.
Отговор в тема
Страница 39 от 40 ПървиПърви ... 29353637383940 ПоследнаПърви
Резултати от 951 до 975 от общо 994
  1. #951
    Jason vs Freddy - тоя филм са ми го препоръчвали няколко хора през години, обаче все съм била на косъм да го гледам и сега най-накрая се реших, че е време. Не съм гледала оригинала на Елм Стрийт(само римейка, който е ужасен), но планувам да го гледам за в бъдеще. Запозната съм и с Джейсън и с Фреди. И съм разочарована... филма не е нищо друго освен popcorn movie. През първия час се питах защо по дяволите се казва "vs", те си сътрудничат през повечето време?!? Както и да е, филма ме разсмя повече пъти от колкото да ме изплаши(което се равнява на 0 пъти). Клишета, як финален двубой и т'ва е - 5.5/10

    Friday the 13th (1980-) 1, 2, 3 - доказах си още един път, че "старите класики" са нищо повече от прехвалени. Като цяло първия филм килъра е една бабичка и прословутия Джейсън не уби и един човек, но това не ми беше проблема с филма. Втория и третия също не са кой знае какво. Като цяло харесвам римейка 100 пъти повече, защото поне е guilty pleasure - 5/10

    V/H/C: Viral (3) - отлагах тази част, даже обмислях да не я гледам, защото чух много негативни отзиви, но си казах "колко лош може да бъде?". И някак си надхвърли очакванията ми, които бяха много ниски. Не мисля, че е чак толкова лош, колкото казват, че е въпреки че има още какво да се желае. И все пак някои историйки бяха доста сполучливи и спокойно биха станали пълнометражни филми - 6.5/10

    Siren - това е филм, правен по история от първия V/H/C. На мен тая част от поредицата за видеокасети не ми беше най-любима и според мен последната час на втория филм е по-сполучлива, но трейлъра ми изглеждаше готин и реших да го проверя. Не останах разочарована, но имаше недостатъци и пропуски - 6.5/10

    The Last Exorcism - тоя бих го оприличила на Incarnate, защото и тука имаме главен герой, който не вярва в свръхестественото, но се бори с "демони" или в случая е "пастор", който мами хората, чрез фалшиви екзорсизми, защото според него това е болест и ако накараш "обсебения" да повярва, че вече няма демон в него, той ще се оправи. Но какво ще стане, ако попадне на човек, който реално е обсебен? Всъщност това подлежи на интерпретация(донякъде) и въпреки че много хора мрънкаха за края, на мен ми се стори различен и интересен. Определено един от по-качествените found-footage филми - 7.5/10

    Ouija: Origin of Evil - пууу от кога го чакам с хубаво качество. Въпреки не толкова добрата първа част, чух доста добри отзиви и за това нямах търпение. Адски добър! Оригинален, въпреки че на моменти е леко тривиален, кинематографията е страхотна, многопластовия финал е страхотен. И чак след това разбрах кой е режисьора и разбрах защо филма ми хареса - Майк Фланаган! Егати пичагата. Той е един от малкото хорър режисьори, които държат нивото в днешно време и си знаят работата заедно с Джеймс Уан. Последните му 4 филми ми станаха едни-от най любимите - Oculus, Hush, Before i Wake и тоя. Нямам търпение за следващия му - Gerald's Game. Преди тея страхотни филми е режисирал и един не толкова добър - Absentia, но ще си затворя очите за него - 9/10

    Shadow People - филма е базиран на реални събития и концепцията му е доста интересна. По начина на представяне много прилича на The Fourth Kind, който не можах да изтрая в сравнение с този. Не знам защо не съм чула до сега за него, предвид факта, че не е много нов - от 2013 и с ръка на сърцето мога да кажа, че ми хареса, макар че имаше някои false jumpscares. Имаше и easter eggs, които само наблюдателните ще забележат. - 7.5/10

    Пуснах си да гледам Regression, но го спрях след половин час, защото ми се стори адски скучен. Някой гледал ли го е? Изкажете мнение, заслужава ли си да го изгледам до края?
    Последно редактирано от merilyn85 : 01-07-2017 на 18:13

  2. #952
    Мега фен Аватара на bootyboy
    Регистриран на
    Oct 2010
    Град
    Джелибония xoxo
    Мнения
    5 497
    Children Of The Corn II - The Final Sacrifice /1992/ https://www.youtube.com/watch?v=PQFJlIaxgwQ
    6б3З10

  3. #953
    https://www.youtube.com/watch?v=NFB4eZSVgBE
    От умряла крава доят ми се струва... 99% съм сигурна, че ще е поредната боза, но а да видим!

