствието от секса не намаляха, идваше ми на 2 ден от плацебо таблетките, но се появи една ужасна емоционална лабилност, истерични пристъпи, депресивни моменти последвани след 1 час от еуфория... Затова и ги спрях - побърквах всички край мен. Мои приятелки пък нямаха никакъв проблем като пиха контрацептивни хапчета. Всичко е мн индивидуално, най-важно е да си намериш свестен гинеколог.
    Иначе те са уж най-сигурния метод (след въздържанието де). Но е важно да се вземат всеки ден горе долу по едно и също време (+/- 2-3 часа), а и при пушачки степента на предпазване пада от 99 на около 90% (от личната ги знам тези неща).
    БТВ, да знаеш, това гинеколог надали ще ти го каже, на мен ми го каза кардиолог - противопоказани са ако в семейството ти има случаи на тромбози, емболии и аритмии.

  21. #46
    Здравейте,

    Искам да попитам има ли проблем да се свършва в момичето, след като се пият такива противозачатъчни ?
    Чувал съм, че след 1-вия месец може, но защо така, какъв е проблема ако е след първата седмица да кажем ?
    По време на овулация трябва ли да се действа по-внимателно тоест да не се свършва вътре ?

    Благодаря

  22. #47
    ЯСМИН табл. * 21 стуват около 10-15 лева , точно за млади момичета, с по-мек ефект към половата им система, ако не ми вярвате питайте някои гинеколог да ви каже същото

  23. #48
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Цитирай Първоначално написано от Slu4ainik Виж мнението
    Здравейте,

    Искам да попитам има ли проблем да се свършва в момичето, след като се пият такива противозачатъчни ?
    Чувал съм, че след 1-вия месец може, но защо така, какъв е проблема ако е след първата седмица да кажем ?
    По време на овулация трябва ли да се действа по-внимателно тоест да не се свършва вътре ?

    Благодаря
    При прием на ОК не настъпва овулация. В зависимост от това в кой ден на МЦ е първият прием, в листовката си пише кога момичето е защитено.

    Цитирай Първоначално написано от somniumtt Виж мнението
    ЯСМИН табл. * 21 стуват около 10-15 лева , точно за млади момичета, с по-мек ефект към половата им система, ако не ми вярвате питайте някои гинеколог да ви каже същото
    Ама разбира се, при положение че му се превеждат определени суми от дистрибуторите, не само ще ти каже същото, ами и мед ще му капе от устата!

    Айде почетете малко тук:
    http://baitchev.com/files.htm Повишен риск от рак на гърда

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си