.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 11 от общо 11
  1. #1

    Как да направя клип ?

    Здравейте приятели! Зная, че има много подобни теми, но в нито една от тях не откривам отговор на въпросът ми, който е:
    С коя програма и как мога да направя клипче, но не със снимки, ами с видео - от няколко клипа да изрежа и да ги добавя в новият клип, заедно с песен и други ефекти. Общо взето нещо подобно http://youtu.be/Am0kZsaMN6A
    Наистина искам да се науча да правя подобни клипчета и ще се радвам да ми поясните как стават нещата. Поздрави и Благодаря предварително !

  2. #2
    Banned Супер фен
    Регистриран на
    Nov 2011
    Мнения
    1 006
    Ако преместят темата на правилното място ще си помисля, но много ме мързи, а и нямам нерви да обяснявам.

  3. #3
    Не знаех къде да пусна темата, затова реших, че тук е добре. Ако не трябва да бъде тук, моля да ме извините и да я преместите на правилното място. А иначе, моля те, колкото знаеш..Много искам да се науча!
    Ако искате да сте в час с всички сериали на Американската телевизия The CW заповядайте в нашата страница:
    https://www.facebook.com/TheCWBG

  4. #4
    Много хора работят със Sony Vegas. Не е чак толкова сложна, но трябва да потърсиш в интеренет как се правят различните ефекти и колоринги, защото те са адски много и не могат да се обяснят всичките.
    Ето ти един от най-известните канали, където има такива уроци за Сони -http://www.youtube.com/user/xCIOT.

  5. #5
    Мега фен Аватара на Sh@d0w
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    Някъде из София...
    Мнения
    8 282
    Темата я местя в правилния раздел.

  6. #6
    Супер, виждам че тук са описани доста ефекти, но никъде не забелязах как да изрежа части от друго видео и да ги вмъкна в новото.. Благодаря ти, каналът е доста полезен !
    Ако искате да сте в час с всички сериали на Американската телевизия The CW заповядайте в нашата страница:
    https://www.facebook.com/TheCWBG

  7. #7
    Banned Супер фен
    Регистриран на
    Nov 2011
    Мнения
    1 006
    Вегас става ако искаш да работиш със снимки или нямаш претенции за качеството на клиповете.
    Важно е, от къде ти идва материала, който ще ползваш, защото малко видеоредактори подържат от HD нагоре при експорт, а за AVCHD дори трудно се намират.
    Под ефекти всички разбират тия смешните колоринги, които се правят във Вегас, а това са съвсем различни неща.
    Бих ти препоръчал новите версии на Magix и Corel, които са с плъгини на prodad mercalli , но все още никъде не съм видял да ги има качени, а програмите иначе са много лесни.
    Новата версия на PowerDirector 10 все още няма читав крак, а ти както не си много наясно няма начин да се оправиш с ограниченията, които ти излизат за импорт и експорт в нея, но за мен няма по-добър видеоредактор, който да подържа 64бит и Open CL, да е толкова малък по-размер, да изкарва перфектно качество, а с новите плъгини даже можеш(не ти, а говоря за мен) да си правиш сам много неща в fbx(3D формат е) и да ги ползваш в нея.
    Трябва да кажеш, какво точно искаш/ще правиш, за да ти се даде най-лесната и удобна програма.

  8. #8
    Цитирай Първоначално написано от CBella
    Супер, виждам че тук са описани доста ефекти, но никъде не забелязах как да изрежа части от друго видео и да ги вмъкна в новото.. Благодаря ти, каналът е доста полезен !
    Попринцип никой не си прави труда да показва изрязване на видео, защото това е най-лесното от цялата програма. Иначе не съм съгласна, че Вегас става само за снимки. Стига да знаеш как, можеш да направиш видео със страхотно качество, което е направено само от части от епизодите на TVD например. И не говоря за колоринги, а за истински ефекти.
    Както и да е, по-добре започни със по-лесни програми докато свикнеш, защото ако нямаш никакъв опит и направо да започнеш с някоя по-сложна, няма да има никакъв ефект.

  9. #9
    Banned Супер фен
    Регистриран на
    Nov 2011
    Мнения
    1 006
    Момиче си и нямам желание да споря, но неща, за които цял живот няма да ти стигне да направиш с Вегас ще ми отнемат не повече от 30мин, в които 20мин ще е само рендването.

    Трябваше и да му кажеш как се реже, за да не пишеш празни постове.
    Май беше с Ctrl+S или само 'S'
    Преди година я пробвах за малко и може да бъркам.

  10. #10
    Цитирай Първоначално написано от torVPN
    Момиче си и нямам желание да споря, но неща, за които цял живот няма да ти стигне да направиш с Вегас ще ми отнемат не повече от 30мин, в които 20мин ще е само рендването.

    Трябваше и да му кажеш как се реже, за да не пишеш празни постове.
    Май беше с Ctrl+S или само 'S'
    Преди година я пробвах за малко и може да бъркам.
    Не му написах как се реже, защото според мен няма смисъл въобще да пробва програмата. Иначе и аз си мисля, че беше с "S", но ще е по-добре да си изтегли по-лесна програма. А и за да се сглоби едно видео трябва и да се добавят допълнителни слоеве, а това си е голяма играчка.
    Иначе и аз не искам да спорим, все пак всеки с мнението си.

  11. #11
    Banned Супер фен
    Регистриран на
    Nov 2011
    Мнения
    1 006
    В p2pbg е качена PowerDirector последната версия и ползвай нея, защото е по-лесна, по-добра и по-високо качество изкарва от Вегас.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си