  4. #954
    Супер фен Аватара на NissaN
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    1 201
    То не е филм но е ужасяващо.Като го гледах за първи път се шокирах.Напишете в гугъла 3guys one hammer и се наслаждавайте и това НЕ е филм истина е.Гледал съм го доста пъти а мой познати и веднъж не могат да го изгледат страшно си е.

  5. #955
    Мега фен Аватара на divergent
    Регистриран на
    Feb 2016
    Мнения
    6 411
    Сто процента е споменат някъде назад в темата, но един от любимите ми хоръри и от първите, които гледах, е "House of Wax". Има психар, има кървища и гнусотии, има крийпи музикален фон и има Чад Майкъл Мъри, ооо да.
    I'm too weird to live, but much too rare to die.

  6. #956
    Единственият филм който може да ме накара да спя на включена лампа е The Grudge / Гняв , това не е просто хорър а психо хорър който ти се набива в съзнанието и опитвайки се да заспиш се сещаш за гадния звук който издава онова нещо - убийте ме но не ми го пускайте.

    А за любим хорър бих казал Rose Red / Червена роза по книгата на Стивън Кинг и може би REC / На запис - всички части.
    Sunlighter of God

  7. #957
    Мега фен Аватара на divergent
    Регистриран на
    Feb 2016
    Мнения
    6 411
    Lights Out (2016) - добре, че още не съм си свалила лампичките от стената, че иначе нямаше да се спи. Принципно не ме плашат страшни филми, ама сега като се сетя и чакам да видя яката кака в тъмното и внезапно песента на Цеца започва да се отнася за мен (демек "Трепни"). Сюжетът е интересен и самият филм е направен така, че после да спиш на светло.
    I'm too weird to live, but much too rare to die.

  8. #958
    Голям фен Аватара на supersonic0
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    718
    Аз съм голям фен на жанра и лично си падам по класиките. Т.е. най-вече филмите до 2000 година. Онази специфична обстановка, меланхолична и носталгична музика, въобще целият сюжет в старите филми, някои от които са дори от началото на 90те, че дори и част от 80те... Красота за всеки любител. От доста малък ме влечат хорърите, но единственият, който си спомням да ме е стреснал реално, може би е "Uninvited".
    Los Merengues...

  9. #959
    За феновете на отмъщението, приключенските хоръри и като цяло на двете части на филма Wolf Creek, задължително да не пропускат и мини сериала, който е ункален! Силно ви го препоръчвам: http://www.imdb.com/title/tt4460878/?ref_=nv_sr_1, разбира се нашия добър приятел и любим австралийски сериен убиец Мик Тайлър се завръща за още една доза убийства на туристи, като ще има и 3-та част от поредицата, за която аз лично нямам търпение!!!
    Последно редактирано от adi_po : 01-23-2017 на 17:40

  10. #960
    The Tall Man - след Candyman, Slenderman и The Wicker Man идва и The Tall Man. Филма полага в началото едни стабилни и обещаващи основи, върху които филма имаше потенциал да се развие. Атмосферата в началото е мистериозна, а второ действие беше страхотно и ако целия филм ни беше предоставен по такъв начин, мед щеше да ми капе от сърцето. За съжаление всичко отиде на кино с третото. Разочарована съм, не заради тъпия плот-туист, а заради изпуснатата възможност - 5.5/10

    Smiley - а, бе имат някакъв чар тия малоумни инди хоръри! Шейн Доусън участва, което беше плюс за мен, но откъдето и да го погледнеш - пари на вятъра. Като цяло сюжета на хартия си има недостатъци естествено, но можеше и да се помъчат поне малко. Какво да ги правиш - 5/10

