.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 8 от общо 8
  1. #1
    Голям фен Аватара на CryToDie
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    Razgrad
    Мнения
    544

    ИЛИАДА-22 и 24 песен

    Здравейте! Извинявам се, че отново пускам тема, но има няколко въпроса, които ми трябват за утре (четвъртък), търсих из форума, но не намерих отговори Моля ви ПОМОЩ!

    Въпроси върху 22 песен:
    1. Защо Хектор е готов да се бие с Ахил?
    2. Защо Хектор се страхува?
    3. Как ще разтълкувате намесата на Зевс и Атина в двубоя?
    4. Защо Хектор се моли да не бъде поругаван?
    5. Какво е състоянието на Хектор преди да се пусне в пряк двубой и какво желае?



    Въпроси върху 24 песен:
    1. Защо цар Приам отива при Ахил, знаейки че може да бъде убит?
    2. Какви дарове за откуп носи?
    3. Кое поражда драматизма на срещата между Ахил и Приам?
    4. Как Приам успява да спечели благоразположението на Ахил?

    БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!

  2. #2
    Супер фен Аватара на brutaLxxbunny
    Регистриран на
    Dec 2009
    Мнения
    2 039
    1. Защо Хектор е готов да се бие с Ахил? Защото е тъп,главно.И защото се явява защитник на своя град.
    2. Защо Хектор се страхува? Защото Ахил е богоравен.
    3. Как ще разтълкувате намесата на Зевс и Атина в двубоя? Как да го разтълкуваш?Боговете винаги се намесват в човешките дела.
    4. Защо Хектор се моли да не бъде поругаван? Защото за древният грък да бъде правена гавра с тялото му е най-лошото наказание.
    5. Какво е състоянието на Хектор преди да се пусне в пряк двубой и какво желае? Не знам ;д
    Бях хиляди пъти Жулиета.
    Само че накрая не умирах.
    Милост ли?Проклятие е,Боже,
    че след любовта оставаш жива

  3. #3

    Re: ИЛИАДА-22 и 24 песен

    1. Защо Хектор е готов да се бие с Ахил? - За да защити своя град и своите поданици
    2. Защо Хектор се страхува? Защото Ахил е по-силен от него и знае,че ще бъде победен
    3. Как ще разтълкувате намесата на Зевс и Атина в двубоя? - Боговете също заемат страни в двубоя,те са направили своя избор
    4. Защо Хектор се моли да не бъде поругаван? - Защото е воден от честността и добротата
    5. Какво е състоянието на Хектор преди да се пусне в пряк двубой и какво желае? - Да не оскверняват телата си,а при загуба неговото да бъде върнато в Троя

    []Въпроси върху 24 песен:[
    1. Защо цар Приам отива при Ахил, знаейки че може да бъде убит? - За да вземе обратно тялото на обичния си син,което е единствено важно за него
    2. Какви дарове за откуп носи?-златни съдове и предмети
    3. Кое поражда драматизма на срещата между Ахил и Приам? - И двамата са загубили близки хора,Хектор сина си,а Ахил своя приятел
    4. Как Приам успява да спечели благоразположението на Ахил? - Държи се уважително и честно с него
    БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО! [/quote]
    Обичам до гръдта ти да се сгуша
    и пулсът ми със твоя да се слива,
    сърцето ти как вика да послушам
    и уморена тихо да заспивам.

  4. #4
    Голям фен Аватара на CryToDie
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    Razgrad
    Мнения
    544
    Благодаря ви, вече контролното ми мина


  5. #5
    HristiyanaT
    Guest
    Може ли и аз да задам няколко въпроса над 22 песен :
    1. Оправданията за Ахил безпределния му гняв и до какво го довежда гнева?
    2. Оправданията за Хектор изборът на смъртта ?
    3. Ахил е воден от какво ? Хектор е воден от какво ?
    4. В 22 песен кои са боговете ?
    Моля ви помогнете, спешно е.

  6. #6
    Здравейте! Мога ли и аз да попитам нещо. Спешно ми трябват две тези. Една за Измерение на героизма в Илиада и една за Срещата на Хектор с Андромаха. Къде мога да ги намеря? Ще съм много благодарен ако помогнете!

  7. #7
    Супер фен Аватара на kompleksar
    Регистриран на
    Oct 2017
    Мнения
    1 070
    Напуши се преди даскало и нема те питат дали си подготвен. Хората са отговорили преди колко години, просто препиши същите отговори.
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    Явно не си го осъзнал,но вниманието което ти обръщам е повече от незаслужено. Не знам в коя група на детската градина си,но определено по начина на мислене си за там. Това,че използваш детски затапки от които ти гарантирам,че няма ефект (може би начесваш бедната на социален живот душа) ! За бъдеще време ако искаш да имаш честта да общуваш с мен си промени обноските,защото съм способен да забравя за твоето съществуване и това трябваше да бъде направено преди много време. Въобще не ми пиши поредния тъп пост! Няма да впечатлиш,няма и да ме удариш в емоциите. Аз съм възпита човек с ниво на интелигентност гарантирано над твоето и още веднъж ти казвам,ако искаш да общуваш с персона като мен си подбирай приказките! Ти решаваш от тук нататък.

  8. #8
    Цитирай Първоначално написано от Igracha_8 Виж мнението
    Здравейте! Мога ли и аз да попитам нещо. Спешно ми трябват две тези. Една за Измерение на героизма в Илиада и една за Срещата на Хектор с Андромаха. Къде мога да ги намеря? Ще съм много благодарен ако помогнете!
    Нямате ли библиотека в даскалото?
    Когато искаш да направиш нещо, намираш начин!
    Когато не искаш - търсиш причина.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си