.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 19 от общо 19
  1. #1

    Регистриран на
    Jun 2011
    Град
    Враца
    Мнения
    19

    Тежък инцидент, нужда от помощ!!!

    Ходих днес малко из планината, и за нещастие паднах и то доста лошо. Хубавото е че нямам счупени кости. Но малко под лакътя (посока китка) ми се отвори доста голяма рана. Месото чак ми се показа, в смисъл малко кожа ми се е откъснала, но си е остана на място. Говорим за размерите на елисповидна форма широка 3-4 см и дълга 1.5 см (като това е вече частта която се е отделила). Почистих раните с вода и се намазах обилно с крем "Здраве". Искам да ми кажете дали е нужно да ходя на лекар за да ме шият? Ако може да ми отговорите по-бързо (докато частната клиника до нас работи) ще съм Ви благодарен!

  2. #2
    Супер фен Аватара на 4o4ina
    Регистриран на
    Mar 2009
    Мнения
    2 276
    К'во трябва да ти отговорим,заминавай на лекар,ти мозък имаш ли ако се възпали нямаш представа какви са последствията,бегом към клиниката!

  3. #3

    Регистриран на
    Jun 2011
    Град
    Враца
    Мнения
    19
    Ще ме шият ли? Защото по моята логика, там малко трудно могат да ме зашият.

  4. #4
    не е нужно ... няма счупено
    нали си изчистил раната и си намазал с крем.
    Аз лично не бих отишъл ... имал съм 2 подобни рани на лакатя и не съм ходил на лекар. От едната имам белег ... от другата нищо.
    Просто ще изтърпиш докато хване коричка и тая кожа падне ... после ще израстне нова кожа и така .

    Бъди мъж !!!

  5. #5
    Супер фен Аватара на 4o4ina
    Регистриран на
    Mar 2009
    Мнения
    2 276
    Цитирай Първоначално написано от niksancho96
    Ще ме шият ли? Защото по моята логика, там малко трудно могат да ме зашият.
    не знам зависи,но трябва поне да те дезинфекцират и превържат

  6. #6
    Цитирай Първоначално написано от 4o4ina
    Цитирай Първоначално написано от niksancho96
    Ще ме шият ли? Защото по моята логика, там малко трудно могат да ме зашият.
    не знам зависи,но трябва поне да те дезинфекцират и превържат
    едва ли ще го шият ... а това за дезинфекцията и превръзката може и той да си го направи ... така само ще се набута с някой лев

  7. #7

    Регистриран на
    Jun 2011
    Град
    Враца
    Мнения
    19
    Сега се връщам от аптеката, там ми обясниха, че трябва първо да се промия с Iodasept течен и след това с тънки марли да се намажа с пастата Iodasept и да си сложа с лекопласт тези тънки марли в/у раната за да може да диша. Казаха че засега не е нужно шиене. Но ако почне да изглежда странно, да ида на лекар.

    Едит: Ето една малка рисунка на раната.


  8. #8
    Супер фен Аватара на 4o4ina
    Регистриран на
    Mar 2009
    Мнения
    2 276
    Цитирай Първоначално написано от niksancho96
    Сега се връщам от аптеката, там ми обясниха, че трябва първо да се промия с Iodasept течен и след това с тънки марли да се намажа с пастата Iodasept и да си сложа с лекопласт тези тънки марли в/у раната за да може да диша. Казаха че засега не е нужно шиене. Но ако почне да изглежда странно, да ида на лекар.

    Едит: Ето една малка рисунка на раната.

    така вече знаеш какво да правиш,не трябва да гадаеш

  9. #9
    Супер фен Аватара на Tiin
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Пловдив
    Мнения
    1 662
    Отиди на лекар най-добре....

  10. #10

    Регистриран на
    Jun 2011
    Град
    Враца
    Мнения
    19
    И така, 1 или може би 2 часа след последното ми мнение, се чувствам добре. Странното е че не ме боли там където ми се е отлепила кожата а по-нагоре към рамото. Предполагам че е от мехлемите.

  11. #11
    Супер фен Аватара на 4o4ina
    Регистриран на
    Mar 2009
    Мнения
    2 276
    натъртен ти е кокала или някое сухожилие,ще ти мине

  12. #12

    Регистриран на
    Jun 2011
    Град
    Враца
    Мнения
    19


    По-ясна снимка на ръката ми. Паднах с колело (което забравих да спомена още в началото)

  13. #13
    Супер фен Аватара на 4o4ina
    Регистриран на
    Mar 2009
    Мнения
    2 276
    бая си се ожулил,но раната ти не е много дълбока,не вярвам да те шият

  14. #14

    Регистриран на
    Jun 2011
    Град
    Враца
    Мнения
    19
    Историята започна така, карам аз по едни пътища (целите в пясък) и влизам по грешка в един канал, а канала пълен с камъни (колкото юмрук) и се опитах да завия надясно за да изляза и явно съм оцелил някой по-голям камък и паднах на дясната си страна, но това ми е за урок, тъй като нямам налакътници и бях по къс ръкав.

  15. #15
    Повече от фен Аватара на SwEeTMuFFiN
    Регистриран на
    Oct 2010
    Мнения
    373
    Не съм чела коментари, но моето мнение е-няма да те шият! Братовчет ми падна с мотор и имаше много дълбоки рани. Само му сменяха превръзките. Трябва много добре да го дезинфекцираш може би с кислородна вода и да отидеш да те прегледат може би за евентуална инфекция. Ще ти кажат дали да биеш инжекция против тетанус
    NoT VeRy SmArT bUt ReAdY fOr PaRtY

  16. #16
    I ♥ machoka Супер фен
    Регистриран на
    Feb 2010
    Мнения
    2 981
    Лекар! Ако ли не пък го почисти хубаво с кислородна вода,и после с някакво мазило за зарастване на рани.Незнам,но крем здраве ще ти помогне по-нататък.
    Buzzzz { } { } { }
    FuckIt <3 <3 <3 <3
    Ваааско,Nedddddddd <3 ;*
    Обичам.

  17. #17
    Супер фен Аватара на ThePowerOfLove
    Регистриран на
    Mar 2007
    Град
    В страната на Любовта ;]
    Мнения
    2 821
    Спокойно, и аз имах подобна рана, ожулено и паднала кожа..обаче на кръста. Слагах си някакво прахче, уж с антибиотик и отгоре марлята. Очаквай да ти остане белег
    Натанаил Хаутърн някога е написал: ”Нито един човек за каквото и да е продължително време,не може да е с едно лице за себе си друго пред околните без накрая да се обърка кой образ е истинския.”

    Естествено е, че всяко начало си има и край. Но краят идва по различно време. Всички сме виждали влюбени двойки, държащи се за ръка, а с другата ръка държат бастуни.



  18. #18

    Регистриран на
    Jun 2011
    Град
    Враца
    Мнения
    19
    Така ходих днеска на лекар. Легнах на някакво легло, така че да му е удобно да ми работи в/у ръката. Сложи 1 слой марли и ги напой със спирт, след това сложи още един слой марли и го напой с течен Iodasept, и каза до неделя да не махам превръзката. Неделя да я сменя пак със течният Iodasept и по-нататък вече да се мажа с пастата Iodasept.

  19. #19
    Супер фен Аватара на badsector
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    2 117
    Раната въобще не е дълбока. Ще ти мине бързо. Следващия път слагай протектори.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си