    Tales of Halloween - като чух, че съм изпуснала такава антологийка страшно се изкефих и веднага доприпипках до замунда. В стил trick r' treat е, който не ме впечатли особено. Доста сполучливи историйки - откачени, забавни, страшни, готини - за всеки по малко. Е, имаше тук там късометражки, които не струваха, но ще им го простя - 7/10

    What We Do in the Shadows - едно вампирско мокюментъри, което отлагам от доста време, та най-накрая реших да му дам шанс. Не бих го определила като хорър, всъщност не знам какво точно се стараеше да бъде. Не беше и кой знае каква комедия, поради факта, че имаше повече cringe моменти, от колкото забавни. Не мисля, че е толкова добър, колкото казват, че е... препоръчвам ви друг филм, който е по-добрия на Тайка Уаитити - Hunt For Wilder People - не е ужаси, но си го бива! - 6/10

    We Are Still Here - поредния филм за хора нанасящи се в къща, която има кървава предистория и странни неща започват да се случват най-вече в мазето. Доят от умряла крава. Опитали са се да вкарат нови нишки, да го направят по-интригуващо, но за мен си е поредното инди, неразличавещо се с нищо от останалите такива. Единственото хубаво нещо, което мога да кажа за филма е, че третото действие е наистина на едно добро ниво, а специалните ефекти и гримът също бяха първокласни - 6/10

    Split - от доста време съм си го набелязала и най-накрая дойде момента. Не следя толкова отблизо творчеството на Шаямалан, колкото другите му фенове, но го смятам за добър режисьор, дори и след някои негови филми от периода 2008-2013. Та накратко филма е душевен оргазъм! Музика за ушите, радост за очите, невероятен! Макавой е гениален, другия каст също е на едно стабилно ниво. Може и да не се хареса на всички, заради първото действие, което беше slow-paced, но при такъв филм това е най-доброто решение за мен, и развръзката, но мен лично не ме разочарова, така че ви го препоръчвам с две ръце. Не го смятам толкова за хорър, колкото за психологически трилър, но си заслужава всяка минута - 9.5/10
    Последно редактирано от merilyn85 : 01-25-2017 на 18:02

  11. #961
    Супер фен Аватара на mayaaa
    Регистриран на
    Mar 2011
    Мнения
    2 868
    Цитирай Първоначално написано от merilyn85 Виж мнението
    Кефя се като циганче на баничка, когато някой коментира в темата... 'щото някой път замира за съжаление. Дано има все повече и повече желаещи да се включат! А mayaaa защо изчезна не знам?!
    Кой ме призова?
    Не съм гледала толкова филми напоследък, нямах толкова време, нямах и такова желание. Е, последното се връща напоследък, така че ще видим с време как ще се сместя. И все пак, да се разпиша за предястие:

    Jessabelle - Много време му се каних на този филм и най-накрая му дойде реда. Не толкова добър колкото ми се искаш, но и не толкова лош колкото очаквах, че е възможно да се окаже. С една дума, хареса ми филма. Добра история, приятни актьори, известна мистерия... - 7/10

    The Boy - Гледаше ми се просто creepy филм и за това "прибягнах" до филм с creepy кукла, а той пък взе, че ме очарова повече от предполаганото. Развръзката много ми допадна! Имам чувството, че една идея нещо ми липсваше в актьорската игра или и аз не съм сигурна в какво точно, не че имаше някакви конкретни пропуски.. - 7,5/10

    The Girl on the Train - Първо - трилър. Чаках този филм с такова НЕТЪРПЕНИЕ и спрямо трейлъра бях сигурна, че това е абсолютно филмът за мен. В крайна сметка, не че ме разочарова, но просто очаквах объркана психика, героинята да не знае кое е реално и кое е плод на нейното съзнание... То се оказа алкохоличка. И все пак с това изобщо не казвам, че е лош. Бтв, СТРАХОТНА актьорска игра!! - 8,5/10

