.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 25 от общо 25
  1. #1
    Фен Аватара на Tennnnn
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Майна city
    Мнения
    238

    Новите листовки

    Някои вече яви ли се на новите листовки..Гледам в сайта на ДАЙ че има много скъсани.Кво толкова различно имат , ето го и сайта за да видите -
    http://www.rta.government.bg/protoko...lovdivdai.html

  2. #2
    Някой да каже дали се е явявал на тия нови листовки.Аз решавах от тях и се издъних като първокласник.Направо съм много притеснен как ще се зима книжка... и те както са някой въпроси с по 4 верни отговора не ми се мисли.Сигурно 100 пъти ще ме скъсат на листовките ... Някой да сподели мнение за тях.

  3. #3
    Мега фен Аватара на marin4itu
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    Варна/Русе
    Мнения
    3 672
    Много съм щастлива, че бях със старите! Въпреки, че ако новите ги има в някой сайт, дайте ги насам да ги видя, че ми е любопитно..
    Усмихвай се.. Това кара хората да се чудят какво мислиш..


    Частицата "НЕ" се пише отделно от глаголите! Пример: не знам, не мога..
    Изключения: недочувам, недовиждам..

  4. #4
    Новите листовки!
    Ако се решават всеки ден мисля,че няма да имаме проблеми с тях.

  5. #5
    Повече от фен Аватара на didenceeto
    Регистриран на
    Mar 2009
    Мнения
    365
    Казаха ми, че новите листовки вече имаш право на 10 грешки
    И за най-умният философ е трудно да отговаря на глупави въпроси.

  6. #6
    Сега са с точки.Минималният брой точки да вземеш изпита е 87,максималния 97. Въпросите са с 1 до 3 точки.Вече не е с грешки.

  7. #7
    И аз съм много притеснена, след като изпуснах шанса да се явя на старите..

  8. #8
    Голям фен Аватара на error92
    Регистриран на
    Sep 2011
    Град
    Варна
    Мнения
    505
    shofior.com там ги има новите и ви препоръчвам от там да се готвите, аз лично си бях на старите, но много хора говорят само хубаво за тоя сайт

  9. #9
    Взех новите листовки с 0 грешки (97т.от 97т.) Няма нищо сложно, ако знаете закона, разбира се. Хубавото е, че на всеки въпрос е даден броя на верните отговори (в сайта shofior.com не са дадени) Просто изчитате хубаво въпроса, но наистина хубаво, защото има някои подвеждащи. Същото важи и за отговорите. Няма въпрос, на който всички отговори са верни (в сайта има такива) има поне един грешен. Най-важното е да не се притеснявате. Успех на всички явяващи се!

    П.П Има много въпроси от типа: "Какво е разрешено на автомобилите със специален режим на движение?" И винаги има отговор, който касае сигналите на регулировчик - запомнете, че автомобилите със специален режим на движение (патрулки, линейки...) ВИНАГИ трябва да се съобразяват с сигналите на регулировчика, независимо дали са с включени светлини или не.

  10. #10
    Фен Аватара на Tennnnn
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Майна city
    Мнения
    238
    Цитирай Първоначално написано от heiress
    И аз съм много притеснена, след като изпуснах шанса да се явя на старите..
    И аз изпуснах да бъда на старите ся почвам да уча новите и ще хода на новите след 2 седмици сигорно..

  11. #11
    Здравейте, малко глупав въпрос но все пак... Мога ли да се готвя за новите листовки по тези които имам вкъщи( старите) и ще има ли проблем, също и ако знам правилниците добре и всичко ще ми бъде ли проблем да взема успешно новите листовки? Мисля да ходя тази сряда която идва.

  12. #12
    Супер фен Аватара на Irti
    Регистриран на
    Sep 2011
    Мнения
    1 512
    Не решавай стари листовки. Няма правилници.. има правилник. Учиш го много добре. Бутат те насън и казваш всичко. Можеш да вземеш правилник стар от 2007 или 2008 примерно.. той човека ще ти даде когато почне да те обучава. Когато знаеш правилника, знаеш закона - ще минеш.

  13. #13
    Аватара на maxXy
    Регистриран на
    Sep 2011
    Град
    София
    Мнения
    37
    Аз си взех някаква книжка на Труд, защото листовките още ги нямаше. Подчертах си само най-важното от Закона (там има много неща - устройство на автомобила, всички нови въпроси и т.н. - те не ви трябват, но не е лошо все пак да се прочетат), решавах малко в нета и все пак си взех изпита без много зор само с 1 точка по-малко. Успех и бз притеснение, че то много пречи.

