.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 7 от общо 7

Тема: Тортелини

Hybrid View

  1. #1

    Тортелини

    Здравейте!
    От много време ми се ядяха тортелини и най-накрая си взех. Знам, че за да са готови за консумиране се варят обаче ми се иска да не са просто едни тортелини, защото ми звучи много постно. Потърсих в интеренет за някакви рецепти обаче все ми излизат някакви салати или супи каквито аз не искам.

  2. #2
    Супер фен Аватара на 4o4ina
    Регистриран на
    Mar 2009
    Мнения
    2 276
    Аз преди време си бях взела тортелини със сирене,просто ги сварих,нищо специално,много бяха хубави.Потърси в някой супермаркет,а ако искаш ти да си ги приготвиш си направи салата това е най-честото им приложение

  3. #3
    стават страхотни с кетчуп и майонеза на вкус (ама според мене си трябва обилно ) и с малко настърган кашкавал докато са топли та да се разтопиии .. мммм :P

  4. #4
    Супер фен Аватара на Shturrrche88
    Регистриран на
    Aug 2011
    Град
    Давай надолу по Рожен, плетох рими, вдигах вежда, май е време вече да си ходя във Надежда...
    Мнения
    1 108
    http://www.gotvetesmen.com/recipes/c...recipe_699.php



    Продукти:

    400 мл готварска сметана
    100 г шунка
    200 г кашкавал Emmentаl (Чедър, Гауда)

    500 г тортелини

    Приготвяне:

    • Тортелините се сварят.
    • Отцеждат се от водата и се оставят встрани.
    • В тенджерата се кипва готварската сметана и се подправя със смлян черен пипер.
    • Постепенно се прибавя настърганият кашкавал.
    • Сместа кипи около 5 минути или до пълното разтапяне на кашкавала.
    • Прибавя се ситно нарязаната шунка и тортелините.
    • Ястието се кипва отново за 5 минути и се сваля от котлона.
    • Тортелините се сервират топли и поръсени с настърган кашкавал.
    http://www.gotvetesmen.com/recipes/c...ecipe_1751.php

    Продукти:

    1/2 малка глава кромид лук
    1 скилидка чесън
    85 г орехови ядки
    200 г тортелини
    5 с л сирене Маскарпоне
    30 г настърган Пармезан

    магданоз
    1 с л олио
    смлян черен пипер
    сол


    Приготвяне:

    • Ореховите ядки леко се запичат на сух тиган.
    • Прехвърлят се в блендер и се смилат.
    • Лукът и чесънът се почистват, след което се накълцват на дребно.
    • В малка купа се разбъркват Маскарпонето с Пармезана.
    • Отделно тортелините се сваряват в кипяща подсолена вода според указанията на опаковката.
    • В тиган се сгорещява мазнината.
    • Прибавят се лукът и чесънът.
    • Задушават се за няколко минути.
    • Добавят се сирената, ядките и всичко се разбърква.
    • Подправя се със сол и черен пипер на вкус.
    • Сварените тортелини се отцеждат, като се запазват 1-2 с л от течността.
    • Към соса се прибавя пастата и всичко се разбърква.
    • Ако сосът е много гъст се сипва от запазената отвара.
    • Пастата се поднася като се поръсва със ситно нарязан магданоз и накълцани орехови ядки.

    И тук на Дунав и на Волга, край Вардар и при Кавказ, с кръвта си българска сме горди, светлик тъй древен грее в нас!

  5. #5
    Супер фен Аватара на Shturrrche88
    Регистриран на
    Aug 2011
    Град
    Давай надолу по Рожен, плетох рими, вдигах вежда, май е време вече да си ходя във Надежда...
    Мнения
    1 108
    От друг форум

    Тортелини - Слънце

    Аз купувам едни тортелини с пълнеж от месо (или сирене). Докато се варят правя следното сосче:
    Запържвам малко чесън в зехтинче, добавям заквасена сметана, риган, босилек, мащерка, червен пипер (може и някаква готова подправка за паста или спагети). Правила съм соса и като добавя кетчуп, също става вкусно. А като се полеят тортелините.... мммммммм Е, поне на мен и на мъжлето много ни харесва
    П.С. Понеже тортелините си имат пълнеж, аз обикновено не слагам месо в соса, но по принцип може да се добави някакъв колбас.