    Anazâ/Another - Така, така... това е аниме. И предполагам не се очаква да го слагам тук, НО.... Но като човек, който не е кооой знае колко голям фен на анимета, мога да кажа, че беше първото такова, което наистина ми хареса (със съвсем малки забележки, ама "жанра" си е такъв). И по-важното - след като съм изгледала тооолкова много хоръри и трилъри, със толкова оплетени сюжети и неочаквани развръзки и вече много филми са ми предвидими, това нещо беше АБСОЛЮТНА МИСТЕРИЯ. Буквално, през цялото време си съставях някакви мои теории и очаквания и нито една не се оказа вярна, а определено не мога да кажа, че историята беше нелогична, всичко си беше на мястото като се замислиш накрая. - 9,5/10


    Сега съм хвърлила око на този: http://www.imdb.com/title/tt2118624/?ref_=nm_flmg_act_7 Идеята ме харесва и принципно много ме радват филми тип хорър-комедия, НО не такива с ретарди и олигофрени, на чиито тъпотии да facepalm-вам през целия филм (главната причина заради която мнооого трудно харесвам комедии по принцип). Бтв, от този тип много ми беше харесал The Cabin in the Woods.

    И още нещо, много искам да изплаша едни приятели. Като цяло са гледали доста ужаси, особено единият (А.) от тях, така че няма да се впечатлят лесно. Другият май се впечатлява но филми тип Инсидиъс, ама нз. Та, просто знам, че са се стреснали на Annabelle (сцената с асансьора), достатъчно, че да го изключат и да го догледат на сутринта и мен просто много ме е яд, че не съм била там да видя картинката. D Та, искам да се повтори в мое присъствие. Ама не можах да се сетя нещо достатъчно creepy и държащо в напрежение, което съм гледала, пък и мен Анабел не ме беше впечатлил кой знае колко (бях се разписала за него, ако помните), то ми е трудно да сравнявам спрямо него. А. беше казал, че това му е било няй-страшният филм от всички които е гледал, така че няма да е лесно да му намеря заместител. :d Та, някакви предложения? Като ви чета се замислям за Lights Out. Принципно не е филм, който щях да гледам, без да видя положителните коментари... но все пак дали ще успее да ми изпълни мисията?
    Последно редактирано от mayaaa : 02-15-2017 на 23:02

  12. #962
    Супер фен Аватара на Supermassive____
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    2 812
    Don't Hang Up - Една нощ се превръща в кошмар за двама тийнейджъри, когато играта им на шеги по телефона се обръща срещу тях ... и този път всичко е не на шега!

    The Collection 2 - Младият Аркин успява да се измъкне от купон-примамка по време на който психопата Колекционерът успява да добави към “колекцията си” красивата Елена – дъщерята на местния богаташ господин Питърс.Докато се възстановява от травмите си в болницата Аркин е отвлечен от група наемници, които са наети от бащата на Елена. Изнудван и оставен без друг избор той се съгласява да се присъедини към екипа наемници, чиято задача е да намери осеяното с капани леговище на Колекционерът и да измъкне Елена невредима. Битката срещу убиеца обаче се оказва много по-трудна от очакваното.
    Great minds discuss ideas. Average minds discuss events. Small minds discuss people.

  13. #963
    Цитирай Първоначално написано от mayaaa Виж мнението
    Кой ме призова?
    Та, някакви предложения? Като ви чета се замислям за Lights Out. Принципно не е филм, който щях да гледам, без да видя положителните коментари... но все пак дали ще успее да ми изпълни мисията?
    Yaaaaaas. Радвам се, че се завърна.
    Мен последно ме поизплаши the last shift, но като филм е съвсем леко скучен. Иначе не е лош. А light out ти го препоръчвам с две ръце. The final girls също става за едно гледане с the last shift, иначе на мен любимата ми хорър/комедия(или за която мога да се сетя в момента) е Tucker and Dale vs Evil. В последно време и аз нямам много време, заради многото сериали, които гледам, а и съм на драма вълна. Изгледала съм само:

