.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 25 от общо 25

Тема: Тормоз!!!

  1. #1

    Тормоз!!!

    Здравейте тийнове! Проблемът е следния: подложена съм на телефонен тормоз. Има някакъв прикрит номер който ми звъни почти всяка седмица поне по веднъж. Това се случва от средата на лятото . Първоначално дори не вдигах , но на 15 септ. вдигнах и никой не се чуваше, нито глас , нито звук. Днес това се случи за пореден път и странното е че улучва все странни моменти (например веднъж закъзнявах за даскало и беше 7 и 25 сутринта,още бях на половината път и този пак ми звънна и отново дума не каза). Ходихх до офиса на Глобул да ги питам има ли възможност да се проследи такъв номер, казаха 4е не може. Незнам какво да правя, малко взех да се плаша вече. Дайте съвет какво да правя и според вас дали е просто базик или...нз. ПЛС кажете какво мислите

  2. #2
    Супер фен Аватара на CoNviCt
    Регистриран на
    Apr 2009
    Град
    Over the law
    Мнения
    2 250
    Най-вероятно някой има номера ти и случайно го избира,или нещо от сорта.Възможно е и някой да се бъзика.Телефонът ти има опция за препращане на разговори.Поразрови се

  3. #3
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    ако си дете на богати родители, пази се, не излизай когато се стъмнява, не ходи по улицата но само по тротоара, не ходи по безлюдни улици но по-добре само по оживените, също така можеш да сигнализираш в полицията и да се консултираш с тях

  4. #4
    наистина ли смяташ че трябва да стигам до полиция?

  5. #5
    Супер фен Аватара на CoNviCt
    Регистриран на
    Apr 2009
    Град
    Over the law
    Мнения
    2 250
    Или полиция сега,или линейка след месец.Такъв е животът.Един ден караш с 200,на другия ден те карат с 20..

  6. #6
    брутално...

  7. #7
    Супер фен Аватара на GLaDOS
    Регистриран на
    Nov 2009
    Град
    Purgatory
    Мнения
    1 261
    Цитирай Първоначално написано от CoNviCt
    Или полиция сега,или линейка след месец.Такъв е животът.Един ден караш с 200,на другия ден те карат с 20..
    Шишо Бакшишо стил
    Това ,което не ни убива , ни ебава майката .

  8. #8
    Мега фен Аватара на Rebirthing
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    София
    Мнения
    4 812
    И нищо като не ти казва като се вдигаш, така ли ?!

  9. #9
    сигурно някое момче те е харесало иначе според мен не са от тия дето звънят и ти казват еее не се ли сещаш кой е? иване ти ли си? еми да! и после да ти каже че трябва да му пратиш пари щото майка му е в болница и няма вече към кого да се обърне или нещо такова, щото щеше да ти говори нещо ... а може някой да е записал грешен номер, аз имаше едно 6 месеца дето така веднъж в месеца ми се обаждаха някви хора и всичките ее оги кво става и аз нали "еми имате грешка" ... та може като чуе непознат глас просто нищо да не казва

  10. #10
    Мега фен Аватара на Rebirthing
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    София
    Мнения
    4 812
    Цитирай Първоначално написано от blahblaah
    сигурно някое момче те е харесало
    Ако е така трябва да е ебати психопата...или е много срамежлив, а най-вероятно е кръгъл идиот.

  11. #11
    Телефона ти да не е случайно някой от моделите на Самсунг? При натискане и задържане на долния бутон за звука се активира фалшив разговор, няма глас и е от скрит номер
    Обичам.. гушната в тебе да заспя

  12. #12
    Мега фен Аватара на Goddess
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    София
    Мнения
    3 526
    Хах...имам абсолютно същия проблем. Само че от миналата зима. Всяка седмица, по веднъж, по два пъти, понякога пропуска седмица и тамън си мисля, че накрая спира и..пак. Или само клипва, или го държа на телефона докато сам/а не затвори, но през цялото време мълчи и пълна тишина, все едно не се намира...никъде. Може да се проследи и аз ходих до Виваком, обаче само с известие до полицията, от там - в момента, в който ти звънне, обаждаш се на оператора и съобщаваш и в полицията го проследяват. Ама телефонът е на името на майка ми, а трябва лично. Затова си казах, че не ми се занимава. Даже не ми й пречи кой знае колко, просто ужасно много ми е интересно кой е и с каква цел го прави...

  13. #13
    Цитирай Първоначално написано от PamelaIvanova
    Телефона ти да не е случайно някой от моделите на Самсунг? При натискане и задържане се активира фалшив разговор, няма глас и е от скрит номер
    много възможно, имах една приятелка със същия проблем като на авторката на темата и след време тя откри, че просто един бутон й се е задържал докато телефонът й е бил в джоба. иначе фейк кола е много яка функция, често я използвам
    hi.
    Uhm, I'm just wondering,
    have you got any kind of
    like sort of punky, electronica,
    kind of grime. Kind of like new
    wave grime. But with kinda
    maybe like with broken beats.
    Like kinda dubby broken beats
    but a little bit kinda soulful.
    Like kinda drum and bassy but
    kinda more broken drum and
    bass. Like kind of broken beats
    but break beat kinda broken
    drum and bass. Kind of.
    Do you know what i mean?
    No?