    http://cucinamargarita.com/pasta-laz...ni-s-meso.html

    Продукти за тестото:
    ♦ 400 гр брашно
    ♦ 4 яйца
    ♦ 1 с.л. зехтин
    ♦ щипка сол
    Продукти за пълнежа:
    ♦ 150 гр ситно смляна телешка кайма
    ♦ 150 гр ситно смляна свинска кайма
    ♦ 1 яйце
    ♦ 1 с.л. галета
    ♦ 100 гр пармезан
    ♦ 30 гр масло
    ♦ сол и индийско орехче на вкус

    Приготвяне:
    ♦ Върху плот изсипваме брашното. В средата оформяме кладенче, в което изсипваме солата, зехтина и яйцата. Замесваме средно твърдо тесто. Месим продължително, докато тестото стане гладко и еластично. Покриваме го с чиста кърпа и го оставяме за 30 минути да си „почине“.
    ♦ През това време приготвяме пълнежа. Разтопяваме маслото на слаб огън и запържваме в него каймата, докато придобие златист цвят. Сваляме от огъня и оставаме да се охлади. Прибавяме яйцето, галетата, пармезана и подправките, разбъркваме добре и прибираме в хладилник.
    ♦ Разделяме тестото на 4 топки и всяка топка разточваме на кора с дебелина 1 мм. Разрязваме я на квадрати с дължина на страната 3 см. В центъра на всяко квадратче слагаме по 1 ч.л. от сместта за пълнеж. Прегъваме го на две във формата на триъгълник и притискаме двата края на триъгълника един към друг. Така приготвените тортелини може да консумираме веднага или да ги съхраним до няколко дни в хладилник и до 2 месеца във фризер. За целта предварително ги разделяме на порции и ги замразяваме в купички или фолио. Преди да ги поднесем, ги сваряваме в подсолена вода за 4-5 минути. Отцеждаме ги без да ги мием, поливаме с малко зехтин и поръсваме с настърган пармезан.
    http://kokicheto.blogspot.com/2010/07/blog-post_10.html
    Необходими продукти (За 2 порции):
    1 кутия пресни тортелини
    3-4 лъжици зехтин
    1 глава лук
    1 морков
    2-3 скилидки чесън
    100-150гр. пушен бекон
    200гр. гъби
    3-4 пресни домата домата (може и от консерва)
    1/2 бутилка доматен сос (чили, болярски и т.н.)
    черен пипер, мащерка, босилек, риган, чубрица
    пармезан, кашкавал

    Начин на приготвяне:
    - Тортелините се сваряват съгласно указанията на опаковката
    - Докато тортелините се варят в тиган се слага да се затопли зехтина, след което се прибавят едновременно лука и чесъна нарязани на ситно, както и настъргания на едро морков. Добавя се вода или вино, за да се задушат зеленчуците.
    - Когато зеленчуците омекнат се добавя нарязаният бекон
    - След като беконът се запържи се добавят и нарязаните на филийки гъби.
    - Когато и гъбите се задушат се добавят нарязаните или настъргани домати (консервата).
    - Когато се изпари водата на доматите се добавя, соса и подправките.
    - В дълбока чиния се поставят първо тортелините, след което върху тях се изсипва част от соса, добавят се настърганите пармезан и кашкавал.

    И тук на Дунав и на Волга, край Вардар и при Кавказ, с кръвта си българска сме горди, светлик тъй древен грее в нас!

  6. #6
    Цитирай Първоначално написано от lorager0va
    стават страхотни с кетчуп и майонеза на вкус (ама според мене си трябва обилно ) и с малко настърган кашкавал докато са топли та да се разтопиии .. мммм :P
    и аз така ги обичам

  7. #7
    Подобно на същото, базирано на изявления, играчите започват кръг от играта с ясна матрица. gartic phone

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си