    With in/Crawlspace - абсолютно нищо ново под слънцето. Spoiler Alert - агорафобичен психар живее в стените на къщата, след като е избил семейството си... и друго семейство се нанася... и странни неща се случват... и дрън-дрън чи прас. Единственото хубаво е лошия финал, поне са имат топките да оставят финала отворен, което не много филми правят - 5.5/10 (+0.5 заради готиното гадже http://www.imdb.com/name/nm4296357/?ref_=tt_cl_t7)

    Resident Evil: The Final Chapter - не мога да кажа, че бях много развълнувана да го гледам, защото не съм най-голямата фенка на поредицата, въпреки че ме кефи(главно 2та част), обаче ме изненада супер приятно. 2 часа(почти) неспиращ екшън, перфектно завършена история и заедно с втората ми става любима част от поредицата. Един от проблемите ми, обаче бяха евтините джъмпскерове, ама ще се опитам да си затворя очите за тях - 8/10

    Don’t Hang Up - интересна идея, но недоразвита. Баш бая си е поредната хорър бозица. А, бе пробвали са, наистина опитали са се хората. Концепцията е далеч от лоша, но като сложиш такъв сценарий и толкова жалки актьори нещо не се получава. Изцедили са възможно най-много в тея 80 минути, ама имаме някакъв ултра мега гениалния злодей, който хаква чак електричеството и контролира лампите и всякаква електроника в къщата. Ай по сериозно Холивуд, ако обичаш! Гледайте го на собствена отговорност или ако сте се изчерпали от към този жанр като мен. Ако по системата по жалкост едно е най-малкото, а 10 е Доналд Тръмп, то този е 8. Макар че доста го нахраних... стаа?! - 6/10

  14. #964
    Супер фен Аватара на RiB
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    1 514
    The Girl With All The Gifts - Аз лично му се изкефих и бих казал, че е много добър. Не е някаква банална шитня. От доста отдавна филм не ме е държал толкова дълго пред екрана :д

  15. #965
    Супер фен Аватара на mayaaa
    Регистриран на
    Mar 2011
    Мнения
    2 868
    Цитирай Първоначално написано от merilyn85 Виж мнението
    Shadow People - филма е базиран на реални събития
    По моето лично "мини проучване" след като го изгледах, само са го представили да изглежда базиран на реални събития, иначе не е.

    Малко скромно, но продължавам да си чистя WatchList-а, в който повечето филми които останаха не са ужаси (59 to go ^^):

    Lights Out - Добрее... Филмът е creepy - няма съмнение, вложили са пари в него и също така що годе си изпълни предназначението по което го избрах :d НО не бих казала, че е нищо невиждано до сега. С една дума, допадна ми, но може и още. - 7.5/10

    Another Me - Предвид ниските ми очаквания, заради оценката в IMDb ми хареса много, но отново идеята не е епична, а някои моменти бяха пресилени. - 7/10

    Sleepy Hollow (1999) - Surprise, surprise.. Тим Бъртън и Джони Деп на едно място. Еми, знаете какво да очаквате от филм на Тим Бъртън, не е смразяващ кръвта horror естествено и нямах огромни очаквания за него. Филмите на Тим Бъртън (трябва да спра да му повтарям името) са хубави, но не са точно "my cup of tea", но всъщност МНОГО ми допадна. През цялото време очаквах следващия момент към разгадаването на историята. Припадъците само ми бяха малко в повече. - 8,5/10

  16. #966
    По-кратка ще съм днес.

    Funny Games - Странен... не е шедьовър, но определено е различен и непредвидим. Не бих го определила като хорър, а по-скоро като трилър - 6.5/10

    The Devil’s Candy - тука си имаме една оргия от хардкор бои, метъл и демони. Предполагам, че тези които не са го гледали няма да разберат - 7/10

    The Shining - малко повече очаквах от класика, но е добър - 7.5/10

    Life - не е най-оригиналната идея и виждам, че донякъде са се вдъхновили от Alien, но си струва - 7.5/10

    Summer Camp - Не знаех за какво се разказва, в началото е малко бавен, но нататък става динамичен. Въпреки това, не е моят филм - 6/10