  14. #14
    ехе сега ги видях тия листовки направих 2 ... и ме "скъсаха" гледай,че си взех книжката преди 2 години хаха иначе голям хуй за новите кандидат шофьори :S

  15. #15
    Banned Супер фен
    Регистриран на
    Jul 2010
    Град
    Varna
    Мнения
    1 710
    Аз бях на старите листовки, но наскоро видях и новите-няма почти никва разлика, всичко е еднакво единствено е променена структурата на листовките и двата вида са лесни стига да знаеш закона, ся ако ми ги дадат ще ги реша без грешка, въпреки че съм бил на старите и че съм съм ги взел преди 6 месеца

  16. #16
    Здравейте,темата е стара,но ми се иска някой да ми даде актуална информация,за това на изпита пише ли боят на верните отговори Приятели са ми казвали,че пише,в някои форуми чета,че не е посочено За това на истина моля някой,който е държал изпита скоро да ми отговори,доста съм притеснена,а изпитът ми е в понеделник. Благодаря предварително

  17. #17
    Супер фен Аватара на mlakniwe
    Регистриран на
    Apr 2010
    Мнения
    1 616
    Аз бях на старите, но съм виждал новите и са супер лесни, стига да знаеш материала, на мен ми се сториха дори по-лесни от старите, но като знаеш няма да имаш проблеми

  18. #18
    Цитирай Първоначално написано от snowflak3 Виж мнението
    Здравейте,темата е стара,но ми се иска някой да ми даде актуална информация,за това на изпита пише ли боят на верните отговори Приятели са ми казвали,че пише,в някои форуми чета,че не е посочено За това на истина моля някой,който е държал изпита скоро да ми отговори,доста съм притеснена,а изпитът ми е в понеделник. Благодаря предварително
    Да, пише броят на верните отговори.
    Абсолютно елементарни са листовките..
    0 грешки имам, а бях от първите хора с новите.
    "Леко, леко и ние ше ви настигнем,
    ще ви ебем без грам да мигнем"

  19. #19
    Супер фен Аватара на ImmortalSportFreak
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    София
    Мнения
    1 930
    Аз бях на новите листовки и си взех изпита с пълен брой точки. Листовките са много лесни. Просто трябва да си научиш основните неща от закона като хората и да имаш добър интруктор,който да си обясни нещата от листовките,които ги няма в закона.
    Друг е въпросът с кормуването - изпитът е по-тежък и за съжаление не зависи само от теб,тоест ако на изпитващия му е криво настроението,може да те скъкса,дори и да си карал хубаво.Моят изпитващ по думите на инструкторката ми се оказа най-строгият и обичащ да скъсва хората за дреболии човек,но за щастие си го взех от първия път и сега си карам.
    Важното е да се научим да караме съвестно и внимателно и книжките ни да са заслужени.

    Успех на всички кандидат-шофьори!

    "Вярвам в розовото. Вярвам, че смехът е най – добрият начин да изгориш няколко калории. Вярвам в целувките, в многото целувки. Вярвам, че трябва да останеш силен дори тогава, когато изглежда, че всичко върви на зле. Вярвам, че щастливите момичета са най-красивите момичета. Вярвам, че винаги ще има утре и вярвам в чудеса."
    Audrey Hepburn

  20. #20
    Цитирай Първоначално написано от ImmortalSportFreak Виж мнението
    Аз бях на новите листовки и си взех изпита с пълен брой точки. Листовките са много лесни. Просто трябва да си научиш основните неща от закона като хората и да имаш добър интруктор,който да си обясни нещата от листовките,които ги няма в закона.
    И при мен е същата работа.

  21. #21
    Здравейте по въпроса с листовките ,доста са лесни на изпита пред ДАЙ ги взех 97/97 кормуването и него без грешка.

    За да не отварям нова тема искам да попитам някой който е взел на скоро изпитите и там другите глупости,понеже мисля във вторник да подавам документи в КАТ и съм със старите лични карти обаче ми изтича 19.11.2013 и въпроса ми е ще ме карат ли да я сменям ?

    Благодаря предварително и успех на кандидатите
    Усмихни се - утре ще е по-зле

  22. #22
    Повече от фен Аватара на wankata7
    Регистриран на
    Aug 2011
    Град
    Маями,Флорида
    Мнения
    365
    Аз ги изкарах 94 точки .Учил съм ги 2 седмици по 1 час доста са елементарни след 2 път като ги прочетеш.Не знам защо има толкова скъсани може би заради повечето верни отговори но то си пише колко са .

  23. #23
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Нищо по-сложно от старите не намирам.

  24. #24
    Супер фен Аватара на PyCoKoCkA93
    Регистриран на
    May 2010
    Град
    Пловдив
    Мнения
    1 964
    За мой късмет бях на старите.Но съм решавала от любопитство и от новите и не ми се виждат толкова сложни.Стига да разбираш какво четеш и в последствие да можеш да го приложиш на практика,няма да имаш проблеми.Повечето хора гледат на листовките като на нещо,което само да назубрят за момента и да вземат изпита.Не е болка за умиране да не знаеш при какви размери МПС-то е тежкотоварно,то и с просто око можеш да прецениш разликата между тир с ремарке,обикновен камион и разносен микробус.Но като идеш на пътя и не знаеш на кого да отдадеш предимство,става страшно...
    ДА ОБИЧАШ,КОГАТО ТЕ ОБИЧАТ Е ЧОВЕШКО.
    ДА МРАЗИШ,КОГАТО ТЕ ОБИЧАТ Е ЖЕСТОКО.
    ДА ОБИЧАШ,КОГАТО ТЕ МРАЗЯТ Е ВЕЛИКО !!!

  25. #25
    Няма нищо сложно в новите листовки Въпреки че за да почнеш да ги решаваш, е добре да прелистиш малко и правилника. Мен лично ми бяха гадни въпросите като "Колко мм е дълбок протектора на гумите" или нещо подобно Но като започнеш да ги решаваш ги запомняш лесно, пък и голяма част от въпросите се преповтарят във всяка следваща листовка. Трябва само да четеш внимателно условията и да не бързаш. Успех

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си