  14. #14
    Телефонът ми наистина е на Самсунг но не мисля че аз активитрам обаждането , щото се е случвало да ми звъни докато телефона е на масата така че..(но кажете как точно става номера с фалшивото обаждане да пробвам) Наистина ми е мн интересно кои и защо го прави и как вобще не реагира(последния път като ми се обади аз държах разговора 7-8 минути нарочно , а той дори и не ми затвори и пак нямаше никакъв звук). Сестра ми ми каза като ми се обади пак и си мълчи там ,аз да го понапсувам и да го питам кой е и какво иска и че ако иска нещо да ми каже може да го направи по по-цивилизован начин.

  15. #15
    Голям фен Аватара на ZeroPoinT
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    845
    Според мен трябва да БЛОКИРАШ номера, като го сложиш в забранителния списък. Или да забраниш прикритите номера.

    -----------------------------------------------------------------------

    За фейк кол кое копче се държи?

  16. #16
    натискаш и задържаш долния бутон за намаляване на звука, дето е отстрани на телефона. Изписва, че е активиран фалшив разговор и звъни след пет секунди до три минути в зависимост от настройката. ( фалшивия разговор НЕ СЕ отбелязва в листата за входящи повиквания, така че ако нямаш приет разговор от скрит номер, значи натискаш копчето случайно )
    Обичам.. гушната в тебе да заспя

  17. #17
    Аха ясно, ама нещо не можах да го активирам, обаче наистина когато ми е звънял тоя номер после не ми излиза в приети повиквания, въпреки че съм отговорила, но има и нещо друго-телефона ми е с плъзгач и няма как да бъде натиснат тоя бутон докато ми е в чантата да речем. До сега натисках , натисках и чаках ама не се получава фалшивото обаждане. А и ако всичкотова е заради тази функция трябва да ми се обажда при всяко включване и изключване на звука(което правя почти всеки ден) а не се обажда

  18. #18
    Забравих да кажа, че трябва да ти е заключен телефона като натискаш копчето. Не знам, но щом не ти се регистрира като разговор, явно копчето се натиска случайно. Пробван да го носиш известно време в калъфче и отделен джоб на чантата ти, пък да видим дали ще звъни.
    Обичам.. гушната в тебе да заспя

  19. #19
    така ще направя

  20. #20
    Супер фен Аватара на millmii
    Регистриран на
    Jun 2011
    Град
    Sofia
    Мнения
    1 027
    Цитирай Първоначално написано от dalitooo
    така ще направя
    Е нали каза, че звъни и когато е на масата(пр.) т.е. не може да е от това. А аз до колкото знам от филмите можеш да проследиш някого само след 40тата секунда от разговора, така че гледай да не те проследява някой. Абе то и аз много филми гледам, ама ..
    Не можеш да изтриеш човек от мислите си, когато сърцето ти не го пуска ..!!

  21. #21
    ^ то може да е настроено да звъни 10 минути след натискане примерно, а преди това да се е натиснало в джоба или чантата.. дори разговорите от скрит номер се записват като входящи, а тя няма такива. нека пробва да го държи отделно, и ако тогава продължи, да ходи в полицията. А и когато на фалшиво обаждане не се отговори, то не се регистрира като пропуснато.
    Обичам.. гушната в тебе да заспя

  22. #22
    Значи, поразрових се в телефона,намерих функцията и се оказа 4е е била вклчена ,ОБАЧЕ се активира с продължително натискане бутона за надоло (когато клавиатурата е отключена) и с 4 последователни натискания на стщия бутон,когато клавиатурата е заключена. Фалшивото обаждане беше настроено за 5 секунди след натискане на бутона. Аз пробвах първия начин (с отлючена клавиатура) , но със заключената нищо не стана, което ме навежда на мисълта че проблема не е заради тази функция. Сега я изключих.Ако пак се обади прикрит номер ,вече със сигурност ще знам че не е от телефона ми.

  23. #23
    Голям фен Аватара на ZeroPoinT
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    845
    Цитирай Първоначално написано от dalitooo
    Значи, поразрових се в телефона,намерих функцията и се оказа 4е е била вклчена ,ОБАЧЕ се активира с продължително натискане бутона за надоло (когато клавиатурата е отключена) и с 4 последователни натискания на стщия бутон,когато клавиатурата е заключена. Фалшивото обаждане беше настроено за 5 секунди след натискане на бутона. Аз пробвах първия начин (с отлючена клавиатура) , но със заключената нищо не стана, което ме навежда на мисълта че проблема не е заради тази функция. Сега я изключих.Ако пак се обади прикрит номер ,вече със сигурност ще знам че не е от телефона ми.
    А откъде да видя настройките?

  24. #24
    Настройки >> Приложения >> Повикване >> Фалшиво повикване

  25. #25
    Мега фен Аватара на Goddess
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    София
    Мнения
    3 526
    Е при мен случая не е с такава функция... Не знам дали Iphone -ите имат такава, обаче на мен си ми се показват в повикванията, имала съм 1-2 приети разговора, в които се чува шум от коли, а веднъж докато го държах на телефона се чу детски глас и веднага затвори. А за съжаление няма как да го блокирам / да го добавя в забранения списък, просто защото се изисква номер...като е скрит не става.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си