    Alien - Another classic... не ми допадна чак толкова, може би защото при мен носталгията не играе роля тук - 7/10

    Aliens - Определено по-добър от първата част - 7.5/10

    The Bye Bye Man - Mediocre... нищо особено, бозичка, но на моменти към края добре са се заиграли с някои елементи - 6/10

  17. #967
    Супер фен Аватара на RiB
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    1 514
    Не искам да умира любимата ми тема! Та... бях на антологии в последно време... и препоръчвам
    - Creep Show 1,2,3... адски много се забавлявах, не знам защо... някои от историите бяха просто абсурдни, но им се изкефих.
    - Necromonion - Дано го пиша правилно... това е с повече gore елементи, но пак беше доста интересно на моменти :Д
    - Quicksilver Highway - Много готин! Този го препоръчвам, защото определено ми грабна вниманието
    - Campfire Tales - е, тоя определено целия беше добър, не очаквах чак толкова интересна антология... и наистина си имаше туистовете
    - Tales from the Crypt - Ем, става... биваше :Д
    - The Willies - може да го гледате в ютуб, добър филм от старото минало, но нали не е нищо особено сега... аз го гледах като бях на 10 години сиг и ми беше адски страшен, но сега естествено не беше така, но все пак е забавен, особено историята с мухите :Д

  18. #968
    И аз имам някои попълнения...

    Rings - еххх, тая Самара. Както казах.... доят от умряла крава. Не съм най-голямата фенка на предните части, особено втората, която си беше чиста обида за жанра и никога не са ми били толкова страшни, колкото ги изкарват. Имаше няколко интересни идеи филма, но нищо особено - 6/10

    Don’t Knock Twice - оххх.... поредното клише. Очаквах да е малко по-интересен, ама... тц - 5/10

    The Void - очаквах го с нетърпение, макар че да не бях сигурна за какво става въпрос. Само знаех, че има някакво същество и някакъв култ, но до там. Доста добър sci-fi съспенс хорър. Не е един от най-добрите, но е динамичен и определено ми задържа вниманието за по-голямата част от екранното време - 7.5/10

    Fender Bender - и тук си е супер клиширана работата и не знам защо, но по някакъв начин ми допадна?! Soundtrack-а беше доста приятен и беше единственото нещо, което изпъкна, но като цяло и атмосферата също беше по-различна, въпреки че сюжета изтъркан - 6.5/10

    The Girl With All the Gifts - доста различен за зомби филм. Интригуваща история, добър сценарий и актьорска игра и доста рядко се среща филм като този, който има нещо ново да покаже - 7.5/10

    Scare Campaign - доста прилича на един филм, който също излезе през 2016 - Fear, Inc., който и беше по-добър, но и този става за едно гледане. Имаше своите обрати и не толкова тривиален сюжет, колкото си мислите - 7/10

    Here Alone - тука май е объркан жанра. Филма си е чиста драма, но нямам нищо против. Честно казано филма си е скучен. Не мисля, че има какво толкова да покаже и да допринесе в жанра, както The Girl With All the Gifts и спокойно може да го пропуснете. И все пак да не го trash-вам напълно... за хорър драма, далеч не е лош, историята не е съвсем безинтересна - 6/10

    From a House on Willow Street - няма да си хабя силите да пише за още една комерсиална боза - 5/10

    Poker Night - страхотен филм! Ако трябва да го анализирам, ще ми отнеме доста дълго време, така че само ще кажа, че не е конвенционалния хорър, който има криминална нотка, която по принцип не е добре дошла при мен, но този филм определено си струваше. - 8.5/10

    Rupture - отново си имаме sci-fi съспенс. Мога да кажа, че първото действие беше доста обещаващо, но нататък малко се провали в задачата си да ме очарова. - 6.5/10

    Get Out - нямате си представа от кога го чакам този филм. Имах големи очаквания, но и в същото време се съмнявах, че ще оживее до hype-a, защото ако не знаете направи тонове пари и като цяло имаше доста положителни ревюта от критици. И отначало бях съвсеееем леко разочарована, но колкото повече размишлявах, след като свърши, толкова повече осъзнавам, колко находчив е сценария и всъщност, ако сега ме питате... да, оживя до hype-a. Щом дни след като съм го гледала ми е останал в главата, значи има за какво да се види - определено. Препоръчвам ви го с две ръце! - 9.5/10

    The Orphanage - испански хорър. Предполагам, че от името се досещате, че става въпрос за сиропиталище... донякъде - да. Доста creepy е като цяло. Рядко гледам неамерикански продукции и като попадна на някоя такава, се сещам колко далече са от нормите на Холивуд и ги няма тия жалките jumpscares. Интересна идея и завършек. Качествен е и затова си заслужава оценката. - 7.5/10
    Последно редактирано от merilyn85 : 05-11-2017 на 12:09

  19. #969

    SAW

    Гледайте филма SAW

    Последно редактирано от Molliv1 : 05-15-2017 на 12:24

  20. #970
    Не мисля, че тука има някой, който да не е гледал Saw...

  21. #971
    Майко, много ме е страх

  22. #972
    mr_teatime
    Guest
    Не се притеснявай, ще те гушна

  23. #973
    Campfire Tales - по предложение на RIB го изгледах, а и по принцип харесвам антологийки. Тази е в тоя 90-те cheesy стил, който ме връща назад времето, когато бях малка и сестра ми пускаше тоя тип хоръри... носталгия. Но и като цяло филма си е добър, има интересни идеи и е перфектен за скучна вечер - 7/10

    Freaks of Nature - вампири + хора + зомбита + върколаци + извънземни може и да е доста щура комбинация, ако се направи добре. И този филм успява донякъде. Не мога да се оплача, имаше забавни моменти и си струва да се изгледа, но задължителен чак не е - 7/10

    Bodom - филма е финландски и преди да го гледам се радвах, че ще избягам поне за малко от клишетата и нормите на Холивуд, но това което получиш си беше булшит боза, с малоумна и изсмукана от пръстите история, толкова банална, че получаваш конвулсии на 20 минута с желанието да свърши по-бързо. И все пак го изгледах, но е трагедия - 3/10

    From Within - тоя филм го бях гледала до средата преди няколко години, но бях заспала на него и чак сега се сетих за него. Като идея никак не е зле, просто е невзрачен. - 6/10

    31 - не съм фенка на Роб Зомби, римейка на Хелоуин беше чиста боза и съм пробвала един от другите и не ми допадаше стила му докато не изгледах 31. Майкооо... както американците казват, имах BLAST с тоя филм. Много откачен, а както виждате си смених и профилната с главния антагонист. Филма е доста луд, малко прилича на the purge, но в този има много повече gore. - 7.5/10

    Recovery - meh. Мога да критикувам филма до безкрай, заради нелогичния на моменти диалог, лоша игра на актьорите и прочие, но ще си спестя времето. - 5/10

    Antisocial - от една страна като идея е тривиален, от друга са добавили оригинална нотка. Определено не е "must watch", защото следвайки една и съща структура отново и отново се изтърква, но не е супер зле - 6/10

    Alien: Covenant - не съм най-голямата фенка на франчайза, но го харесвам определено. Prometheus за мен е доста подценен sci-fi съспенс и може да се каже, че го очаквах covenant-а и съм леко разочарована. Актьорска игра, cgi, режисура, кинематография - amazing, но в самата история не видях нещо чак толкова amazing. Бих казала, че не е нищо ново, смесвайки части от alien, aliens и prometheus. На моменти доста се влачеше и му липсваше напрежението, което някои от другите части имаха. - 7.5/10

  24. #974
    Супер фен Аватара на mayaaa
    Регистриран на
    Mar 2011
    Мнения
    2 868
    Цитирай Първоначално написано от merilyn85 Виж мнението
    Не съм най-голямата фенка на предните части, особено втората, която си беше чиста обида за жанра
    Wow.. И аз мисля, че са малко overrated, но втората част ми хареса много повече от първата. о.о


    Цитирай Първоначално написано от merilyn85 Виж мнението
    Не мисля, че тука има някой, който да не е гледал Saw...
    Аз съм на първата част още, всъщност.

    Та, нда, Saw (2004) - Беше ок, но не беше УАУ. След дъъълго отлагане на поредицата, най-накрая я захванах по препоръка на приятеля ми. Каза ми, че първата част е просто завръзка на цялата история, така че няма да слагам оценка сега (така или иначе наистина малко хора тук ще имат нужда от нея).

    The Final Girls - Имам спомен, че съм писала ревю за филма, ама май се бъркам. Определено добро попадение И идеята, и изпълнението много ми допаднаха. Slow motion-а, flashback-овете, песента и финалните надписи... Много радваше за хорор-комедия! - 8-8,5/10

    I Spit on Your Grave (2010) - Revenge horror, не съм гледала оригинала. Мацката е яка, филмът радва, но отново нищо УАУ. Не съжалявам, че го гледах, но ако оригинала + останалите части са г/д 1:1 с това, не бих изгледала всичките определено. - 7/10

    Signs - Филм с Мел Гипсън, малко повече научна фантастика, отколкото ужас, но се брои. Малко след 1/3 се сетих, че съл го гледала като малка и си спомних какво ще стане. :/ Приятен филм е. - 7,5/10

    The Uninvited - Продължавайки "мисията" си, да изплаша приятеля си, се сетих за този филм.... ииии успях! Бях гледала филма още в началото, когато започвах да гледам ужаси преди години и мислех, че съм го харесала толкова много тогава, защото бях по-малко "взискателна" към ужасите и нямах особена база за сравнение, но реших да си пробвам късмета с него. :d Уплаших приятеля си, че чак и мен си уплаших на моменти, въпреки че знаех какво ще се случи. Страхотен! Ако някой не го е гледал, да поправи тази грешка, пък ако сте го гледали, припомнете си го като мен, струва си определено! - 10/10

  25. #975
    Deathgasm - яко хардкор метъл и демони. Новозенландски gore fest. Не съм почитателка на метъла, но добре се комбинира с демони и кръв. - 7/10

    The Sacrament - преди доста време бях чела история за култ и гледайки този филм се стих за нея. После се оказа, че всъщност е адаптация на въпросния случай... и то доста добра! Не очаквайте "ужас" в истинският му смисъл, по скоро трилър с disturbing сцени. - 8.5/10

    Silent Retreat (2013) - различна идея, добра сктьорска игра, но въпреки че не го гледах толкова отдавна едва се сещам за него. Бързо се забравя, а и е скучен. - 6/10

    A Cure for Wellness - тука тоя и следващия спадат леко към арт категорията. Чух доста неща за него... но не може да се спори, че е интелигентно направен. Щеше да е плюс, ако е с няколко минути по-къс, но цялостно е доста необикновен. Кинематографията, монтажа и като цяло вида на филма се близко до перфектност. - 8/10

    Raw - голям hype, голямо чудо. Хора си тръгнали по средата на филма, имало припаднали, имало повръщали по фестивалите. Да, имаше по брутални сцени, но чак пък толкова. Не е толкова интересен, няма особено задълбочен смисъл и може да се пропусне спокойно. - 6/10

    Wyrmwood - ебаси бесния филм. Трудно е в днешно време да се намери зомби филм, който да покаже нещо ново и този определено го направи. Препоръчвам го на зомби феновете и за това няма да издам много, но е динамичен и интересен. - 7.5/10

    Frontiers - гротеска в истинският смисъл на думата. Както и Raw и този е френски и бих казала, че е доста добър слашър. През първото действие нещата се движеха бавнично, но като тръгна... меле! Имаше дупки в сюжета и неща, които нямат смисъл, но на кой му пука за смисъл, гледайки касапница? - 7.5/10

    The Belko Experiment - Оригинален трилър, по сценарий на Джеймс Гън и от режисьора на Wolf Creek 1 и 2(<3) и The Darkness(трагедия), и не мога да кажа, че е лош. Може би концепцията беше най-доброто, което филма имаше да предложи. С една дума "става" - 6.5/10

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си